PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Tarkan Samimiyetsiz!"

badboyserkan
14-03-10, 13:42
Mercan Röportajı: "Tarkan Samimiyetsiz!"

http://img139.imageshack.us/img139/6922/mercan.jpg (http://img139.imageshack.us/i/mercan.jpg/)

Haftada bir kez ölümü düşlerim

'Sana Değil Kardeşine' adlı ilk albümüyle müzik piyasasına giren Mercan, sıradışı şarkı sözleriyle dikkat çekiyor. Kendisini provokatif olarak tanımlayan Mercan, seksin tabulaşmasına karşı çıkıyor!
'Sana Değil Kardeşine' isimli ilk albümüyle dikkatleri üzerine çeken genç şarkıcı Mercan, cesur ve sıradışı şarkı sözleriyle öne çıkıyor. İnsanların seksi artık tabulaştırmamaları gerektiğini söyleyen genç şarkıcı, şarkı sözlerinde de buna dikkat çekiyor. Hayatında aşk ve müziğin hep varolduğunu belirten 29 yaşındaki Mercan, "Çok hızlı yaşadım ama şimdi duruldum" diyor. İşte Mercan'ın yeni albümü ve hayatına dair anlattıkları...

Şarkı sözleriniz çok iddialı ve çok cesur. Bu albümü yaparken, tepki almaktan korktunuz mu?
Tedirginlik duymadım. Tepki alacağımı zaten biliyordum. İnsanların altı çizili ve çerçeveli şekilde yazılmış seks kelimesinden geçip, daha farklı bir doluluğa ulaşmalarını istediğim için böyle bir albüm yaptım. Seks yaşamın içersinde varolan çok doğal, biyolojik ve normal olan bir hayat enerjisi. Seksi tabulaştırmaya veya ilahlaştırmaya gerek yok. Çiş yapmaya gider gibi seks yapmaya gidilmesi lazım. Toplumumuzda iki tane farklı grup var. İkisi de uç ve ikisini de sağlıklı bulmuyorum. Seksin gerçekten konuşulabilen birşey olması lazım. Çünkü ondan sonra sapkınlık geliyor. Bütün bunları konuşup, arkasından da daha ruhani bir doyuma ulaşmak gerektiğine inanıyorum. Sadece seksten bahseden, seksi bir kadın gibi görünen bir imajım var. Öyle algılanıyor şarkılarım. Ama albümün içeriği öyle değil. Sözleri okudukları zaman aslında ne kadar eğlendiğimi görebilirler. Provokatif bir duruşum var.

ESTETİK VE SİLİKON YOK!
Sizce Türkiye seksle ilgili bu kadar rahat konuşmaya hazır mı? Hiçbir şeye hazır olarak başlanmaz zaten. Sahte bir başlangıç olup, bunun devamı gelir. Adım atmadığınız sürece devamı gelmez. Doğru zamanı yok bunun. Bu bir evrim.

İmajınız 1980'li yıllarda Madonna'nın o eski haline benziyor... Bilmem. O düşünülerek yapılmadı. Saçlarım yandığı için sarı oldu. Estetiğim yok, silikonum yok. Sadece saçlarım sarı. Civciv kafalıyım.

Albümünüzün tarzı ne? Klip parçamız daha çok elektronik müziğe yakın. Herkes elektronik müzik yaptığımı düşünüyor ama sadece elektronik değil. R&B formu da var, hiphop da, dokuz-sekizlik bir parça da var. Sound olarak tek bir tür var diyemem.

Aileniz müziğinizi destekliyor mu, hayatınıza karışırlar mı? Ben memur bir ailenin çocuğuyum. Babam sanatla çok ilgilenen; resim yapan, şiir yazan ve çok kitap okuyan bir adamdır. Ben de öyle büyüdüm. Tercihlerime saygı duyuyorlar çünkü; doğrudürüst tercihler yaptığımın farkındalar. Onlar beni boş yetiştirmediler.

Albüm yurtdışında da çıkacakmış, buna hazırmısınız? Ben zor olacağını düşünmüyorum çünkü yıllardan beri zaten İngilizce söylüyorum. Dünya müziğini çok iyi takip ederim. Dolayısıyla bu kadar sürekli takip ettiğim ve dinlediğim için bununla alakalı bir özgüven eksikliğim yok.

CENAZEMİ DÜŞÜNÜRÜM
İlk albümle star olunur mu sizce? Kahramanlar da bizim gibi insanlar. Hiçbiri sihirli güçleri, özellikleri olmayan bizim gibi insanlar. Ama onlar kahraman olduklarına inandıkları için ve kahraman gibi durdukları için kahraman oluyorlar. Sizin duruşunuzla alakalı bir şey.

Hayata böyle pozitif bakmanız, çevreniz tarafından nasıl karşılanıyor? O enerjiyi dağıtıyorum. Çünkü; biz sahip olduğumuz şeylere güzellikle, büyük bir aşkla sarılmayı unutmuşuz. farkındalığımızı yitirmişiz. Herkes depresyona nasıl girilir ve orada itina ile nasıl kalınır üzerine master yapmış gibi dolaşıyor. Bir de ben haftada bir gözlerimi kapatıp, gerçekten öldüğümü düşünüyorum. Ölümümün filmini çeviririm. Helvam pişiriliyor, mevlüdüm okunuyor. Kefenleniyorum. Cenaze namazım kılınıyor. Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya, yarın ölecekmiş gibi ahirete çalışırım.

Evlenmeyi düşünüyor musunuz? Evliliğe göre yaratıldığımı düşünmüyorum. Bekarlığa inancım var.

Hayatınızda biri var mı, çocuk sahibi olmayı düşünüyor musunuz? Evet var. Çocuk şu anda düşünmüyorum, çok büyük sorumluluk. Kendim çocuk doğurmaktan ziyade varolan çocukları sahiplenmenin uygun olduğunu düşünüyorum. Dünyaya kendi genlerinizi bırakma isteği bencilce.

Sizin kötü taraflarınız var mıdır? Çok hassasımdır. Haberleri izleyemiyorum, depresyona giriyorum. Şiddet beni çok üzüyor. Balık burcuyum. Kürk asla giymem, hayvanların eziyet görmesi ve savaşlar beni çok üzüyor. Ayrıca sömürülen insanları görmek beni üzer.

Günümüzde aşk yok!
Sizce aşk nedir? Bence gerçek olan tek şey öldükten sonra kaybolmayan, yitirmediğiniz şeydir. Dünya üzerinde varsa, kalmışsa bir izi bence gerçek olan odur. Mesela; Mevlana'nınki gerçektir diye düşünüyorum. Günümüzde gerçek aşkların varolduğunu pek zannetmiyorum. Artık çok hızlı tüketilen bir zamanda yaşıyoruz. Flört etmeye bile zaman bırakmıyoruz. İnsanlar birbirine çok çabuk ulaşıyor. İlahi aşka aç olduğumuzu düşünüyorum.

Tarkan samimiyetsiz

Tarkan da değişimi seven ve her albümde farklılıklar yaratan bir sanatçı, sizce de öyle mi? Eski albümlerini seviyordum ama son albümlerini samimi bulmuyorum. Bence insan müziği hissetmeden yapmamalı. Yenilik olsun diye birşey yapılmamalı. Gerçekten o soundu hissediyorsanız, o kültüre aitseniz, o müziği yapmalısınız. Rock müziğinde rock& roll yaşarsınız. Rock müzik yapıp takım elbise giyinilmez. R&B müziği de de böyle.

Özlem Avcı - Sabah
PopTakip

**MegaStarkan**
14-03-10, 14:00
Rock mu yapmis Tarkan takimla, ilginc. Rock tarihin en basarili grubu Rolling Stones da takim giyiyor zaman zaman... bu birsey hissetmediklerini ifade etmiyor. Türkiye de sürekli böyle yeni cikan kisilerin bilmislik taslamalari gülünc... cok "gaga" oldu bu. Erol Köse yine star olmanin taktiklerini vermis anlasilan.

TorNadO
14-03-10, 14:15
Eleştirmek için eleştirmenin kötü bir örneği.
29 yaşına gelipte ismini yeni yeni duyuran birinin, Tarkan'ın müziğini eleştirirken 1 değil 1000 defa düşünmesi gerekiyor.

Tarkan eğer kolay yolu seçmiş olsa idi zaten Tarkan olamazdı.
Metamorfoz albümü aynı sound ile içerisindesözleri aşk hikayelerine,erotik sözlere kaydırsa idi muhtemelen daha çok benimsenirdi.

Hop Hop,Dilli Düdük,Pare Pare,Dedikodu,Arada Bir,Vay Anam Vay,Bam Teli

bunlar daha öncekilerden çok farklı.

Bu bilerek yapılmış bir şey fakat Tarkan'ın her yaptığı albüm sonrası yine aynı Tarkan diye eleştiri yapanlar,değişik bir şeyler yaptığındada eleştiri yağmuruna tutup insanları Tarkan'dan soğuktular.

Şu önümüzde ki albüm belli ki aşık bir Tarkan erotik o bildiğimiz Tarkan sözleriyle oluşan bir albüm olucak ve muhtemelen gece klüpleri doğum günü partilerinde Tarkan şarkıları dışında şarkı çalınmayacak.

özge
14-03-10, 14:20
ayy bu kimm yaaa kendi niye albüm yapmışş şarkılarından belliiii şarkılarıda kendi gibi ne olduğu belirsizz

mage
14-03-10, 15:00
Arkadaslar bi bakıma haklı değilmi

-- SOKAKTAKİ HALKA SORALIM Bİ TARKANIN SON ALBÜMÜNÜN ADI NEDİR ?---

-- % 70 KARMA DİYECEK HERKEZ EMİN OLSN BUNA --

TARQANIM
14-03-10, 15:11
hande yenere özeniyo bu kadinda cakma hande :) asil kenisi samimiyetsiz kostümün ve imajinin altinda arabeskci bi kadin var.. farkli göstermeye calisiyo kendisini

berkan
14-03-10, 15:19
arkadaslar kadın haklı bence sırf degisik bisey yapıcam diye samimiyeti olmuyo albümün malesef . ama mercanın sarkısıda kensının degil yani kendisinin olmayan sarkılarla bi albüm yapmıssan fazla konusmucaksın bence =)

bu mercan sana degil kardesine =)

http://www.youtube.com/watch?v=maOn0FMi8O8

buda danni minogue

http://www.youtube.com/watch?v=IZDP_nmBeEE

xurush'nine
14-03-10, 15:25
Cikdigi gibi parlamak,yani durdugu noktayi korumak zorunda da meyve veren agaci tasliyor akli sira.. Ha ha ha. E guleleim bari.. Tarkan hankgi sarkisini hissetmesden yorumladi ki? Kucuk hanim koseyi donmek icin belli ki birilerinin doldurusuyla "birilerine takilmak.." zorunda da,ama "sana degil ..." ,Tarkan, bosver dilli dudukleri, hadi bi tanemiz, hadi bir an once cik ortaya da bitsin dedikodular ,kuru iftiralar temelli..

günışığım
14-03-10, 15:28
bu kim ya !!!

trknmania
14-03-10, 15:57
albümünü erol köse'den çıkarttığı nasıl da belli allahım yaa...komik..gerçekten çok komik..:) hala böyle boş konuşarak bir yerlere varılamayacağını anlayamıyorlar hayret bişey..:)

TheLastAirBender
14-03-10, 16:52
bu kim ya batman daki sarmaşık kadına benziyor.Degişik bişe yapacam farklı bi tip olayım derken rezil ediyolar kendilerini.bide albümü yeni çıkaranlar tayfasına uymus hemen tarkana laf yapıştır dişi robocob.:18:
http://img03.blogcu.com/images/s/e/r/serkan/e71452be743ee196959cb78ba644776b_1263577948.jpg

sally
14-03-10, 17:22
Bu da kim ben tanimiyorum.Her yeni Albüm cikaran Tarkan hakinda konusma sorundami

Slyozi_Angela
14-03-10, 17:26
şöhret olmak isteyen her kes mutlaka TARKANİN adini almali ağzina.başka türlü mümkün deyil...

devilscream
14-03-10, 17:49
Klasik oldu artik yeni albüm cikaran Tarkan'a laf atiyor
Takım elbiseyle yaptigi müziğin uyumsuzluğuna takılmıs ama
dünya da onun da örnekleri var(Michael Jackson,Justin,George Michael vs.)

start_the_fire
14-03-10, 18:46
tarkanın ismini kullanarak biryerlere gelmeye calısan insanlardan biri nediyebilirim ki

Dark_blue
14-03-10, 19:26
Seks elcisi falan heralde , müzikle bi alakasi yok sekse takmis kafayi , tarkani samimi bulmuyormus sen kimsin ki tarkani bulacaksin ses yok tip yok ona buna laf atmak var :)) okan baya bi kafaya almisti bunu programda :))

Hüli 82
14-03-10, 20:17
:11:buda kim

--JOHNSON--
14-03-10, 21:14
çakma lgaga çıkmış yorum yapmış,neden acaba çnkü yeni albüm yapmış kime sallıyım demiş Tarkan olsun bu ondan yarar var nede olsa..
ortalık gereksiz insan dolu yavv offoff

Ferya
14-03-10, 22:10
Bosverelim konussun,konusanlari da gördük görüyoruz da.

denizmavisi
14-03-10, 22:40
bu da albümü satsın diye Tarkan'ın ismini kullanıp reklam yapan şarkıcı bozuntularından biri ne sıfatla Tarkan'ı eleştiriyorsa o vahim haliyle...:16:

eLiF
14-03-10, 23:12
bu kadın kim ki tarkan'a laf atıyo.. iki şarkıyla mı sarkıcı olmuş eleştiri yapıyo.. allah'ım sabır ver

starzu
14-03-10, 23:38
bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye' Hz Mevlana'nın çok önemli bir sözü... ama anlayana tabii:12::12::12::12::12:

fatihvefatih
15-03-10, 00:11
Sende kimsin beee, hadi ordan, Tarkan sana 1000 gömlek ağır gelir, haddini bil!!!

fatihvefatih
15-03-10, 00:13
bravobravobravobravo
bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye' Hz Mevlana'nın çok önemli bir sözü... ama anlayana tabii:12::12::12::12::12:

Müthişsin seni ayakta alkışlıyorum, en güzel cevabı kısa ve öz bir biçimde vermişsin, tebrikler :)))

fatihvefatih
15-03-10, 00:15
Mercan bizde sana diyoruz ki,

"BİZ KAPILDIK BİRİSİNE,
SANA DEĞİL ÜSTADINA,
AY KAPILDIK BİRİSİNE,
SANA DEĞİL ÜSTADINA,
BİR EL ATSA SENİN ŞU BOZUK SESİNE"
zuhahahahaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )

DaLy
15-03-10, 01:27
Eski albümlerini ben de daha çok seviyorum..Söylediklerinin sadece o kısmına katılıyorum..

arau
15-03-10, 02:04
Su boş konuşmaya vergi alinsa da herkes bin kere düşünüp bir kere konuşsa ..

Buzlukahve
15-03-10, 03:48
albümünü download ettim bu kızın etmez olaydım kotama yazık oldu:DDDD

günışığım
15-03-10, 03:56
albümünü download ettim bu kızın etmez olaydım kotama yazık oldu:DDDD

iyiki almamissin indirmissin bak bir nevi ceza vermissin :7:

Bamboo
15-03-10, 13:21
kendisinin lady gaga'ya benzediğinin farkında mı?

ece**
15-03-10, 15:09
kim bu kadın yaa allah aşkına ? geçen beyazda gördüm 15 dk. hande yener sanarak izledim... çakma hande yaa :)) büyüde gel çocuk :))

veli
15-03-10, 15:15
daha TarkaN ın ne tarz müzik yaptığınıbilmiyor... Rock la ne alakası var ki!!!!

Buzlukahve
15-03-10, 20:29
iyiki almamissin indirmissin bak bir nevi ceza vermissin :7:

ben sadece TARKAN ve YILDIZ TİLBE albümünü gider alırım orjinal cd'sini, diğer şarkıcılar kusura bakmasın hepsini download ediyorum:P:19:

OmerFaruk
16-03-10, 01:12
şunu tekrar tekrar anımsatıyorlar saolsun Michaell Jackson'ın son dönemlerde taklitlerini görmüşsünüzdür Onun gibi dans etmeye çalışıpda bir türlü yapamayanlar hani Onun dansıyla sanki kendi yaptıkları bişeymiş gibi ünlü olmaya çalışırlar buda Aynı o hesap!

MEGASTAR
16-03-10, 16:34
Ya kendisininde dedigi givi civciv kafali, kafasi civciv olanin beynide kus beyinli olur, sen Kim Tarkan i eleştirmek kim? İsine bak kızım isine.