PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle Kal

HakanÇelik
03-08-10, 11:25
Böyle kal

http://www.hurriyet.com.tr/_yazarlar/images/105b.jpg

Tarkan’dan istediğimiz tam da buydu; eğlenceli şarkılar yapması, peşine de romantik birkaç şarkı patlatması.
Tıpkı eski günlerdeki gibi.
Hayranları ondan ne elektronik parçalar yapmasını ne İngilizce şarkılar söylemesini istiyor... Başta kadın hayranları olmak üzere herkesin özlediği Tarkan buydu.
Kayıp tam damardan bir Tarkan şarkısı, bence albümün de en iyisi... Ben ikinci sıraya arabesk ezgiler taşıyan Adımı Kalbine Yaz’ı koydum.
Hemen ardından, “Ben aklımı senle bozdum hiç kimseyle işim olmaz” diyen Yıldız Tilbe şarkısı geliyor.
Sevdanın Son Vuruşu’ndan daha iyi şarkılar var albümde iddiası da doğru çıktı, Sevdanın Son Vuruşu benim listemde dördüncü sırada...
Öp hiçbir zaman Yakalarsam olmaz ama yine herkesi oynatacak, eğlenceli bir Tarkan şarkısı olmuş...
Acımayacak da genç Tarkan hayranlarını vuracak bir şarkı, benim listemde altıncı sırada.
Ben eski Tarkan’ı geri getirdiği için bu albümü çok sevdim.
Zaten uzun süredir hayranları Tarkan’a yine bir Tarkan şarkısıyla sesleniyordu;
“Başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin”...

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/yazarlar/15472413.asp?yazarid=105&gid=225

nedjohnlansen
03-08-10, 11:36
tek bir yerine katılmıyorum, ben tarkan'dan ingilizce şarkılar da bekliyorum. o bambaşka bir kulvar. ama şöyle, sözleri de güzel olsun. bounce gibi, why don't we şarkıları gibi türkçe'ye çevrilse 1 kişinin bile dinlemeyeceği anlamsız sözlü, çok yüzeysel, duygu içermeyen şarkı sözleri olmasın. ingilizce bilmeyen birisine come closer son 10 yılın en güzel ingilizce pop albümlerinden birisi gibi gelir. ama şarkılar sözleriyle sınıfta kalıyor. var güzel sözlü şarkılar, tarkan'a yakışan şarkılar ama hepsi öyle olsa fena mı olur? ingilizce söz yazarlarıyla çalışmalı ve yeni düzenlemeleriyle, bir kaç yeni şarkıyla tekrar ortaya çıkmalı. abd'ye de sürmeli albümünü bu sefer. bu son albümüyle karma'daki kadar ilgi gösterecek türkiye ona. o da tekrar ingilizce albüm için heveslenir diye düşünüyorum.

ozgem__
03-08-10, 12:15
aslında doğru yazmış bazı düşüncelerine bende katılmıyorum ..:15:
Hayranları ondan ne elektronik parçalar yapmasını ne İngilizce şarkılar söylemesini istiyor...
Bu düüncesine pek katılmıyorum..:16:

fatihvefatih
03-08-10, 12:51
evet elektronik müzik yapmamalı, birde ingilizce albüm olayı var onun kararını da Tarkan'a bırakıyorum riskli oluyor çünkü sonra tartışılıyor Tarkan!

ece**
03-08-10, 12:55
katılıyorum. elektronik müzik yapmamalı tarkan. özü o değil çünkü. we ingilizce albüm bende istemiyorum.çünkü hakettiği tepkiyi alamıyo tarkan alamayacakta.çok kalıpları war bizim milletimizin..yine beklenen ilgiyi göremeyecek .tarkan türkçe konuşsun türkçe şarkı söylesin türkiyede de yaşasın düşünsesi değişmeyecek [ ama türkiyede yaşasın doğru :)) ]

Bamboo
03-08-10, 13:03
yanlış yazmış bence tarkanı sadece türkiyeye özel işler (ki bu albüm öle) yapmasını beklemek bencillikten başka bişey değil.. ben tarkan daha uluslararası bi müzik tarzıyla çok daha fazla insana ulaşabilecek şarkılar yapmasını bekliyorum.. ha bu ingilizce yada türkçe olur farketmez ama sadece türkiye ile kalması ona kazandırbileceği herşeyi kazandırdı zaten daha da iyileri gelmeli artık.. tıpkı fındık kıran dönemi gibi.. yeniden word müzik awardstan, hatta belki mtv europe ödül falan alsın işte bunları görelim.. hem tarkan türkiyenin dünyaya tanıtabilceği en büyük cevher neden bunu diğer insanlarlada paylaşmayalım ki.. sadece kendimize istemek ne kazandırcak tarkana, ben onu daha iyi yerlerde daha iyi işlerde görmek istiyorum.. şuda bi gerçekki ne yazıkki bu albümle belki sadece rusya pazarına falan girer ki oda kesin değil ama daha fazlası olmaz melsef.. belki bi sonraki albümde işallah..

eLiF
03-08-10, 13:04
İngilizce albümü türkiye için yapmıyor ki, türkiyedeki insanların tepkisi önemli olsun. İngilizce albüm için tek yapması gereken yurt dışında büyük bir tanıtımdı, olmadı. Albümün tek eksiği buydu. Ayrıca yazara katılmıyorum ben Tarkandan ingilizce albüm de bekliyorum elektronik de. Metemorfoz kötü bi albüm değildi bence.

twilight
03-08-10, 13:10
Evet,Tarkan;Elektronik müzik yapmasın...Yapamıyor çünki...
Elektroniği hakkıyla tek yapan;Hande! :)
İngilizce okuyabilir,orada katilmiyorum...

fincan
03-08-10, 13:43
bir süre sonrada kendisini yenilemiyo hep aynı diye eleştirmeye başlarlar ben içinden nasıl geliyosa onu yapması taraftarıyım nasıl hissediyosa öyle olsun hiç bişey hata değildir tecrübe olur olumsuz gibi görünen şeyler bile

TorNadO
03-08-10, 14:05
Bana göre bu albüm gösterdi ki Tarkan'ın Türkiye'de işi yok o burda ki kariyerinde hep zirve zaten.
Albüm olmasa bile ünlü birileriyle düet yaparak İngilizce Single yapmalı.
Yıllarca Amerika'da sıf bu hayyaller için kalıpta bi anda vazgeçmesini kızıyorum ben.

Türkiye'de yarışacak kimse yok hedefsiz bir pisaya Türkiye Piyasası.

DaLy
03-08-10, 14:57
Tamamen Pop şarkılar yapsın ama İngilizce söylemesin..Tarkan'ın İngilizcesini beğenmeyenlerdenim.Şöyle Aacayipsin-Ölürüm sana albümlerindeki şarkılar kıvamında şarkılar yapsın daha ne isterim..=)

sally
03-08-10, 20:16
Dogru yazmis Tarkan Türkce sarkilaryla yurtdisinda basarili oldu. Inglizce söylemesine gerek yok

jetaime
04-08-10, 00:56
Bende size katiliyorum tek elektronik muzik sarkici hande yapar
ama inglizce okuyabilir
zaten ben inglizce album cok sevindimm

eskalen
04-08-10, 01:08
Cengiz Semercioglu deneyimli iyi bir magazin yazaridir...Bazen sanatcilarla kosesinde atismalara giriyor ama iyi bir yazardir. (gerci bildiginiz hangi magazin yazari ya da muduru dedikoudu'ya atismaya karismamistir.) Cengiz Semercioglu boyle kal derken, bizce Tarkan zaten hep boyleydi. Tarkan ozune dondu diyorlar...Ne alaka? Tarkan hep Tarkandi. bU Album belki Metamorfoz'a etkiyle daha iyi oldugunu dusunebiliriz...Ama metamorfoz varken saha kaldiriyorduk Tarkan'i, albumu de...Simdi at cope mi Metamorfoz? Bence degil...Ben albumleri karsilastirmamak gerekir diye dusunuyorum...

Bi de Cengiz Beyin Elektronik muzik yakismiyor sana Tarkan ne demekse yani...Tarkan Harbiye konserinde zannedersem sunu soylemisti, iyi hatirliyorum;

-" Ben de pop, rock, elektronik ,alaturka her telden var bende! " demisti.

Bu soz zannedersem Ttarkan onu yapma bunu yapma diyenlere bir cevap olacaktir...Ki ole degil mi Harbiye konserlerinde Pop, yeri geldi rock'a , alaturka'ya kadar cikmadi mi Tarkan? Giden arkadaslar hakkini verecektir.