PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milliyet Cadde haberleri..

xurush'nine
31-05-10, 15:57
31.05.10
MESUT YILMAZ

GECELERi ÖZLEMiŞ

http://i49.tinypic.com/2q9whw2.jpg

Yeni albümünün hazırlığını sürdüren Tarkan, uzun bir aradan sonra gecelere döndü.

Önceki gece Reina’ya gelen sanatçı geniş güvenlik önlemleri altında mekana girdi. Pop yıldızı mekan çıkışı şoförüyle evine giderken Arnavutköy’de polis çevirmesine takıldı.

http://cadde.milliyet.com.tr/2010/05/31/HaberDetay/1244515/geceleri-ozlemis

29.05.10
O ŞARKIYI YAZARKEN ACI ÇEKiYORDUM

(Zerrin Ozer raportajinda Tarkan)

Röportaj: OLCAY ÜNAL

Olcay Unal :Tarkan’ın ‘Sevdanın Son Vuruşu’ adlı şarkısını beğendiniz mi?

Zerrin Ozer :Aysel’imin (Gürel) şarkısı. Tarkan o. Ne kimseye laf ettiririm, ne ben laf ederim...

Raportajin tamami:
http://cadde.milliyet.com.tr/2010/05/31/HaberDetay/1244371/o-sarkiyi-yazarken-aci-cekiyordum

28.05.10.
Asu Maro Parçali bulutlu

Fikret Şeneş aranıyor

Bu yaz gene bol miktarda ‘Allah belanı versin’ temalı şarkı sardı ortalığı. Halbuki intikam duygusunun da bir haysiyeti vardır

Yazın şarkısı ne olacak? Müzikle ilgili yazıp çizen biriysen her yaz başında aynı soruyla karşılaşırsın. Geçen hafta da önce ‘Cadde jürisi’ olarak yazın şarkısını seçtik, neredeyse oy birliğiyle “Tarkan” dedik. Yazın diğer şarkılarıyla haşır neşir oldukça neden hiç düşünmeden “Tarkan” dediğimi daha iyi anlıyorum. Diğer bütün özellikleri, Tarkan’ın yorumu bir yana, sözlerini tüylerim diken diken olmadan dinleyebildiğim bir tek ‘Sevdanın Son Vuruşu’ var çünkü.

Artık ayrılınan sevgiliye nispet yapmayı filan geçip ana avrat düz giden şarkıların bir sonu gelse diyorum. Başka hangi ülkenin pop müziğinde yegane tema “Allah belanı versin”, “Seni elaleme rezil edeceğim”, “Sürüm sürüm sürüneceksin” üçgeninde seyrediyor? Bizde durum niye böyle?
Serdar Ortaç’ın ‘çıkış şarkısı’ ‘Poşet’ mesela. Ne diyor? “Seni çöpe atacağım, poşete yazık”. Ne latif bir eski sevgiliye ‘sitem’ sözü...
Geçiyoruz Demet Akalın’a, ki kendisi zaten daha önce ‘üç beş tur atıp unutacağını’ muhtelif şekillerde ele güne ilan etmişti. Şimdi, “Kime bu caka, bu hava / Seni herkes iyi tanıyor” diye başlıyor. Ana mesajımız ne? “Burada tecrübe konuşuyor.”
Bu yazın lüzumsuz ‘hayat tecrübesi paylaşımı’ bununla son bulsa derken bu sürekli sille yemiş, gelgelelim yıkılmamış, neticede ‘çirkefleşmiş’ kadın şarkılarının sonuncusu da Petek Dinçöz’den geldi. Albümümüzün adı ‘İşte Böyle Morarırsın’. Artık şarkının Aşkın Tuna imzalı sözlerini yazmaya bile gerek yok sanırım.
Anladık, Dinçöz’ün kartonette de kendisine acılar çektirerek bu albüme vesile olduğu için teşekkür ettiği eski kocasına birkaç çift sözü var. Ama insaf, bunu söylemenin daha incelikli, daha zeki bir yolu yok mu?
Döne döne
Fikret Şeneş’i arıyor insan. Ne olur bir el atsın şu piyasaya. İkinci bir “Kapı açık arkanı dön ve çık” beklemiyoruz ama, hiç değilse intikam duygusunun da bir haysiyeti olduğunu hatırlatsın şu yeni ‘söz yazarlarına’.

http://cadde.milliyet.com.tr/2010/05/31/YazarDetay/1243454/fikret-senes-araniyor

P.S. ILk iki haberde Tarkanla ilkgili kucuk bilgiler ildugu icin onlari da ekledim..

start_the_fire
31-05-10, 16:01
Tarkanım yine cok karizmatik gözüküyor gerçekten cok hoş , mutlu olmasına cok sevindim

veli
31-05-10, 16:16
......:::''':::....... daha hala '' yeni albüm çalışmalarını sürdüren '' diyor ya .....:::''':::..........

xurush'nine
31-05-10, 16:48
Arkadaslar Caddede gezinirken kucuk ama bana gore onemli bi haber daha buldum.. :17:

28.05.10
Ersin Süzer GECENİN TEMPOSU

BU iKiLiYE DiKKAT!

Yazın hit şarkıları neler olacak?

DJ’lerin Evliya Çelebi’si olan ve haftanın beş günü gerek yurtiçi gerek yurtdışındaki şehirlerin ünlü gece kulüplerinde DJ’lik yapan Suat Ateşdağlı’ya bu yazın hitlerini sordum. İşte ünlü DJ’in en favori ilk beş şarkısı:

1 Tarkan ‘Sevdanın Son Vuruşu’
2 Stromae ‘Alors On Dance’
3 Ajda Pekkan ‘Hadi Gel’
4-Hande Yener ‘Bodrum’
5-Demet Akalın ‘Evli Mutlu Çocuklu’

http://cadde.milliyet.com.tr/2010/05/31/YazarDetay/1243463/BU_iKiLiYE_DiKKAT_

twilight
31-05-10, 16:58
:) Tarkan mutlu...Allah mutlulugunu devam ettirsin...Artik bi'de albüm cikarsa,hersey tam olacak ;)

jetaime
31-05-10, 17:20
vayyyyyy cok yakisiklisin askim benim
bayildimmmm

simgem__
31-05-10, 17:24
harika haberler :))

Bamboo
31-05-10, 17:26
Asu Maro çok doğru bi konuya değinmiş bence nedense bizim şarkılarımıızn hemen hemen hepsi, ya benimsin ya toprağın içerikli..bi de benim olmazsan allah belanı versin.. öl,geber,sürün,şerefsiz gibi gibi... bi tek tarkan öle değil.. bu da neden tarkanın en büyük isim olduğunun kantılarından sadece biri..

DaLy
31-05-10, 19:10
Fikret Şeneş’i arıyor insan. Ne olur bir el atsın şu piyasaya. İkinci bir “Kapı açık arkanı dön ve çık” beklemiyoruz ama, hiç değilse intikam duygusunun da bir haysiyeti olduğunu hatırlatsın şu yeni ‘söz yazarlarına’.

Katılmadan edemiyor insan...

ozgem__
31-05-10, 19:49
resim çok güzelmiş:) çok yakışıklı her zamanki gibi:)

hulya-savci
31-05-10, 21:20
belki album bitti ve onu kutluyordur F1 gecelerinde :4: yakinda biz de di$arilara dokulecegiz album ciktiginda :19:

serennn
31-05-10, 22:02
onun mutluluğu demek bizim mutluluğumıuz demekkk işte bu sevdanın son vuruşuu!!!

denizarya
31-05-10, 23:20
Saclarini kestirmiiis:20:

TARQANIM
01-06-10, 01:40
agzi kulaklarinda yine tarkanimin yerim o boncuk boncuk dislerini :D

hulya-savci
01-06-10, 06:32
Saclarini kestirmiiis:20:

Vallahi sac stilini cok merak ediyorum ...

xurush'nine
01-06-10, 12:16
Vallahi sac stilini cok merak ediyorum ...
Gizliyor gibime geldi.. Yeni sac stiliyle surprise yapicak sanki.. Ama her haliyle cok tatli.. Hem gulmek de cok yakisiyor..:21:

Asu Maro çok doğru bi konuya değinmiş bence nedense bizim şarkılarımıızn hemen hemen hepsi, ya benimsin ya toprağın içerikli..bi de benim olmazsan allah belanı versin.. öl,geber,sürün,şerefsiz gibi gibi... bi tek tarkan öle değil.. bu da neden tarkanın en büyük isim olduğunun kantılarından sadece biri..

Sarki yapanlarin ve yorumlayanlarin tek dertleri piyasanin nabzina uymak, daha dogrusu kolay yoldan diptisss diptisss sarkilarla koseyi donmek de ondan arkadasim.. Neredeyse kalite arayanlari "persona non-grata" ilan edicekler..
Tarkan bam baskadir.Suruye uymuyor..Bu yuzden de bu kadar onu dislamakla ugrasiyorlar. Ama sukurler olsun ki beceremiyorlar.. Nokta.

start_the_fire
01-06-10, 12:32
Bu yaz discolar çok çoşacak gibi hissediyorum , ah sevdanın son vuruşlarını yavaş yavaş hissediyorum kalbimde , şimdiden küt küt atmaya basladı bile arkadaslar hadi hayırlısı tarkanım icin :)
Bu yaz bizim yazımız olacak discolar tarkan ile coşacak :) e hadi ne duruyoruz:17::17:

Gizliyor gibime geldi.. Yeni sac stiliyle surprise yapicak sanki.. Ama her haliyle cok tatli.. Hem gulmek de cok yakisiyor..
Bu arada teyzoşum bu yazın cok dikkatimi çekti

Zaten tarkan her yeni albümünde her zaman yeni saç style ile karsımıza cıkıyor , tarkan bu sefer yakayı ele verdi :4:

xurush'nine
11-06-10, 23:14
Ali Eyüboğlu Alice
10.06.10

AİHM’in Tarkan kararı tartışmalı..

http://img180.imageshack.us/img180/2469/fft16mf687613.jpg

Önce haberden haberdar olmayanlara konu hakkında kısa bir hatırlatma yapayım. Öğretim üyesi N. Aysun Yüksel’in ‘Yıldız Olgusu’ adlı doçentlik tezi 2001 yılında sayfada kapağını gördüğünüz ‘Tarkan Yıldız Olgusu’ adlı kitaba dönüştü.
Tarkan, imajını zedelediği ve kişilik haklarına zarar verdiği gerekçesiyle bu kitabın toplatılması için dava açtı. Yerel mahkeme, davayı reddetti.
Tarkan’ın avukatı, “Yüksel’in doçentlik tezi ‘Yıldız Olgusu’ ile kitap arasında dağlar kadar fark var. Kitabın kapağında tam sayfa Tarkan fotoğrafı kullanılması, Tarkan adının büyük, ‘Yıldız Olgusu’nun okunmayacak kadar küçük olması bile bu işin bilimsel zeminden çıkarılıp, ticarete döküldüğünün belgesi” deyip davayı Yargıtay’a götürdü.
Sonunda Yargıtay, Tarkan’ı haklı buldu ve kitabı yasakladı.
Bunun üzerine yayıncı Özcan Sapan, davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) götürdü.
AİHM de Türkiye’yi haksız buldu ve üç bin euro’ya mahkum etti.
AİHM’in gerekçeli kararının tam metnini okumadım.
Ancak dünkü Milliyet’te arkadaşımız Güven Özalp’ın Brüksel’den geçtiği haberin içinde kısa da olsa bu gerekçeye dair ipuçları var.
Kitapta, bilimsel yöntemler kullanılarak şöhret olgusunun incelendiğine vurgu yapan kararda deniyor ki, “...Okuyucuların, yıldızların özel yaşamlarıyla ilgili merakını giderme amaçlı olan yayınlarla bu kitap karşılaştırılmamalı...”
Diyeceksiniz ki, “Nasıl yani?”
Bu da AİHM’in ‘ince ayarı...’
Ancak ortada şöyle de bir gerçek var.
Doçent N. Aysun Yüksel’in ‘Yıldız Olgusu’ tezi gerçekten de bilimsel bir çalışma, ama ya kitap?
‘Tarkan Yıldız Olgusu’ adlı kitapta, o tezden 30 sayfa varsa, 80 sayfası Yüksel’in Tarkan’ın cinsiyeti üzerine yorum ve fotoğraflardan oluşuyordu.
Zamanında hem tezi, hem kitabı okumuş biri olarak kanaatim o ki, N. Aysun Yüksel’in ‘bilimsel tezi’, kitap haline getirilirken ticarileştirildi ve tamamen Tarkan’ın özel yaşamına hatta cinsel eğilimlerine dönüştürüldü.
Kitapta Tarkan’ın birçok fotoğrafına yer verildi ve hiçbirinde kaynak gösterilmedi.
Peki hal böyleyken Türkiye bu davayı niye kaybetti?
Demek ki Türkiye iyi bir savunma yapmadı ve ‘Yıldız Olgusu’ teziyle, kitap arasındaki farkları ortaya koyup, AİHM yargıçlarını, “Tez başka, kitap başka... Yasaklanan tez değil, o tezden yola çıkılarak yazılan Tarkan hakkındaki kitap” tezine ikna edemedi.
AİHM’in yargıçları da “Bilimsel bir çalışmaya yasak getirilemez” deyip, Türkiye’yi mahkum etti.

Kaynak:
http://cadde.milliyet.com.tr/2010/06/10/YazarDetay/1248983/AIHM_in_Tarkan_karari_tartismali

xurush'nine
14-06-10, 14:20
Aslinda yeniden gundemde olsa da mevzu eski bir mevzu..
Ve o zamanlar benim turk medyasini cok yakindan takip etme firsatim olmadigi icin bu konuya pek fazla hakim degil(d)im..
Ama Ali beyin yorumu aklima takildi..Turkiyenin bu konuyu avrupa mahkemesinde yeterince korumadigini ima ediyor.. Sasirmadim..Ne zaman Tarkan'a yeterince yani hakettigi deger verildi ki de simdi verilsin..Ama cok ilginc geldi..
Isin bir de ilmi tarafini merak ettim ben..Bu nasil terbiyesizlik yonunde yurutulen bir arastirma ki?(Benim bildigim ilim toplumu terbiye yonune istikametlendirmeli..)
Aslinda ilk mevzusu gecdiginde konuda da Aysun Yukseli sert bir sekilde elestirmistim..
Bir az kurcaladim bu ilim adami kimmis, neyin nesiymis,neden kitap cikarilirken engel olmamis ilminin bu tarz kotu yonde kullanilamsina diye..(Benim bildigim ilim adami,hele hele bir kadin hayatta arastirmasinin seviyyesiz bir kitapta yer almasina musaide etmez..)Nette hanim efendinin tanitim sayfasini buldum..Baktim uzun uzun..
Normal isini ilmini yapan birisi gibi takdim ediliyor..Ama Tarkan'la ilgili arastirmasina ulasamadim.. Sadece ismi geciyor o sayfada..
Cok merak ediyorum:Isinde gucunde biri neden boyle bir seye kalkissin ki?Ve o arastirmayi(kitabi degil de) cok merak ediyorum..Aranizda zamaninda okuyan oldu mu o buyuk "kesifi" arkadalar? Nasil o arastirmaya ulasa bilirim? Yardimci olursaniz sevinirim..

Aysun Yuksel'i merak edenler icin tanitim sayfasinin adresini koyuyorum..

http://academy.anadolu.edu.tr/xdisplayx.asp?kod=0&acc=nayuksel

gizem-akkaş
14-06-10, 14:24
eveeet her zamanki gibi çok yakışıklı ve mutluu albüm gelio galiba yakındaaa ve bekledğimize değicek oda mutlu bizde mutlu olucaaaz :)))