PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Adimi Kalbine Yaz''puanlariniz...

twilight
03-08-10, 18:12
Benden uzun bir albüm incelemesi... :)
Albümü bu gün nihayet,elime aldım.Biliyorum bayağı bi geç kaldım ama n'apayım.Anca para biriktirebildim.
Öncelikle,albümün içindeki resimler süper onu baştan söyleyeyim.Geçelim şarkılara:

1-Sevdanın Son Vuruşu:Bu şarkıların sözlerinden etkilenmeyecek adam yada kadın yoktur heralde.
''Tarkan sevmiyorum.Kulağıma hitap etmiyor''diyen bazı arkadaşlarımın,bangır bangır dinlediği tek şarkı,
diyebilirim.Müziğe gelince,tamamen beni fikrimdir.Marş hissi alıyorum müzikte.Başı sanki bir marşa başlayacak
gibi,öyle değil mi?Yada bana öyle geliyor galiba.Şarkıda tek sevmediğim yer ''Ah,aaaah,aaah...''diye giden yer.
Puanım:9

2-Acımayacak:Tarkan'ın seksi şarkılarından biri.Seksi uyandırmaya çalışmış''Gel,gel,gel acımayacak''derken,
ancak artık yaş kemale erdi bence.Pek erotik'e kaçmasa iyi olur bence.''Şansım varsa,ben ona talibim,bi gel
dese,kapının önündeyim''kelimelerine bayıldım.Müzik çok uyumlu şarkıya.Puanım:7

3-İşim Olmaz:Sabahleyin bi haber vardı,Serdar'ın İşim Olmaz'ı ile yarışıyor diye.Hiç te değil.Bu şarkı,Serdar'ınkine
10 basar.Bu benim şahsi görüşüm.Uygun bulursunuz bulmazsınız,karışamam.''Nefesinde yüzeceğim,yüzümün kıyısına
vurdukça''şarkı sözlerini kişisel iletilerde görüyorum ve bu beni mutlu ediyor.Puanım:10

4-Kayıp:''Hazin bir siyaha boyandı bulutlar''diye başlayan şarkı,kısa bir şiirle bitiyor...Beni en çok etkileyen söz;''Ayrılık
efendi kulu biz aşıklar''...Şiirde Tarkan'ın ağladığını biliyoruz...Gerçekten şiir çok etkileyici...''Şunu bil ki ben en güzel yerini hatırama saklarım'' diye gidiyor şiir,ve çok etkileyici...Ama bir not kıracağım.Neden derseniz şiirde ses giderek kısılıyor.
Puanım:9

5-Öp:Tam yaz şarkısı.Geç olmuş,temiz olmuş,geçmişinin Karma'sı...Karma'yla karşılaştırmak için erken.Durun bakalım daha.Ama bu şarkı çok güzel bi hit...Olabilir demiyeceğim...Olmuş bile...Bütün arabalardan bu sesi duyuyorum:''Ben o şelale saçlara...Sütten ak o gerdana''...Tek bir yerden yine puan kıracağım:''Hmm...Ooo...Hmm...''Puanım:9

6-Adımı Kalbine Yaz:Sözü ve müziği Tarkan'a ait tek şarkı galiba...Çok güzel bir parça...Kesinlikle ''Arabesk tadında pop''sevenler için birebir...''İkimizin Yerine 2''olabilir...Puanım:10

7-Sen Çoktan Gitmişsin:Albümde tek beğenmediğim şarkı diyebilirim.Neden beğenmedin,çok güzel,buram buram Sezen Aksu kokan bir şarkı diyenlere,bu benim zevkimdir beğenmedim,diyorum...Neden beğenmedin kısmına ise,Öz Tarkan'ı bulamadım...Ne bileyim bir garibime gitti şarkı...Ama ''Umutlanmışım...Bulutlanmışım...''kısmı çok güzel...Puanım:7

8-Usta Çırak:Tarkan'ın erotik şarkılarından birisi daha...Acımayacak'tan bir puan fazla vereceğim çünki,vokaldeki hatunun sesi fena... :) Puanım:8

Remixler:Genel değerlendirme yapmak istedim.Remixler mükemmel.Şu an için Acımayacak'ın Gürcell Mix'ine gelecek galiba klip...Yada Sevdanın Son Vuruşu olabilir...Bilmiyorum...Seçim Tarkan'ın...

Sıra sizde... :1:
Saygılar...

denizarya
03-08-10, 18:17
bence erozik sarkilaar icin taam yasindaa dahaa..michael jackson 50 yasinda öyle sarkilar söylüyor kimse bisey demio bu tarkan olunca öyle olmuyor...dünya capinda basarili olan isimler artik 40 yasina gelmis ama erotik sarkilar cikariyor..jeniffer lopez 40 yasinda..ama mükemmel..bu is yasa degil görünüse bakar..yakistigim sürece söylesin

schumaer
03-08-10, 18:42
" acımiiiicak" ın gurcell mix i orjinalinden daha iyi bence,klip ona gelsin çok isterim,sen çoktan gitmişsin ise bundan bi 10 yıl sonra gelmiş geçmiş en iyi tarkan şarkısı diye anılabilir..bu benim şahsi görüşüm,öp ise türkiyeye gelmiş en iyi batılı şarkı olarak tarihe geçebilir,bu şarkıya ing. söz yazıp dünyaya da kafa tutulabilir tarkan,şarkı o kadar güzel akıyo ki hiç bitmesin istiyosun,ssv'nun albümdeki orj versyionunda altyapılar daha kuvvetli ve şarkı daha hareketlenmiş,türk popuna son yıllarda gelmiş en iyi şarkılardan bi tanesi,kayıp herkesin favorisi zaten fazla söze gerek yok,şiirin sesinin kısılması ise yerinde olmuş,full şiir olsaydı şarkının bütünlüğünü,şarkının ana moledisini bozabilirdi, 10 numara bi aşk şarkısı,sonbaharda bi klip gelcek belli bu şarkıya ve listelerde uzun bi süre 1 numara olcak,adımı kalbine yaz 2. bi gülümse kaderine olmuş,ama kime kusura bakmasın gülümse kaderinden daha güzel bi şarkı (remixi için konuşuyorum bu arada) nakaratı çok akılda kalıcı,bi örnek verim,acımicağı beğenmeyen olabilir ama bu şarkıyı asla.. :)) herkesin seveceği bi hit,işim olmaz ise eski 90 ların kokusunu buram buram hissedeceğiniz,yıldızın yıllar sonra güzel sözler yazdığı,harika bir orta tempo şarkı,çok sıcak çok samimi,tarkan bu şarkıda hayran sayısını daha da arttırcaktır bana göre,son olarak usta çırağa gelirsek çakkıdı tarzı bi şarkı,altyapısında kullanılan klavye sesi ve gülşah tütüncünün vokali şarkıyı uçuruyo,gece kulüplerinde çalmaya başlandı( dün rastladım yani) şarkıyı gece dinlemenizi tavsiye ederim,hafiften de alkol varsa kanınızda vay anam vay halinize diyebilirim :),bu arada dip not : şarkı çakkıdıdan daha güzel bana göre bunuda söylemeden edemicem,genel olarak en iyi 3. tarkan albümü ve hafızalardan silinmicek bi albümdür "adımı kalbine yaz" ps : albüm sıralaması 1) ölürüm sana 2) karma 3) adımı kalbine yaz (come closerı saymadım ing. olduğu için,yoksa 1 numara come closer benim için :))

puanlama: ssv :9, acımiiiicak:8,işim olmaz :8 ,kayıp:9,öp : 10,aky:7,sen çoktan gitmişsin:10,usta çırak :8,acımiicak(gurcell) : 9,aky(ozinga):9,ssv(suatateşdağlı):8,öp(gurcell):9 ,ssv (kıvanch):7

DaLy
03-08-10, 18:49
Puanlama değil ama sıralama yaptım..

1-Sevdanın son vuruşu
2-Öp
3-Sen çoktan gitmişsin
4-Usta-Çırak
5-Adımı kalbine yaz
6-Acımayacak
7-İşim olmaz
8-Kayıp

Zaza
03-08-10, 20:46
Siralama yapmak imkansiz ama puan verecegim :

Sevdanin Son Vurusu : vallah dogrusu benim kanim pek isinamadi bu sarkiya, remix versyonunu daha çok begendim.. çok kaliteli bir sarki ama nakarat'i daha iyi olabilirdi bana göre. Puan : 7

Acimiyacak : Nakarat hariç sarkiyi çok begendim. Bence "listeme de ekliyorum" dan sonra nakarata geçis çok hizli.. Yani birden davul zurna hesabi patliyor sarki. Ama remix deki gibi birden ilk bi hafif bass li nakarat sonra daha tempolu bir nakarat olsaydi daha iyi olurdu. Ama Tarkanin seksi/hirsli sesi çok hosuma gitti. Ama en çok hosuma giden, bu sarkida hafif darbuka olmasi, ayni Karma daki gibi. Puan : 8

Isim Olmaz : Sarki çok güzel, insani rahatlatiyor. Ama bana göre çok tekrarlaniyor. Favorim degil yani. Puan : 8

Kayip : Tarkandan bekledigimiz slow bana kalirsa buydu.. Hiç eski sarkilarla kiyaslamayacagim. Kendine öz bir sarki, ve çokda güzel. Basta siir hosuma gitmiyordu fazla, keske biraz daha nakarati okusaydi diyordum. Ama simdi çok hosuma gidiyor. Puan : 9

Öp : Inanilmaz bir hitt! Sesi son ayara açip dinliyorum hep, içime bir cosku giriyor hep. Sözleri de hafif dudu yu andiriyor (dudu dudu dilleri - süzme bal dudaklara / ana sütü - sütten ak hesabi). Bu yazin ve hatta gelecek yazlarin sarkisi diyebilirim. Puan: 10

Adimi Kalbine Yaz : Tam Alaturka ! Söz de Müzik de Ses de harika. Dinle dinle bikamiyorsun bu sarkidan. Insanin bi sigara yakasi geliyo her dinlemede vallah =) Tek kafami kurcaliyan sey, sarkinin basi ("yoksa gurbetin o yalan kucaklari senide mi uyuttu ?" bölumu) bana bir Gökhan Özen sarkisi hatirlatiyor. Ama hangisi bilmiyorum (Vah vah olabilirmi?). Ama harika bir parça. Puan: 10

Sen çoktan Gitmissin : Herkesin kendi fikri ama bu sarkiyi bazi hayranlar nasil sevemedi anliyamiyorum ben.. Benim favorim bu sarki! Inanilmaz duygulandiran bir parça. Bence de Tarkan in gelmis geçmis en iyi sarkilarindan biri! Puan 10 Hatta 11!

Usta-çirak : Ben bek begenemedim.. Tarzim degil. Ben daha çok geleneksel, oryantal, alaturka sarkilari begeniyorum. Yani kendimize öz melodiler. Bu da tam tersi.. Ama kendi tarzinda sarki çok iyi. Puan : 7

Remixler birbirinden guzel. Hepsini çok begendim

denizarya
03-08-10, 20:52
sevdanin son vurusu 10
acimayacak 10
öp 10
kayip 10
usta cirak 10
sen coktan gitmissin 10
adimi kalbine yaz 10
isim olmaz 10

Zaza
03-08-10, 20:53
sevdanin son vurusu 10
acimayacak 10
öp 10
kayip 10
usta cirak 10
sen coktan gitmissin 10
adimi kalbine yaz 10
isim olmaz 10

bravo bravo

Cecuq
03-08-10, 21:58
acımıycak 4 - usta çırak 7 gerisi 10 ..:D acımıycak berbat bi şarkı

berkan
03-08-10, 22:33
adımı kalbine yaz 10
acımıcak 10
sen çoktan gitmişsin 10
kayıp 9
sevdanın son vuruşu 10
usta çırak 9
işim olmaz 8
öp 8

nedjohnlansen
03-08-10, 22:41
sevdanın son vuruşu 6
acımayacak 8
işim olmaz 6
kayıp 9
öp 10
adımı kalbine yaz 9
sen çoktan gitmişsin 10
usta-çırak 8

işim olmaz şarkısını pek sevmiyorum. önce içinde geçen "yaaar" uzatmasından dolayı sanıyordum. meğerse orada yar demiyormuş sadece ya diyormuş. ama yine de arabeske çok kaçmış. aslında masalsı bir havası var şarkının ama bazı keman sesleri fazla uzatılmış. karma'daki aşk şarkısı bu şarkıya benziyor aslında. o şarkı 10'luk bir şarkı benim için. sırf işim olmaz'ın arabesk tadı yüzünden 6...

sevdanın son vuruşu'nu beğenmeme nedenim de tek düze giden bir şarkı olması. arkadaki müzik duptıs'lı başlayıp öyle gidiyor. şarkı bu ritme göre bayık kalıyor. aslında slow olsaymış harika olurmuş. sözler çok uygunmuş. fakat orta hızda yapmayı tercih etmişler. o yüzden 6...

albümde en beğendiğim şarkı ise sen çoktan gitmişsin. düzenlemesi çok çok güzel. öp şarkısı da bu şarkıdan sonra geliyor benim için. ama eşlik etmeyi en sevdiğim şarkı adımı kalbine yaz.

gülcan
03-08-10, 22:48
1.Sevdanın son vuruşu 10
2. Kayıp 10
3. adımı kalbine yaz 10
4. Acımıyacak 10
5. İşim olmaz 10
6. Sen çoktan gitmişsin 10
7. öp 8
8. Usta-Çırak 6

e.r
03-08-10, 23:37
sevdanın son vuruşu 10..
öp 10..
adımı kalbine yaz 9..
usta çırak 8..
sen çoktan gitmişsin 8..
kayıp 8..
işim olmaz 6..
acımayacak 6..

Bamboo
04-08-10, 00:00
bana göre acımıyacak şarkısı tam anlamıyla vasat yaa.. çok amatörce olduğu amatör biri tarafından yapıldığı çok belli.. düznelemeside şarkının kendisi de o kadar vasat.. nası oluyoda beğeniliyo anlamıyom..

ek olarak şöle söyleyim ben tarkanda her zaman farklı,ritmik,cesaretli ve seksi sözlü şarkıları daha çok seviyorum.. o yüzden 10 tam puan verebileceğim tek şarkı usta-çırak ikilisi.. :)

öp-8
ssv-8
kayıp-7
işim olmaz-6
sen çoktan gitmişsin 6
adımı kalbine yaz-5
en düşük benim için acımımıyacak-3.. bu albümün ortalam puanı 10 üzerinden puan veriresm en fazla 6,5 olur.. sorry.. :(

jetaime
04-08-10, 01:15
sevdanin son vurusu 8
acimayacak 8
öp 10
kayip 10
usta cirak 8
sen coktan gitmissin 10
adimi kalbine yaz 10
isim olmaz 9

redjingle
04-08-10, 01:46
Adımı Kalbine Yaz : 8,7
İşim Olmaz : 8,6
Usta-Çırak : 8,5
Kayıp : 8,4
Sevdanın Son Vuruşu : 8,3
Sen Çoktan Gitmişsin : 8,3
Acımayacak : 8
Öp : 7,9

ORTALAMA : 8,3 ;)

Yani, Süper Bir Albüm ;)

ozgem__
04-08-10, 11:56
sevdanin son vurusu 10
acimayacak 10
öp 10
kayip 10
usta cirak 10
sen coktan gitmissin 10
adimi kalbine yaz 10
isim olmaz 10

evet güzel bir puanlama olmuş:) katılıyorumm

Ozz
04-08-10, 12:34
İşte bloğumdaki albüm eleştirim...

Tarkan'ımın son albümü uzun bir erteleme sürecinden sonra 29 Temmuz'da çıktı sonunda. Nihayet....Hele Şükür..."Adımı Kalbine Yaz"..

Albümü baştan sonra defalarca dinledim. Gerçi bu bir Tarkan albümü olduğu için biraz daha dinlemek gerekir miydi bilemiyorum ama albüm hakkındaki düşünceleri yazmak istedim.

Albüme genel olarak baktığımda albümün en büyük artısının, Tarkan'ın yorumu olduğunu söylemeliyim. Her şarkıda öyle nağmeler yapıyor ki, farkını anlıyorsunuz...Tam Tarkan gibi okuyor. "Metamorfoz"'da ritimlerin daha ön plana çıkması belki de bunu engellemişti. Daha elektro olunca, yorum ister istemez ikinci plana düşmüştü. "Adımı Kalbine Yaz" akustiği ağır basan bir albüm. Bu nedenle Tarkan'ın yorumu açısından Metamorfoz'un çok üstünde. Eee zaten insanları Tarkan'a iten, onu vazgeçilmez kılan yorumları aslında. O yüzden daha ilk günden bu albüme herkesin içi ısındı. Ki ben Metamorfoz albümünü de çok beğenmiş birisiyim. Ama bu albümü dinleyince farkettim ki, böylesi daha iyi.

Ben Tarkan'ın çok davullu zurnalı şarkılar yapmasını istemiyordum. Akustik olsun, bizden olsun ama mümkünse pop kısmı ağır bassın, elektro ritimleri de olsun diyordum. Ki Tarkan bence bunu "Come Closer" albümünde yapmıştı ve o albüm batı ritimlerini çok daha kaldıran bir albümdü. Ama yine de Tarkan'ın yorumunu ve bizden birşeyleri buluyorduk. Tarkan "Metamorfoz" ile gerçekten farklı birşey denemişti. Ben beğenmiştim ama ama bir çoğumuzun içinin ısınmayacağını de idrak etmiştim. O albümde de "Dedikodu" gibi bizden şarkılar vardı ama onun bile içine biraz batı kaçmıştı...alışılmadıktı..O yüzden bu albümü dinlerken vicdan muhasebesi yapıyorum. Evet bu albüm de "Geri dönüş" gerçeği yadsınamaz ama kalkıp " Metamorfoz" u da yermek istemedim. Tarkan'ın bizde kredisi çok, istediği farklılığı denesin. Mümkünse mesela yeniden ingilizce albüme tekrar yönelsin..Ama Türkiye gerçeğini görerek...

Bu muhteşem albüme gelince;

Benim en sevdiğim şarkı ile başlayan sıralamam ;

1. Sen çoktan gitmişsin

2. İşim Olmaz

3. Öp Öp doyamadım

4. Adımı kalbine yaz

5. Acımayacak

6. Sevdanın Son vuruşu

7. Usta-Çırak

8. Kayıp

Sen Çoktan Gitmişsin : Mükemmel ötesi...Sözler, beste, düzenleme ve üzerine kadife Tarkan sesi. Şarkı dümdüz ama dinlendiren bir düzlük bu. Ekşi sözlük te bir yorum okumuştum. "Sevdanın son vuruşu" nu düz bir şarkı olarak değerlendirmişti yorumlayan kişi. Ama bu düzlük öyle kötü bir düzlük değil demişti. Hani öyle inanılmaz virajlı yorucu bir yoldan çıkıp da bir düzlüğe gelirsin de, rahat bir nefes alırsın ya işte öye bir düzlük. Dinlendirici..huzur verici.. işte bu şarkı için tek diyeceğim budur. O virajlardan çıkıp rahat bir nefes aldım. Uzun zamandır bu kadar dinlendirici bir şarkı dinlememiştim...

İşim Olmaz : Bu şarkı bana direk "Karma" Albümünü hatırlattı. "Sen o bildiğim, bütün aşk bahçelerinin, en nadide çiçeğisin" sözlerindeki yanık melodiyi duyuyorum "olsun be güzelim, olsun" derken Tarkan. Araya giren ney, kavala ve gitarlar herşey de buram buram "Karma" kokuyor. Gerçek Tarkan müziği. Gerçek Türk Pop Müziği.

Öp Öp Doyamadım: Ne yalan söyleyeyim, ilk dinlediğimde ısınamamıştım. Ama biz tecrübeli Tarkan dinleyenleriyiz, acele etmeyiz. Bazen Ozan Çolakoğlu düzenlemelerde gerçekten yorucu oluyor :) iyice dinlemek, hazmetmek gerekiyor. Bu da aynen öyle bir şarkı. Sindirince vazgeçilmez oluyor. Özellike yaylıların kullanıldığı yerler öyle güzel ki :)

Adımı Kalbine Yaz : Hit şarkıdır kendileri. Mükemmel yorum ve harika bir melodi. Bir çok Tarkan şarkısının aksine yormayan bir düzenleme ile hemen kulakta yer edip, mırıldanmaya başlıyorsunuz. Bu yönüyle ikinci bir "Gülümse Kaderine" dir benim için. CD de ilk bozulacak şarkılardandır.

Acımayacak: Ben "Come Closer" da, "Bounce" u mükemmel bir şarkı olarak görürdüm. "Acımayacak " ı dinlerken özellikle geriden gelen zurnalarla hep "Bounce" u hatırlıyorum. Bu şarkı "Bounce" ile "Hüp" karışımı bir şarkı olmuş bence. Bir aranje harikası demektir bu.

Sevdanın Son Vuruşu : Böylesi ritimlere o yaylıları işleyenlerin ellerinden öperim. Başka da birşey diyemem...

Usta-Çırak : Gülşah Tütüncü, hem şarkıyı yapmış, hem vokallerde, hem de düzenlemesine yardım etmiş. Ortaya süper bir şey çıkmış bence. Biraz "Just Like That", biraz "Seviş Benimle" biraz da "Çat Kapı"..:) Klibini beynimde çektiğim şarkı ayrıca bu şarkı. Onunla birlikte dinliyorum : )

Kayıp: Belki bana kızacaksınız, Kayıp gibi bir şarkı son sırada olur mu diye. Diğer şarkılara bağlı olarak olabilir. Evet mükemmeldir, evet ağlatır, Tarkan muhteşem söylemiştir ama bence albümün en kötü şarkısıdır. Kötü derken :DDD günümüz şarkılarının çok çok üstünde bir kötü bu. Zaten albümde vasat şarkı bile yok. Bu şarkı vasatın üstüdür. Nedeni ise tipik, klasik Tarkan slowu olmasıdır. Ben "İşim Olmaz" da bu şarkıdan daha çok duygulanırım mesela

Remixler de güzeldir. Ama remixtir nihayetinde. O şarkılar gece klüplerine bırakılmalıdır. Tarkan burayı okuyorsa, ya da onunla ense tokat samimiyetinde birileri okuyorsa, "yalvarırım remixlere klip çekme" yakarışımı iletsinler kendilerine. Bu da benim şahsi fikrimdir. Bırak o remixleri DJ'ler değerlendirsin.

Albümün dezavantajı şarkı azlığıdır ama şarkıların hepsi yoğundur. Güzeldir. o yüzden bu dezavantaj göz ardı edilebilir. Burada dinleyicilerin yaptığı en büyük hata bu albümü direk "A-Acayipsin", "Ölürüm Sana" ya da "Karma" ile kıyaslamalarıdır. Dikkat edin albüme laf atan herkes bunları baz alarak konuşur. Ama bence bu albüm ayrı bir tat olarak dinlenmelidir. Söz konusu albümlerden ufak ufak renklerin de olduğu "YENİ" bir Tarkan Albümüdür. Kayıp hariç :D:D

Son olarak, hani acımayacaktı Tarkan...Bu albümü dinlerken neden kalbim sıkışıyor o zaman...Niye yalan söyledin bize...yoksa bu albümde efkarlanan, kalp ağrısı çeken bir ben miyim...Haaaaaaaa Hani acımayacaktı..???

http://ozzelefekt.blogspot.com/

simgem__
04-08-10, 14:43
benden de bütün şarkılara yıldızlı 10 puan....:1::1::1:

denizmavisi
09-08-10, 02:29
1-Adımı kalbine yaz
2-İşim olmaz
3-Kayıp
4-Acımıcak
5-S.S.V
6-Öp
7-Sen çoktan gitmişsin
8-Usta-Çırak

Şevval
09-08-10, 11:26
Sıralama olarak:
1-Adımı kalbine yaz
2-Kayıp
3-Usta-çırak
4-İşim olmaz
5-Öp

leyla
11-08-10, 13:51
1-sevdanin son vurusu---------cok seviyorum bu sarkiyi gercekten muhtesem sarki 10 puan
2-acimiyacak-------------- remixi daha guzel 8
3-isim olmaz---------------- 10
4-kayip-------------------- 10
5-op---------------------- cok guzel sarki 10
6-adimi kalbine yaz--------------remixi daha guzel 10
7-sen coktan gitmistin -------------mukemmel sarki 10
8-usta cirak-----------------------8

yiğit
11-08-10, 19:51
1. SEVDANIN SON VURUŞU
2.ADIMI KALBİNE YAZ ( OZELLİKLE ORJİNAL HALİ)
3.ACIMAYACAK
4.KAYIP
5.SEN ÇOKTAN GİTMİŞSİN
6.İŞİM OLMAZ
7.USTA-ÇIRAK
8.ÖP

gün geçtikçe sıralama değişiyor ama :)

İZMİRLİ
11-08-10, 20:34
1-Sevdanın son vuruşu / 9
2-Öp / 8
3-Sen çoktan gitmişsin / 3
4-Usta-Çırak / 6
5-Adımı kalbine yaz / 9
6-Acımayacak / 7
7-İşim olmaz / 8
8-Kayıp/ 10

seco39
12-09-10, 03:42
Albümdeki her şarkıya 10 veririm hepsi çok çok iyi şarkılar ama bir şarkıya 11 veririm o da sen çoktan gitmişsin harika ötesi bir şarkı.Hele o sen çoktan gitmişsin derken insan bitiyor ya Bence bütün şarkılardan bir adım öndedir.Müthiş...

bounce
20-09-10, 14:10
Sevdanın Son Vuruşu: o nasıl bi introdur öyle.. sözler harikulade ama ne yazık ki beste sözün üzerine çıkamamış..hani bazı şarkılar canlı söylendiğinde tad alamazsın ya bu şarkı da böyle cd'deki daha dinlenilebilir...
Acımayacak: Şarkı insanı ilk başlarda yoruyordu özellikle'' gel güzelim gel acımayacak'' kısımları ama dinledikçe o durum artık yok.. iyi ki koymuşlar albüme..
İşim Olmaz: Olmuştur..Araba kullanırken dinlenilmesi tavsiye edilir.. öyle bi gaza getiriyor ki kendimden korkuyorum. bu şarkıyı hiç değiştirmeden Türkiyeyi turlayabilirim.. Bu arada bazı Tarkan hayranı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum iyi ki mail mesaj felan atmışlar da bu şarkı da daha sonra albüme girmiş.. hayret nasıl Tarkan'ın gözünden kaçmış bu şarkı da ilk 6 ya girememiş!
Kayıp:Bu şarkı olmasa da olurmuş albümde. Ayrıca son nakarat kısmındaki '' kimseyi sevmem'' ve ''yüreğim kayıp'' kısımlarını güzel basamamış.. her dinlediğimde bu iki kısım hep kulağımı tırmalıyor... çok ısınamadım.
ÖP: Tam olarak ilk kez 31 temuz'daki konserde dinledim.. Herkes çok beğenmişti bu şarkıyı özellikle ''öp öp öp'' ve ''bak bak bak'' kısımları iyi tepki veriyordu. tam olmuşun biraz aşağısı..
Adımı Kalbime Yaz:Ud Taksimi harikadır.sözler beste oturmuştur.. Bilge Öztürk'e mi yazılmış bilmem ama Delikanlı adamdır Tarkan.. giden sevgilinin ardından kötü konuşmuyor. ''Allah Belanı Versin'' demiyor. Biz Tarkan'ı alaturka seviyoruz elektronik değil..
Sen Çoktan Gitmişsin: Albümün en iyisidir. en güzeli en canı en cananıdır.. uzun yol şarkılarındandır. çok sıradan bi düzenleme diyosun ama öyle bi içine alıyor ki allahsız..Sezen Aksu öyle güzel söylemiş ki şarkı iyice güzelleşmiş.Çok güzel sesi olduğunu bi kez daha anlıyorsun. Tarkan-Sezen Aksu-Ozan Çolakoğlu üçlüsü harika birşey ortaya çıkarmışlar.
Usta-Çırak: ilk dinlediğimde 10 saniyelik kısımlarda bu şarkı kesin hit olur diye düşünüyordum ama maalesef öyle değilmiş.. hep aynı kısımda gidiyor.. birşeyler eksik sanki.ilk 8 e girmeseydi de olurdu.
kıssadan hisse:
İşim Olmaz
Adımı Kalbine Yaz
Acımayacak
Sen Çoktan gitmişsin.
Öp

bu 5 şarkı da yetiyor zaten.. tekrar başa alıyorsun tekrar tekrar tekrar....Ama eve geldiğinde üzülüyorsun keşke yolu biraz daha uzatsaydım diye.. sonra evdeki bilgisayarı açıp dinliyorum bu şarkıları...

adını_kalbime_yazdım
20-09-10, 15:14
sevdanin son vuruşu 8
acimayacak 8
işim olmaz10
kayip 10
öp 9
adimi kalbine yaz 10
sen çoktan gitmişsin 7
usta çirak 10
acimayacak ( '' gürcell clup mix ) 8
adimi kalbine yaz ( '' ozinga clup mix ) 10
sevdanin son vuruşu ( suat ateşbağli mix ) 8
öp '' (gürcell clup mix ) 10
sevdanin son vuruşu ( kivanch k mix) 7

Sevdanın Son Vuruşu: o nasıl bi introdur öyle.. sözler harikulade ama ne yazık ki beste sözün üzerine çıkamamış..hani bazı şarkılar canlı söylendiğinde tad alamazsın ya bu şarkı da böyle cd'deki daha dinlenilebilir...
Acımayacak: Şarkı insanı ilk başlarda yoruyordu özellikle'' gel güzelim gel acımayacak'' kısımları ama dinledikçe o durum artık yok.. iyi ki koymuşlar albüme..
İşim Olmaz: Olmuştur..Araba kullanırken dinlenilmesi tavsiye edilir.. öyle bi gaza getiriyor ki kendimden korkuyorum. bu şarkıyı hiç değiştirmeden Türkiyeyi turlayabilirim.. Bu arada bazı Tarkan hayranı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum iyi ki mail mesaj felan atmışlar da bu şarkı da daha sonra albüme girmiş.. hayret nasıl Tarkan'ın gözünden kaçmış bu şarkı da ilk 6 ya girememiş!
Kayıp:Bu şarkı olmasa da olurmuş albümde. Ayrıca son nakarat kısmındaki '' kimseyi sevmem'' ve ''yüreğim kayıp'' kısımlarını güzel basamamış.. her dinlediğimde bu iki kısım hep kulağımı tırmalıyor... çok ısınamadım.
ÖP: Tam olarak ilk kez 31 temuz'daki konserde dinledim.. Herkes çok beğenmişti bu şarkıyı özellikle ''öp öp öp'' ve ''bak bak bak'' kısımları iyi tepki veriyordu. tam olmuşun biraz aşağısı..
Adımı Kalbime Yaz:Ud Taksimi harikadır.sözler beste oturmuştur.. Bilge Öztürk'e mi yazılmış bilmem ama Delikanlı adamdır Tarkan.. giden sevgilinin ardından kötü konuşmuyor. ''Allah Belanı Versin'' demiyor. Biz Tarkan'ı alaturka seviyoruz elektronik değil..
Sen Çoktan Gitmişsin: Albümün en iyisidir. en güzeli en canı en cananıdır.. uzun yol şarkılarındandır. çok sıradan bi düzenleme diyosun ama öyle bi içine alıyor ki allahsız..Sezen Aksu öyle güzel söylemiş ki şarkı iyice güzelleşmiş.Çok güzel sesi olduğunu bi kez daha anlıyorsun. Tarkan-Sezen Aksu-Ozan Çolakoğlu üçlüsü harika birşey ortaya çıkarmışlar.
Usta-Çırak: ilk dinlediğimde 10 saniyelik kısımlarda bu şarkı kesin hit olur diye düşünüyordum ama maalesef öyle değilmiş.. hep aynı kısımda gidiyor.. birşeyler eksik sanki.ilk 8 e girmeseydi de olurdu.
kıssadan hisse:
İşim Olmaz
Adımı Kalbine Yaz
Acımayacak
Sen Çoktan gitmişsin.
Öp

bu 5 şarkı da yetiyor zaten.. tekrar başa alıyorsun tekrar tekrar tekrar....Ama eve geldiğinde üzülüyorsun keşke yolu biraz daha uzatsaydım diye.. sonra evdeki bilgisayarı açıp dinliyorum bu şarkıları...

Cihan abi sana harfi harfine katılıyorum

gizem-akkaş
20-09-10, 16:19
sevdanın son vuruşu 10
acımayacak 10
işim olmaz 10
kayıp 10 hattaaaa 100:D
öp 10
adımı kalbine yaz 10
sen çoktan gitmişsin 10
usta-çırak 10
hiç biri daha az olamaz benceeee çnkü hepsi benm için haarikaaa bütün şarkılarının bende çok ayrı yeri var hepsi içime işledi Tarkan sölüyo bi kere nasıl eleştirebilirimki:))

asd1234
05-10-10, 18:54
Şarkılar iyice "demlenmişken" ben de puanlama yapayım :)

Sevdanın Son Vuruşu - 10

Albümdeki ilk şarkı,albümün 1 numaralı şarkısı olmayı da hak ediyor bence. O intro,o sözler..şarkının sound'u zaman zaman çok coşkulu,zaman zaman da çok sakin,sözlerde de bir sitem var ama ayrılık sonrası güçlü duran bir sevgilinin sitemi gibi. Şarkıyı bu kadar beğenmemi sağlayan şeylerden biri de "Tarkan faktörü" tabii, bunu da belirtmek lazım. Tarkan'dan başkası söyleseydi bu kadar zevkle dinlemezdim.. Söze gerek yok aslında, çok beğendim hem de çok! :) Yıldızlı 10..

Adımı Kalbine Yaz - 10

Söz Tarkan Müzik Tarkan, hem de alaturka Tarkan :) Albüme adını veren bu şarkıyla Tarkan bir kez daha adını kalplerimize yazdı. Art arda 10 kez dinlesem yine bıkmam, o ud taksimi ne muhteşemdir öyle ve Tarkan nasıl güzel hissettirmiştir sitemini "Yoksa yerim mi doldu?" diyerek. Özellikle bu şarkıda Tarkan'ın söyleyişiyle kelimeler farkı anlam kazanıyor diye düşünüyorum, "muhakkak" kelimesi insanın kulağına bu kadar mı güzel gelir arkadaş? :D İlk dinlediğimde sadece ilk 15 saniye daha farklı olsaydı diye düşündüm ama ona da kulağım alıştı sonradan. 10 üstü 10 :)

Öp - 9

Klibiyle birlikte daha çok öne çıktı bu şarkı. 31 temmuz harbiye konserinde şahit oldum ki konserde en çok eğlenilen şarkılardan biri, Öp öp öp öp doooo-yaaa-maaa-dııımmm! diyen Tarkan'ı dinlemek ve ona eşlik etmek çok güzel oluyor :D Sözlerde "geçmişimin karması" , "yazlığım kışlığım,bi de yanına yakıştığım!" ve tabii ki nakarat kısmı en sevdiğim bölümler,şarkının müziğiniyse çok beğendim. Hele başta ve aralarda Tarkan'ın "Hmmmm...." ları çok güzel durmuş bence. Ozan Çolakoğlu ve Sezen Aksu'nun da ellerine sağlık demeli.

Ne diyorduk, "Ben o şelale saçlaraaaaaa........" :) 10 üstü 9 :)[/B]

İşim Olmaz - 8

Ablamın ve annemin en çok sevdiği şarkı (Benim sayemde -yüzümden mi deseydim :D- ailem gece gündüz Tarkan dinler oldu.) . Cihan abinin dediği gibi,olmuş mudur evet olmuştur. Tarkan'ın o "yaaaaa..." deyişleri,nağmeleri yeter. Nakarat kısmında artan coşku,sonrasında "Olsun be güzelim olsun,aşkın sağı solu belli olmaaazz..." diye adeta insanın ruhunu dinlendiren Tarkan. Şarkıda hafif de arabesklik var sanki ama Yıldız Tilbe sözleri olduğundan olsa gerek,üstelik farklı bir hava da katmış şarkıya. Ve elbette, şarkının müziğindeki kavala ve Ayhan Günyıl'ın gitarına diyecek söz yok. Şimdi "Bu kadar beğendin niye 8" diyeceksiniz, 8 çünkü Yıldız Tilbe & Tarkan işbirliğinden gönül isterdi ve bekledi ki bir Kış Güneşi doğsun :) Kış Güneşi 10'sa bu 8'dir yani bence. Ama "Olsun be güzelim olsun,aşkın sağı solu belli olmaz!"

Acımayacak - 8

Bana göre çoookk keyifle dinlenecek bir şarkı :D "Gece çıkmak dans etmek isterrrrmiiişşş kendisiiii, gözü yükseklerde ama bi o kadar masuuumm!" Tarkan'ın "Yal-var-mak-mııııı gerekiyoo..." diye başladığı kısım var ya işte,açın orayı defalarca dinleyin. Düzenlemesi,şarkıdaki iniş çıkışlar biraz çeşitli ve insanı yoruyor gibi, önce elektronik müzik havası ama hemen ardından alaturka nağmeler olur mu? Tarkan yapınca oluyormuş,ya da bence oldu. İlla sırf pop ya da sırf alaturka,sırf elektronik şarkılar beklemiyorum artık Tarkan'dan,bunu da sevdim çünkü. Bu şarkıyı dinlerken aklıma şu da geliyor, Tarkan için "alaturka kimliğinden kurtulmak istediğini" söylemişti Ozan Çolakoğlu bir röportajında. Ancak Tarkan'ın fikrini değiştirdiğini düşünüyorum çünkü alaturka kimliğinden kurtulmak istese Acımayacak'ta bile nağme yapmazdı. Ve unutmadan, şarkının şu kısmı benden Tarkan'a: "Şansım varsaaaa ben ona taaliiibiiiiimmmm.Bi gel deseeee, kapının önündeyiiimmm! " 10 üstü 8.

Kayıp - 6

Sözü gayet güzel -ancak yine de muhteşem değil- , müziği ve ud taksimi muhteşem olan ve bence sonundaki o şiir olmasa daha iyi olacak olan şarkı. Tarkan'ın şiir okumasını ben istemiyorum, çünkü özellikle Kayıp'taki şiir hem çok daha iyi okunabilirdi hem de son 30 sn.den itibaren ses kısılıyor. Tarkan'ın şarkıyı gerçekten hissederek söylediği belli, ancak şarkı eski slowlarını aratmıyor değil hani. Kayıp'a 10 üstü 6 .

Usta-Çırak - 6

İlk 10-15 saniyesi insanda merak uyandıran,Gülşah Tütüncü'nün vokallerini ve sözlerini beğendiğim ancak tek eksiği hep aynı tonda gitmesi olan,biraz monoton ama güzel şarkı. Şarkıda dikkatimi çeken bi de şöyle bir durum var ki "Muhafazakarlığı fazla abarttık" derken Tarkan'ın sesini müzik bastırıyor gibi,kulağa pek hoş gelmiyor. Yine de güzel şarkı, 3-4 kez başa alıp dinlediğim olmuştur. 10 üstü 6

Sen Çoktan Gitmişsin - 6

Müzik güzel,huzur verici ve dinlendirici hava güzel, canınız sıkkınsa açın bu şarkıyı defalarca dinleyin,ben öyle yapıyorum. Tarkan'ın vurguları ve Sezen Aksu vokalleri de güzel ama Sezen Aksu & Tarkan ikilisinden çıkan bir şarkıda en azından sözler bakımından çok daha fazlasını beklerdim. 10 üstü 6.

aleksa2818
05-10-10, 23:18
1.sen çoktan gitmişsın
2.kayıp
3.adımı kalbine yaz
4.sevdanın son vuruşu
5.işim olmaz
6.öp
7.usta-çırak
8.acımayacak

hup Remix
05-10-10, 23:29
Çok güzel

Albümün Güzel açıklaması:41:

hup Remix
05-10-10, 23:41
Çok güzel

Hale albüm tarif

Bakinka
06-10-10, 08:42
acimayacak-5
op-9
i$im olmaz-9
adimi kalbine yaz -9
usta cirak-10
kayip-10
sen coktan gitmissin-10
sevdanin son vurusu-10

inci tanesi
06-10-10, 17:13
1.Kayip-10 ( en cok beyendigim,inci tanem tadini veriyo bana )
2.Adimi kalbine yaz-10 (bence cok romantik ve Tarkan'im kendini anlatiyo gibi )
3.Isim olmaz 10
4. Sen coktan gitmissin 10
5.Acimicak 10
6.Op 9
7. Sevdanin son vurusu 8
8. Usta cirak 7

schumaer
08-10-10, 00:43
kıssadan hisse:
İşim Olmaz
Adımı Kalbine Yaz
Acımayacak
Sen Çoktan gitmişsin.
Öp

abi kayıp şarkısında son nakarattaki kimseyi sevmem,yüreğim kayıp kısımlarını tam basamamış derken neyi kastettin? özellikle o kısmı dinliyorum da ben, asıl orası bana daha dokunaklı geliyo şarkıda,orayı tarkan vurgulayarak daha bi içten söylüyo,müzik kulağı ayrı ama tabi beki ben anlayamamış olabilirim ama orayı tam basamamış kısmını bi açarsan sevinirim,kafama takıldı da merak ettim :)

alafrancia
15-12-12, 05:20
Usta Cirak ta ki vokal sesi Gulsah Tutuncu nun sesidir. Keske bu sarkiyi single olarak piyasa ya surseydi tarkanimiz surseydi, inan bana Bu gece gibi olurdu...

Zaza
15-12-12, 14:33
1.Kayip -7
2.Adimi kalbine yaz 10
3.Isim olmaz 7
4.Sen coktan gitmissin 10
5.Acimayacak 9
6.Op 10
7.Sevdanin son vurusu 9
8.Usta cirak 4

twilight
15-12-12, 14:42
Bu konuyu actigimda,''Sen coktan gitmissin''e isinamamistim,Usta ve cirak'i da r&b i tarzi bulmustum ama,
Artik sadece 10 puan vermicegim sarki ''Acimayacak'' maalesef onada 9...
Bu albüm TARKAN'ın Karma,Ölürüm Sana ve Aacayipsinden sonra yapmis oldugu en iyi Tarkan albümüdür...
O aldığı 10 küsür ödülü de,layıkı ile hak ediyor...

zilli
15-12-12, 16:13
1.Kayıp-10
2.Acımayacak-10
3.Sen çoktan gitmişsin-10
4.Adımı kalbine yaz -9
5.İşim olmaz -9
6.Sevdanın son vuruşu-9
7.Öp-8
8.Usta çırak-7

soheyla320
15-12-12, 22:07