PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan ve Müzik

sweet
16-08-10, 12:02
( yazının bir bölümü)

Evet kanımca büyük gel gitlerle geçen bir zamanın ardından Tarkan albümü çıktı.

Hangisi tutar kaygıları, sanat müziğimi olsun, yoksa başka birşey mi? Derken Tarkan albümü geldi piyasaya. Kötü birşey yazamam zira kendisini son derece başarılı buluyorum.Bu albüm için iyi bir şey yazamam, zira daha öncekilerin çizgisinde, hatta altında.

Şu andan itibaren Tarkan kendi marka yolculuğunda sıkı bir strateji yapamazsa bu albüm bitişidir.

Zira; sen git Amerikada yaşa, sen git dönemin başbakanına bile direk ulaşabilen Ahmet Ertegün'le birarada ol, o Ahmet Ertegün ki dönemlere imza atmış dünya starlarını yaratan kişi olsun.(zamanında yazmıştım) Ardından kötü bir ingilizce albüm yap, ordan gel türkiye'ye üzerine Kibariye ile düet yap. Kibariye'nin sesi başarısına diyecek hiç bir sözüm olamaz fakat o dönemde Tarkan başka bir knumdaydı ve bunu kullanamdı.Tarkan artık yol haritasını artık lütfen sohbetlerde belirlememeli diye düşünüyorum.Yoksa bu albüm gibi albümlere mecbur kalır. Stratejisi çizilmiş olsaydı bence bu albüm sıradaki olmazdı.

Geçmiş olduğun yollardan tekrar geçerken gelinen yerde varılan tecrübe, aynı yerde, aynı şeylere bakmak yerine, farklı şeylere dikkat etmeyi gerektirir.

O kadar çok marka uzmanı varki Tarkan'ı yönlendiren ama hiçbiri uzman değil. Sadece öyle sanıldığından Tarkan olması gereken yerin en altında bence. bunada şükürse o ayrı, ama olanla yetinmemeli, olabilecek çok şey varken. Diğeri fukara avuntusu olur.

Tarkan'ı son derece başarılı bulan tarafsız bir bakışla söyleyim albüm güzel mi güzel ama Tarkan daha güzellerini yapmıştı.
AYNI SUDA YIKANMANIN NE ALEMİ VAR, ÇAĞLAYANLAR ÖNÜNDE AKARKEN.

kaynak:süper poligon Hakan KURAL

schumaer
16-08-10, 14:11
şu tarkanı da yıllardır bitiriyolar,bitemedi adam hala noolcak bu iş ya..

fatihvefatih
16-08-10, 14:12
sadece gülüyorum :) 2 ay sonra tekrar konuşalım bu albüm türkiye de ve dünya da milyonlar satınca tekrar konuşalım!

anakha26
16-08-10, 18:13
ADam daha ne yapsın yaaa. Gözünüze dizinize dursun... 10 günde 300 bin satmış. (ki şu dönemde dünyada bile rekor sayılıyor) 2 günde 12.000 kişiye, 1 haftada 50.000 kişiye konser vermiş... Nasıl bir bitiş bu... Takmışlar eski Tarkan şarkılarına... O zamanlarda yerden yere vuruyordunuz. yok askerlik yapmadı yok eşcinsel diye bitirmeye çalıştınız .... Sanki düzgün bişeyler mi yazdınız yıllardır... Şakşakçılar...Neymiş çok başarılı bulurmuş aslında...Siz kendiniz çalıp söylemeye devam edin... Halkımın gözü açık artık...

ekrem
17-08-10, 01:24
Bu albümü bi kenan doğulu bi serdar ortaç yada bi mustafa sandal yapsaydı herkez vaybe adam ne albüm yaptı helal olsun derdi ama söz konusu tarkan olunca insanlar en uc noktada olcak seyleri bekliyo tarkanın albümü suan dünya starlarının albümlerinden bile fazla satıyo türkiyede rakibi yok o gercek bi megastar önünde değil arkasında durun artık sayın basın mensupları

jetaime
17-08-10, 01:40
Cok guluyorum bende
tarkan bittirmek istiyorlar ama hic bitmezki bizim megastar

NEVIN
17-08-10, 11:39
Meyva veren ağac taşlanir misali tarkan hayrani nekadar çoksa bi o kadarda çekemeyenleri var ......