PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Narenciye'ciler Tarkan'ı takibe aldı

arau
11-03-10, 12:04
Narenciye ihracatının artmasında tanıtım çalışmalarında yer alarak etkili olan Tarkan’ın uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmasından sonra, Narenciye Tanıtım Grubu’nun şarkıcının hedef kitle üzerindeki algılanmasını takibe aldığı bildirildi.
******** Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Başkan Vekili Ali Kavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyadaki önemli narenciye üreticilerinden biri olan Türkiye’nin bu alandaki ihracatının artması için çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, çalışmalarına 2007 yılında başlayan grubun başarılı işlere imza attığını kaydetti.
******** Narenciye ihracatı için özellikle Rusya’nın önemli bir pazar olması nedeniyle tanıtımlara bu ülkede ağırlık verildiğini ve geçen yıl şarkıcı Tarkan’ın yer aldığı tanıtım filmlerinin gösterilmeye başlandığını anımsatan Kavak, bu çalışmalardan olumlu geri dönüş aldıklarını ifade etti.
******** Kampanyanın tanıtımında yer alan Tarkan’ın uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınmasının ardından ise şarkıcının hedef kitle üzerinde ne gibi bir etki yarattığını incelemeye aldıklarını belirten Kavak, şöyle devam etti:
******** “Tarkan’ın seyircisi ile olan ilişkilerini gözlemliyoruz. Şarkıcıdan bir soğuma mı var? Yoksa etrafında bir kenetlenme mi oluşuyor? Buna bakıyoruz.* Tanıtım çalışmaları Rusya’da çok etkili oldu. Tarkan’ın özellikle bu ülkedeki algılanmasını takip ediyoruz. Tüm artıları ve eksileri değerlendiriyoruz.”

“KAMPANYANIN DEVAM ETMESİ İSTENİYOR”Kavak, Tarkan ile yapılan tanıtım faaliyetlerinin narenciye sektörünün yanı sıra turizme de olumlu yansımaları olduğuna işaret ederek, birçok kesimden kampanyanın devam etmesi talebi aldıklarını ifade etti.
******** Talepleri değerlendirdiklerini anlatan Kavak, “Tarkan ile 2010 yılı sonuna kadar sözleşmemiz var. Şarkıcının algılanmasını izliyoruz. Eğer büyük çoğunluk halen seviyorsa devam ederiz” diye konuştu.
******** Kavak ayrıca, Tarkan gibi sanatçıların çok kolay yetişmediğini belirterek, bu tarz olay yaşayan sanatçıları hemen yok etmek yerine topluma yeniden kazandırılmasının sağlanması gerektiğini ifade etti.

anakha26
11-03-10, 12:16
Tarkan hiç kaybedilmedi ki, topluma tekrar kazandırılsın....
Tarkan cephesinden doğru düzgün bir açıklama gelmediği sürece bu tarz haberler can sıkmaya devam edecek gibi görünüyor.... :(

özlemmis
11-03-10, 13:05
eğer büyük çoğunluk hala seviyorsa diyor böyle bir saçmalık varmı ya.Bencede artık bir açıklama yapmalı.Sanırım tarkan daha o şoktan çıkamadı.

start_the_fire
11-03-10, 13:35
evet tarkanın mutlaka bir açıklama yapmasını canı gönülden bekliyoruz tarkan kendini kaybetmedi ki

Bamboo
11-03-10, 13:44
öff resmen saçmalık yaa ..

arau
11-03-10, 13:59
böyle saçma bir açıklama yapılmaz. tarkan'ın da size ihtiyacı vardı zaten bence bunlar devam etsede tarkan bitirsin anlaşmayı.

devilscream
11-03-10, 14:09
Hemen asip kesmenin anlami yok
Adam kötü bir şey dememiş Tarkan için
Sonucta herkes kendi işini yapiyor,uyusturucu olayi olumsuz bi etki yaratirsa
tabi ki onlarda yapmalari gerekeni yapacaktir ki;böyle bir durumda da Tarkan'in
hiçbir kaybi olmaz...

xurush'nine
11-03-10, 14:44
Cocuklar,hayal dunyasinda yasamiyoruz ve burda ticaret yapmanin belli kurallari var..Bazi riskleri goze alarak iste o yazilmamis kurallari cigneyip te, degil Turkiyede dunyanin hic bir ulkesinde bu alanda (hatta hic bi alanda) basarili olamazsiniz.. Ha, bu dogru mudur,degildir,ama malaesf gercektir.. Tarkan bir sey yapmadi demek kolay degil,bunun arkasindan bin bir soru gelir,sonra ayikla pirincin tasini..
Bence de adam dolayisiyla Tarkanla devam etmek istiyoruz diyor,ve aslnda acik soylemese de, ulkeye getirisi olan insanlarin kiymetini bilmemeiz lazim diyor..

arau
11-03-10, 14:57
xurush' nine haklısın ama daha hiç birşey belli değilken tarkan dah açıklama yapmamışken konuşmasa iyi olurdu. yoksa her firma geri dururdu böyle bir durumda

Slyozi_Angela
11-03-10, 16:46
böyle saçma bir açıklama yapılmaz. tarkan'ın da size ihtiyacı vardı zaten bence bunlar devam etsede tarkan bitirsin anlaşmayı.

aynen katiliyorum sana.bencede saçmalik...!

MassConfusion
11-03-10, 20:30
Arkadaşlar düşünmeden bence yorum yapmayalım.

günışığım
12-03-10, 02:53
sacma sapan seyler bunlar siz tarkani kaybetmeyi goze alamazsiniz naranciye firmalarina trilyonlar kazandirmistir tarkan

fatihvefatih
12-03-10, 12:02
Tarkan hayran sayısında azalış değil artış sağlamıştır, bu yeni albüm satışlarında ve yeni albümün insanlar üzerinde bırakacağı pozitif etki ile açıkça görülecektir, sadece sabredin yeni albümü bekleyin diyorum, hem bu sayede belkide Tarkan'da işine daha çok odaklanacak yıllardır beklediğimiz değişik ve etkileyici sahne şovları ile aramıza eskisinden daha iyi bir Tarkan olarak dönecektir, biraz sabır lütfen. Tarkan bir basın açıklaması yapmadığı sürece uyuşturucu söylentilerinin önüne geçemeyecektir buda böyle biline, ben inanmıyorum ama kullandıysada çıksın her zamanki gibi yüreklilikle onu can-ı gönülden seven hayranlarına bir açıklama yapsın bu Tarkan'a eksi değil artı puan kazandırır, zaten şu anda kullandı gözüyle bakıyorlar, ama kimbilir belkide işin içinde bizim dahi bilmediğimiz olaylar vardır bundan dolayı Tarkan sessiz kalıyordur! Hayırlısı olsun bekleyip göreceğiz artık.

xurush'nine
12-03-10, 12:33
xurush' nine haklısın ama daha hiç birşey belli değilken tarkan dah açıklama yapmamışken konuşmasa iyi olurdu. yoksa her firma geri dururdu böyle bir durumda

Canim benim,ben bu olaydan Tarkan'in karizmasi etkilenmez demiyorum,cok uzucu,yipratici bir donem..Tabiiki isbirligi teklif sayisi da etkilenicektir.. Ama icimden bei ses O oyle bir zirve ki ruzgarlar gelip gecer,ondan bir sey koparamaz diyor..Insalah "sagduyu amcam" beni yaniltmaz..
Firmalara gelince;
Buyuk firmalarin patronlari basarili sekilde onde giden projeleri yonettikleri icin en az bizim kadar mantiktan anliyorlar,canim,sen hic orasini merak etme.. Bizim kadar duruma hakimler,belki daha fazla.. (anlamak baska ,telaffuz etmek baska)Yoksa ben(biz) olurdum(k) mesela Pepsi'nin basinda onlar degil.. ;))))
Gerisi yurek,vicdan meselesi.Onun bunun konusmasi belki halktan birilerini,(daha saf olan kesitten olanlari )onemli oranda etkiler de, o patronlari degil.. Sadece olarak hesap kitap yaptiklarinda kimisi bazi riskleri goze alip Tarkan'la isbirligi yapar, kimisi "canim alamayayim basima derdi,bana ne?" der ,uzak durur..(O zaman da gercekten kafalari calisiyorsa isbirligi yapacaklarilari baska sanatcilarin daha mi temiz olduklarini dusunmeleri lazim..)
Ve bence o tur patronlarla ille ekonomik cikar icin dost olucagina, bir ayagi kaydi mi ortada birakip kacanlardan gelen hayir ondan uzak olsun, daha iyi.. Ama yine de Tarkan icin en hayirlisi,ama yine de kendisi bilir..

xurush'nine
12-03-10, 12:36
.. ama kimbilir belkide işin içinde bizim dahi bilmediğimiz olaylar vardır bundan dolayı Tarkan sessiz kalıyordur! Hayırlısı olsun bekleyip göreceğiz artık.

Bence de arkadasim, bence de.. Yoksa en kotu ihtimalle bile bunu cikip soyleyecek kadar da durust birisidir..