PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan hakkinda reklamcilarin gozlemleri!

eskalen
16-03-10, 22:02
Marketing Turkiye dergisinin bu ay ki sayisini almistim (Takip ettigim bir dergidir) Kapak Konusu: 'Reklamda Populizm'. Bir reklamcinin ve reklamverenin Tarkan hakkinda bu konu cervesinde goruslerini okudum...Dikkatimi cekti paylasmak istedim....Aynen yorum katmadan aktariyorum...

Myra Ajans Baskani Rauf Kosemen, unlunun basina gelecek herhangi bir olumsuz yanlarinin da buyuk olacagini soyluyor. Kosemen, "Su siralar Tarkan'in basina gelenler uc ya da bes yil once olsaydi, bu konuyla ilgili Pepsi ya da Turkcell de 'kriz yonetmek' zorunda kalirdi."

Tarkan da bir marka ve kullanim bedeli var

Narenciye Tanitim Grubu, Rusya'ya Turk nareciyesini tanitmak icin Tarkan'la calisiyor. Grubun Baskan Vekili Ali Kavak'a bu secimi nasil yaptiklarini sorduk.Kavak, Tarkan'in Turk nareciyesinin Rusya Federasyonun'daki yuzu oldugunu soyluyor.Bir baska ulke hedef pazar oldugunda. o gunku sartlara gore baska bir reklam yuzu ya da reklam yontemiyle girebileceklerini soyluyor. Kavak, Tarkan'in Rusya Federasyonu'ndsa sevilen bir sarkici oldugunu belirterek, " Tarkan'in Narenciye Tanitim Grubu'ndan bagimsiz onceden organize edilmis iki'si Moskova'da biri St.Peterburg'daki uc konseri de olayi pekistirdi. Kaldi ki bizim calismamizda Tarkan'in kendi sesinden bir Rus Halk Sarkisini Turk ensturmanlari duzenlemesiyle seslendirmesi hem reklamin gucune hem de Tarkan'in etkisine guc katti. 2009 yilinda Rusya'ya yapilan narenciye ihracatinda gecen yila oranla miktar bazinda yuzde 39 deger bazinda ise yuzde 33 artis olmustu. Sadece bu rakamlar bile hicbir yoruma gerek birakmiyor aslinda." diyor.

Kaynak:Marketing Turkiye

fatihvefatih
16-03-10, 22:53
Megastar farkı olacak o kadar!! :))))))))))))))))

DaLy
16-03-10, 23:28
Bi dünya boş insanın-ben markayım- diye geçindiği bu ülke de varsın Tarkan marka olmasın..Neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz biz..=)

denizmavisi
16-03-10, 23:48
o satış rakamları bazılarına kapak olsun ne diyim

Slyozi_Angela
19-03-10, 13:18
ee TARKANDAN bahs ediyoruz...başka nasil olmaliydiki?!O bi megastar hatta daha ötesi biri!!!