PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ömür gedik yazısı

özlemmis
26-05-10, 11:50
Sevdanın Son Vuruşu

Behzat Gerçeker bir röportajında çok doğru bir şey söylemişti; “Türkiye'de besteden çok sözlere bakılıyor.”

Ben de ilk sözlere vurulanlardanım.

“Sevdanın Son Vuruşu”nun sözlerine aşık oldum önce, sonra da kendisine.

Aysel Gürel ölümünden önce yazdığı son şarkı sözünde döktürmüş, Tarkan da nefis bestesi (intro ve nakarat şahane) ve yorumuyla son noktayı koymuş.
Sözlerdeki sihir, insana ayrılık anında bile kendini iyi ve güçlü hissettirmesi...

Öyle yalvaran, geri dön diyen, ezik şarkılar sinirleri zayıflatır, yanlış kararlar aldırırken, bu, kuvvet veriyor, haklı ve iyi hissettiriyor.

“Baş eğdim aşka ama bu son saygı duruşu... Sen aşkı çiçek böcek sanmışsın... Sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın... Yüreğimden çıkardım attığın son kurşunu...”

“Sevdanın Son Vuruşu”, ayrılığı güçlü ve keyifle karşılamak için dinlenir.

Bir daha, bir daha, bir daha...

hürriyet /18 mayıs 2010

**MegaStarkan**
26-05-10, 11:55
Bende ilk önce hep sözleri okurum, begendigim yeni sarkilar ciksa sarkiyi dinlerken sözleride okurum. Sevdanin son vurusu gercekten güc veriyor.

veli
26-05-10, 12:04
.....:::''':::.....ilk şarkı çıkmadan önce sözler sürülmüştü gündeme ve sözleri okuduğumda acaba müzikli alt yapısı nasıl olacak die düşünüyordum ve çok güzel olacağına kesin kannaat getirmiştimm .. mükemmell sözlerr .....:::''':::........

Dark_blue
26-05-10, 12:44
Tarkanin sesinden her sarki dinlenebilir ama tabi sozlerde onemli.

start_the_fire
26-05-10, 12:46
Zaten eserin sözleri insanı başka bir yerlere götürüyor arkadaslar , Eseri daha ilk radio' da dinlediğim yerimden kalktım hemen oynamaya basladım o kadar kaptırdım ki kendimi, ezberleyemedim cünkü o an kopmuştum yani :)

twilight
26-05-10, 13:00
:) Aysel hanim'in sözleri,Tarkan'in bestesi,Ozan'inda aranjesi birlesince,harika bir is cikar ortaya...ben cok sevdim herkes gibi...tesekkürler haber icin...

simgem__
26-05-10, 14:31
haber için teşekkürler:))
şarkı çok güzell ...gerek sözleri gerek müziği ve tarkanın eşsiz yorumu tartışılmaz...

fatihvefatih
26-05-10, 17:59
Şarkı Türkiye'ye 10 gömlek fazla!!

eLiF
26-05-10, 18:01
sarkının sözleri gerçekten çok güzel bestesini de çok beğeniyorum... muhtesem bi sarkı sevdanın son vurusu

jetaime
26-05-10, 18:01
Cok saol haber icin
evet sarki sozleri cok guzel

özlemmis
26-05-10, 18:12
Rica ederim

eskalen
26-05-10, 18:30
Ben de aslinda besteden cok sozlere vuruldum..Behzat Gerceker'in dedigi gibi..Insanlar besteden cok sozlere bakiyor...Erol Evgin'de bu sozu soylemisti bir kose yazisinda okumustum...Gercekten ole...Dilimiz cok zengin...Aslinda cogu atistirmalik sarkilarimizda bile cimbizla cekilecek guzel birtakim sozler var...Yabanci bir sarkiyi Turkce sozlere cevirseniz ya da ceviri yapilmis halini okusaniz, Turkcemizin zenginligi bir kez daha ortaya cikar...Tarkan tabii besteyi guzel yapmis...Beste de cok onemli...Aranjorler soyle soyler hep: Sozler ile bestelerin birbiriyle sevismesi lazim...Aynen ole...Zaten o sozler guzel olsada bir guclu bestecinin eli degmesiyle piyasaya kazandirilir anca ve sarki olur...Tabii Sevdanin Son Vurusu'na Turkiye'nin tartismasiz en iyi yorumcusu ve starinin seside eklenince sarkiya o duygusal ton iyice verilmis oluyor...Dikkat ederseniz Tarkan sarkiyi rahat ve sakin okuyor...Bir ateslilik yok...Iste bu yuzden de ayri guzel :)

pdrlütfiye
26-05-10, 19:39
kaliteli müzikten anlayanlar birer birer ortaya çıkıyor mu ne?... :)

starzu
26-05-10, 19:54
albümü ilk aldığımda o kartonetteki küçük yazıları bile okurum galiba bi saplantı:23:haber için sağol :1:güzel haberler okumayı özlemişim:36:

ozgem__
26-05-10, 20:25
Bence murat Bozun da dediği gibi PATRONUN ÖNLENEMEZ GERİ DÖNÜŞÜ :)