PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gercekten HES degil pes..

xurush'nine
15-03-10, 15:51
Arkadaslar, bazi yazarlar Tarkan'la ilgili ilginc duyumlar aktarmislar, paylasmak istedim..

Ali Eyüboğlu
Alice
(Sevecekse insan ‘Candan’ sevmeli) 15.03.10

HES DEĞİL PES

Rizeli avukat Remzi Kazmaz’ın, hemşehrisi Tarkan’ın gözaltına alınışıyla ilgili yorumunu, daha doğrusu Hürriyet’ten Yalçın Bayer’ın köşesinde okuduğumda gözlerime inanamadım. Eminim okuyunca siz de benim gibi “HES değil, pes artık” diyeceksiniz.
Bayer’in yazdığına göre avukat Kazmaz, CHP İl Kongresi’nde HES’lere (Hidroelektrik santralı) karşı olan Tarkan’ın bu konuyla ilgili Rize’ye geleceği sırada gözlem altına alınarak HES’lere desteğinin engellenmiş olduğunu söylemiş. Bayer’in, Kazmaz’ı kaynak gösterip yazdıklarından Tarkan’ın, hem HES karşıtı, hem HES destekçisi gibi takdim edilmesi, küçük bir anlam kargaşası yaratmış olabilir.
Belli ki takdimde küçük bir hata var, ama işin o tarafında değilim. Beni ilgilendiren, bu komplo teorisi. Tarkan’ın narkotik polisince gözaltına alınmasını, ‘demokratik açılım’a destek vermediği için Ankara’yı kızdırmasına bağlayanları bile duymuştum, ama Remzi Kazmaz’ın iddiası ya da yorumu bambaşka! Avukat hemşerim belli ki fena halde gelmiş aşka!

Kaynak :

http://cadde.milliyet.com.tr/2010/03/15/YazarDetay/1211339/sevecekse-insan-candan-sevmeli

Yalçın BAYER

(Avrupa kültüründe rant amacı yoktur ) 12.03.10

Tarkan ve HES’ler

RİZELİ avukat Remzi Kazmaz, CHP il kongresinde, HES’lara karşı tavırlarıyla tanınan Tarkan’la ilgili ilginç bir yorumda bulundu. Bu konuya destek vermek için memleketi Rize’ye geleceği sırasında gözlem altına alınarak HES’lere desteği adeta engellenmiş olduğunu belirten Kazmaz, “Sadece gözdağı verilmek için bu operasyonlar yapıldı. Allah’tan Tarkan’ı Ergenekon’a sokmadılar. Bu arada HES’lere olan eylemlerimiz de devam ediyor, lehimize çıkan yargı kararları karşısında faaliyetlerin devamlarına göz yumuyorlar. Yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz.”

Kaynak:

http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=14093935

P.S. Bana yorumunda Ali Eyuboglu kendini sigorta etmis gibi geldi.. Onun yorumuna katilmiyorum, ama avukatin soylediklerinde dogruluk payi varsa gercekten de pes yani...

fatihvefatih
15-03-10, 16:11
Evet Tarkan HES karşıtıydı, ben böyle biliyorum, ama bu konuya destek için gidip gimediğini bilmiyorum..

özlemmis
15-03-10, 16:51
bende gündemi değiştirmek için böyle bişey yaptıklarını düşünüyorum.Malum tarkanın destekledikleri bazılarının işinede gelmiyor.

arau
15-03-10, 17:46
böyle düşünen çok insan varaslında. o bölgede daha öncede oradaki baraj için yapılan protesto gösterilerinde tarkan'ın akrabaları gözaltına alındı. komplo teorisi mi bilmem ama hiç suçu olmayan bir insanı gözaltına almaları da ilginç doğrusu.

xurush'nine
15-03-10, 17:49
Yaziyi ve Tarkan'i dusunurken aklima bi sarkisi geldi ..

http://www.youtube.com/watch?v=NSJ7XVKmOP4

P.S. Rumeli59'a tesekkurler

özge
15-03-10, 18:22
herkez böyle düşünüyor zaten hükümet yanlısı medya haricinde tüm kanallarda bu iddaa dile getirildii..Bende kesinliklee katılıyorumm bu iddaalara..Tarkan HES''e karşıı olduğunu herkez biliyor, hasankeyfin yok olmasına da karşı birde başbakanın davetinee gitmeyincee olanlar oldu zatenn ve bunların hiç biri tesadüf değil avukatın dediği gibi HES'e destek amaçlı rizeye gidiceği zaman neden böle birişey oldu birde dikkat ettinizmi bilemiyorum ama Tarkan gözaltına alındıktan 1 gün sonra hasankeyfin yok olması için 2 tane sponsor bulundu ve anında imzalar atıldı..Bunların hiç biri tesadüf değildir eminimmm altındaa bambaşka şeyler yatıyor..zaten bu ülkede doğru yapılan ve yararlı olan herşey suçtur..Tarkanda bu kadar düzgün bir insan olmasaydı başına bunlar gelmezdi..

DaLy
15-03-10, 20:27
Başbakanın sanatçılar için verdiği yemeğe Tarkan katılmamıştı..Basında Tarkan yemeğe katılmadığı için gözaltına alındı diye dedikodularda çıkmıştı..

Çoğu kişi -Hadi canım böyle bir şey olamaz- diyebilir ama bu ülkede en olmaz dediğimiz şeylerin bile olduğuna defalarca şahit olduk..

xurush'nine
16-03-10, 14:35
Haberi koyarken aslinda kimseyi etkilememek icin fazla yorumda bulunmadim. Ben de bi turkum, ama komsu devlette yasiyorum, Turkiye vatandasi degilim.. Dunyanin vaziyeti de malum.. Oyle “virtuel ortamda ve disaridan atip tutuyorsun” dedirtmemek adina cok “cesurca” elestirmiyorum olup bitenleri..
Ama iclerinizde “neler oluyor?” “ ne oluyoruz?” deyenlere cevap olarak sunu soylemek istiyorum:
Aslinda sanli tarihimiz hep mucadelerle doludur.Ve malesef nice buyuklerimizin zaman zaman baskilara maruz kaldigini,hapislerde yattidgini biliyoruz .Su an Turkiyeyi konusuyorum cunki Tarkan’i tartisiyoruz ve o Turkiyede yasiyor..
Bu kalles duzen Nihal Atsizlara, Fethi Tevetogullarina(Tarkan’in dedesi), Nazim Hikmetlere, Aziz Nesinlere, Zulfu Livanelilere Vatani zindan, dunyayi dar etti .. Zulfu Livanaeliyi ucak kacirmak sucundan hapislerde tutan divan’a ne demeli?!.Geriye donup baktigimizda , duzene,sistemlere isyan eden,kafa tutan hemen hemen her kesin basina uc asagi bes yukari bu dolaplar hep cevrildi.. Malesef Tarkan da ayni cigirdan ceciyor..Ay senin adaletine sasiyorum adalerli parti diyicegem ama, tum yukarida soyledigim gozdaglari, baskilar,engellemeler yasanirken Turkiyede hep iktidarda AK parti degildi ki.. Bu bozukluk yalnizca partiyle, hukumetle alakali degil bana gore.Partiler gider, hukumetler gelir, duzense hep yillardir asagi yukari ayni..
Benim isyanim dunyada ve de turk dunyasinda hukmran olan bu bozuk duzene! Neden dogrulari soyleyni dokkuz koyden kovuyorlar ki,”Sen bana hak soramazsin,sen bana yol gosteremezsin!Sen sen ol, ben de sana yapicagimi bilirim,oyle bi tuzak kurarim altindan cikamazsin”- dercesine?! Yazik cok yazik..
En cok ne koyuyor biliyor musunuz? Korkut dedenin ,Koroglunun,Mustafa atanin, Haydar babanin torunlari bizler, bu muyuz?! Onceki asrlarda sanini ,serefini dunyaya duyuran turk oglu bunca yildir bu kadar mi yerinde sayar? Yabancilar hep isik gelen tarafi kazir,buyutur faydalanir o isktan , biz neden papagimizi tikiyoruz o isiga?! Bu kadar mi bencil olu verdik, gozumuz bu kadar mi burnumuzdan otesini gormez?! Yazik cok yazik.. Dedelerimize,atalarimiza babalarimiza yazik..

P.S. Uyan uyan dostum uyan , koy alini kalbine gec olmadan..