PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazanan yalnızdır!

eskalen
29-08-10, 17:55
Sabah'tan Ayse Ozyilmazel'in bugunku kosesinden bir bolum...

Kazanan yalnızdır
Başarılı olup da binleri, milyonları peşinden sürükleyip de derin bir yalnızlıkla baş başa kalmayanını görmedim, duymadım.
Şöhretin, galibiyetlere doymamanın, çok çalışmanın, hedefe kilitlenmenin, azla yetinmemenin, mükemmelin peşinde koşarken kendini hırpalamanın, sınırları zorlamanın bedeli bu.
Yalnızlık...
Cuma akşamı Harbiye Açıkhava'da Tarkan'ı izlerken başarı ve yol arkadaşı yalnızlığı düşündüm.
Sezon başında Açıkhava'da iki konser vermişti Tarkan, şimdi dört konser daha. Kapıdaki kuyruğu, içerideki izdihamı görmeniz lazımdı.
Peki ya Tarkan'ın içindeki duygusal izdihamla karışık yalnızlık ne olacak?
Binlerce kişiyi eğlendiren, koltuklarından ayağa kaldıran, onların aşklarına, ayrılıklarına, hüzünlerine, sevinçlerine ortaklık eden adam o sahneden indiğinde neler hissediyor acaba?
Sadece alkışlanmak, takdir edilmek, binlerce kişiyle şarkı söyleyebilmek için nelerden vazgeçiyor acaba?
O hayran olduğumuz güzel adam için "Tarkan"lıktan sonrası derin bir yalnızlık mı?
Bence öyle.

Kaynak:sabah.com.tr

twilight
29-08-10, 18:26
bu da isin ''balans ve manevra''si olsa gerek..bu kadin neleri düsünüyor da haberimiz yok..

xurush'nine
29-08-10, 18:47
Tarkan yalnizligi sana mi kalmis hamfendi?!
Ille de bir emma kurcalayip cikaricaksiniz, ille de millete acindiricaksiniz Tarkan'i. Hic rahat edemiyorsunuz kimseyle kiyaslanamaz basarisina..Bu arada ismini de "seni cok seviyorum Tarkan!!!" koyuyorsunuz bu "merakin"..Gah giyim kusam dersi veriyorsun gah da yasam.Sana mi sorsa acaba yalniz mi yasasin degil mi? ...

Dark_blue
29-08-10, 19:18
sabah'tan ayse ozyilmazel'in bugunku kosesinden bir bolum...

kazanan yalnızdır
başarılı olup da binleri, milyonları peşinden sürükleyip de derin bir yalnızlıkla baş başa kalmayanını görmedim, duymadım.
şöhretin, galibiyetlere doymamanın, çok çalışmanın, hedefe kilitlenmenin, azla yetinmemenin, mükemmelin peşinde koşarken kendini hırpalamanın, sınırları zorlamanın bedeli bu.
Yalnızlık...
Cuma akşamı harbiye açıkhava'da tarkan'ı izlerken başarı ve yol arkadaşı yalnızlığı düşündüm.
Sezon başında açıkhava'da iki konser vermişti tarkan, şimdi dört konser daha. Kapıdaki kuyruğu, içerideki izdihamı görmeniz lazımdı.
Peki ya tarkan'ın içindeki duygusal izdihamla karışık yalnızlık ne olacak?
Binlerce kişiyi eğlendiren, koltuklarından ayağa kaldıran, onların aşklarına, ayrılıklarına, hüzünlerine, sevinçlerine ortaklık eden adam o sahneden indiğinde neler hissediyor acaba?
Sadece alkışlanmak, takdir edilmek, binlerce kişiyle şarkı söyleyebilmek için nelerden vazgeçiyor acaba?
O hayran olduğumuz güzel adam için "tarkan"lıktan sonrası derin bir yalnızlık mı?
bence öyle.

kaynak:sabah.com.tr

Sence oyle

:12::12: ....

eLiF
29-08-10, 19:54
ßiz varız Tarkan yalnız değil :4: Hem ailesi de yanında. Hayatında da özel birisi olacaktır bir gün

asd1234
29-08-10, 20:46
Yazının kötü niyetle yazıldığını düşünmüyorum ben. Tarkan'ın sahip olduklarına bedel vazgeçmek zorunda oldukları da vardır elbet :) Biz ona hayranları olarak elimizin ulaştığı her yere kadar destek oluyoruz,gidebildiğimiz her konserine gidiyoruz,ama içinde yaşadıklarını da hiçbirimiz bilemeyiz.. Ancak, hayatında hep yapmak istediği şeyi yaptığı,şarkı söylediği için her gün Tanrı'ya şükrettiğini söylüyor Tarkan,(Harbiyenin bu seneki ilk konserinden önceki röportajda söyledi en son). ve yine kendi ifadesi, "Gülü seven dikenine katlanmalı,katlanıyoruz :) "

aylin_23
29-08-10, 21:15
yanı nıye yanlışyorumluyorsunuz bence dogru tespıt

**MegaStarkan**
29-08-10, 22:35
Bu genel olarak ünlülerde düsünülen birsey, Tarkan da elbet hepimiz gibi kendini zaman zaman yanliz hisseder, arkadaslarinda yanilir.

xurush'nine
29-08-10, 22:39
Ayrica yalnizligin kazanmakla yada kaybetmekle alakasi yoktur..Her bir insan (hele hele unlu olunca bu ihtimal sifirin cok uzerinde)zaman zaman hayatinda yalnizlik donemi yasaya biliyor."Kaybederken" yalniz degil miyidi sanki?
Ayriyetten etrafimizda bir suru evli barkli coluklu cocuklu ama kendini yalniz hisseden insan var.Her birliktelik insana huzur vermez ki.Bazen yalniz daha mutlu oluna biliniyor mesela...
Tabii ki Tanri her seyin en guzelini ona nasip ettigi gibi askin da en temiz halini karsisina cikarsin buna bir deyeceyim(iz) yok ama dikkat ettiyseniz Bilgeden sonraki yalnizlik Tarkana her anlamada cok iyi geldi..
Kazanan yalnizmis.. mis mis da mus...

eskalen
29-08-10, 23:18
Ayse Ozyilmazel'in belirttigi bu konu cok klise aslinda...Biraz kendisiyle ozdeslestirme hissettim... Ama illa kazanan yalnizdir diye bir durum olmaz... Yalnizlik illa yaninda birinin olmamasi anlamina gelmez. Cok kalablik bir ortamda bile insan kendini yalniz hissedebilir. Bu yalnizlik bedenen ve ruhen ayri bir seydir.Unlu insanlar bu kadar da yalniz olamaz bence..Onlarin yalnizligi belki ruhen yalnizliktir. Ben sahsen bazen unlu insanlarin "bakmayin cok yalniziz keske sizlerin yerinizde olsaydim" diyen klise sozlerini cok duymusumdur..Halbu ki onu izleyen kisi belki ondan bile daha yalnizdir ama bilmez..O yuzden genellemeler cok tartisma yaratir. Istisna diye belirtmemis ve cok asina oldugumuz bir konu uzerinden bir kose yazisi yazmis Ayse hanim..

mmuurrsseell
30-08-10, 00:38
güzel yazi olmuş...

yigit
30-08-10, 13:54
Sanki bizlerin etrafı gerçek dostlarla doluda :P