PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'a kötü haber

Lorenser
05-05-10, 18:43
Tarkan'a kötü haber
İstanbul'daki uyuşturucu operasyonuyla ilgili olarak, aralarında Şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da bulunduğu 17 şüpheli hakkında açılan dava dosyası, “görevsizlik” kararıyla Beşiktaş'taki Özel Yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Emin Ateşağaoğlu, tarafından hazırlanan iddianameyi değerlendiren, 3. Ağır Ceza Mahkemesi “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçunun “suç işlemek için teşkil edilmiş örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmiş olduğundan” görevsizlik kararı vererek, dosyayı özel yetkili İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmesine karar verdi.

İDDİANAME

Tarkan Tevetoğlu'nun, “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak” suçunu düzenleyen ve 1 ile 2 yıl arasında hapis cezası öngören TCK'nın 191. maddesinin 1. fıkrası uyarınca yargılanması talep edilen iddianamede, Tevetoğlu hakkında aynı maddenin 2. fıkrasında yer alan “Bu suçtan dolayı açılan davada mahkeme, birinci fıkraya göre hüküm vermeden önce uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi hakkında tedaviye ve denetimli serbestlik tedbirine, kullanmamakla birlikte, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirine karar verilebilir” hükmünün de uygulanması istenmişti.

Başka bir şüphelinin de Tevetoğlu ile aynı maddeler uyarınca yargılanması istenen iddianamede, diğer 15 şüphelinin ise 5 ile 23 yıl arasında değişen hapis cezaları öngören “uyuşturucu madde satmak”, “uyuşturucu madde alınıp satılmasına aracılık etmek”, “yurda uyuşturucu madde ithal etmek”, “uyuşturucu madde kullanmak” ve “kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak” suçlarından yargılanması talep edilmişti.

Kaynak:Hurriyet

anakha26
05-05-10, 18:58
Hiçbirşey anlamadım. bu zaten böyle değilmiydi. Şimdi yeni bir habermiş gibi veriyorlar tekrar tekrar.... :(

Bamboo
05-05-10, 19:04
off bende anlamadım yaa.. daralıyom bu belirsizlikten.. :(

ezgi77
05-05-10, 19:07
bise olmaz tarkana guclu adamdır kendisi insallah bunu da atlatacaktır amin :)

Dark_blue
05-05-10, 19:17
bende pek bisi anlayamadim

TARQANIM
05-05-10, 19:17
inanmayiiiiin.. albüm tarihi yaklastikca eski haberleri tekrar gündeme getiriyolar.. kokmus haber bunlar :))

trknmania
05-05-10, 19:27
allahım çıldırıcam yaaaaaa:((( tekrar tekrar aynı şeyleri duymaktan kafayı yiycem yakında...:'( artık yolda polis arabası görmeye bile tahammülüm yok..hemen yolumu değiştiriyorum..aklıma tarkanın o kapıdan boynunu eğerek geçişi geliyooo:'(psikolojim yerle bir:( bitsin artık şu kabus allahım yalvarırım bitsinnn:'(

twilight
05-05-10, 19:47
ay ayni haberi vermekten bikmadilar...
Tabi koskoca Tarkan uyusturucudan göz altina alinirsa böyle olur...
bir degil,iki degil,galiba elli oldu ayni haberi tekrarlamalari...
Yahu Tarkan'a bi seycik olmaz,arkasinda dag gibi fan'leri var...
Ne diyor bu medya hala?

Pamela_beyazgul
05-05-10, 20:51
hic bisey olmiyacak yaa. Inanmayin!

MassConfusion
05-05-10, 21:04
Mj gibi yapacaklar sanırım.

nazoy
05-05-10, 21:08
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=65266

Ya bu yeni haber hukuktan anlayan biri bizi aydınlatırsa iyi olur.Nedemek istediler anlamıyoruz

Yakisikli89
05-05-10, 21:10
Ben bu tür haberleri okumaktan biktim, bunlar yazmaktan bikmadi :-)

start_the_fire
05-05-10, 21:38
Bu haberler tarkanın basını cok ağrıtacak gibi gözüküyor arkadaslar

xurush'nine
05-05-10, 22:07
http://www.medyatava.com/haber.asp?id=65266

Ya bu yeni haber hukuktan anlayan biri bizi aydınlatırsa iyi olur.Nedemek istediler anlamıyoruz

Hukuk okumadim ama sanirim bu sacma haberleri anlamak icin oku oku hepimiz sonunda avukat yarisi olucaz.. (:
Yeni bir sey yok .. Durum ayni da, sure uzuyor..
Anliyicagin hukukcular da gozalti memurlari gibi bizim Tarkan'i cok sevmisler, hazir bulmusken bir az muhabbet edelim hatta o bur arkadaslara da tanisma firsati verelim diyorlar.. Ya da Bilgenin (meslekdaslari ya..) "ocunu" aliyorlar .. ;))) O mahkeme senin, bu mahkeme benim dolastiriyorlar iste...

Uzun lafin sopasi, pardon, kisasi dosya 17 kisi icin hazirlandigindan ve o kisilerin de cogu(sanirim Tarkan ve bir kisi haric) daha agir madelerle yargilandigindan is uzuyor canim.. Yeni bir sey yok.. Basin evirip cevirip "ballandiriyor" o kadar..

Insallah bi an once bu can sikici dava da en hayirlisiyla sonuclanir.Ve album sevinciyle bir arada bi mutluluk daha yasariz!

günışığım
05-05-10, 22:21
bilge ozturk aydinlatsin bizi gelsinde ya :-P

xurush'nine
05-05-10, 22:38

O gelirse yandik..Bu kes ucuncu kes gorevsizlik karari cikar,is daha da uzar buysa isimize hic gelmez gunisigi'm, cunki kendisi artik Tarkan'la ilgili konularda artik bayagi bi gorevsiz .. ;)))

ece**
05-05-10, 23:11
bu haberleri hala ciddiye mi alıyosunuz ? boşa üzülüyosunuz....tarkan bile bukadar düşünmüyodur..adam harıl harıl çalışıo..o risk olsa bu kadar çalışmazdı şuan...

jetaime
05-05-10, 23:27
Ben pek anlayamadimm

fatihvefatih
05-05-10, 23:58
Mj gibi yapacaklar sanırım.

Allah korusun :(( Allah'ın izniyle bişeycik olmuycak Megastarımıza..

fatihvefatih
06-05-10, 00:53
Bende şimdi DHA'nın (Doğan Haber Ajansı) internet sitesinden okudum haberi, baya bir ayrıntıya girmişler ama anladığım kadarıyla Çete Faaliyeti diye ele almışlar konuyu ve ilgili mahkeme dosyayı örgütlü çete faaliyetinde değerlendirdiği için bizim görev alanımıza girmiyor konuya Ağır Ceza Mahkemesi bakmalıdır deyip dosyayı Ağır Ceza Mehkemesine paslamışlar, yani konu Tarkan adına biraz kötü oldu ama neticede Tarkan Uyuşturucu Ticareti yapmak suçu ile yargılanmayacak (halen daha ben inanmıyorum ama) kullanmak suçundan yargılanacak ve ilk suçu olmasından ve iyi halden denetimli serbestlik uygulaması ile (yani uyuşturucu tedavisi görmesi şartı ile) Tarkan bu davadan beraat edecek Allah'ın izniyle, inşallah. Keşke hiç yaşanmasaydı ama Tarkan bunlara takılıp kalmamalı bu dava mutlaka kazasız belasız atlatılacaktır önemli olan uyuşturucu bağımlısı olmamasıdır Tarkan'ın, Allah korusun..

TARQANIM
06-05-10, 01:01
bilge öztürk ve berna öztürk cok meskuller su siralar bebekte 3-5 tur atiyorlar :21:

MARY JANE
06-05-10, 01:12
yani tarkanın yerine başka biri olsaydı o zehirden kullanmasa bile kesin kullanmaya başlardı. insanı kötü yola iter bu medya yaaaaa. adamı zorla suçlu yaptılar valla. bari hakim olarak siz yargılayında cezasını verin. bizim medyamız çok marifetli hukuktan bile anlıyorlar :) ama işlerine geldiği gibi maalesef. allahtan tarkan güçlü bir karaktere sahip. çabuk atlatacak bu kötü günleri inşallah. albüm hazırlarken yıpratmaya çalışıyorlar. kim bilir albüm çıkınca ne olacak. bu ciğeri beş para etmez insanlara itibar etmemeliyiz. bu haberlerinde elbet sonu gelecek. allahım sen tarkanı bu kötülerden koru. amiiiinnnnnnnn

fatihvefatih
06-05-10, 01:15
yani tarkanın yerine başka biri olsaydı o zehirden kullanmasa bile kesin kullanmaya başlardı. insanı kötü yola iter bu medya yaaaaa. adamı zorla suçlu yaptılar valla. bari hakim olarak siz yargılayında cezasını verin. bizim medyamız çok marifetli hukuktan bile anlıyorlar :) ama işlerine geldiği gibi maalesef. allahtan tarkan güçlü bir karaktere sahip. çabuk atlatacak bu kötü günleri inşallah. albüm hazırlarken yıpratmaya çalışıyorlar. kim bilir albüm çıkınca ne olacak. bu ciğeri beş para etmez insanlara itibar etmemeliyiz. bu haberlerinde elbet sonu gelecek. allahım sen tarkanı bu kötülerden koru. amiiiinnnnnnnn

Amin!! Miltitrilyon kere Amin!!

xurush'nine
06-05-10, 13:46
Bende şimdi DHA'nın (Doğan Haber Ajansı) internet sitesinden okudum haberi, baya bir ayrıntıya girmişler ama anladığım kadarıyla Çete Faaliyeti diye ele almışlar konuyu ve ilgili mahkeme dosyayı örgütlü çete faaliyetinde değerlendirdiği için bizim görev alanımıza girmiyor konuya Ağır Ceza Mahkemesi bakmalıdır deyip dosyayı Ağır Ceza Mehkemesine paslamışlar, yani konu Tarkan adına biraz kötü oldu ama neticede Tarkan Uyuşturucu Ticareti yapmak suçu ile yargılanmayacak (halen daha ben inanmıyorum ama) kullanmak suçundan yargılanacak ve ilk suçu olmasından ve iyi halden denetimli serbestlik uygulaması ile (yani uyuşturucu tedavisi görmesi şartı ile) Tarkan bu davadan beraat edecek Allah'ın izniyle, inşallah. Keşke hiç yaşanmasaydı ama Tarkan bunlara takılıp kalmamalı bu dava mutlaka kazasız belasız atlatılacaktır önemli olan uyuşturucu bağımlısı olmamasıdır Tarkan'ın, Allah korusun..
Hani obur mahkeme de cete fealiyeti yok diye gorevsizlik cikarmisdi?Ya bunlari da anlamadim gitti..Bir saga bir sola torp oynar gibi..Anladigim tek sey bir gorevsizliktir aldi basini gidiyor mahkeme mahkeme..
Tarkan,canim benim bu gorevsiz, kararsiz divanlara inat hadi bi tanem gorev basina!Hadi isinin,sanatinin basina gec de yine zincirleri kiralim,tapulari yirtalim, gosterelim kalp kirmak degil de yapmak gorevi nasil olurmus her kese!

Gorevsizler sizi!

pare pare
06-05-10, 22:25
Tarkan neler oluyor senin dilinden duymak isterdim !

starzu
06-05-10, 22:37
kulaklarımı tıkadım kötü haberleri artık duymuyorum:15:

meryem_17
07-05-10, 13:43
kulaklarımı tıkadım kötü haberleri artık duymuyorum:15:

:6::6::6:Aynen bende öle yapmak istioyorumm artık yha biz okumaktan bıktık bu yalancı gazeteciler yazmaktan yorulmadılar.Allahım sen büyüksün tarkanıma we bize sabırlar wer şu albümü bomba gibi patlasın we bu hberler en kısa zmanda kapansınn.Megastarım sen hiç korkma arkanda dağ gibi fanların war N OLURSA OLSUN YANINDAYIZ SONUNA KADAR!...Allahın izniyle bu günleri beraber atlayacağız inşşş amiiiiinnnnn.

ozgem__
07-05-10, 17:16
hic bisey olmiyacak yaa. Inanmayin!

insallah pamelacımm..