PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziynet Sali ve Tarkan

sweet
16-08-10, 12:00
(yazının bir bölümü)

Yıllar önce Ahmet San, Tarkan'ı uluslararası star yapmayı denemiş ama o denemenin sonu hüsran olmuştu...

Ahmet San'a sorsanız kendisinin üzerine düşeni yaptığını, Tarkan'ın önünü Ahmet Ertegün'ün kestiğini söyleyecektir.

Ahmet San Tarkan'ı, 15 sene önce Ahmet Ertegün'e götürmüştü...
Ray Charles, Aretha Franklin, Ella Fitzgerald, Miles Davis gibi isimlere albüm yapan Ertegün, Frank Zappa, Stevie Wonder, Rolling Stones, Bee Gees, Led Zeppelin, Genesis, Emerson Lake and Palmer, Bette Midler gibi isimlerin yaratıcısı dünyaca ünlü bir Türk'tü.

Sadece ABD'nin değil dünyanın en büyük plak şirketlerinden Atlantic Records'un patronuydu...

Ahmet Ertegün, medyanın önünde Tarkan'la sözleşme imzaladı.
Tarkan çok büyük hayallerle Manhattan'dan bir ev satın aldı ve Baruch
Koleji'nde İngilizce dersler almaya başladı.

Bir yandan da Ertegün'ün gösterdiği yapımcıyla İngilizce şarkılar için stüdyoya girdi.

XXXXXXX

Yıllar yılları kovaladı ama o İngilizce albüm bir türlü çıkmadı.
Tarkan 2005'te İngilizce albümünü çıkardığı zaman artık Ahmet Ertegün'ün sanatçısı değildi.

Albüm de hiç iş yapmadı...

Dünya üzerinde yüz milyonlarca plak satan, zenci sokak çalgıcılarını dünya starı yapmayı başaran dev müzik adamının kendi vatandaşına hiçbir faydası olmamış, sadece Tarkan'ı değil sanatçının arkasındaki milyonları da hayal kırıklığına uğratmıştı.

kaynak:Bugün

ece**
16-08-10, 12:15
ne oluyo şimdi...nerden çııktı bu eski ingilizce albüm davası yine ! hepsi karalamışta karalamış...bu albümde karalanacak bişey bulamadılar zannedersem burdan vuralım dediler heralde.

twilight
16-08-10, 13:17
Niye 5 yıl önceki davayı açmışlar???Anlamadım...
Come Closer başarısız olabilir...
Ama diğer albümlerle yaptığı başarısıyla tarkan bu gün Türkiyenin ve ortadoğunun en büyük starı olarak görülmektedir.

Yakisikli89
16-08-10, 13:59
Ziynet Sali'nin bu haber ile ne alakasi var anlamadim.

sweet
16-08-10, 14:13
Ziynet Sali'nin bu haber ile ne alakasi var anlamadim.

Ziynet Sali olan kısmı yayınlamadım işte haber linki

http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/113655-ziynet-sali-ve-tarkan-bilal-ozcan-makalesi.aspx

jetaime
17-08-10, 01:34
Bende ne alakasi var de anlamadim ziynetle
ama neyse bir kere daha medyalar her karisitiriyo hersey

sweet
17-08-10, 14:36
Bende ne alakasi var de anlamadim ziynetle
ama neyse bir kere daha medyalar her karisitiriyo hersey

haber linkini tıklayın anlarsınız...

tarkan_mania
17-08-10, 17:18
saçmalamışlar... :19:

asteria
19-08-10, 14:07
ziğnet sali kısmı saçmalığı uçuk olmuş o nasıl yorum yaaaaa sen yorum yapma bı zahmet bılal gıt uslu uslu otur bı yerde ziğnet fln dinle sagopaaa sagopaaa fln die !![COLOR="Black"]

NEVIN
19-08-10, 15:25
arkadaşlar yazıyı okuyunca konunun ziynet saliden açıldığını göreceksiniz...Türkiyede bu kadar muhteşem sesler var ama uluslarası star olamıyorlar...
"Ne yazık ki Türkiye'de bunu becerebilecek bir menajer yok." Dünya üzerinde yüz milyonlarca plak satan, zenci sokak çalgıcılarını dünya starı yapmayı başaran dev müzik (AHMET ERTEKÜN) adamının kendi vatandaşına hiçbir faydası olmamış, sadece Tarkan'ı değil sanatçının arkasındaki milyonları da hayal kırıklığına uğratmıştı.
önemli olan bu sözler bence ....
tarkan MEGASTAR olmayı başardı................