PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 haftada 225 bin!

sweet
05-08-10, 00:13
DMC ve Hitt Müzik işbirliği ile çıkan Megastar Tarkan’ın son albümü ‘Adımı Kalbine Yaz’ rekor kırdı

DMC ve Hitt Müzik işbirliği ile geçen hafta perşembe günü müzik marketlerdeki yerini alan Megastar Tarkan’ın son albümü ‘Adımı Kalbine Yaz’ rekor kırdı.
1 haftada 225 bin satış rakamına ulaşan albüm, Unkapanı piyasasına da hareketlilik getirdi. Yapım şirketinin sürekli ekstra sipariş aldığı ve listelerde sırabaşı olan albüm 3 yıl aradan sonra tekrar müzik piyasasına dönen Tarkan’ın da yüzünü güldürdü. Albümde Sezen Aksu, Yıldız Tilbe gibi dev isimlerle çalışan Megastar’ın hem satışlardan hem de konserlerinde gördüğü yoğun ilgiden çok memnun olduğu ve “İyi ki bu kadar beklemişim. Son albümüm içime çok sindi” dediği öğrenildi.

http://haber.gazetevatan.com/1-haftada-225-bin/321229/8/Magazin

fatihvefatih
05-08-10, 00:38
Evet harika bir albüm süper bu daha bişey değil bu albüm 1 milyon satacak 1 milyon!!

twilight
05-08-10, 00:44
satışlar harika gidiyor...bu gün gittiğim dnr'da 4 kisinin Tarkan albümünü aldigini gördüm... :) Aman masallah diyin... ;)

_trkn_
05-08-10, 00:48
1 hafta bile tam olmadan bu kadar fazla sattığına göre bu albüm gerçekten rekor kıracak..

Efsane geri dönüyor :)

fatihvefatih
05-08-10, 00:55
satışlar harika gidiyor...bu gün gittiğim dnr'da 4 kisinin Tarkan albümünü aldigini gördüm... :) Aman masallah diyin... ;)

Maşallah kırkbir kere maşallah, 1 milyonu bile geçer inşallah :))

**MegaStarkan**
05-08-10, 01:21
Part II de cabuk icine sinsin bu bizi uzun süre kesmez Tarkan :)

denizarya
05-08-10, 01:56
masallah..metamorfoz albümü iki haftada 350 bin satmistii..bakalim bu iki haftada nekadar olacak

schumaer
05-08-10, 02:17
son 2 yıldır 200.000 i geçen albüm olmadı (geçen hafta volkan konak geçti) tarkan 6 günde 225.000 de,artık klasik oldu ama bu bi slogan haline geliyo galiba yavaş yavaş o yüzden tekrar söylemek istiyorum :) gerçek olan tek şey var : TARKAN ve diğerleri...

e.r
05-08-10, 03:07
bi önceki albümü ne kadar sattı bilmiyorum ama..metamorfozu sevmedim..içime sinmedi..ve satın almadığım tek tarkan albümü diyebilirim..neden..?bi kere yeterince özen gösterilmemiş..belki yeni bi şeyler denenmek istenmiş olabilir fakat son derece başarısız olmuşlar..örneğin ben tarkan parçalarında, beni vuracak yeni sözler ararım..mesela 'bu gönül ona torpil geçiyor, buralarda zaman durdu, aşk incelik ister canım, hoyrat olma' vb. gibi..tabi ki öncelik müziktedir benim için..fakat sözlerin de beni vurabilmesi önemli..bu açıdan baktığımız vakit, metamorfozda yeni sözler geçmiyodu..yanii deyimlerden ve atasözlerinden oluşan bi albümdü ve sözler açısından benim için sınıfta kaldı..dilli düdük hariç kliplerin de sınıfta kaldığını söylemek mümkündür..ve şu var..en basit ve en çarpıcı hata tarkan ın kendi içinde bi konsept oluşturamamış olması ve çelişkiye düşmesidir..mesela vay anam vay klibinde bi tarafta takımları çekmiş ciddi bi adam..diğer yanda ise motorcu kıyafeyleri giymiş asi bi adam vardı..olmamıştı yanii bu çelişki..tam anlamıyla bi konsept oluşturulamamıştı demek yanlış olmaz heralde..çok basit örnekler vererek bu durumu açıklamak istedim..evet metamorfoz olmamıştı..malesef ki olmamıştı..ama adımı kalbine yazla tarkan yeniden kalplere yazıldı..ciddi anlamda iyi bi albüm..eğer iyi klipler çekilirse satışların daha da artacağı inancındayım..öp, adımı kalbine yaz ve usta çırak parçalarına kesinlikle klip çekilmeli diye düşünüyorum..kaliteli klipler bekliyoruz her zamanki gibi.. saygılar..

fatihvefatih
05-08-10, 03:33
evet bu albüm kaliteli klipleri hak ediyor, yaparsın Tarkan biliriz!!

90_model
05-08-10, 03:40
daha klip yayınlanmadı klip bi çıksın siz bide o zaman görün bence milyonu bulacak diorum hatta geçer ;)

sweet
05-08-10, 08:58
Part II de cabuk icine sinsin bu bizi uzun süre kesmez Tarkan :)

Part II çıkmayacak gibi biliyorum ben burada okduğum bir habere göre

kartales26
05-08-10, 09:56
gerçekten bu devirde böylesine bir satış muhteşem bir iş.Zaten anca bunu tarkan yapardı.Karma albümünün ilk hafta 750 bin sattığını hatırlıyorum.Daha sonra satışlar 1 buçuk milyon civarıydı en son.Bu albümde aşağı yukarı 500 bini zorluyacak görünüyor.Şimdinin 500 bini eskinin 2-3 milyonu gibi...Müzik piyasasında iyi bir promosyonla çıkan şarkıcı ilk hafta yaptığı satışın 2 katı belki 3 katı satışa ulaşabiliyor.Bu bir çok albüm için aynı.Yani arkadaşların dediği gibi milyon satması çok zor hatta imkansız.Şimdi yavaş yavaş satış ivmesi düşmeye başlayacak.Kliple birlikte biraz yükselebilir.Ama dediğim gibi 400-600 bin arası bir satış bekliyorum...

patriot_214
05-08-10, 10:44
Maşallah )) 1 milyonu gecmeli ))

ozgem__
05-08-10, 13:40
1 milyon satış yapar inşalah ...:) maşallah nazar değmesin..

eLiF
05-08-10, 13:48
son 2 yıldır 200.000 i geçen albüm olmadı (geçen hafta volkan konak geçti) tarkan 6 günde 225.000 de,artık klasik oldu ama bu bi slogan haline geliyo galiba yavaş yavaş o yüzden tekrar söylemek istiyorum :) gerçek olan tek şey var : TARKAN ve diğerleri...

Kesinlikle, Tarkan çok ayrı bir yerde..