PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan kazandi Serdar Kaybetti!

eskalen
11-08-10, 20:30
Oray Egin'in bugunku Aksam'daki kosesinden bir bolum...

Tarkan kazandı Serdar kaybetti

Üzgünüm Serdar... Bunca sene aynı melodinin sözlerini değiştirerek, 'uysa da uymasa da' diye yazdığın dizelerle eller havada bizi eğlendirdiğin ve her seferinde galip ayrıldığın yaz şarkıları savaşını kaybettin. 'Poşet' tutmadı, Serdar Ortaç'ın yazı olmadı.

Sadece o değil, Ajda Pekkan'a yaptığı ve -adını bile hatırlamadığım- o şarkı da tutmadı.
Bu yazın kaybedeni Serdar Ortaç.
Onun bitmek bilmez hükümdarlığını ise Tarkan yendi.
Ben zannediyordum Tarkan öyle bir albüm yapacak ki sadece yazın değil, Türk pop müziğinin çehresi değişecek, bir devrim olacak. 'Sevdanın Son Vuruşu' bunun habercisi gibiydi. Slogan şarkılar değil, nitelikli pop parçalarının da tutacağının işareti gibi.
Sonra albüm çıktı. Ortada bir yenilik, bir devrim yok. Ama Serdar Ortaç'ın açtığı yoldan ilerleyen değişik değişik şarkılarla dolmuş. İlk başta da 'Adımı Kalbine Yaz' tabii ki. 'Gül Döktüm Yollarına' nehrinden çıkan bir başka bilindik şarkı.
Ama yazın şarkısı mı? Evet. Tuttu mu? Fena halde. Gece kulüplerinden teknelere, barlardan radyolara habire bu şarkı çalıyor, çıktığı günden beri de herkesin dilinde.
Sonuçta Tarkan kazandı. Ama sadece Serdar Ortaç'ın boşalttığı bir koltuğu. Bir kez daha beklenti çıtasını tutturamadı.

Kaynak:aksam.com.tr

SESA
11-08-10, 21:30
Serdar bu yaz beklenen etkiyi yaratmadı kendi albümünde ama Tarkan piyasayı hareketlendirdi dengeleri değiştirdi

xurush'nine
11-08-10, 21:42
Ya bir durun be..Adam album cikarali kac gun oldu?!
Yine acele ediyorsunuz karar vermekte ama efendiler!
Bir ara Serdar albumunu de kiyaslamistilar SSV'le.. Serdarinki 340 bin kere tiklanmisti toplam sarkilar..E ne oldu? Tarkan'in Bir tek "Isim olmaz" sarkisi youtube'de 2 haftayi bulmaz (suan baktim) 454 659 kere tiklandi(Digital pilatformalarda satisa sunulmadan bile)..Onda da soylemistim album cikmadan acele karar vermeye hakkiniz yok diye..
Kapak olsun sizin gibi maymun istahli tatmin olmazlara!Adam bir turlu yaranamiyor ya..Ovgulerinde bile ille de bir kusur bulup ona dikat cekecekler..Yazik..

bounce
11-08-10, 21:44
şöyle demek daha doğru.
popun gerçek sahibi geldi. Herkes mikrofonlarını bulunduğu yere bıraksın..

ekrem
11-08-10, 21:51
serdarın hükümdarlığını yendi diyo bu laf cok sacma serdarın koltuğuna oturdu diyo bu ondan da sacma tarkan zaten tahtta oturan hükümdardı bu zamana kadaar halada öyle

::TT::
11-08-10, 22:58
Albüm satışlarından herşey ortada daha fazla konmuşmaya gerek yok..

jetaime
12-08-10, 00:00
kelime gerekmiyo sadece sifreler konusuyo

TorNadO
12-08-10, 00:22
Serdar Ortaç'ın açtığı yoldan ilerleyen değişik değişik şarkılarla dolmuş.
Tarkan'ın albümü ile ilgili bu yorumu neye dayanarak yapmış gerçekten merak ediyorum.

Serdar Ortaç'a saygı duyuyorum ama eğer bir yol açtıysa onun yolundan gidenler belli(demet akalın,bengü,ebru polat -v.b )

Tarkan'ın gittiği yol kendi açtığı onu Dünya çapında tanıtan bir yol, o yoldan ondan başka kimse gitmedi.
ha gideceksede o yolu açan Tarkan zaten onun ardından gelecekler,onu örnek alanların gideceği bir yol Tarkan'ın yolu.

Yani işin özü şudur.
Ucuz yazılar her şeyden anlarım, her şeyden yazarımla olmuyor işte.

zelis
12-08-10, 00:57
Serdar iyi sarkilar yapiyor hakkini yememek lazim ama akilda sarki kalmiyor hep yazlik sarkilar o kadar, su icer gibi, dinledik bitti. Ama Tarkanin sarkilari asla unutulmuyor. Mesela Gül Döktüm Yollarina, halen baska sarkicilar tarafandinda söyleniyor, ve bu sarki Tarkanin ilk albümünden. Peki Serdarin ilk albümünden hatirladiginiz bi sarki var mi, evet belki "Karabiberim", söyleyen var mi? Benim bildigim kadar yok. Sorunda bu zaten. Adam gercekten süper sarkilar yapiyor ama dedigim gibi hep ayni melodi hep ayni sözler millet bikti artik ve bu sadece serdar ortac icin gecerli degil bir cok sarkici öyle. Önemli olan iyi ve kalici sarkilar yapmak, yazlik sarkilar degil. Önemli olan her telden söyleyebilmek, Tarkan gibi, önemli olan canli söyleyebilmek, Tarkan gibi.

Nacizane benim fikrim.

fatihvefatih
12-08-10, 01:03
şöyle demek daha doğru.
popun gerçek sahibi geldi. Herkes mikrofonlarını bulunduğu yere bıraksın..

bu sözünü çok tuttum acayip hoşuma gitti :)) saygı duruşuna geçsinler mikrofonun gerçek sahibi geldi olduğunuz yerde oturun ses çıkarıp parazit yapmayın Tarkan söylüyor çünkü :)

e.r
12-08-10, 02:05
arkadaş sanırım ekşi sözlüğü takip ediyo..ben de bi alıntı yapayım barii.. demet akalın, mustafa ceceli, murat boz, serda rortaç, murat dalkılıç, gökhan özen..

yukarıda ismini saydığım kişiler ellerindeki mikrofonu masaya bırakıp çıksın lütfen. çünkü..

sahibi geldi .. / ekşi sözlük : )

eLiF
12-08-10, 13:14
Serdar ortaçın koltuğu mu varmış :) Serdar hiç bir zaman Tarkanın önünde olamadı ki şimdi Tarkan onu geçsin

sally
12-08-10, 13:45
Albüm satislarindan beli kimin daha kaliteli albüm yapti

gizem-akkaş
12-08-10, 15:24
Tarkan'ın herzamanki hali bu şaşırmamak lazım Tarkanın oldğu yerde kimsenin adı olmaz yeni bişi deilki bu Tarkanın albümü ne zaman çıksa diğerleri yok oluyo:)

twilight
12-08-10, 15:27
Kimin kazanacagi belliydi zaten...

karma_elcin
12-08-10, 15:55
oray eğin de eksik kalsaydı şaşardım Tarkan da olmasa napcaklar bilemiorm :D serdar zaten amele şarkıları yapıodu Tarkan'ın albüm çıkardığı ii oldu herkesin havası söndü ehehehe :)

Ozz
12-08-10, 15:57
İnsanlar ne bekliyor anlamıyorum. Müzik tarihi nasıl değişir ki, Tarkan a-acayipsin, Ölürüm sana ve karma albümününden sonra ne yaparsa yapsın, insanlar onunla kıyaslayacak. Tarkan şarkılarını amuda kalkıp mı söylesin..anlamıyorum ki..ne bekliyor ki insanlar...nasıl bir mucize....Günümüz müzik piyasasına bakın, Tarkan ın albümüne bakın..ne bekliyor insanlar gerçekten çok merak ediyorum. Nasıl bir şarkı onaları tatmin edecek. Nasıl bir albüm....Söyleyeyim, etmeyecek..beklentisi bile saçma...kıyaslamayı bırakın artık, keyfini çıkarın...