PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’a tuzak kurdular !

badboyserkan
12-06-10, 13:08
“ZEKİ MÜREN’DEN SONRA GELEN İKİNCİ BÜYÜK ŞÖHRETTİR!.. TARKAN’I ZAMANINDA HEP UYARDIM, DİNLEMEDİ!... TARKAN’A TUZAK KURDULAR!...” BU AÇIKLAMALARI ÜNLÜ BİR MÜZİK ADAMI YAPTI!..

http://img535.imageshack.us/img535/3180/ozdemirerdogan.jpg (http://img535.imageshack.us/i/ozdemirerdogan.jpg/)

http://img816.imageshack.us/img816/3309/tarkancikis1widec.jpg (http://img816.imageshack.us/i/tarkancikis1widec.jpg/)

Ünlü müzik adamı Özdemir Erdoğan, gazeteci Bilal Özcan’ın Kanaltürk’te bu Pazar yayınlanacak “Laf Aramızda” programına katıldı ve Tarkan’a birileri tarafından tuzak kurulduğunu söyledi.

İşte o söyleşi!..

B.Ö: Siz Tarkan’ı sanatçı olarak beğenirsiniz bilirim ama zamanında ona söylemlerinizle eleştirdiğinizi de hatırlıyorum. Başının bir uyuşturucu olayıyla belaya girmesi hakkında ne diyeceksiniz?

Ö.E: Zaaf yani.. Şimdi şöyle bir şey var. Ben Tarkan’ı zamanında hep uyardım, dinlemedi; bunu basınımız hep eleştiri olarak algıladı. Ben sadece uyardım çünkü başımdan geçen olaylar, dünyada gördüğüm misaller dolayısıyla tecrübe sahibiyim. Tarkan’ın en büyük hatası şudur aslında, evrensele oynadı. Bu alkışlanılacak, çok hoş ve güzel bir teşebbüstür. Yabancılar nasıl ki bizim ülkemizde kültürlerini yaymak için uğraşıyorlarsa bizim de kendi kültürümüzü dışarıda tanıtmak için bir gayretimiz olmalıdır.

B.Ö: Ama hata dediniz, Tarkan ne hatası yaptı?

Ö.E: Bu memlekette uluslar arası anlamda çok değerli insanların başına her zaman bir uğursuzluk gelir. Adnan Kahveci mesela bunlardan bir tanesidir. Veyahut da bilmem işte Turgut Özal’dır. Ya da Bitlis Paşa’dır.

TARKAN’IN YOLUNU KESTİLER

B.Ö: Tarkan’a komplomu yapıldı demek istiyorsunuz?

Ö.E: Tarkan’ı ben şu bakımdan uyardım. O Zeki Müren’den sonra gelen ikinci büyük şöhrettir Türkiye için. Çok güzel bir yüzü var, aynı zamanda şirin filan. Fakat sen kendi dans kareografini kendin yapıyorsun, kendi estetiğin içerisinde. Halbu ki bir Michael Jackson ya da diğer starlar öyle yapmıyor. Amerika’daki starların dans çalışmaları büyük ekiplerle ve büyük planlamalarla yapılıyor. Bunun için çok büyük eğitimler ve büyük paralar veriliyor. Bu Tarkan senin tek başına yapabileceğin, kendi başına altından kalkabileceğin bir şey değil. Halbuki bir Michael Jackson, Ricky Martin nasıl dans ediyor… İkisi de örümcek ayak gibi adam. Ne biçim dans ediyorlar. Sonra çocuk gitti Atlantik Plak şirketine biliyorsunuz. Anlaşma yaptı, fakat Tarkan’ın ses rengi daha alaturka bir ses rengi. Daha yumuşak… Çocuk uğraştı, didindi ve çocuğu çok oyaladılar. Bu bakımdan Atlantik şirketinin Türk asıllı sahiplerine de burada şahsen teesüflerimi bildiriyorum. O çocuğu çok oyaladılar çok yıldırdılar ve parasını oralarda meşhur olmak için harcadı. Bir sürü masraflara girdi ve bir sürü yatırımlar yaptı. İngilizce şarkılar söyledi fakat dediğim gibi onun yolunu kestiler.

TARKAN’A TUZAK KURANLAR, ÜMİT VERİP SAHİP ÇIKMAYANLARDIR

B.Ö: Tarkan ne yapmalıydı?

Ö.E: Tarkan kendi öz müziğini uluslararası arenada söylemedi. Adamlara, kendi müziklerini söylemeye kalktı, istemediler.

BÖ: Tarkan’ın önünü kestiler dediniz. Tarkan’ın önünü bilerek mi kestiler? Tarkanın yaşı 38, bundan sonra uluslararası bir sanatçı olabilir mi?

Ö.E: Benim kanaatim şu; Tarkan o yumuşacık ve güzel sesiyle,güzel şarkılar bulursa Türkiye ve civarındaki Türk popüleritesinin olduğu Almanya, Holanda gibi, Rusya gibi Avrupa’nın çeşitli yerlerinde yine eski şöhretini bulabilir. Dediğim gibi, dünyaya oynamak hadisesi onun için erkendi. Ama ona erken ümitler verildiği için, çocuk da erken ümitlere girdi. Sonuçta o ümit verip sahip çıkmayanları suçluyorum zaten. Tarkan’a hem ümit erdiler hem sahip çıkmadılar. İşte esas kabahat, esas tuzak budur. Yani önünü kestiler dediğim tuzak budur. Yoksa o çocuk aynı çizgide gayet güzel şarkılarıyla her zaman dinlenir her zaman sevilir, sayılır ve götürürdü işi.

B.Ö: Bu en son uyuşturucuyla ilgili başına gelen olay, psikolojik olarak yıkılmasının sonucu yaşanmış olabilir mi?

Ö.E: Şimdi şöyle bir şey var; çok manidardır bu. Yanında iki iş adamıyla iki gazeteci vardı yakalandığında. Şimdi bu çok manidardır bunu iyi okumak lazım.

kaynak: Ucankus

Rumeli59
12-06-10, 13:43
Sayin Özdemir Erdoğan´a tsk ederim.

nokta
12-06-10, 14:44
çok doğru şeyler söylemiş kesinlikle katılıyorum

eskalen
12-06-10, 15:01
Ozdemir Erdogan roportajlari denk gelir okurum bazen... Tarkan hakkinda soylediklerinde haklilik payi var... Dans konusunda Tarkan dansci kullanmayi sevmedigini yurtdisinda katildigi bir radyo programinda soylemisti hatirlaiyorum....Sahip cikilmadi lafina bi katiliyorum bi katilmiyorum...Soyle katiliyorum Turkiye'de hangi sanatciya sahip cikilmis ki,anca siz yurtdisinda basarilar edinirsiniz devlet de sizi gorer hadi suna bir odul verelim basarmis ya derler....Bi anda devlet gozunde degerli olursunuz....Ornek mi? Sertab Erener Eurovision diyeyim... Katilmiyorum cunku, bu kapitalist dunyada herkes kendi yolunu cizer...Rekabet fazla. Ve Turkiye gercegi de var.... Tarkan Amerikan bir sanatci olsaydi boyle olmazdi bu hep soylenecek...Ornek, Rihanna Amerikan R&B-Pop sarkicisi, 22 yasinda ve muzik kariyerinde yaptigi 4 album var... Tamam guzelde, seksi de, iyi sarkilari da var. Tarkan'a bakin bi de karsilastiriverin? Rihanna yerine baska bir Amerikan sanatcisi da olabilir...

ozgem__
12-06-10, 15:36
güzel demiş valla:) saolsun..

twilight
12-06-10, 16:46
Özdemir Erdogan'i sevmiyorum ama,bazen de güzel konusuyor adam hakkini yemeyelim... :)

pare pare
12-06-10, 17:14
Kesinlikle dogru soylemish bende katiliyorum Keske TarkaN dinleseydin . . .

haluk seki
12-06-10, 17:26
vayy bee tarkan neler atlatmış allaha beterinden saklasın

fincan
12-06-10, 17:43
tarkan neler yaşadı ,neler oldu tam olarak hiç birimiz bilmiyoruz .Gün gelir birgün kendisi anlatırsa ozaman gerçekleri öğreneceğiz hem müzik hayatında hem de özel yaşamında.Oda zor görünüyo ya kendini anlatmayı seven birisi değil çünkü.o zamana kadarda hiç kimseye inanmayacağım ne söylerlerse söylesinler.Sadece kalbimin sesine ve Tarkan'a inanıyorum

jetaime
12-06-10, 18:37
Waouw cok guzel soylemis
vallah ellerine saglik

simgem__
12-06-10, 22:23
güzel konuşmuşş gerçektennbravobravobravo

ozangüney
12-06-10, 22:55
söylediklerini yüzde yüzüne katılıyorum

günışığım
12-06-10, 23:15
katiliyorum super seyler soylemis hepsi dogru

TorNadO
12-06-10, 23:25
Özellikle dans konusuna katılıyorum

Bir dans işine önem verdiği Kuzu Kuzu'yu izleyelim
Birde tek başına yapmaya çalıştığı Vay Anam Vay'ı

Tarkan'ın dans konusunda ki yeteneklerini harcadığını düşünüyorum.
Bundan çok daha fazlasını yapabilir.

İngilizce olayına pek katılmıyorum çünkü Atlantic olsada olmasada Tarkan bir TC vatandaş'ın çıkarabileceği en iyi albümü yaptı ama kendi elleriyle çöpe attı.

sally
13-06-10, 01:32
Cok dogru söylemis

fatihvefatih
13-06-10, 01:51
Tarkan daha bitmedi bekleyin devamı var!!

Bamboo
13-06-10, 16:21
B.Ö: Bu en son uyuşturucuyla ilgili başına gelen olay, psikolojik olarak yıkılmasının sonucu yaşanmış olabilir mi?

Ö.E: Şimdi şöyle bir şey var; çok manidardır bu. Yanında iki iş adamıyla iki gazeteci vardı yakalandığında. Şimdi bu çok manidardır bunu iyi okumak lazım.

burda tam olarak ne demek istiyo tam anlamadım.. tarkanda gerçekten psikolojik yıkımmı var onu mu söylemek istiyo yoksa başka bilşey mi?

serennn
13-06-10, 19:56
walla çok güzel demişş yaa tabiii keşke demek de bi işe yaramıyo ama haber için tşklerr..

arau
14-06-10, 02:49

burda tam olarak ne demek istiyo tam anlamadım.. tarkanda gerçekten psikolojik yıkımmı var onu mu söylemek istiyo yoksa başka bilşey mi?

Bence söylemek istediği başka bir şey Tuzaktan falan bahsediyor ama tam konuya girmemiş ben de bütün yaşananların bir duzmece olduğunu düşünüyorum. Tarkan birinin ayağına bastı ama kimin bilmiyorum.

flores
15-06-10, 00:06
manidar ne?