PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın gözaltına alınması Hasankeyf intikamı mı ?

_trkn_
27-02-10, 21:20
Arkadaşlar, haberin linki bende açılmıyor.

Siz bir deneyin, eğer açılıyorsa burayada yazarsanız çok sevinirim.

Haber için buyrun; http://www.firatnews.com/index.php?rupel=nuce&nuceID=22371

KelebeQ
27-02-10, 21:27
Tarkan'ın gözaltına alınması 'Hasankeyf' intikamı mı?
BARAN DENİZ -ANF
16:00 / 27 Şubat 2010

İSTANBUL – - Ünlü sanatçı Tarkan’ın gözaltına alınması yabancı basının da geniş yankı bulurken, opersyona ilişkin Tarkan’ın 6 ay önce takibe alındığı açıklandı. Operasyonun zamanlaması Tarkan’ın Hasankeyf’te yapılmak istenen Ilısu Barajı’na karşı kampayalarda aktif yer alması ve hükemetin sanatçılarla yaptığı ‘açılım’ toplantısına davetli olduğu halde katılmamasının ardından gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon kapsamında aralarında dünyaca tanınan şarkıcı Tarkan’ın da bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların 6 aylık takip sonrası süren takip sonucu gözaltına alındığı belirtildi. Operasyona ilişkin basına yansıyan haberlerde Tarkan’ın evinde sadece 12.5 gramlık esrar bulunduğu, Tarkan’ın da uyuşturucu kullandığını açıkladığı öne sürüldü.

Tarkan’ın gözaltına alınması yabancı basınında da geniş yankı bulurken, operasyonun zamanın da kafalarda soru işareti yarattı. Tarkan özellikle AKP hükümetinin tüm tepkilere rağmen Hasankeyf’te Ilısu Barajı projesine karşı aktif çalışma yürüttü.

Son olarak Türkiye’deki Ilısu Barajı Projesi karşıtlarının Almanya’nın başkenti Berlin’de 31 Mayıs 2009 tarihinde bir toplantı düzenledi. Toplantıya, üzerinde "Hasankeyf yok olmasın" yazılı tişörtle sanatçı Tarkan’da katıldı. Tarkan burada yaptığı konuşmada, projeye kredi güvencesiyle destek veren Alman hükümetinden bu desteğini çekmesini, baraj ile bölgedeki tarihi dokunun kaybolacağı, ekolojik dengenin bozulacağı ve binlerce insanın evsiz kalacağı gerekçesiyle projeye karşı çıkılması gerektiğini söyledi. Tarkan özellikle Ilısu Barajı’na kredi imkanı veren ülkelerde kulis çalışmaları yaptığı ve özellikle sanatçılar üzerinden duyarlılık yaratmak için çalıştığı da sık sık Türkiye basına da yansıdı.

Hasankeyf için yürütülen kampanya sonucunda Ilısu Barajı projesi için finansman sağlayan Alman Euler Hermes Kreditversicherung, Avusturya'nın Kontrollbank ve İsviçre'nin Exportrisikoversicherung adlı bankaların projeden kredi desteğini çektiklerini açıkladı. Temmuz 2009 tarihine denk gelen bu karara rağmen, Başbakan Recep Tayip Erdoğan baraj karşıtı kampanyayı ‘ideolojik’ ilan edip; “Ülkemizden birilerinin de yurtdışında Ilısu Barajı ile ilgili kredi verilmemesi yönündeki çalışmalarını da çok iyi biliyoruz. Lütfen bu konuda kendinize çekidüzen veriniz" dedi. Erdoğan, projeyi kredi bulup yapacaklarını söyledi.

Bu gelişmeler ardından Tarkan’ın da teknik ve fiziki takibe alındığı akıllara geldi. Son olarak AKP’nin sanatçılarla yaptığı ‘açılım’ toplantısına sanatçı Tarkan’da davet edildi. Tarkan ise: “Öyle bir teklif geldi ancak ’özür dileyerek’ geri çevirdim. Çünkü o tarihte Moskova'da konserim var” diyerek katılmadı.

ANF NEWS AGENCY

pare pare
27-02-10, 21:28
Ola bilirde . . . :14:
Beni en cok dusunduren konu Bu olayin Tarkanin yeni albumu iptal etmesine sebeb ola bilirmi :(((((( Sarkilari degise bilir Nede olsa psikolojik bir durumda simdi TARKAN :(((:16::6::6::6::6:

_trkn_
27-02-10, 21:31
Bu haber doğru işte =)

Tarkan uyuşturucu kullanmıyor.

Tarkan'ın inadına basın tarafından yapılan birşey bu.

okaytr
27-02-10, 21:49
ne alakası var arkadaşım;
ilk olarak tarkan'ı uyuşturucu tacirlerinin telefon kayıtlarında geçtiği için içeri aldılar ayrıca evindede esrar çıkmış, zaten kullanmıyordurda (p.tesi salıverilcek gorceksiniz)
ikinci olarak hasankeyfle ne alakası var, o linkini verdiğin site pkknın haberlerini yapan, pkkya yakınlıgıyla bilinen bir site, nasıl kaale alıp ordaki birşeyi burda tartışma konusu yapıyorsunuz o da ayrı bir konu.
bazı arkadaşlarda başbakan ın verdiği kahvaltıya katılmadı diye yapıldı demiş;
inanın bende en az sizler kadar inanmıyorum tarkanın boyle bişey yapabilcegine zaten yapmamıştırda ama, boyle sacma sapan seylerlede iliştrmeyelim lutfen, o kahvaltıya tarkan davet edilmedi diye biliyorum, ayrıca davetlerine katılmasa bile onca katılmayan sanatçı var, biraz mantık çerçevesinin içinden bakalım; ama dedğim gibi firat haber ajansı pkk nın sitesidir...

_trkn_
27-02-10, 21:59
ne alakası var arkadaşım;
ilk olarak tarkan'ı uyuşturucu tacirlerinin telefon kayıtlarında geçtiği için içeri aldılar ayrıca evindede esrar çıkmış, zaten kullanmıyordurda (p.tesi salıverilcek gorceksiniz)
ikinci olarak hasankeyfle ne alakası var, o linkini verdiğin site pkknın haberlerini yapan, pkkya yakınlıgıyla bilinen bir site, nasıl kaale alıp ordaki birşeyi burda tartışma konusu yapıyorsunuz o da ayrı bir konu.
bazı arkadaşlarda başbakan ın verdiği kahvaltıya katılmadı diye yapıldı demiş;
inanın bende en az sizler kadar inanmıyorum tarkanın boyle bişey yapabilcegine zaten yapmamıştırda ama, boyle sacma sapan seylerlede iliştrmeyelim lutfen, o kahvaltıya tarkan davet edilmedi diye biliyorum, ayrıca davetlerine katılmasa bile onca katılmayan sanatçı var, biraz mantık çerçevesinin içinden bakalım; ama dedğim gibi firat haber ajansı pkk nın sitesidir...

Ben pkk'nın sitesi olduğunu bilmiyordum.

Tarkan haberleri sayfasında yazıyordu. tıkladığımda pkk sitesi açılmış demekki. Haberi buradan buldum; http://news.google.com.tr/news?sourc...ed=0CBAQsQQwAA

Tarkan'ın gözaltına alınması haberine tıklayın, pkk sitesinin linkinin açıldığını göreceksiniz;

http://news.google.com.tr/news?sourc...ed=0CBAQsQQwAA

okaytr
27-02-10, 22:05
Ben pkk'nın sitesi olduğunu bilmiyordum.

Tarkan haberleri sayfasında yazıyordu. tıkladığımda pkk sitesi açılmış demekki. Haberi buradan buldum; http://news.google.com.tr/news?source=ig&hl=tr&rlz=1G1GGLQ_TRTR369&q=Tarkan&lr=&oq=&um=1&ie=UTF-8&ei=UWqJS6j6B4f24gbO89DJDw&sa=X&oi=news_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBAQsQQwAA

Tarkan'ın gözaltına alınması haberine tıklayın, pkk sitesinin linkinin açıldığını göreceksiniz;

http://news.google.com.tr/news?source=ig&hl=tr&rlz=1G1GGLQ_TRTR369&q=Tarkan&lr=&oq=&um=1&ie=UTF-8&ei=UWqJS6j6B4f24gbO89DJDw&sa=X&oi=news_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBAQsQQwAA
o haber ajansının sitesinde kürdistan falan yazıyor istersen tekrar bak, yada bakma her tıklama onlara artı değer katıyor...

start_the_fire
27-02-10, 22:06
tarkan uyusturucu kullanıcak kadar kücük bir insan değil yalan haber işte ilerleyen günlerde kim yalan kim doğru söylüyor cıkacak meydana

flores
28-02-10, 00:10
Allah yardimcisi olsun.butun dualarimiz onunla.

SESA
28-02-10, 12:43
Onun ağzından ne duyarsak konuyla ilgili o doğrudur .Bekliyoruz

Bamboo
28-02-10, 14:14
tarkan açılım toplantısına davet edilmişti.. ama sibelle rusya konseri olduğu gerekçesi ile katılmadılar haberlerde söylenen bu... ben bizzat kendim kanal d haberinde duydum ..
ek olarak ben bu hasankeyf meselesi ile ilgili olduğunu düşünüyoırum lakin tarkan temiz çıkarsa tet sonucunda kesinlikle bu tezin doğruluğuna inanıcam.. yok tersi durumda tarkanın kanında bi madde çıkarsa tmm derim ilgisi yokmuş gerçekten polis işiymiş.. ama şimdilik düşüncem bi ilgisi olduğu yönünde..