PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Tören Eksikti...

anakha26
02-03-10, 10:51
Bir tören eksikti!

http://img16.imageshack.us/img16/889/milliyet.jpg

Kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan Tarkan dün serbest bırakıldı. Emniyette ‘farklı’ bir muamele gören sanatçı, adliyeye protokol kapısından kelepçesiz sokulurken gazeteciler görüntü almasın diye iki farklı araç kullanıldı. Serbest kalan Tarkan, çıkışta adliyeye gelen hayranlarına öpücük yolladı!

Örnek okur yorumları:

[08:16 - ahmet karacan] Çifte standard
normal vatandaş olsa direk nezarethaneye tarkan olunca polisin dinlenme odası bu ne saçmalık tarkan da 9 aylık değilmi

[08:51 - caynoz_3423] Hadi bakalım
neden nezerethane değil de polis dinlenme odası ben bunun acıklamasını isterim banane tarkandan. . . .

[08:15-Kazim Demir] -Utanç tablosu
adam uyuşturucu kullanır sorgudan çıkışında tezahüratla karşılanır, evli adamlarla birlikte olan mankenler manşet olur, daha ünlenirler, 550 kişi içinde sabıkalı daha çok, ortak noktaları ne ? güç, şöhret ve para bu 3 ü olmayıpda açlıktan 3 - 4 TANE baklava çalan hapse girer. . . SONUÇ . . . bu halk neye güvenecek ? kime arkasını dönecek ? Bravo hukuk sistemi, her içici serbest mi ?

[08:08 - müdür1956] Tarkan'ın yanlışı
Bir dünya starının böyle bir işle anılması büyük hata. Tarkan'ı ve onun peşinde koşan Basını kınıyorum.

elinur tan 01.03.2010 23:37:00
utansa gülmez uyusturucu hala vucudundaydi galiba

Expert Türk 01.03.2010
adalet yerini bulmadi,tarkanin super star oldugunu bilmesek ne olur ?KIM OLURSA OLSUN CEZASINI CEKMELIYDI,BUNA ADALETIN IKI YÜZLÜLÜGÜ DERLER.fakir biri olsaydi ceza yerdi.utanmaz birde gülüyor

ütufan genç 01.03.2010
İnsanın yüzünde biraz utanma ibaresi görünür be,neydi o zaferden dönen komutan edası.
Yaptığın suç...Türkiye seninle gurur duyuyormuş..yazıklar olsun seninle gurur duyana.

hasan abut (Tüm Yorumları) 01.03.2010 22:00:35
oldu olacak bide ödül versinler tarkan'a uyuşturucu kullandı diye aslında halk olarak cezalandırmamız gerekiyor kendisini çocuklarımıza kötü örnek oluyor bunun gibi insanlar parayı bulunca sapıtıyorlar

salim ssssssss (Tüm Yorumları) 01.03.2010 20:51:37
ne ilginçtir uyuşturucu kullanan birini bukadar acıtılabilinirdi , iyi örnek yapıyorsunuz millete..

Saçma sapan haber mantığıyla Tarkan'ı yerden yere vurarak, Türk kamuoyunu yanlış yönlendiren Milliyet yazı ekibini kınıyorum....

Bamboo
02-03-10, 11:48
bende kınıyorum..

start_the_fire
02-03-10, 12:44
Gerçekten cok yalan dolan haberler yazıldı ama ben hic birine inanmadım ve haklı cıktım haklı cıktık hepimiz

anakha26
02-03-10, 12:54
Gerçekten cok yalan dolan haberler yazıldı ama ben hic birine inanmadım ve haklı cıktım haklı cıktık hepimiz

Biz inanıyoruz, güveniyoruz sonuna kadar destekliyoruz da haber yorumlarını okuduysanız, millet negatif etkileniyor yalan haberlerden.... :(

bounce
02-03-10, 13:11
biz zaten Tarkan uyuşturucu kullandı diye Tarkan'la gurur duymuyoruz ki. algı yanlışlığı var sanırım. sadece zor zamanlarında da destek olduğumuzu söylüyoruz.Tarkan uyuşturucu kullandı diye uyuşturucuya başlayacak bir Tarkan hayranı olacağını da sanmıyorum.Tarkan'ın halka örnek olma durumu da söz konusu değil.

**MegaStarkan**
02-03-10, 13:59
Cifte standart oldugunu sanmiyorum... avukat'i iyimis demek ki. Polislerin iyi davranmasi ün faktöründen de olabilir tabii, ama diger yandan kötü davrananda olabilirdi gicik gitmek icin.

Bu arada haberin kaynagi eksik, ekleyin lütfen. Tesekkürler.

MassConfusion
02-03-10, 14:04
Birincisi O Tarkan... Farkı mı ? Tabi ki sesimizi Dünya'ya duyuran örnek insanlardan. Hangimiz Hasankeyf için uğraştık ! Hangimiz sokak hayvanları için uğraştık ! Tabi ki problem uyuşturucu ya hemen çifte standart bırakın bu ayakları vatandaş ! Türkiye'ye ne yararın varda Tarkan'ıma laf atıyorsun.

DaLy
02-03-10, 14:20
Ağzı olan konuşmuş,eli olan yazmış.Kendi sevdikleri şarkıcı aynı durumda olsaydı aynı şeyleri yazarlar mıydı acaba...?

Sonuna kadar Tarkan ister uyuşturucu bağımlısı olsun ister başka bir şey...

ece**
02-03-10, 15:01
doğru bi törenimiz eksikti :D elmizden gelseydi onuda yapardık biz :d ama şartlar el wermedi napalım :D tarkanımız çıkmış ordan isterdik bizde bi güzel tören yapalım :D ama biz mutluluktan kendi törenimizi içimizde yaptık zaten :D:D

TorNadO
02-03-10, 15:22
Neden gidip Milliyet haber yorumlarını burada okuyorsunuz ki.
Ntv'de çıkan haberlerin ve altında ki yorumlarıda okuyup biraz herkez bunları gibi yıkıcı değil.

Cnn Tarkan'ı korudu
keza star haber'de güzel her yerden Tarkan'a yardım edildi.

Ülkem'de gerçekten sevilen biri Tarkan.

özge
02-03-10, 15:39
ister şow yaparızzz ister düğünn sizeneeee şimdi birşey derdim ama burası uygun kaçmazz sizee dokunan bişeymi varr töbee töbee

OmerFaruk
02-03-10, 15:56
Tarkan'ın basın bildirisini almayan iğrenç medyanın işi bunlar bunların gazetelerini filan almamak lazım ;)

anakha26
02-03-10, 17:53
Bu arada Tarkan.com da bu kadar olay üzerine tepkisiz kalarak bir rekora daha imza attı bence... Bari ana sayfaya basın bildirisini koysalardı... Alkışlıyorum site ekibini... :(

_trkn_
02-03-10, 18:05
Tarkan uyuşturucuyu başkalarına satmadığı için serbest kaldı.

Başkalarına satsaydı Tarkan'ı da hapise atarlardı.

SESA
02-03-10, 18:09
Basın hala bildiğini okuyor
Biz Tarkanın bu haberle gündeme gelmesiyle gurur duymuyoruz sadece destek veriyoruz onu sevdiğimiz için

Bamboo
02-03-10, 18:37
bu haberi yapan milliyet gazetesi magazin bölümü.. oraya üye olmak kaydıyla habere yorum yapabiliyorsunuz.. bende girip üye olmak zorunda kaldım sonra yorumumu yazdım ama anlaşılan gazetenin sansür ekibi var benim yorumumu eklememişler,haberi yapanları eleştirdiğim için işte bu kadar zavallılar..

halozi
02-03-10, 22:16
ince detay : adliye çıkışı tarkan'ın saçları yapılı.Belli ki kuaför getirilmiş.
Tarkan ve etrafı gerçek ve doğru olan kavramından uzaklaşmı. yazık.

Ps: Tarkan'ın her amerika gezisi rahat uyuşturucu kullanmaya gidiştir bence.

_trkn_
02-03-10, 22:50

Hayır, uyuşturucuyu bırakmak için tedavi olmaya gitti sanırım.

anakha26
02-03-10, 22:57
Hayır, uyuşturucuyu bırakmak için tedavi olmaya gitti sanırım.

iyi de ben şimdi anlamadım. herkeste bir fikir ayrılığı mevcut. Benim bildiğim Tarkanın Kokain kullanmadığı, Murat denen şahıstan esrar aldığı ve bazı zamanlar esrar kullandığı... bildiğim kadarıyla kokain ciddi tedavi gerektirici bir zehir ama esrar daha az zararsız ve kurtulması daha kolay sigara gibi içilebilen bir ot cinsi değil mi? Amerikaya tedavi olmaya felan gittiğini hiç zannetmiyorum bu yüzden... Çıkan haberlerle iyice olay uyuşturucu bağımlısına döndü... Bence Tarkan sadece arkadaş ortamında keyif amaçlı esrar alıyordu...

_trkn_
02-03-10, 23:06
iyi de ben şimdi anlamadım. herkeste bir fikir ayrılığı mevcut. Benim bildiğim Tarkanın Kokain kullanmadığı, Murat denen şahıstan esrar aldığı ve bazı zamanlar esrar kullandığı... bildiğim kadarıyla kokain ciddi tedavi gerektirici bir zehir ama esrar daha az zararsız ve kurtulması daha kolay sigara gibi içilebilen bir ot cinsi değil mi? Amerikaya tedavi olmaya felan gittiğini hiç zannetmiyorum bu yüzden... Çıkan haberlerle iyice olay uyuşturucu bağımlısına döndü... Bence Tarkan sadece arkadaş ortamında keyif amaçlı esrar alıyordu...

Bende tam bilmiyorum.. Ama Tarkan uyuşturucu kullandığı için pişman olduğunu, tedavi olup bırakacağını söylemişti. En yakın zamanda tedavi olacaktır.

halozi
02-03-10, 23:18
tarkan'ın bir röportajı vardı.
Dikkatli olanlar bilir.Hollandalı bir sunucuyla konusuyordu.
Pencereden ona bağıran hayranları için sunucuya :
"This is amazing and make me high without taking any drugs" gibi bir laf etmişti.O zaman anladı dikkatli olanlar.

işte video

http://www.youtube.com/watch?v=BOWEzoykyAY

anakha26
02-03-10, 23:20
Millliyet video galerisinde de TARKAN SALIVERİLDİ !!başlıklı bir video koymuşlar. Sanki serbest bırakılmaması gerektiğini ima edercesine... Birdaha bu yayın kuruluşunun yayınlarını almayacağım... Yargıdan daha yargıç bunlar.... Kınıyorum...

http://video.milliyet.com.tr/Tarkan-saliverildi_1_36424.htm?ver=61

**MegaStarkan**
02-03-10, 23:25
tarkan'ın bir röportajı vardı.
Dikkatli olanlar bilir.Hollandalı bir sunucuyla konusuyordu.
Pencereden ona bağıran hayranları için sunucuya :
"This is amazing and make me high without taking any drugs" gibi bir laf etmişti.O zaman anladı dikkatli olanlar.

işte video

http://www.youtube.com/watch?v=BOWEzoykyAY

Güzel bir izlem ama birsey ifade eder mi kararsizim.

starzu
02-03-10, 23:29

bencede sus iyice canımızı sıkma:13:

dilay
03-03-10, 00:19
Valla çok amiyane ama yerinde bir tabir var arkadaşlar ''it ürür kervan yürür'' üstüne alınan alsın... az önce avukatı ntv de canlı yayında tarkanın uyuşturucu madde kullanmadığını, evinde, üstünde uyuşturucu madde bulunmadığı, şöförü hakkında hiç bir iddada bulunmadığı ve basında yapılan bütün haberlerin yalan olduğunu söyledi. tarkan hakkında yalan haber yapan bütün gazeteci bozuntularına bildiğim bütün bedduaları okuyorum. siz bir insanı ailesi, sevenleri ve söz konusu tarkan olduğu için yurt dışındaki emeğiyle edindiği saygınlığını sarsacak haber adı altında iftiralar attınız. kimden emir aldığınızı sizler ve bilenler iyi bilir ama bu yazımın başında yazdığım gibi size yine bir özlü sözle cevap vermek istiyorum ''keser döner sap döner, gün gelir hesap döner'' bu haber adı altındaki zırvalarınızla sizler biteceksiniz Tarkan'ı bitiremiyeceksiniz. bi tören eksikmiş bu tam anlamıyla emmellerine ulaşamamış hesapları tutmamış bir insanın içinde yaşadığı fesat düşüncelerle kinini kusmasıdır, yeni albüm çıksın konserler başlasın siz o zaman töreni, şöleni göreceksiniz.

nazoy
03-03-10, 00:32
Ya bırakın bu işleri Allah aşkına yıllardır tarkanı en ufak hatasında yada açığında yerden yere vururlar.sanki türkiyede sırf bunun için bir ekip hazır tutuluyo ve anında üzerine yürüyorlar.Ayıptır kardeşim onunda ailesi sevdikleri var ama.Az önce bende NTVde CAN DÜNDAR canlı gazetede izledim;Tarkanın avukatı telfonla bağlandı ve soruları yanıtladı ve herkese cevab verdi.Basında çıkan bütün haberleri yalanladı darısıda mahkemece aklanmasına ...

nazoy
03-03-10, 00:39
yorumları okuyodumda çoğu arkadaşımızda basında çıkan haberlere inanmış bari siz yapmayın.bekleyin bakalım o ne dicek bu gune kadar her olayda gerekli açıklamaları yaptı bakalım bu konuda ne dicek içiyor olsa bile biz hep yanındayız.

anakha26
03-03-10, 00:58
İçmiyor.. kesin eminim artık avukatın açıklamalarından sonra...

anakha26
03-03-10, 18:38
“Bir tören eksikti!”

http://img156.imageshack.us/img156/4925/hasanq.jpg

3 Mart Çarşamba 2010

Siz bundan sonra, evde, okulda, televizyonlarda, gazetelerde “uyuşturucu”nun zararlarını anlatmaya devam edin, bakalım dinleyen olacak mı?
Tedavi kabul etmeyen insanlara, genç kızlara, delikanlılara, altın vuruş yapıp ölenlerin hikâyelerini anlatmaya çalışın, bakalım dinleyen, seyreden olacak mı?
Kaynağı ne kadar doğru bilinmez ama, birtakım araştırmalar yayımlayın, uyuşturucu kullanma yaşı çok düştü, on beş yaşında uyuşturucu müptelası olmuş çocuklardan örnek verin, bakalım, dinleyen ya da örnek alacak çıkacak mı?
Yakalanınca polisin neredeyse baş tacı ettiği, adliyede ayrıcalıklı davranış gören, hâkimlerin savcıların girip çıktığı kapıdan buyur edilip uğurlanan “Tarkan görüntüsünü” bakalım silebilecek misiniz?
* * *
“Ama o Tarkan!” dediniz mi, bir çuval değil, bir ambar inciri berbat edersiniz...
O çocuğa anlatılmaya çalışılan “eşitlik” kavramı yerle bir edilecektir.
Hele, gariban çocukların anaları, babaları, öğretmenleri ne diyecektir?
Bu insanlar, uyuşturucu kullananın gördüğü farklı davranışı sineye çekecekler mi?
Bize göre hayır!
Çok şey fevkalade zedelendi...

* * *
Şarkıcı Tarkan’ın “Ben kokain içiyorum!” demesi zedelemedi.
Bir insanın “Ben uyuşturucu kullanıyorum” demesi kendisini ilgilendirir, çocuk değil ya, koskoca adam, tercih onun....
Fevkalade zedelenen şey nedir?
Ona gösterilen davranış...
* * *
Gazetecilikte, öyle başlıklar vardır ki, haberi yazmasan da olur, bir başlık her şeyi anlatır.
MİLLİYET’in dünkü başlığı bunlardandı.
“BİR TÖREN EKSİKTİ!”
Ve altında ikinci başlık:
“Kokain kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan Tarkan dün serbest bırakıldı. Emniyette farklı bir muamele gören sanatçı, adliyeye protokol kapısından kelepçesiz sokulurken gazeteciler görüntü almasın diye iki farklı araç kullanıldı.”
* * *
Bakın altını bir daha çizerek söylüyoruz, Tarkan kokain içermiş, Tarkan yakalanmış, Tarkan serbest bırakılmış...
Bunlar bizi hiç ilgilendirmiyor.
Yasalar neyse o yapılır.
Bizi ilgilendiren, bu farklı muamele
Bundan sonra, siz hangi delikanlıya, genç kıza “uyuşturucu belasını” anlatabileceksiniz?
Önemli olan bu!
O yaşta başında kavak yelleri esen delikanlının bilinçaltından “Tarkan” örneğini söküp alabilir misiniz?
Bunu düşünün...

HASAN PULUR (MİLLİYET)