PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Medyatrabzon’dan Rizeli Sanatçımız Tarkan’a

belfü
18-02-10, 20:23
Fındık ve çayı da tanıt!Sadece ülkemizde değil dünyada yüz binlerce hayranı olan Tarkan narenciye reklamında oynadı büyük bir patlama gerçekleştirdi.Rusların sevgilisi haline gelen Tarkan’ın Rusya’ya narenciye ihracatın artırmayı amaçlayan tanıtım filminin ardından 2008’de 197 milyon 610 bin 561 dolar olan narenciye ihracatı,2009’da 262 milyon 262 milyon 176 dolara yükseldi.

Narenciye tanıtım grup başkanı Ali Kavak,sanatçı Tarkan’ında desteği ile bu rakamın 2010’da 300 milyonu geçeceğini belirtti.

Medyatrabzon olarak bu toprakların yağmurlarında ıslanan hemşerimiz Tarkan’a açık çağrımız var.Karadeniz’in vazgeçilmez ürünü olan fındığın ve çayın pazarlanmasında gel sende taşın altına elini sok diyoruz.Bir patlamada fındık ve çayda gerçekleştirelim..

Çağrımız hem Tarkan’a hem de fındık ve çay tanıtım grup başkanlarına..Ne dersiniz haksızmıyız..

http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=9477

tarkaseksüel
18-02-10, 20:35
bence haklılar...

jetaime
18-02-10, 21:20
evet haklilar

fatihvefatih
19-02-10, 00:40
haklılar tabii :)))

twilight
19-02-10, 12:41
:) Tabi ki haklisiniz...Ama bu isler bedavaya olmaz...

ece**
19-02-10, 13:37
E yaniii uşağuummm !! :)) katılıyorum rizelilere :) !

devilscream
19-02-10, 13:52
Güzel bir proje olursa cok iyi olur
Ama sadece Rusya da değil tüm dünyada dönecek bir reklam filmi olmali
Hem onlarin istedigi olur,hem de Tarkan ismi bir kez daha hatirlanmis olur

eskalen
19-02-10, 14:24
Adamlar belki kendilerine gore haklilar...Fakat soyle bir sey var; Tarkan kendisi icin her seyde her yerde oynamasi cok algisal kirlilik yaratir....Yani Tarkan da "ticari bir yuz" olur...Portakal'a kazandir, simdi de findiga caya....Kendi markasini dusunmeli Tarkan...Ki zaten boyle bir sey gerceklesmez de....Baktilar portakali yaptin Tarkan, hemserimiz olarak findigi cayi da sen yap diyorlar....Ama once davranip sen oyantsaydin o zaman!

Biraz Turk damari basiyor bizi de...Tabi ya Trabzonumuzun cayinda findiginda da oynasin hemde memleketi ya diye dusunceler olabiliyor....Fakat her seferinde boyle seyler cikar...Akil onceden kemale erseydi Findik Tanitim Grubu ya da Cay tanitim gurubu Tarkan'i kullanirdi! Ama Tarkan ne findik'a ne de cay'a gore bir yuz degil! Tarkan'in Karadenizli oldugunu bile cok kisi bilmez...Kisacasi bence portakal en iyisi oldu :)

xurush'nine
19-02-10, 16:21
Adamlar belki kendilerine gore haklilar...Fakat soyle bir sey var; Tarkan kendisi icin her seyde her yerde oynamasi cok algisal kirlilik yaratir....Yani Tarkan da "ticari bir yuz" olur...Portakal'a kazandir, simdi de findiga caya....Kendi markasini dusunmeli Tarkan...Ki zaten boyle bir sey gerceklesmez de....Baktilar portakali yaptin Tarkan, hemserimiz olarak findigi cayi da sen yap diyorlar....Ama once davranip sen oyantsaydin o zaman!

Biraz Turk damari basiyor bizi de...Tabi ya Trabzonumuzun cayinda findiginda da oynasin hemde memleketi ya diye dusunceler olabiliyor....Fakat her seferinde boyle seyler cikar...Akil onceden kemale erseydi Findik Tanitim Grubu ya da Cay tanitim gurubu Tarkan'i kullanirdi! Ama Tarkan ne findik'a ne de cay'a gore bir yuz degil! Tarkan'in Karadenizli oldugunu bile cok kisi bilmez...Kisacasi bence portakal en iyisi oldu :)

Arkadasim,soylediklerine katiliyorum,ben de konuyu okudugum gibi asagi yukari aynisini dusundum.Sakin bi tanemizi kalitesiz seviyyesiz bi projade sadece satis artsin diye kullanmasinlar,dedim..Hic unutmam,rahmetli Kemal Sunalin bi filmi vardi.Nefret ettigi bi urunun reklamini yapan bi magdur uzerine..
Aslinda urun berbat bile olsa yaptirmak istemezler deseler inanmam ,ama ote yandan icim rahat ,Tarkan yillardir bunu fark edicek kadar da olgunlasdi bu piyasada.Yapmaz bogle bi sey.(sirf kendi ekonomik cikari icin)Mesela fiyati milyar dolar bile olsa, ben Tarkanin bi sigara reklamini yapicagini duysam,bayginlik geciririm..
Ama cay,ya da findik guzel kalitedeyse ve de yapimcilar seviyeli bi is teklif ediyorlarsa,sanatsal calismalarina,konserlerine paralel olarak bu isi de yapa bilir.Neden olmasin?
Ulkeler lider yuzleriyle de taninirlar,biliyoruz.
Mesela buyuk Ataturk ya da Haydar Aliyev turk oglunun eski kahramanlik seruenlerine nice katkilarda bulundular.Osmanlinin suqutundan sonra "turk sifatina" yakistirilan o klise agiz buzmeleri kiraraktan,cozerekten, ulkelerinin ununu dunyaya tasiyarak,turkun dogrulugunu ,caliskaniligini kanitlayarak.
Su an zamanin hukmu baska.Malesef simdi o kadar buyuk kahramanlar yok.Insanlar devletcilikten biktilar.. Devletten insana fayda yok ki..Neyse...

Tarkan'a gelince.O kendi alaninda,kendi capinda cok onemli isler yapti ulkesini tanitmak adina.Mesela,ruscayi kendi dilim gibi konussam bile ben cikip portakal guzel,alin desem kimse kaale almaz.Ama Tarkan Portakali bi soydu,gerisi malum...
Diyorum ki dunyaca unlu kisilerin,sanatcilarin her dogru firsatta ulkelerini,memleketlerini,halklarini tanitmasinada hic bir mahsur yoktur,tam tersi cok da yarar var.Ama bundan once onlara ulkelerinde,memleketlerinde hak ettilkeri degeri de vermekte fayda var.En azindan o kisinin seve seve kollarini sivayip, cani gonulden bu katkiyi saglaya bilmesi adina.. ;)))
P.S.Evdeki cocugunu bile hep bosuna "doversen", 2x2=4 mantigina gore onun seni sonsuz bi sevgiyle kucaklamasina inkan yok.. :((((

gence
19-02-10, 19:17
Aslında ihracatı artıracaksa oynasın:)Tarım ülkesiyiz ama dışardan ithal etmeye başladık birçok tahılı.Hayvancılıktı geçim kaynağımız, şimdi et dünyada en pahalı Türkiyede satılıyo.İşini yapamayanların görevini tarkan yapsın da ülkenin ekonomisi toparlansın.Tarım ve hayvancılık zor durumda

ottoboys34
19-02-10, 23:23

Katılıyorumm Sana.. Yıllardır hemşerinizdi bu adam dünyaya tanıttı Türkiye'yi şimdi mi aklınıza geldi bırakın Allah aşkına ticari kabarmalarınızı!! Tarkanım en güzelini sen bilirsinn boş işleri yapmaz zaten o..