PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'dan kan ve idrar örneği alınmadı

özlemmis
29-03-10, 09:38
Geçen ay uyuşturucu kullandığı ve çete üyesi olduğu iddiasıyla 4 gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan Tarkan'ın Adli Tıp raporunda kanında ve idrarında kokain maddesine rastlandığı iddia edildi

Star gazetesinde yayımlanan haberde Adli Tıp raporuna göre Tarkan'ın kan ve idrar örneklerinde esrarın etken maddesi Tetra Hydro Cannabinol (THC) ile kokainin etken maddesi ve bazı kimyasallar bulunduğuna yer verildi. Haberde ayrıca Tarkan'ın işadamı arkadaşı Murat Erdoğan'la da uyuşturucu madde temini ve kullanımıyla ilgili onlarca görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu ise Tarkan'dan gözaltı sürecince ne idrar, ne de kan örneğinin alınmadığını belirtti ve "Tarkan'a yapılmış herhangi bir Adli Tıp ve hastane kontrolü yok. Teknik olarak böyle bir durumun olmasına da imkân yok. Çete davalarına bakan Beşiktaş Adliyesi suç örgütü konusuyla suç unsuruna rastlamadı ve dosyayı Sultanahmet Adliyesi'ne gönderdi. Savcı, dava açıp açmamaya dosyayı inceledikten sonra karar verecek" dedi.

MİLLİYET

özlemmis
29-03-10, 09:56
29 Mart 2010 - 05:00 Yazı Boyutu:
Tarkan 26 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmış, 4 gece emniyette kaldıktan sonra 2 Mart’ta serbest bırakılmıştı.

Star gazetesinin iddiasına göre; Adli Tıp raporunda, Tarkan’ın kanında ve idrarında kokaine rastlandığı yazıyor.

Şoförü aracılığıyla, iş adamı Murat Erdoğan’dan uyuşturucu temin ettiği söylenen Tarkan’ın avukatı Yunus Egemenoğlu ise “Tarkan’dan ne idrar ne de kan alındı. Böyle bir rapor da yok. Tarkan’ın dosyası Sultanahmet Adliyesi’nde. Savcı dosyayı inceleyip dava açıp açmamaya karar verecek” diye konuştu.

tarkaseksüel
29-03-10, 11:16
ortalık iyice karıştı :s

fincan
29-03-10, 11:23
allahım ya bütün psikolojim alt üst oldu şu işden bi kurtulsa artık tarkan nedir bu ya

anakha26
29-03-10, 11:48
yetti artık bu medya oyunları... Yalan haberler.. iftiralar... Hİçbir şeye inancım kalmadı artık.. Nedir bu karalama kampanyası.. yeter...

xurush'nine
29-03-10, 13:24
Geçen ay uyuşturucu kullandığı ve çete üyesi olduğu iddiasıyla 4 gün gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakılan Tarkan'ın Adli Tıp raporunda kanında ve idrarında kokain maddesine rastlandığı iddia edildi

Star gazetesinde yayımlanan haberde Adli Tıp raporuna göre Tarkan'ın kan ve idrar örneklerinde esrarın etken maddesi Tetra Hydro Cannabinol (THC) ile kokainin etken maddesi ve bazı kimyasallar bulunduğuna yer verildi. Haberde ayrıca Tarkan'ın işadamı arkadaşı Murat Erdoğan'la da uyuşturucu madde temini ve kullanımıyla ilgili onlarca görüşme gerçekleştirdiği belirtildi. Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu ise Tarkan'dan gözaltı sürecince ne idrar, ne de kan örneğinin alınmadığını belirtti ve "Tarkan'a yapılmış herhangi bir Adli Tıp ve hastane kontrolü yok. Teknik olarak böyle bir durumun olmasına da imkân yok. Çete davalarına bakan Beşiktaş Adliyesi suç örgütü konusuyla suç unsuruna rastlamadı ve dosyayı Sultanahmet Adliyesi'ne gönderdi. Savcı, dava açıp açmamaya dosyayı inceledikten sonra karar verecek" dedi.

MİLLİYET

Kiz Ozlem', Allah seni sevindirsin be. Oooohhhh be.. Olduk bitik buralarda be..
Allahin cezalari! Nefes alamiyordum..
Tesekkur ederim sabah sabah bayagi bi hos haber..:22: :20: :29:
Insallah oyledir :10: :17: :4:

xurush'nine
29-03-10, 13:52
:17: :17: :17: :17: :17: :17: :17: :29:

arau
29-03-10, 13:55
bu ne ya! anlamadım ben bu işten nasıl örnek alınmamış?. örnek alınmadıysa sadece ifade alındı demek o zaman niye dört gün tutuldu. bir ifade dört gün sürer mi? bu işin altında başka bir şey var ama inşallah çıkacak ortaya....

özlemmis
29-03-10, 14:22
amin xurush 'nine rica ederim emin ol bende çok sevindim

ece**
29-03-10, 14:27
ya illa ki alınmıştır kan we idrar örneği ..tarkan babalarının oğulları değil sonuçta..illaki o prosedürü uygulamak zorundadırlar..alınmadığna ben inanmıorum şahsen..ha kanında çıktı mı çıkmadı mı onu ancak tarkan konuşunca inanırım...ama tarkanın bu sessizliğide benim canımı sıkıo artık..yalansa eğer ki bunlar;insan kendi hakkında yazılanlara bu kadarda sessiz kalmaz ki arkdaş.bu kadar sessizliğide hiç sewmem ben..kaç milyon tane hayranı war.bari onu düşünsün biraz da konuşsun ya..ben tarkana kızıorum artık bu konuda..konuşmalı bian önce..yeter bekledik çünkü bizde..bu kargaşanın içinde de albüme falan yoğunlaştığını ben pek zannedemiyorum..bu yılda albüm hayal olmaz inş..

xurush'nine
29-03-10, 14:46
..tarkan babalarının oğulları değil sonuçta..illaki o prosedürü uygulamak zorundadırlar..alınmadığna ben inanmıorum şahsen..

..ben tarkana kızıorum artık bu konuda...

Kiz Ece, biraksana surda bes on dakika mutlu olalim, parasiyla mi? Hem nerden biliyorsun, DNA'mi yaptin, belki babalarinin ogullari, belki cok sevdiklerinden bu kadar" dovuyorlar,he?
Oluyoz iste, ihtiyacimiz var ama, olucaam bana ne..:17: :17: :17: :17: :17:

P.S. Sana bi sir vereyim mi?
Ben Tarkan'a cok kizdigimda n'apiyoirum biliyor musun? Ceza veriyorum ona:
:13:
Kendi odamda kitaplarimin arkasinda gizledigim Tarkan CD' leri bir kac gunlugune baska odaya tasiniyo - Kovuyorum onlari,cekin gidin diye! :11:
Bir kac gun sonra kiyamiyorum, yine odama geri donuyorlar... ;)) :10:

Ah :54:arkan ah..

Bamboo
29-03-10, 15:14
off kafam karıştı benim yaa..=(

özlemmis
29-03-10, 15:15
Ya arkadaşlar avukatı yalan beyanat verebilirmi sizce.Bence sadece ifadesi alınmak üzere alınmış olabilir. Ama artık tarkanın çıkıp konuşup en azından bazılarını susturması gerekiyor.Çıkıp doğruyysa doğru yalansa yalan desin artık.Bana gına geldi.Artık yazılanlar yazıldı halkın kafasına bu resmen işlendi.Buna bir dur desin artık.

trknmania
29-03-10, 15:19
zaten inanmamıştım şu salak haberlerin hiçbirine....ve de tarkan çıksın konuşsun artık da demiyorum... destekliyorum içinde bulunduğu susma eylemini...bir insan suçluysa eğer kendini savunmaya çalışır...tArkanın böyle bir sorunu olmadığı için bende artık sürekli tarkan çık bir açıklama yap falan demiycem....tarkan ne yapması gerektiğini çok iyi biliyor zaten böyle kriz dönemlerinde...az krizler atlatmadı bir star olarak bu güne kadar..bu da geliirr bu da geçerrr...

fatihvefatih
29-03-10, 15:46
yok böyle bişey, tam bir muamma.... yazıklar olsun böyle gazeteciliğe, yazıklar olsun böyle medyaya........

fatihvefatih
29-03-10, 15:56
bu ne ya! anlamadım ben bu işten nasıl örnek alınmamış?. örnek alınmadıysa sadece ifade alındı demek o zaman niye dört gün tutuldu. bir ifade dört gün sürer mi? bu işin altında başka bir şey var ama inşallah çıkacak ortaya....

evet bu işin içinde başka birşeyler olduğu kesin, çok merak etmeye başladım nedir yani işin aslı???

fincan
29-03-10, 16:56
İşte Tarkan’ın avukatı aracılığıyla yaptığı açıklama;

Müvekkilimiz Tarkan TEVETOĞLU ile ilgili olarak, bazı medya organlarında, “Adli Tıp Kurumu’nun rapor düzenlediği; raporda müvekkilimizin kan ve idrar testlerinde esrar ve kokain tespit edildiği ve uyuşturucu madde bağımlısı olduğunun belli olduğu” şeklinde birtakım asılsız haber ve iddialar yer almıştır.

Yayınlanan bu haberlerin aksine,

Müvekkilimiz Tarkan TEVETOĞLU, Cumhuriyet Savcılığı, Emniyet Müdürlüğü veya başka herhangi bir kurum aracılığı ile Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmemiş; Adli Tıp Kurumu veya hiçbir hastane veya sağlık kuruluşunda test amacıyla kan veya idrar numunesi alınmamış ve Adli Tıp Kurumu veya başkaca herhangi bir kurum tarafından, yayınlarda bahsi geçen rapor düzenlenmemiştir.

Bildiğiniz üzere, müvekkilimiz mahkemeye dahi sevk edilmeden Savcılık tarafından serbest bırakılmış ve devamında soruşturma dosyası, Örgütlü Suç (çete) kapsamından çıkarılarak, görevsizlik kararı ile İstanbul Adliyesine gönderilmiştir. Ancak dosya üzerinde evvelce verilmiş olan gizlilik kararı halen devam etmekte olup, yapılan yayınlar bu gizlilik kararı karşısında suç oluşturduğu gibi yapılmamış bir kan ve idrar testi ile ilgili olarak “rapor düzenlendiği” şeklinde gerçeğe aykırı haber yapılmaması konusunda siz değerli basın mensuplarımızın gereken hassasiyeti göstermenizi rica eder, kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Tarkan TEVETOĞLU

Vekili

Av. Yunus EGEMENOĞLU

kaynak: uçankuş

starzu
29-03-10, 17:23
sağol fincanım rahatladım biraz:1:demekki susma nedenleri gizlilik kararıyla ilgili :12:

fincan
29-03-10, 17:26
sağol fincanım rahatladım biraz:1:demekki susma nedenleri gizlilik kararıyla ilgili :12: önemli değil bende herkes gibi rahatladım görünce

xurush'nine
29-03-10, 18:18
sağol fincanım rahatladım biraz:1:demekki susma nedenleri gizlilik kararıyla ilgili :12:
Canim fincanim ya bi tanesin! Ha soyle.. Oh be..

özlemmis
29-03-10, 18:25
çete falanda diyor ama bu daha korkutucu geldi bana bakalım hayırlısıyla şu mevzu bir kapansada rahatlasak

xurush'nine
29-03-10, 18:48
çete falanda diyor ama bu daha korkutucu geldi bana bakalım hayırlısıyla şu mevzu bir kapansada rahatlasak

Hani once sanki torbacilarla isbirligi yapmis gibi yansitiliyordu ya, onu diyor, korkucak durum yok anlattiginda(Gorevsizlik karari da onun icin cikmisdi zaten.Yani (cete) sucu tesbit edilmedigi icin..).

özlemmis
29-03-10, 18:53
hergün o kadar çok haber çıkıyorki artık herşeyden kuşkulanmaya başladım. Medya böyle atıp tutmasa bizde bu hallere gelmicez.

xurush'nine
29-03-10, 19:30
hergün o kadar çok haber çıkıyorki artık herşeyden kuşkulanmaya başladım. Medya böyle atıp tutmasa bizde bu hallere gelmicez.
Ayni durumdayim canim.. O yuzden yazdim,merek etme diye..

twilight
29-03-10, 19:48
simdi bana kizacaksiniz ama,
Tarkanin avukati tarkani zaten savunmak zorunda.
Tarkan uyusuturcuu kullansada kullanmsada "icmedi" demek zorunda yoksa kovulur.
bu her yerde böyledir.
ben ictigine inanmiyorum ama yine de Tarkandan aciklama bekliyorum.

Farzedelim iciyor,bana ne?Sevgim sonsuz yine.Tarkanin özel hayati beni ilgilendirmiyor.
Diyelim icmiyor,daha cok severim tarkani. :)

xmenon
29-03-10, 20:44
Arkadaşlar Tarkan sadece ifade için alındı murat erdoğanı tanıdığı için yani test için kan alınması saçma olurdu biraz ama nedense medyamız tarkan sanki eroinden içeri alınmış gibi haberleri lanse etmeye devam ediyor garip doğrusu!!!

jetaime
29-03-10, 22:53
yessss cok guzel

_trkn_
29-03-10, 22:59
Arkadaşlar biraz mantıklı düşününün; avukatı açıklamasa bile Tarkan'da uyuşturucu kullanan bir insan tipi yok. Uyuşturucu kullansaydı sahnede öyle danslar yapabilirmiydi , sesine hakim olabilirmiydi ?.. İlk başta bile Tarkan'ın uyuşturucu kullanamadığından emindim zaten. ama bu yalan haber yapan gazetelere mahkeme açılması gerekiyor.

jetaime
29-03-10, 23:06
cok saol bende rahatladimmm

özlemmis
30-03-10, 00:07
avukatı savunmak zorunda evet ama adam niye yalan beyanat versin buda pek mantık işi değil değilmi.

fatihvefatih
30-03-10, 00:30
Tarkan sonuna kadar seninleyiz, umarım yeni albüm çalışmalarını tüm benliğinle ve içtenliğinle devam ettiriyorsundur, Nisan ya da Mayıs'da yeni albümü bekliyoruz haberin olsun :)))

xurush'nine
30-03-10, 02:12
simdi bana kizacaksiniz ama..

Kizdim bile.. :14:

Farzedelim iciyor,bana ne? ...

Diyelim icmiyor,daha cok severim Tarkani. :)

Demek ki sana ne degilmis.. :)

günışığım
30-03-10, 03:39
celiski
celiski
celiski

:11::11::11:

ozgem__
30-03-10, 14:44
tarkana hala daha iftira atmaya utanmıyolar yhaa :S