PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ı sevmekten vazgeçmeyelim

tarkaseksüel
07-03-10, 20:57
Tarkan’ı sevmekten vazgeçmeyelim

Yıllar önce torunumu parkta gezdirirken avaz avaz şarkı söylemeye başladı...

Leyla Umar

Yıllar önce torunumu parkta gezdirirken avaz avaz şarkı söylemeye başladı... “Şıkıdım, şıkıdım...” diye bir şeyler mırıldanıyordu. Kimden öğrendiğini sorunca: “Tarkan’dan” dedi. Israrla Tarkan’ın kim olduğu hakkında ondan yanıt alamayınca topladığım bilgiler sonucunda, Tarkan’ın genç bir yetenek olduğunu öğrendim.

O günlerde, yakın dostum Ahmet Ertegün Türkiye’deydi. Genç kuşak tanımayabilir; Ahmet Ertegün Amerika’da uzun yıllar elçilik yapan babasıyla yaşayan iki kardeşten biriydi. Eğitimini tamamladıktan ve babasını kaybettikten sonra New York’a yerleşen Ahmet Ertegün için yaşamındaki en önemli şey caz müziğiydi. Washington’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde hafta sonları caz konserleri düzenleyen Ahmet Ertegün Amerikalı cazcıları elçilikte ağırlardı. Ahmet Ertegün New York’taki bütün caz kulüplerini gezerken Türkiye’den yakın arkadaşı olan Arif Mardin’le bir plak şirketi kurdu. İkisi Türkiye’ye tatil için geldikleri zaman bütün gecelerini caz kulüplerinin keyfini çıkararak geçirirlerdi.

Hiç unutmam, bir gece Yeşilköy’de bir kır gazinosunda genç bir yeteneğin caz şarkıları söylediğini duyan Ertegün (Yanlış hatırlamıyorsam) Selahattin Beyazıt’tan, bizi gazinoya götürmesini istedi. Program sonuna yaklaşırken Ahmet Ertegün bize: “Çocuklar dinleyin, bu genç kısa süre sonra dünyada ünlenecek...” dedi. Ve Tarkan’ı önce masamıza, sonra Bodrum’daki malikanesine davet etti. Bizim de katıldığımız çok görkemli bir akşam yemeğinden sonra Tarkan’la buluşup anlaştı. Anlaşmaya göre Tarkan New York’a gidecek ve Ertegün’ün plak şirketinde çalışacaktı.

Tabii, bu haber bütün müzik dünyasında ses getirdi. O zaman, gene birlikte çalıştığımız Zafer Mutlu beni Tarkan’la birlikte New York’a yolladı. Anlaşma yaptığı New Yorklu bir kameraman, 15 gün süreyle bir dakika bile yanımızdan ayrılmadı.

Tarkan’ın ünü hızla artarken, vefasının azalması beni biraz üzdü. Çünkü; “Siz benim ikinci annemsiniz; seyahatlerden döndükçe önce anneme, sonra size koşacağım” derdi. Ben de onun Türkiye’ye her dönüşünde bana geleceğini ümit ederek evde beklerdim. Önceleri, işlerinin çokluğu gibi mazeretleri kabul ettim ama bir telefonu bile akıl etmediği için kırıldım. Ama bu hislerimin ona olan sevgimi azaltmadığını ve değiştirmediğini birkaç gün önce hakkında yazılanları okurken anladım. Evet, Tarkan’ı bütün kusurları ile sevmekten vazgeçemem.

Sadece, ara sıra “iyi”lik haberlerini kendi sesinden duyarsam çok mutlu olacağımı bilmesini isterim. Ve bütün hayranlarından istediğim tek şey Tarkan’ı sevmekten vazgeçmemeleri... Ve sevgilerini sözle değil, davranışlarıyla göstermeleri...

http://pazarvatan.gazetevatan.com/haberdetay.asp?hkat=1&hid=15135&yaz=Leyla%20Umar

tarkaseksüel
07-03-10, 21:00
gençlık dönemlerınde tarkan ın hataları olmuşş...
umarımm bu yazıyı okuma sansı olurr ve hatasını telafi eder...

starzu
07-03-10, 23:38
leyla umar gerçekten çok sevdiyim bi yazar tarkan hakkında hep pozitif olmuştur:20:

fatihvefatih
07-03-10, 23:42
Öldüğümde bile onu sevmekten vazgeçmeyeceğim...

OmerFaruk
08-03-10, 01:48
Bence son güzel özet olmuş Dediği lafa katılıyorum. Lafta kalmasın Bişiler yapalım Konserden Konsere değil Buluşalım kararlaştıralım. O basın toplantısı yapmasa bile biz onu bu basının iğrenç yüzünden koruyalım.

eLiF
08-03-10, 02:11
zaten hiç vazgeçmeye niyetimiz yok.. onu hep sevicem

arau
08-03-10, 03:08
Biz zaten hiç vazgeçmedik. Vazgeçmeye hiç de niyetimiz yok.

günışığım
08-03-10, 03:56
her zaman dedigimiz gibi "sonuna kadar Tarkan" :41::10:

pare pare
08-03-10, 10:13
Tarkan hep yanindayiz . . .

start_the_fire
08-03-10, 14:06
tarkanın her zaman yanında olacağız her zaman

ece**
08-03-10, 14:13
nerde bende o yürek TARKAN'ımdan cayacakk :))

Slyozi_Angela
08-03-10, 16:36
ONU sevmekten hiç vazgeçmeyeceğime yemin ediyorum.ONU her şeyden-her kesden, hatta kendimden bile çok seviyorum...son nefesime kadar ONA sadik olacağim!!!

özlemmis
08-03-10, 16:58
bu öyle bir sevgiki gün geçtikçe artan ve hiç bitmeyen bir sevgi aslada bitmeyecek.

birsen74
08-03-10, 17:31
evet sevdiğimiz herkesi köle gibi kendimize bağlamalıyız hataymış yeter artık söyledikleriniz kendi hayatı istediği gibi yaşar

birsen74
08-03-10, 17:31
böyle mi onu canımızdan çok sevmek

jetaime
08-03-10, 22:22
Cok guzel yazmis

DaLy
08-03-10, 23:05
Asla vazgeçmeyiz..=)

inci tanesi
09-03-10, 01:10
Bi Efsane nasil unutulur ki?Asla Vazgecemem ASLA

starzu
09-03-10, 03:15
tarkanı sevmekten vaz geçmekmi bu hiç bir zaman olmıycak biz onunlayız oda bizimle