PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve Tarkan konseri

bounce
02-08-10, 06:18
“İkimizin Yerine” şarkısını seslendirmeden önce arabesk hakkında söyledikleriyle ilk kez bir tartışmada (Bkz: Fazıl Say ve arabesk hakkında söyledikleri) tarafını açıkça ve samimiyetle belli etmiş oldu. Bu yüzden seyirci de şaşırdı bu duruma ekibi de...

“Kuzu Kuzu”nun nasıl unutulmaz hit olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Seyirci bu şarkıyı inanılmaz bir coşkuyla bir kez daha istedi. Yenilerden “Adımı Kalbine Yaz” ve “Kayıp” ise en çok alkış alanlar arasındaydı.

Tarkan bir ara bana gülerek (ve “hadi sen de somurtma gül” diyerek) “Hatasız kul olmaz” dedi sahneden. Tamam, olmaz gerçekten. Kabul. O zaman bir hatayı değil, bir tercihi eleştirmem lazım (duramıyorum yine!). Yeni şarkıların genelde playback söylenmesi tercihini... Galiba çalışılmamış orkestrayla yeni şarkılar. Ama canlı çalınsaydı daha iyi olurdu.

Şu da bir gerçek: Canlı ya da playback, seyirci öyle istekliydi ki Tarkan’la azmaya/oynamaya, hani sadece konuşsa konser boyunca yine göbek atarlardı, ondan eminim.

Kadınların göbek atması kadar yanlarındaki erkeklerin de sakınmadan oynamaları, göbekler atmaları gözden kaçmadı. 10 yıl önce erkekler bu kadar “rahat” değildi. Tarkan’ın yıllardır verdiği gazla/cesaretle, üzerlerine bir “kamusal alanda göbek atma” hafifliği gelmiş.
Onur BAŞTÜRK
Hürriyet/Kelebek

bounce
02-08-10, 06:23
yalnız bu abimiz şarkıları neresiyle dinlemiş bilmiyorum ama hiç bir şarkı playback değildi. hiç biri! çok iddialı konuşuyorum bunu.
çünkü davulun tonunu o kadar iyi ayarlamışlar ki bütün şarkılarda davul çok güzel duyuluyordu. Dudu'da ise şahaneydi..
sadece Tarkan ve davuldaki Volkan Öktem'le bütün konser izlense yine sırıtmazdı.
tek emin olamadığım yer Acımayacak şarkısıydı.. onda da Volkan Ökteme bakarak anlayabiliyoruz cd den okumadığını..yani çamur at izi kalsın durumu mu acaba!!!
http://www.twitvid.com/QIH7Z

starzu
02-08-10, 08:12
tarkan o kadar mükemmelki o bile playback okuduğunu sanmıştır ki tarkanın prova görüntüleride mevcut zaten bi konuda haklı tarkanı çok özledik

xurush'nine
02-08-10, 11:27
yalnız bu abimiz şarkıları neresiyle dinlemiş bilmiyorum ama hiç bir şarkı playback değildi. hiç biri! çok iddialı konuşuyorum bunu.
çünkü davulun tonunu o kadar iyi ayarlamışlar ki bütün şarkılarda davul çok güzel duyuluyordu. Dudu'da ise şahaneydi..
sadece Tarkan ve davuldaki Volkan Öktem'le bütün konser izlense yine sırıtmazdı.
tek emin olamadığım yer Acımayacak şarkısıydı.. onda da Volkan Ökteme bakarak anlayabiliyoruz cd den okumadığını..yani çamur at izi kalsın durumu mu acaba!!!
http://www.twitvid.com/QIH7Z

Bosver Cihancigim,Tarkan bunu adam yerine koymus, konusmus falan, mutluluktan ucuyor, cumle cihana belli etmek istiyor, hava atiyor akli sira..Yemezler!

Yoksa konserideki sarkilari paylasim sitelerinden bile izledigimizde ve amator kulagimizla bile canli okudugunu fark etmek mumkun..Cok dusunmus galiba neyi elestireyim diye..Elestirecek bir sey yok da..Aslanlar gibi albumunu sundu, izleyiciye o cosquyu yasatti e daha ne olsun?
Simdi artik isleri zor bunun gibi "ille de elestiricem!" diye tutturanlarin..Hallerine mi acisak ne ;)))) Hepsi bu..

simgem__
02-08-10, 14:01
tarkan playback yapmadıki gayet en canlısından kendisi okudu şarkıları

DaLy
02-08-10, 15:08
Yazan gazetecimsi keşke bu kadar kasıcağına göbek atıp rahatlasaymış.Belki o zaman saçmalamayı keserdi kim bilir.

Ganador
02-08-10, 15:45
Playback derken canlı soyledı ama orkestra calmadı cogu bolumu yenı albumde
Mesala ısım olmazda flut fln var flut calan bırımı vardı konserde?

benım gordugum sey sarkılar CD den calındı canlı okudu Tarkan üzerine.Sonlarda ise orkestra girdi devreye.

karma_elcin
02-08-10, 20:50
playback çalınması cok doğal albüm yeni sonuçta bu yazarlar da hep bi şey arama modunda sinir oluyorm sanane playback çalmışlar keyifleri ole istemiş Allah Allah :11:

twilight
02-08-10, 20:54
Play Back,sistemi uygulansa ne olur ki?
Tarkan 7 bin seyirciyi costurmadi mi?Costurdu...
Ee,o zaman ha canli ha play back...ben pek te kötü bir sey göremiyorum bunda... :)

denizarya
02-08-10, 20:56
Ben konserde tabi yoktum::ama konser videoloarini izledim ve hepsi canliydi:::sadece müzik altyapaisi bazi sarkilarda mesala acimiyacak gibi sarkilarda kullanildi::oda normal::elektronik yerleri var diye::

OmerFaruk
02-08-10, 21:37
Playback derken canlı soyledı ama orkestra calmadı cogu bolumu yenı albumde
Mesala ısım olmazda flut fln var flut calan bırımı vardı konserde?

benım gordugum sey sarkılar CD den calındı canlı okudu Tarkan üzerine.Sonlarda ise orkestra girdi devreye.

1. sizin ilk konseriniz galiba, Mathew Murat Erdem olarak bilinen abimiz orda ne iş yaptığını ben size açıklayayım Önüne 2 tane klavye artı 1 adette bilgisayar vardır önünde çoğu şarkıda vokalde yapar kendisi, elektronik çoğu sesi enstruman olarak vermeniz çok zordur bu nedenle bazı sesler elektronik ortamdan gelmektedir.

2.Elektronik sesler son albümde ağırlıklı olarak Sevdanın Son Vuruşu , Acımayacak, Öp Öp şarkılarında kullanılmış buna rağmen şarkının temel yapıları canlı olarak çalındı bazı yerlerde elektronik sesler kullanıldı.

demek istediğim ne CD'den çalındı. nede tamamen akustikdi kısacası %85Akustik %15'de elektronik sesler olduğunu düşünürsek Yanıtı kendiniz bulabilirsiniz

Dip Not : Her şeyden önemlisi TARKAN'ın tamamen canlı performansıydı.

mry
02-08-10, 23:51
ne meraklı millet inceliyip bişiler çıkarmaya.keyfinin kahyası mısın istediğini yapar.playback yapsa bile çok güzel konserdi.rahat olsun yazan gazeteci kendini şarkılara werseymiş de eğlenseymiş keşke =) o kadar insanı coşturdu

denizarya
02-08-10, 23:55
konserde canli söyledi zaten ama playback yapsa bile ne var yani..hepimizin tarkanin sesini biliyoruz..nekadar saglam ve kaliteli sesi oldugunu biliyoruz..yapsa bile ne olur yanii

Ganador
03-08-10, 03:50
Omer Faruk ilk konserime sen 4 yaşındayken gitmiştim.94 yılı rumeli hisarı.Şanslıydım finalde Sezenle kaybollan yıllar ve Unutmamalı düeti vardı.Senin yaşın x 2 konsere gitmişligim vardır

ozgem__
03-08-10, 12:29
tarkan playback yapmadıki gayet en canlısından kendisi okudu şarkıları

evet prova bile yaptı...Tamamen canlıydı yanii :)