PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkani karalamalar best fmdende geldi

raena
13-05-10, 13:30
Tarkani karalamalar best fmdende geldi

Bu gun tesadufan best fm radyosonu dinlerken , Arzu Çağlan porogram yapiyordu , yayini tarkanin yeni şarkisiyla açti , şarki bitmeden hemen başladi saçma sapan duşuncelerini soylemeye , aklimda kalanlari yaziyorum sizede :

Bu şarkiye dinleyince hep insan duşuniyor , burayi keşke böyle okusaymis va ya şurayi şoyle bağra çağra okuyup bir can verseydi şarkiya,
Bu kadar mi bir şarki duz okunur, sanki bir ordu şarkisi okiyor, boyle dum duz . sanki zorla ve isteksiz okiyor , Bu kadar mi bir beste ve düzenleme kotu olur.
Sanki birisi bu şarkiyi okuyup tarkana puflemesi gerekiyor ,Bu cucuk neden bu kadar inat ediyor mimiklerini kulanmamakta.
ama bir tek şeyi soyleye bilirim ki sozler harika , çok kilasik olacak ama bir aysel gürel daha gelmez, ne kadar turkçe edebiyatini guzel kolanmiş.

Doğru artik tarkanla ilgili okadar çok şey soyleniyor ki , bunlari kafamiza takmamamiz gerekiyor ama yinede çok kiziyorum , kasiniyorlar tarkani , :13:
yorum sizin …………..

twilight
13-05-10, 13:38
:) Ay yesinler onun düz okumasini...Kendisi okusun bakalim nasil okuyacak...
Adam aylardir,uyusturucu haberleriyle ugrasiyor...Yillardir asker kacagi,gay yaftalamalarindan siyrilmaya calisiyor...Bir de kalkip "Hadi döktürelim,hadi göbek atalim"gibisinden sarki mi söyleyecekmis?Haha...Cok komik...Baska bi sey de istiyor musunuz Tarkan'dan!yeter artik be...Begenmiyorsan yayinlamazsin sarkiyi olur biter...

fatihvefatih
13-05-10, 13:40
Ya insanlar neden bu adamin üstüne gidiyorlar, çekememezliğinde artik bir siniri olmasi lazim!! Tarkan'in yerinde olsam rusya'ya taşinir albümlerimi orada çikarirdim! Arzu çağlanida az çok severdim şimdi ondan da nefret ediyorum, çünkü onunda diğerlerinden farki yokmuş!!

Bamboo
13-05-10, 13:42
belliydi böle olcağı burdanbiri demişti tarkanın kendilerini dinlediğini bildikleri için güzel konuşuyolar die sonradan çark edebilirler demişti haklıymış.. bu insanlar zavallı yaa söyeleyecek bişey bulamıyorum walla yazık gerçekten yazık..

TARQANIM
13-05-10, 13:54
tarkanin bagirmasina yada suratini sekilden sekile sokmasina gerek yok böyle gayet dogal.. zaten bence söylerken gözlerinle de hissettiriyo sarkiyi bize.. bazi sarkilar cool okulur fazla mimik veya oyunculuk kullanmadan..

MARY JANE
13-05-10, 13:55
kıskançlık bu başka bişey değil. herkes beğendi ya buna da belki tarkanı karalasınlar diye maaş veriyorlardır :)
bu kadın nerden mezun acaba. bu kadar çok bilmişlik taslıyor. bir şarkının nasıl okunacağını, nasıl iyi olacağını o işi yapandan başka kim bilebilir. o şarkıyı radyoda sunmakla sanatçı olunmuyor. işi biliği anlamına gelmiyor. tabi ki de şarkının nasıl okunacağı bilemez. laf olsun diye söylemiş bence. laf olsun torba dolsun misali. böyle insanları kaale bile almıyorum.
zevkler ve renkler tartışılmaz. beğenmedim dersin çıkarsın işin içinden. bu kadarı emeğe saygısızlıktır bi çok kişinin yaptığı gibi.
albüm çıkınca görücem ben onları. tarkan yapıştıracak ağızlarını, hiç konuşamayacaklar. çünkü onlar fermuarı da sökerler :) :) :) en iyisi yapışkan lazım onlara hem de japon :) :) :)

Dark_blue
13-05-10, 14:09
Sarkinin neresi dümdüz okunmus ya , nasil yanik yanik icten okuyor bunu duyamicak kulaklar yorum yapmasin !!!

fincan
13-05-10, 14:33
arzu çağlan ı dinlerim ve genelde söyledikerine katılırım daha nağmeli okuması gerektiğini daha duydulu olması gerektiğini çünkü bu kapasiteye sahip olduğunu söyledi eski dönem şarkılarında olduğu gibi eleştirileri bu yönde ama ben sevdim şarkıyı ve duyguyu geçirdiğini de düşünüyorum farklı düşünceler olacaktır fazla tepki göstermeyin bence albüm çıkıp diğer şarkılar çıkınca daha farklı olacaktır

SEA
13-05-10, 14:40
Bende dinledim bu programı o kadarda kötü şeyler söylemedi ya sadece hani şu dön bebeğimi , inci tanemi okur gibi hissederek okusaydı daha iyi olurdu dedi.Bu şarkının tutmasında sözlerin Rahmetli Aysel Gürel'e ait olmasınında büyük payı olacağını , malum günümüz piyasa şarkılarından uzak ,yalın bi parça olduğunu söyledi ki bence haklı .Bi de çıkış şarkısının bu olmadığı bilgisini verdi ve bu şarkının çıkış şarkısı olma özelliği taşımadığını TARKAN'ın daha gümbür gümbür bi çıkış yapması gerektiğini söyledi.Bu kadının tespitleri genelde doğru çıkıyor arkadaşlar, İŞTE BENİM DİNLEDİĞİM PROGRAMDAN SİZE AKTARICAKLARIM BUNLAR...

start_the_fire
13-05-10, 14:44
Sözde best fm'in sunucu , cok sacma geliyor bana böyle düşünmesi yani , böyle ucuz karamalar her zaman olacaktır, bunları yazanlara karsı düsüncemiz saf kalpli olmamız gerek daha bu tür konular cok göreceğiz hazırlıklı olmamız gerek arkadaslar

DaLy
13-05-10, 15:23
Arkadaşlar herkes beğenicek diye bi şey yok ki..Sonuçta burada Tarkan'ın özel hayatı eleştirilmiyor..Herkes dinleyecek ve eleştiricek olay bu..

gülcan
13-05-10, 15:43
bence bu yorumu yapan radyocu ya şarkıdan yorumlamadan anlamıyor yada düz okumanın ne demek olduğunu bilmiyor ama yok bence bu dilli düdüklerden biri aldırmamak gerek.

xurush'nine
13-05-10, 15:43
Biraksaniz daha daha daha "nagmekar bulbul" olucak da malesef siz gibi "sevdalarin" pes pese kallesce "vurusundan" (yuzu var da) firsati yok!
Yillar once gencecikken bu ruh haliylemi cikip okumusdu sarkilarini? Sizler hic psikolojiden anlamaz misiniz?
Ayni yas doneminde bile, hatta cok yakin zaman cercevesinde (bir haftada icerisinde mesela) insan psikoloyik durumuna bagli olarak mukemmel yapa bilecegi bir isi belli oranda dusuk,ya da daha yuksek kalitede yapa biliyor. Bu bilinmeyen bir kesif degil ki.
Uyan,ya kafani calistir radyocu bayan!Bir robot icin konusmuyorsun! Siradan bir sarkici degil de, hayatinin zor gunlerini yasayan ama Turkiyenin uzerine titremesi gereken bir megastari icin elestiri yapiyorsun!Oyle kenardan atip tutmasi kolay..

Valla dunya benim olacakti ki ( bizzat turk oglu turk olaralktan) bende milletim bir az psikoloji dersi alsin diye bi kanun imzalakayacaktim! Neyse..
Bunca olay yasadi,tamam psikoloji dersini gecelim,hic mi insafiniz yok,anlayis keseniz de mi bos?Cahil , kibirli ve eqoist diyorum Tarkan'a yargisiz infaz yapanlara baska bir sey yok ..

**MegaStarkan**
13-05-10, 15:45
Bir yerde nagme veya vurgu eksik oldugunu ilk dinlerken saniyor insan ama tekrar dinledikten sonra alisiyor ve böyle olmasi gerekdigini düsünüyor; kesin diger türlü de denemislerdir zaten. Bu sarki konserde daha iyi yorumlanir cünkü dogal sesi daha ön planda, biraz oynamalar var sesde stüdyo kayiti oldugu icin dogal olarak ve sirf bu yüzden bu fikire kapilmistir. Bi' kac sefer daha dinlesin...

eLiF
13-05-10, 16:26
sanki müzik otoritesi kesilmis hepsi.. o kadra biliyo çıkıp kendisi okusun beste yapsın

sally
13-05-10, 19:24
Ozaman bos bos konusacagina kendisi okusun sarkiyi kolaysa.

xurush'nine
13-05-10, 19:48
Arkadaslar, hazir konu radyoculardan acilmisken size guzel bir haber vermek istiyorum.:21:Sarki bizim radyolarda da sik sik calmaya basladi artik.Benim aslinda pek fazla radyo televizyon dinlemeiye firsatim olmuyor.Ama cok merak etmisdim burda tepkiler nasil..
Bugun bir ara radyo dinlemek firsatim oldu ve duyduklarimdan cok memnun oldum. Bi kere kisa zaman cerceveside 2 ayri radyoda Tarkan caldi. En onemlisi ise sunucu sarki icin bugunden en cok sevdiklerim listesine koydugum "sevdanin son vurusu" diye bahs etti.:17:
Muzik programi sunan bir radyocunun sarkiyi bir kac kes dinleyip de en cok sevdikleri listesine koymasi cok guzel bi olay.. Ben acayip mutlu oldum sizlerle de paylasmak istedim.. Ortalik isiniyor ufak ukfak .. :24:

ozgem__
13-05-10, 20:04
artık kimin ne düşündüğü umrumda değil .. Öyle de olması gerektiiğini düşünüyyorumm .. Demekki ya bizde bir eksiklik var yada onlar da bir şey var... Bnde onlarda birşey olduğunu dşnyrmmm..
kusura bakmasınlar ama dürüst olmadan insan olunmaz.. Tarkan dan öğrensinler dürüstlüğü..

meryem_17
13-05-10, 20:48
Bakalım albümdeki şarkıların hepsni dnleyince böle eleştirebilecekmisiniz çok merak ediorum açıkçası :P :P :P

_trkn_
13-05-10, 20:53
Dümdüz falan okumamış, tam tersine şarkıyı hissederek,içten söylemiş.

Göz göre göre nasıl 'dümdüz okumuş' diyorsunuz sizde hiç mi müzik zevki yok ?

Tarkan'ın şarkısından bir sözü size armağan ediyorum;

Dedikodu dedikodu kıskanıyorlar ,

Al elmaya taş atan çok olur yar ..

günışığım
13-05-10, 21:50
evet dunde soyledi ayni seyleri oda bir diline doladigini 40 sene gecse tekrarlar arzu inleye inleye bizim kafamizida inletme sus accik =)=)=) kaale almiyorum... Tarkan in yorumunu elestirenlerin alnini karislarim arkadas =)

denizmavisi
13-05-10, 22:18
dilli düdükler hemen başlamış geç kalmamışlar bakıyorum, istediklerini desinler Tarkan megastar bunu unutmasınlar sırf laf olsun diye yorum yapıyorlar işte albüm çıkınca hepsine kapak olacak biliyorum

TorNadO
13-05-10, 22:34
Şunu kesinlikle kabul edelim, kimse bizim baktığımız gördüğüm açıdan Tarkan'a bakamaz.
Belki o kadın azılı bir Serdar Ortaç hayranıdır veya Musti hayranı tabi bunların hayranı olupta Tarkan'a taş atmalarıda ayrı bir mevcudur.

Tarkan'ın şarkıyı düz okuduğunu söylemek müzikten bi haber olmak demektir,nasıl bir düz okuma ki bu

Yüreğimde zincirler kırılıyor derken ,kırılıyor'da ses tonuna algılayamıyor.

Seni karanlıklara bırakmak istemezdim derken o sesin can yakan vokalini nasıl duyamıyor.

Kulaklar mı arızalı sabahtan akşama kadar birbirine benzeyen kulağı olmayan şarkıları dinletiyorlar millete Tarkan çıkıyor herkezi susturuyor bunlar farklı olmak için bunca emeği bi kenara bırakıp bu tarz yorumlarda bulunuyorlar.

Saygısızlık bu

_trkn_
13-05-10, 22:52
TorNadO sana aynen katılıyorum :20:

Tarkan'ın şarkıyı düz okumadığını müzik kulağı olan bir insan hemen anlıyor.

Tarkan'ın o kadar güzel ve değişik bir sesi var ki.. ama bu ülke onun değerini bilemedi..

Ne zaman bir albüm yapsa eleştirecek bir yanını buldular, başarısını çekemediler,
albümü kötülemek için yalandan itiraf attılar..

Ama Tarkan bunları önemsemeyip yoluna devam etti ; bunun için onu tebrik ediyorum..

jetaime
13-05-10, 22:55
bu kiz kim yaaa
sanki o kiz en buyuk kritik olmus ve onun sesi cok onemli
neden kendine okuyamiyo yaaa
vallah nefret ediyorum boyle tiplere

scorpioness
13-05-10, 23:08
Bu bayan kendisi okusun bide ondan dinleyelim nasıl olcakmış görelim o zaman :14:

fatihvefatih
14-05-10, 00:06
Bu kadına mail atacağım kafaya koydum, yeter yaaa Tarkan'a taş atanlarla tek başıma savaşacak güce sahibim, Tarkan'ı kaybetmeye niyetim yok!!

fatihvefatih
14-05-10, 00:39
Olaya bakar mısınız, Tarkan'ı eleştirmesini biliyor ama siteye doğru düzgün bir mail adresini bile yazmayı bilmiyor, maili attım hata verdi, sinirden çıldıracağım!! Önce işini doğru yap sonra eleştir Tarkan'ı!! Bide şuna bakr mısınız yaaa Tarkan iyi yorumlayamamış, ya sen albümleri dünya çapında olan birine bunu nasıl söyleyebilirsin, hadi bestesini iyi yapamamış desen kendine göre haklısın diyebiliriz ama iyi yorumlayamamış demek resmen küfürdür yaa
İşte muhterem kadına gönderdiğim ama sonrasında mail adresi güncel olmadığından sanırım hata mesajı veren mail, sizlerlede paylaşmak istedim:

"Sn. Arzu Hn. merhabalar,

Bugün üzülerek öğrendimki henüz 2 günlük bir şarkı hakkında çabucak "net" bir kanıya vararak Aysel Gürel'i göklere çıkartıp Tarkan'ı yerin dibine sokmuşsunuz!! Yok daha duygulu okuyabilirmiş, yok Dön Bebeğim'i, İnci Tanem'i daha içten okumuşmuş!!

Yapmayın bari siz yapmayın şu 72 milyonluk ülkede tek bir dünya starımız var oda Megastar Tarkan, insaf ölçülerini aşarak ve piyasada kendini eleştirmen zanneden diğer insanlar gibi Tarkan'ı eleştirmenize gerçekten çok içerledim!!

Sevmeyebilirsiniz ama Tarkan'a akıl vermeye hiçmi hiiç hakkınız yok!! Sizin bir farkınız olmalıydı, Tarkan içten okuyamamış Aysel Gürel'in sözlerinin hakkını verememiş diyorsunuz, albümleri dünya çapında satan bir sanatçıya piyasa sanatçısı yaftasını yapıştırıyorsunuz inanılacak gibi değil, ne demek iyi yorumlayamaış yaa inanmıyorum size.

Tarkan'ı kazanmaya değil kaybetmeye adeta yemin etmiş diğer basın kuruluşlarından ne farkınız kaldı sizin!!

Sizi severdim ama Tarkan hakkındaki çok gereksiz sözlerinizden ötürü size içerledim, Aysel Gürel'i Tarkan'dan daha çok seviyorsunuz diye Tarkan'ı acımasızca eleştirmeye hiç hakkınız yoktu, ki böyle bir eleştiriyi Tarkan hiiç hak etmemişti, ne demek yaa iyi okuyamamış, siz albümleri dünya çapında satan bir sanatçıya bunu demenin ne anlama geldiğini biliyor musunuz, bu resmen küfürdür küfür!!

Gönlümdeki yeriniz eskisi gibi olmayacak, kırılan kalp kolay kolay düzelmiyor!!

Bu arada sizden Tarkan'dan bir şarkı çalmanızı isteyeceğim, bu şarkıyı başta size sonrada sizin gibi düşünen herkese armağan ediyorum, bakın bakalım Tarkan bu şarkıyı iyi okuyabilmiş mi, bu şarkıya ruhunu verebilmiş mi!!

Sizden "Dilli Düdük" şarkısını çalmanızı rica ediyorum.

İyi yayınlar, Müziğin Duayeni Arzu Çağlan Hn.."

--JOHNSON--
14-05-10, 02:39
herkes konuşuyor kim bu insanlar yorum yapıp duruyorlar gereksiz gereksiz ve bizde burda bunlara tartışıp cvp yazıyorzz.beğenen beğenir beğenmez dinlemesin arkadaş alla alla.bence forumda bu saçma konuşma yapanlara yer vermiyelim kendilerini nimetten sayıyorlar sonra..

marvel-55
14-05-10, 02:44
verin eline aleti de ufak bir saund yapsin garip :D

belfü
14-05-10, 02:49
ya evet bu dj lerin bazıları o kadar abuk subuk kelimeler üretiyorlarki bazen hayret ediyorum ilk önce konuşmasını öğrensinler sonra eleştiri yapsınlar

xurush'nine
14-05-10, 12:05
Olaya bakar mısınız, Tarkan'ı eleştirmesini biliyor ama siteye doğru düzgün bir mail adresini bile yazmayı bilmiyor, maili attım hata verdi, sinirden çıldıracağım!! Önce işini doğru yap sonra eleştir Tarkan'ı!! Bide şuna bakr mısınız yaaa Tarkan iyi yorumlayamamış, ya sen albümleri dünya çapında olan birine bunu nasıl söyleyebilirsin, hadi bestesini iyi yapamamış desen kendine göre haklısın diyebiliriz ama iyi yorumlayamamış demek resmen küfürdür yaa
İşte muhterem kadına gönderdiğim ama sonrasında mail adresi güncel olmadığından sanırım hata mesajı veren mail, sizlerlede paylaşmak istedim:

"Sn. Arzu Hn. merhabalar,

Bugün üzülerek öğrendimki henüz 2 günlük bir şarkı hakkında çabucak "net" bir kanıya vararak Aysel Gürel'i göklere çıkartıp Tarkan'ı yerin dibine sokmuşsunuz!! Yok daha duygulu okuyabilirmiş, yok Dön Bebeğim'i, İnci Tanem'i daha içten okumuşmuş!!

Yapmayın bari siz yapmayın şu 72 milyonluk ülkede tek bir dünya starımız var oda Megastar Tarkan, insaf ölçülerini aşarak ve piyasada kendini eleştirmen zanneden diğer insanlar gibi Tarkan'ı eleştirmenize gerçekten çok içerledim!!

Sevmeyebilirsiniz ama Tarkan'a akıl vermeye hiçmi hiiç hakkınız yok!! Sizin bir farkınız olmalıydı, Tarkan içten okuyamamış Aysel Gürel'in sözlerinin hakkını verememiş diyorsunuz, albümleri dünya çapında satan bir sanatçıya piyasa sanatçısı yaftasını yapıştırıyorsunuz inanılacak gibi değil, ne demek iyi yorumlayamaış yaa inanmıyorum size.

Tarkan'ı kazanmaya değil kaybetmeye adeta yemin etmiş diğer basın kuruluşlarından ne farkınız kaldı sizin!!

Sizi severdim ama Tarkan hakkındaki çok gereksiz sözlerinizden ötürü size içerledim, Aysel Gürel'i Tarkan'dan daha çok seviyorsunuz diye Tarkan'ı acımasızca eleştirmeye hiç hakkınız yoktu, ki böyle bir eleştiriyi Tarkan hiiç hak etmemişti, ne demek yaa iyi okuyamamış, siz albümleri dünya çapında satan bir sanatçıya bunu demenin ne anlama geldiğini biliyor musunuz, bu resmen küfürdür küfür!!

Gönlümdeki yeriniz eskisi gibi olmayacak, kırılan kalp kolay kolay düzelmiyor!!

Bu arada sizden Tarkan'dan bir şarkı çalmanızı isteyeceğim, bu şarkıyı başta size sonrada sizin gibi düşünen herkese armağan ediyorum, bakın bakalım Tarkan bu şarkıyı iyi okuyabilmiş mi, bu şarkıya ruhunu verebilmiş mi!!

Sizden "Dilli Düdük" şarkısını çalmanızı rica ediyorum.

İyi yayınlar, Müziğin Duayeni Arzu Çağlan Hn.."

Harikasin dostum! :20:Cesaretine,yuregine icindeki Tarkan sevgine saglik diyicem!
Belki dusunduklerini yerdeki adresine ulastiramadin, olsun, biz yine de goklere mesajimizi yolladik.. bravo

haluk seki
14-05-10, 12:11
aa arzu nun kafasına ne düştü oda sapıttı.
kadında kulak yok herhalde demet akalın şarkılarını beğenip tarkanı eleştiriyorr
al elmaya taş atan çok olur

xurush'nine
14-05-10, 12:38
Şunu kesinlikle kabul edelim, kimse bizim baktığımız gördüğüm açıdan Tarkan'a bakamaz.
Belki o kadın azılı bir Serdar Ortaç hayranıdır veya Musti hayranı tabi bunların hayranı olupta Tarkan'a taş atmalarıda ayrı bir mevzudur..

Yahu bizim gozumuzden baksin falan istemiyoruz kardesim,Tarkan'a bizim gozumuzden bakarsa yadnik..Yeni kurtulduk nil tehlikesinden baska bi tehlikeyi napalim? ;)
Ama bu bayan oyle siradan bir kahvede oturup laflamiyor.O konusdugu an binlerce kisi radyo dinliyor tamam mi.Dupeduz yalnis yonlendiriyor iinsanlari.Toplumda her kes hayran olacak kadar, ya da muzikten anliyicak kadar girmiyor isin icine..Muzik programcisi oyle diyorsa, oyledir deyip etkileniyorlar...
Durust,insafli olsun da kimin hayrani olursa olsun..

ece**
14-05-10, 15:34
ya beğenmeyebilirler..neden bu kadar takılıyosunuz anlamıyorum..herkes sewmek zorunda değil.ama saygı duymak zorunda okadar..tüm insanlar hemfikir olsa oda sıkıcı olurdu bence..farklı yorumlar da iyidir..beğenmezse beğenmesin .tarkanda o beğnmedi diye albümünü çöpe atacaktı sanki.takılmayın bence bukadar herkesten de süper görüşler,yorumlar beklemeyin...iyiside kötüsüde olacak bu işin...herkes bizim baktığımız gibi bizim dinlediğimiz gibi mi bakıyo dinkiyo sanki..biz hayranız .onlar tarkanı belki sewen belki sewmyen belki sadece dinleyici olan insanlar..

serennn
14-05-10, 16:35
Ağzına gelen konuşurr artıkk yine başladık..