PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan" evet" derse!!!

arau
16-03-10, 03:28
Tarkan 'evet' der de Günay'da üç gece bile olsa Türk Sanat Müziği konserleri verirse inanın çok şey yeniden başlayacak. İkinci Zeki Müren olayı, 'yeni sanat güneşi'nin doğuşu gibi...

*İşin özeti şu; İstanbul'un en güzide müzikholü 'Şişli Günay' Tarkan'ı resmen göreve davet etti. Buna misyon da diyebiliriz. Duygusal ama sorumluluk isteyen önemli bir görev...

*Günay'ın sahipleri Tarkan'a dedi ki:

*'Sayısını sen tespit et. Hatta tarihi de. İstediğin orkestra veya saz ile... İstersen Dede Efendi'den söyle, istersen Avni Anıl'dan... Sadece Türk Sanat Müziği söyle. Her sahneye çıkışın 'özel gala' olsun. Türkiye'nin en kalburüstü insanları seni Türk müziği söylerken dinlesin, buluşsun... Biz Günay olarak beş kuruş kazanmayı istemiyoruz. Hatta kasada senin menajerin dursun. Mutfak masraflarını bize versinler yeter.

*Ama şayet sen üç gala Türk müziği söylersen yani Zeki Müren gibi assolist olursan Türk sanat müziği tekrar canlanacaktır. Gençler müziğimizi tanıyacaktır, büyükler o eskisi gibi gazinolara gelmeye başlayacaktır. Binlerce müzisyen arkadaşın, meslektaşın tekrar para kazanmaya, eve ekmek götürmeye başlayacaktır. Eğlence sektörü sayesinde yaşamını devam ettiren, peynir satandan bulaşık yıkayana, camları silenden balık satana dek binlerce kişi sana dua edecektir. Sen Sadettin Kaynak, Selahattin Pınar, Münir Nurettin Selçuk besteleri söyledikçe, Türkiye'de çok şey değişecektir. Hadi Türk halkına üç Türk müziği gecesini çok görme. Senin müziğimizi ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar iyi yorumcu olduğunu biliyoruz.'

*Ben kendi adıma bunlara inanıyorum. Sanki yeni bir 'sanat güneşi' doğacak gibi... Kusura bakmasınlar onları da çok seviyoruz ama... Emel Sayın, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy'u dinlemekten, görmekten bıktık. Severiz-sayarız ama... Yerlerini alacak genç de yok. Alaylı dediğimiz piyasadan yetişmeler, iki şarkısı beğenilince 'sanatçı' değil de 'iş kadını' oluyor. Sibel Can veya Ebru Gündeş gibi... Medyaya yansıyan haberlerine bakın. İçinde müzik veya sanat kelimesi geçen var mı? 'Evlilik, boşanma, tek taş yüzük, Amerika'da ev aldı' gibi haberler. Açıkçası para hesabı yaparken şarkı söylemeyi unutuyorlar. Gençler ise çok uyanık. Şarkıcılığı zengin iş adamı avlamak için kullanıyorlar. Şu günlerde bir zengin adamın ikinci eşi durumunda eve kapatılan şarkıcıları saysam, şok olursunuz.

*Konservatuvar mezunu olup TRT'ye demir atabilenler ise bence renksiz, yüreksiz ve star ışığını göremeyenler. Hani derler ya, dünyası küçük... TRT emekli ve sağlık sigortasını ödeyip, beş on bin lira maaş veriyor ya... Eh eşin dostun düğününe gidip zarf içinde verilen harçlıklar da var. 'Ben akademik sanatçıyım' yalanı ile kendini kandırıyorlar. Ki içlerinde çok yetenekli olanlar var. Bazılarına üzülüyorum ama ne yapayım...

*Tarkan'ın medeni cesareti milat olacak. Yeni Tarkan'lar, yeni mekanlar hatta yeni besteler çıkacak. Dediğim gibi her şey başka olacak.

Aykut Işıklar

günışığım
16-03-10, 06:35
yeni TARKANlarin cikmasi zor bence...ciksa ciksa TARKANciklar cikar...

veli
16-03-10, 10:05
eğer TarkaN bu öneriye '' evet '' derse kendisi için çoq güzel olur ... umarız '' evet '' der..

İZMİRLİ
16-03-10, 10:11
Ben bu konuda Aykut beyi destekliyorum, 3 gece Tarkan ve Türk müzigi için bir milad olabilir bence oraya çıkması lazım.

tarkantutkunu
16-03-10, 12:06
Çıkabilir,TSM çok önemli bir geçmişe sahiptir,Zeki Müren'den sonrada öldü.

Tarkan ile Pop müzik öncelik kazandı şimdi Tarkan bu şarkıları tekrar yorumlarsa farklı olur.

Onun kitleleri çok fazla.

xurush'nine
16-03-10, 12:24
Tarkan'in TSM'ni yeniden canlandirmasi cok iyi olur ,sesinin rengi cok guzel ve TSM'ye de yatkin,popu da cok guzel yorumluyor.Allah vergisi bi kabiliyet,bunu zaten her kes biliyor. Ama yaziyi sabah sabah okurken altinda bi ziyaretci yorumuna rastladim.Diyordu ki:

Aykut bey, bu ne pehriz bu ne lahana tursusu?! Daha dun Tarkan'i yerden yere vuruyordunuz.. - diyordu.. Aynen katiliyorum..

Oysa Tarkan icin yazilan iftiralara -"Ben hic sasirmadim.." diyordunuz.Bunca yillarini yazip cizmege vermis birisi kendi kendini boyle paradokslamasina ben cok sasirdim ama - Isik efendi, bir saga bir sola,top mu oynuyorsunuz?!

meryem_17
16-03-10, 13:09
Bencede bu teklife hemen ewet demeli tarkan bir tsm sewer olarak kabul etmesini çok isterim.We ayrıcada Türk Sanat Müziğini en güzel yorumlayan tek erkek santçıda Tarkandır.Tsm'nin diwası Müzzeyen Senar ile yaptığı düet bunun en güzel örneklerinden biridir die düşünüyorum.Tarkanımmmmmm n olur ama n olur kabul etttttttt.

start_the_fire
16-03-10, 13:38
Bencede cıkmasını canı gönülden istiyorum artık yenilik lazım bazı konularda

smh
16-03-10, 16:40
bence 1 gece sanhe alabılır ama suan tarkanın yapması gerekn bu değil bi türk sanat müziği albumu çıkıarsa neyse ama tarkan yeni albüm çıkarıcak ingilizce album projesı var bence 2-3 yıl sonra yapabılır ama şimdi yapacağını sanmıyorum...

Slyozi_Angela
16-03-10, 16:55
bencede "evet" demeli.bu ONUN için çok iyi olur...çünkü ONDA Allah vergisi bir kabiliyet var...hadi BİTANEM o güzel sesinle TSM`ne yeni bir hayat ver.o güzel sesini esirgeme bizden...

SESA
16-03-10, 17:31
Tarkan TSM söylerse hakkaten canlanır ve çok hoş olur
Ama yeni Tarkanlar çıkabilirmi bilmiyorum pek sanmıyorum

fatihvefatih
16-03-10, 17:37
Bencede zamanlama hatası olur, bu öneriye bende çok sıcak bakıyorum ama şimdi yeni bir Türkçe Pop Müzik Albümü çıkaracak Tarkan, önce bu albümle ilgilenmeli, yani önce Pop Albümü patlama yapmalı, büyük ses getirmeli, ancak 2011 Nisan'ında olur bence TSM, böylesi daha mantıklı değil mi?

Bamboo
16-03-10, 17:52
aslında ii olur ama ne bileyim benim içime sinmiyo nedense..

tarkaseksüel
16-03-10, 18:01
tarkan benced şimdilik pop a devam eder ama yası dahada ılerleyınce tsm ye donerr

TorNadO
16-03-10, 18:18
Tarkan TSM'ye hep değer vermiştir.

Slyozi_Angela
16-03-10, 19:02
yeni TARKANlarin cikmasi zor bence...ciksa ciksa TARKANciklar cikar...

söylediklerine katiliyorum.ama bencede çiksa iyiy olur.çünkü ONUN Allah vergisi bir kabiliyeti var.hadi BİTANEM o güzel sesinle TSM`ne yeni bir hayat ver...

**MegaStarkan**
16-03-10, 23:06
Pop albümü ciktiktan sonra böyle bir konser bencede cok yararli olur... arti kendi TSM albümü icin promosyon olur.

DaLy
16-03-10, 23:25
Ne oldu Aykut Işıklar 180 derece dönmüş gibi..:)

Bence evet demesin..

RaSKaS
18-03-10, 01:27
Keşke olsa ama bir müddet daha TSM ile ilgileneceğini düşünmüyorum.
Bugüne kadar Türk Sanat Müziğini dinlerken, Zeki Müren'den ve Müzeyyen Senar'dan aldığım hazzın benzerini Tarkan'dan da alabiliyorum.Bir gün mutlaka TSM albümü yapmalı Tarkan.

bounce
18-03-10, 01:46
Tarkan'ın çok güzel bir gırtlağı var.Rock şarkılarını da Tsm'yi söylerken hakkını veriyor anlayacağınız Tanrı'nın şanslı kullarından.ama bunu Tarkan'a yüklememeleri lazım.''bak insanlar senin eline bakıyor,evine ekmek götürecek diye'' zaten gazino hayatlarını bu işletmeciler bitirdi...
konserler de söylesin sadece ,albüm felan gereksiz şimdi de de 10 yıl sonra da.ama yaparsa da alır dinleriz orası ayrı.

eLiF
18-03-10, 14:50
önce pop albümü çıkarsın turneye çıksın bunlardan sonra olursa iyi olur... tabi tarkan'ın istemesi lazım.. ondan tsm dinlemek çok ayrı :)