PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın avukatı: Linç kampanyası

özlemmis
03-03-10, 10:26
Uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan şarkıcı Tarkan cephesinden ilk açıklama NTV'ye yapıldı.
'Linç kampanyası'

Tarkan'ın avukatı ilk kez konuştu.

İSTANBUL - Şarkıcı Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu, uyuşturucu operasyonu gözaltısı, 4 günlük süreç ve sonrası ile konuyla ilgili basında yer alan haberlere ilişkin ilk kez Canlı Gaste'ye konuştu.

Yapılan haberlerin hepsini yalanlayan avukat Egemenoğlu, serbest kaldıkları günkü açıklamalarına rağmen yayınların devam ettiğini söyledi.

'Linç kampanyası yapılıyor' diyen Egemenoğlu, "Sürekli olarak sustuk. Bu hukuka ve yargılamaya saygının göstergesiydi. Gözaltına alınan kişilerin sayısının çok olması nedeniyle ifadelerin alınması uzun sürdü.

Tarkan, adli makamlara ifade verdi ve mahkemeye dahi sevk edilmeden savcılık tarafından serbest bırakıldı. Yazılı ve görsel medyayla bir şey paylaşılmadı ve sadece adli makamlara ifade verildi" dedi.

"KOKAİN BAĞIMLISI DEĞİLDİR"
Egemenoğlu, Tarkan'ın gözaltına alınışı, neyle suçlandığı, evde ne bulunduğu, direnme olup olmadığı konularında, "Narkotik bir soruşturma ve 4 günlük süreç boyunca basında yer alan haberler... Biz 1 Mart'ta tüm soruların yanıtını veren bir açıklama yaptık.

Tarkan'ın evinde ya da üzerinde kesinlikle kokain bulunmamıştır. İddia edildiği gibi kokain bağımlısı değildir. Herhangi bir uyuşturudu madde bağılmlısı da değildir. Ortam sağlaması, ticaretinin içinde olması söz konusu değildir. Torbacılar diye ifade edilen hiç kimseyle ilişkisi yoktur. Torbacıların defterlerinde adı geçmemiştir. Herhangi bir suç örgütüyle hiçbir irtibatı yoktur. Polise direndiği haberleri doğru dedildir. Adli makamlara yardımcı olmuş, her türlü kolaylığı göstermiştir. Şoförüyle ilgili suç duyurusunda bulunmamıştır.

Ayrıca Tarkan, hukuka uygun ve insani bir muamale görmüştür. Soruşturma sonunda, ilk ifadeyi verdiği savcılık tarafından mahkemeye sevk edilemeden serbest bırakılmıştır" şeklinde konuştu.

TEK KELİME İLE LİNÇ"
Bir takım medya kuruluşlarında haberlerin halen devam ettiğini belirten Egemenoğlu, "Bağımlı olduğu haberleri ısrarla devam ediyor. Bağımlık ve depolaması söz konusu değil. Bu haberlerin devam etmesi insanın canını acıtıyor. Serbest bırakılmasına rağmen böyle olması tek kelime ile linçtir.

Çok ciddi anlamda üzüntü ve hayret içindeyiz. Herkes biliyor ki; yasalar nettir ve soruşturma gizlidir. Gizlilik kararı var. Savunma hakkı kutsaldır ve bunu engelleyecek her türlü hareket, bilgi, belge; doğru olsa bile ki değildir suçtur. Biz de gerçeklerin öğrenilmesi taraftarıyız. Yargı sonucunun beklenmesi konusunda hassas davranılmasını istiyoruz. Yargıya saygı için sustuk, bekledik ama biz aynısını göremedik" dedi.

Bazı medyada kuruluşlarının ilkeli yayın yaptığını söyleyen, çok sayıda radyo istasyonunda gözaltı sürecinde Tarkan şarkılarının çalınmasının duygulandırıcı olduğunu belirten Egemenoğlu, "Ama hala kokainman olduğu, kokain bulundurduğu haberleri yapılıyor" ifadelerini kullandı.

"HUKUK HERKESE LAZIM OLACAK"
Basında yer alan bilgilerin nereden sızdığı konusunda Egemenoğlu, "Emniyet'ten bilgi sızdırma yok. Haberlerin hepsi yalan. Biri doğru olsa nereden sızdırıldı diyeceğiz ama öyle değil. Medyanın neden böyle davrandığını bilemiyorum ama bildiğim şey; mahkemece hüküm verilene kadar kişiler suçsuzdur. İnsan haklarının en temel öğelerinden biri masumiyettir. Hukuk herkese bir gün lazım olacak" şeklinde konuştu.

"TARKAN DURUŞ SERGİLEDİ"
Avukat Egemenoğlu, basında yer alan haberlerle ilgili dava açılıp açılmayacağı konusunda, "Biz dava açmayacağız. Tarkan da bir duruş sergiledi. Geçmişteki benzer olayları da hatırlayalım. Tarkan her zamanki duruşunu sergiledi. Bu filmi biz ilk defa görmüyoruz. Yapılan şey sadece Tarkan'a karşı değil. Ülkemizde hukuk kurallarının çiğnenenmesine dur denmesi gerekiyor" dedi.

"KELEPÇE TAKILMASI ELEŞTİRİLMELİ"
Egemenoğlu, yine basında yer alan kelepçe konusunda da, "Tarkan ismini bir kenarıya bırakalım. Hukuk devletlerinde kişilerin kaçma şüphesi yoksa kelepçeyle getirilmemesi gerekiyor. Tüm modern ülkelerde durum bu iken kalkıp 'neden kelepçesiz' haberleri yapılması enteresan. Uygulama doğru; kelepçesiz getirme doğru. Aslında kelepçe takılması eleştirilmelidir" dedi.

TARKAN NE HİSSEDİYOR?
Egemenoğlu, yaşananlardan sonra Tarkan'ın durumu hakkında da, "Olayları yaşıyor ve izliyor. İnsan olarak, çocuk olarak yaşıyor. Annesi yaşıyor. Ailesi ve sevenleri var. O yüzden de daha çok üzülüyor. Haberler nedeniyle 4 günlük süreden çok daha fazla üzülüyor; ağlıyor.

Tüm bunların yanında, adliyeye getirildiği gün kendi şarkılarını mırıldanan sevenlerini düşünüyor. Tarkan, Türkiye'nin hukuk devleti olduğu ve bu kuralların uygulamasının tüm vatandaşlara düştüğünün tipik bir örneğini yaşıyor" ifadelerini kullandı.

istanbul 1453
03-03-10, 10:48
herşey ortada işte daha da uzatmayalım,bence bu olay hayırlı bile oldu,nie diiceksiniz.Bu olay sayesinde tarkanın hala türkiyenin en büyük markası ve dünyaya açılan tek türk olduğu anlaşıldı...

SESA
03-03-10, 11:31
Açıklamalar çok haklı Tarkan resmen linç edildi ama sevenleri onu yalnız bırakmadı

özlemmis
03-03-10, 11:41
Ya Tarkan bu medyaya ne yaptı allah aşkına.Söz konusu Tarkansa ağzı olan konuşuyor ve ben bu durumdan dolayı çok üzülüyorum.Onuda çok üzüyorlar.Ne yapsa yaranamadı Tarkan bu ülkeye.

--JOHNSON--
03-03-10, 11:56
bitirmek için her yolu deniyorlar..bu kadar olmaz ya

jetaime
03-03-10, 13:48
biz onu birakmadi

arau
03-03-10, 13:49
bütün açıklamalar rağmen devam ediyorlar bir an önce basın toplantısı yapmalı..

au13
03-03-10, 14:40
Ne kadarda Tarkanin bashina bir ish gelmesini isteyen insan varmish. kimin aklina ne geldiyse soylemish.En iyi oldugu icin kiskaniyorlar onu.

DaLy
03-03-10, 14:46
Tarkan çıkaracağı albümle,bizler de albüme vereceğimiz destekle linç girişiminin karşısında yer alıcaz.

Kimse Tarkan değil olamaz da.Bu böyle biline...

Yakisikli89
03-03-10, 17:18
Cok güzel bir aciklama ve yazi. Begendim. 'Tarkan uyusturucu kullandi iste kabul et' diyenlere gönderecegim bu haberi!

starzu
03-03-10, 17:25
Cok güzel bir aciklama ve yazi. Begendim. 'Tarkan uyusturucu kullandi iste kabul et' diyenlere gönderecegim bu haberi!

gönder istersen kafalarına çak istersen zihinlerine kazı yinede bile bile diyceklerinden geri durmazlar:12:ama istersen yinede dene

start_the_fire
03-03-10, 18:14
Tarkanımın bunları kullanmadığı en başta belliydi saten gazetelerde ve haberlerde değişik yorumlar değişik değişik haberler cıkıyordu yok itiraf etti yok su yok bu ama biz gerçek tarkan hayranları olarak asla böyle birşeye inanmadık inanmayacağızda tarkanın bunları asla yapmayacağını biliyoruz güveniyoruz allaha sükür hic yanıltmadı bizi tarkan

aylin_23
03-03-10, 18:15
bıran once basın toplantısı yapmalı hemde bıran once ınsan bu tur haberlere nasıl dayanabılır tarkan lutfen bızler ıcın lutfen

Dark_blue
03-03-10, 19:41
Yalan yanlis haberler cok fazlasiyla ortalarda dolasiyor birileri kafa karistirmaya karar vermis olmali.

Sayka
03-03-10, 23:07
Tarkanin sucsuz oldugu ortaya ciktiya,artik ne kadar konuwsalar ben aldirmiyorum..zaten iyilerin arkasindan hep konuwuyorlar..wimdi ellerine firsat gecmiw,agzi olan her kes bir laf soyluyor,dogru oldu,olmadi((

fatihvefatih
03-03-10, 23:49
herşey ortada işte daha da uzatmayalım,bence bu olay hayırlı bile oldu,nie diiceksiniz.Bu olay sayesinde tarkanın hala türkiyenin en büyük markası ve dünyaya açılan tek türk olduğu anlaşıldı...

Bu olaylar tüm dünya basınında yer aldı, hemde "Türk Polisi DÜNYA YILDIZINI gözaltına aldı" haberleriyle. Evet Tarkan bu işten karlı bile çıktı diyebiliriz, Tarkan'ın konumunu tartışanlar şapkasını önüne koyup yenilgiyi kabul etmelidir, Dünyanın en prestijli Amerikan, Alman, Fransız, İngiliz basını Tarkan'ı bir DÜNYA YILDIZI olarak lanse etti, haydi buna ne diyeceksiniz peki? Bence siz Tarkan'ın konumunu tartışanlar en iyisimi hiçbirşey söylemeyin çünkü siz konuştukça batıyorsunuz Tarkan bir DÜNYA YILDIZIDIR, Türkiye Cumhuriyetinin Müzisyen Kimliği ile tek DÜNYA STARIDIR gerisi sinek vızıltısıdır!!!!

MassConfusion
04-03-10, 02:38
Tarkan'ımız en kısa sürece gereken bir şarkı yazıp onlara gününü gösterecektir.

Slyozi_Angela
04-03-10, 16:52
çok güzel bi açiklama.ben zaten hiç şübhe etmemişdim TARKANİMİN suçsuz olduğundan...her zaman yanindayim BİTANEM!!!

ece**
04-03-10, 18:34
kıyamam ben onun gözyaşlarına... bu konuda kapanıp gider,üzülmesin benim tarkanım .. biz ona inanıoruz ya gerisi dilli düdük..