PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cem Özdemir'den Tarkan'a destek...

anakha26
09-03-10, 18:12
Cem Özdemir'den Tarkan'a destek...

http://img163.imageshack.us/img163/5198/cemv.jpg

Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Tarkan'ın uyuşturucu kullanmış olabileceğine inanamadığını söyledi.

Mahmut TOSUN - DHA

Tarkan'la ilgili haberleri duyduğunda çok üzüldüğünü dile getiren Cem Özdemir, Tarkan'ın Türkiye için çok önemli sanatçı olduğunu, Türk Müziği ve kültürünü dünyaya tanıtan isim olduğunu söyledi. Mahkemelerin görevlerini yapmaları gerektiğini, buna müdahale etmek istemediğini vurgulayan Özdemir, “Tarkan’ı tanıyan ve çevresindeki insanları bilen birisi olarak onun kokainle ilişkisi olabileceğini doğrusu pek düşünemiyorum. Polis, mahkemeler, savcı tabii ki görevini yapacak ama olanlar bana bu çok şaşırtıcı geliyor” diye konuştu.

Hintkenevirinin yani marihuananın eleştirilebilir madde olduğunu söyleyen Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir şöyle devam etti:

“Şunu bilmekte fayda var; Birçok ülkede Marihuana artık yasak değil, yani insanlar bundan ötürü artık cezaevine girmiyor. Hatta ABD gibi bazı ülkelerde ağrı tedavisinde ilaç olarak bile kabul görüyor. Dolayısıyla Marihuana ve kokaini birbirine karıştırmamak lazım. Birisi doğal bir madde (tabi ki insanlar bunu yanlış bulabilir), diğeri yani kokain kimyasal ve son derece tehlikeli bir madde. İkisini birbirine karıştırmamakta fayda var.”

Özdemir, Tarkan'ın Ilısu Barajı'na karşı çıkan isimlerden biri olduğunu hatırlatırken, bu konuda çeşitli iddialar ortaya atıldığını söyledi. Cem Özdemir, “Acaba birileri Türkiye'de baraj yapımına karşı verdiği mücadeleden ötürü Tarkan’a gözdağı mı vermek istedi? Dilerim bunlar doğru değildir, zaten öyle bir şey düşünemiyorum. Bu da bir an önce aydınlığa kavuşturulursa sevinirim” dedi.