PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Yazın TÜrkçe Hit Şarkıları

DaLy
31-05-10, 01:02
Hürriyet gazetesi Cumartesi günü “Bu yazın 10 hit şarkısı” yazısı yayınlamış. Şarkılar belli bir jüri tarafından seçildi vs. gibi kaynak verilmiş ama biraz aceleci davranılmış. Listedekilere göre, Tarkan’ın albümü tabiî ki sadece bu yaza değil, bu yıla damgasını vuracak. Bu beklenen bir durum fakat “Sevdanın Son Vuruşu” bu yazın hit şarkısı değil, radyo dostu bir şarkı. Tarkan’ın yaz hitini daha kimse duymadı! Ajda Pekkan’ın single kararından vazgeçip albümü yetiştirme telaşı var şu sıralar ve bu yaz video klipsiz hit olmuş “Resim” şarkısından daha iyi olmayan “Hadi Gel” isimli Serdar Ortaç şarkısı değil, “Aşklayalım” isimli Şehrazat şarkısının patlayacağı öngörülüyor. Gülşen’in “Önsöz”, Hande Yener’in “Bodrum”, Demet Akalın’ın “Evli, Mutlu, Çocuklu”, Nil Özalp’in “Kalp Boş”, Sertab Erener’in “Koparılan Çiçekler”, Emre Altuğ‘un “Çifte Kavrulmuş”, Murat Dalkılıç’ın “Külah”, Soner Sarıkabadayı’nın “Pas”, Gökhan Özen’in “Daha Erken” ve Murat Boz’un “Hayat Sana Güzel” isimli şarkıları ve bu şarkıların remixleri bu yazın şimdiden belli olan hitleri.

Serdar Ortaç‘ı es geçecek değilim tabiki. “Kara Kedi” isimli yeni albümü ile önceki 2 albüm karşılaştırılınca, bu albümünün cidden çok kötü olduğunu belirtmem gerekiyor. Şarkıların anlamsal olarak saçma ve müziksel olarak aynı altyapı ve ritimin kullanıldığı oranı artmış. Yani albümü dinlerken aynı ritimdeki şarkılardan rahat 7-8 tane duyuyorsunuz. Peki çıkış şarkısı “Poşet” tutar mı? Bu kadar ortaya karışık bir şarkının tutmasını beklemiyorum, ki albüm çıkalı kaç gün oldu, hiç duymadım desem yeridir. Bu yıl Serdar Ortaç’ın popülaritesinin düştüğü bir yıl olacağa benziyor nedense.

Daha duymadıklarınızdan bahsetmeye devam edecek olursam Tarkan ve Ajda Pekkan’dan sonra müzik prodüktörü Ozan Doğulu’nun “130 bpm” isimli dance türündeki albümü ve konuk vokalde Sıla’nın bulunduğu “Alen Delon” isimli çıkış şarkısı, Mustafa Ceceli ve Bengü’nün yeni single’ları, Sertab Erener, Murat Dalkılıç, Betül Demir, DJ Hüseyin Karadayı, Toygar Işıklı ve Metin Arolat’ın yeni albümleri Haziran ayında duymaya başlayacağımız, bu yaz başarılı olması beklenen çalışmalar. Yeni isimlerden Genco Ecer’in “U Dönüşü” ve Emel Yalçın’ın “Endorfin” isimli şarkıları bu yaz sıkça duyabileceklerimiz arasında.

Hürriyet‘in listesinde belirtildiği gibi maNga’nın bu çok başarılı sonuçtan sonra dahi “We Could Be The Same” şarkısının yazın hitleri arasına girebileceğini sanmıyorum (Eurovision 2010’dan çıkabilecek şarkılar arasında Fransa’nın şarkısı yazın hit şarkılarından biri olabilir mesela çünkü şarkının amacı o). Rock türündeki şarkılarda çok hit bir şarkı varsa ve bu yaz duyduğumuz yerde eğleneceksek, o da Athena’nın “Serseri Mayın” şarkısı olmalıdır. Zaten yaz hitleri olacak şarkıların illaki çok iyi, çok sanatsal ya da çok anlamlı olması beklenemez. Dillere pelesenk olsun; radyolarda, televizyonlarda, kulüplerde ve sahillerde duyalım, popüler olsun herkes sevsin herkes coşsun amacı vardır, bu mantık aranır.

http://www.poptrend.org/

fatihvefatih
31-05-10, 01:08
Tarkan bu yaza henüz başlamadı bile, başlasın ondan sonra konuşalım!! Ben şahsen Şımarık gibi bir şarkı bekliyorum Tarkan'dan, inşallah albümünde böyle bir şarkısı vardır Megastar'ın!!

DaLy
31-05-10, 01:16
Tarkan bu yaza henüz başlamadı bile, başlasın ondan sonra konuşalım!! Ben şahsen Şımarık gibi bir şarkı bekliyorum Tarkan'dan, inşallah albümünde böyle bir şarkısı vardır Megastar'ın!!
Şöyle Kuzu kuzu,Dudu,Şımarık ve Kır zincirlerini karışımı elektro-pop kıvamında bi şarkı olsun.=)

Bu arada Serdar Ortaç hakkında yazdıklarına katılmamak elde değil.Bu albümle gayet normal ve geç kalınmış bir düşüş bekliyo onu..

gizem-akkaş
31-05-10, 01:40
eveeet tarkan daha patlatmadı bombasınııı bi çıkarsın albümünü ondan sora bi daha bu yazın hit şarkısını konuşsunlar:))

twilight
31-05-10, 13:13
Bomba daha patlamadi... :)))

start_the_fire
31-05-10, 13:47
Evet her başarılı bir sanatcının elbet inişleri cıkısları olacaktır , ben serdar ortaçın şarkılarını beğeniyorum bakın serdar ortaç da düsüsü basladı , ama o da bir türk insanı , oda düsüncelerini yazmakta özgür , keske düsüse gecmese , tarkanımız ile o güzel bir rekabete girse cok güzel olur , serdar ortaç icin üzüldüm sahsen , ben türk insanı türkden ayırmam kardesim , Tarkan da Allahın kulu Serdar 'da lakin , tarkan tabikide daha iyi sanatcı serdar da bunu kabul ediyor zaten , tarkana karsı davranışlarında

DaLy
31-05-10, 15:29
Evet her başarılı bir sanatcının elbet inişleri cıkısları olacaktır , ben serdar ortaçın şarkılarını beğeniyorum bakın serdar ortaç da düsüsü basladı , ama o da bir türk insanı , oda düsüncelerini yazmakta özgür , keske düsüse gecmese , tarkanımız ile o güzel bir rekabete girse cok güzel olur , serdar ortaç icin üzüldüm sahsen , ben türk insanı türkden ayırmam kardesim , Tarkan da Allahın kulu Serdar 'da lakin , tarkan tabikide daha iyi sanatcı serdar da bunu kabul ediyor zaten , tarkana karsı davranışlarında

Senelerce birbirinin aynısı şarkıları yapıp halkı keriz yerine koyup cukkayı cebe indirip seneler sonra ortaya çıkıp -bu halk bundan anlıyo- gibi saçmasapan bir açıklama yapan birini kusura bakma da ayırmamız gerekiyor bence..

Ayrıca Serdar Ortaç'ın Tarkan hakkındaki talihsiz açıklamalarını ve abuk subuk Tarkan taklitlerini unutmuş değiliz..

starzu
31-05-10, 15:31
Bomba daha patlamadi... :)))

kaçarı yok o bomba patlıycak ve hiçbir bomba imha ekibi durduramaz geri sayım başladı
http://img200.imageshack.us/img200/7137/82898884.gif (http://img200.imageshack.us/i/82898884.gif/)

simgem__
31-05-10, 17:28
tarkan ortalığı yıkıp geçicek.. müzik listelerini yerle bir edicek tahtını kimseye bırakmayacak satış rekrları kıracakk ..tarkan süper bi dönüşle geliyor..::))
coming soon!!!

ozgem__
31-05-10, 19:42
tarkan'ın albümü çıksın insanlar başka sanatçı dinlemeyecekler bile:) her yerde takan çalacak (sevdanın son vuruşunda da olduğu gibii) :) herkes tarkan konserlerinde eğlenecekk :) top 20lerde 1. olacakk:) her şey süper olacak:)

sally
01-06-10, 00:20
Tarkan albümü cikarsin ozaman görecegiz.Serdar ortac hakkinda yazdiklari da dogru