PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gel güzelim acımayacak!..

smh
21-08-10, 16:33
Günlerdir Tarkan'ı dinliyorum arabamda tekrar tekrar.. Bayıldığımdan değil.. Millet nasıl bayılmış, onu keşfetmek için.. Edemedim.. Dinlediğim en sıradan Tarkan albümü bu..
Bana sorarsanız, içlerinde on sene değil, on ay sonra hatırlanacak şarkı (Biri hariç) yok..
Tarkan'ın ne ölümsüz şarkılarını hatırlıyorum.. Dünya diskolarını işgal ettiği yılları.. Meksiko'yu, New York'u, Paris ve Moskova'yı dinlettiği ve inlettiği şarkıları..
Ahmet Ertegün ve Arif Mardin, dünya müziğinin iki patronu Tarkan'ı en güzel yıllarında uyuttular ve öldürdüler.. Oyaladılar, beklettiler, sonunda kapının önüne koydular.. Yunanlı şarkıcıları dünya yıldızı yapan ikili, Tarkan'a albümü geçin, bir single yapmadılar..
Şimdi Tarkan, küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor..
Genelde de, kendi yaptığı müziklerle, 13 şarkılık bir albüm yapmış. Daha doğrusu şarkı sayısı 8..
Beş tanesi diskotekler için yeniden düzenlenmiş..
Bu sekiz şarkının içinde "Modern" diyeceğim bir tane var.. Mithat Can Özer'in yazdığı ve bestelediği "Acımayacak.." Hele de Gürsel Çelik'in yaptığı "Club" düzenlemesi müthiş.. Özellikle nakaratı hemen dilinize takılıyor insana hemen oracıkta dans etme hissi veriyor..
Mithat Can, çok da konuşulacak sözler yazmış.. Dedim ya, özellikle de nakaratı..
"Gel gel gel güzelim/ Gel gel gel acımayacak/ Gel gel gel güzelim/ Gel hiç acımayacak.."
Ünal'la arabadan bu nakaratı söyleyerek indik, Ertekin'e girdik.. " Bu ne" dedi Ertekin.. "Tarkan'ın yeni şarkısı" dedim.. Hemen adamını koşturdu CD'yi aldırmaya.. Şimdi durmadan çalıyor..
Ünal'ın evi Ertekin'den 20 metre aşağıda, Ortaköy Meydanına inen yolun üzerinde.. Herkes önünden geçiyor yani.. Ünal "Ağbi kapıya bir hoparlör koydurup bütün gün bu şarkıyı çalacağım" dedi.. Ardından ekledi..
"Yanlış anlama.. Bizim orda hemen dövmeci (Tattoo), piercingci (Delmeci) var. Onların milli marşı olur. Esnafa faydamız dokunur!.."
Annesi, Tarkan'a "Kız hepsi senin mi" dedirtmişti.. "Yakalarsam mucuk" diye kovalatmıştı..
Oğul Mithat Can, daha uyanık.. "Gel, hiç acımayacak" diye yanına çağırıyor. Kuşaklar değişti, günün genci kovalamayı bıraktı.. "Gel" diyor artık!.

Hıncal Uluç
http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2010/08/21/gel_guzelim_acimayacak

bounce
21-08-10, 16:38
biz de dün dernekteydik bizim kuzen Tarkan'ın albümü gayet harika dedi.. yani Hıncal Uluç'un ki de bi bakış açısı...
Ahmet Ertegün'le ilgili cümlelerine bişey diyemem.. olayın içeriğini bilmiyoruz.ama şunu söyleyebilirim ki Tarkan 95'ten sonra hiç boş durmadı.. ölürüm sana, karma dudu albümlerini çıkardı. zaten bu albümleriyle de artık megastardı.. vardır her işte bi hayır!

yiğit
21-08-10, 17:08
bu adamın objektifliğine inanmıyorum..eminim sezenle küs olmasaydı aralarındaki dostluk sürseydi SEN ÇOKTAN GİTMİŞSİN adlı şarkıyı yere göğe sığdıramazdı..

özge
21-08-10, 17:34
hıncal spor magazin derken şimdide sanata mı el attı...sen beğensen ne beğenmesen ne olur..zaten sen dinleyesin diye albüm yapmadı Tarkan..

eskalen
21-08-10, 17:35
Hincal Uluc kose yazilarini okuyorsaniz kafasina gore yaziyor...Yok gider plaka kodunu yazar suruculere catar.. Yok bilmem kisiye catar yavrum sen boyle degildin yazar da yazar..Bence etkileyici degil..Siradan bir birey gorusu...Fazla kale almamak lazim...

twilight
21-08-10, 17:45
sen begensen ne olur begenmesen ne olur ?
sanki senin demenle tarkan megastar oldu,ve senin demenle kaybetcek?
no comment... :|

xurush'nine
21-08-10, 18:06
Genelede bayanlar hep bir birini (guzlelliyini) kiskanir.Erkek dayanismasi denen bir mevhum da vardir.Desteklerler hep bir birini(basarisaini).Asagi yukari kiskanmazlar..
Konu Tarkan olunca bu oran farkli..Tarkan'i bayanlar da kiskaniyor erkekler de.Ama daha cok erkekeler kiskaniyor..
Selahettin Dumanlarin, Aykut Isiklarin, Reha Muhtarlarin, Hincali Uluclarin hatta Ugur Dundarlarin "objektiv kalemlerinin" altida keskin bicak kadar sert bir cekememezlikleri var Tarkani .Yazilarindaki programlarindaki tavirlarindan bunu hep fark ettim..En son orneyi de Okan Bayulgendir.Adam kendi alaninda basarili,az cok da bilgili ama bir turku cekemiyor Tarkani cunki aynaya baktiginda kendisine cok qicik oluyor..Tamam da bunda Tarkan'in sucu ne?!
Dedigim gibi bu kisiler objektiv gorunmeye calisiyorlar ama isin asli Tarkani kabullenmemek degil de baska bir sey zamaninda 1)ya hem yakisikli hem basarili olup ta antrapoz donemine girmis erkek tavri, 2)ya da Tarkan generasyonundan olub onu kadar basarili ve ya yakisikli olamamak derdi..
Guzellik Tanrinin kuluna bir lutfu..Ve suistimal etmedikce de hep bir avantaj,gozu oksuyor,ruhu oksuyor,bizde bir soz var derler ki guzlele bakmak sevaptir..Ama bu avantaj dogustan ona saglanmistir..Napsin Alllah ozene bezene yaratmis Tarkani..Ve o kadar alcak gonullu ki bu avantajini hic bir zaman suistimal etmedi..Adam cok yakisikli.Bunun icin de gidip bogazldan atlanmaz ki canim sirf birileri rahat edecek diye..
Catlayin iste!
Hincal Uluca gelince "subat ihlalinde" de hic hosuma gitmeyen bir edayla yazi cikarmisti -Aklii sira sahip cikiyordu Tarkan'a ama yerle bir ederek..Ona cok guzel de bir cevap yazmistim..
Simdi de albume bir sey diyemiyor, daha dun ortaya cikmis birinin payini kabartiyor albumun basarisinda..Bes belli cok kiskaniyor Tarkani..Yuh artik!

Ayrica yeni albumde hangi listeye baksan,kime sorsan "Adini kalbime yaz" "Kayip","Sevdanin son vurusu" ve "Isim olmaz daha onde"..
Onceden anlattiklari gibi hani Tarkan albumun basarisinda Sezen ve oglundan "medet umuyordu" ya,cok sukur tahminleri dogru cikmadi,-kendi basarisi ikisini birden gecdi,(Ornegin sozu muzigi kendine ait olan AKY albumde en favory sarki), bu arada Tarkanin basarilarini hep Sezenin ayagina yazanlara da kapak olsun!
Oyle sarkiya 2 cift seksi kelime koymakla hit olmuyormus sarki mesela...

Hazir soz basaridan acilmisken kendisine bugunku Cesme konserinde de acayip enerji,kalabalik seyirci,muthis basarilar diliyorum!:29:

Mega_Star
21-08-10, 18:23
bu albümde single çıkartacak olsan hepsinden ayrı bi single çıkar

karma_elcin
22-08-10, 14:49
yaaa hıncal sen ne anlarsın senin için geçmiş :D:D:D

ozgem__
22-08-10, 14:54
bence her eleştiriye kafa yormayın! sonuçta köşe yazarı... kendi yorumudur diyip geçelim..