PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Acıkolik 2010-Nil Ozalp Album

badboyserkan
19-01-10, 21:16
Nil Ozalp - Acıkolik 2010

Avrupa Müzik tarafından yayınlanan albümün prodüktörleri Cengiz Erdem ve Deniz Erdem

Albümün çıkış şarkısı sözü ve müziği Tarkan' a ait olan Acıkolik...

Bunun yanı sıra albümde iki Serdar Ortaç şarkısı yer alıyor. 'Kalp Boş' isimli şarkıda aynı zamanda Serdar Ortaç Nil' e vokal yapıyor. Diğer bir Serdar Ortaç şarkısı ise Serdar Ortaç' ın yıllar önce ilk albümünde seslendirdiği 'Değmez'

Besteci Ersay Üner ise Nil' in albümünde Fotoğraf ile Zevkler ve Renkler isimli iki şarkı ile yer alıyor.

'Acıkolik' isimli albümde bunların yanı sıra söz ve müziği Nil' in kendisine ait 'Aşk Kalmadı', 'Hadi Ya', 'Evren' adlı üç şarkı bulunmakta...

Şarkıların düzenlemelerinde Kıvanç K, Ozan Çolakoğlu, Erhan Bayrak, Yıldıray Gürgen, Gürsel Çelik, Can Algeç, Suat Aydoğan ve Ersay Üner imzaları bulunuyor. Albümün fotoğraflarını ise Serkan Şedele çekti.

http://img84.imageshack.us/img84/5885/facebookanasayfa34neww.jpg (http://img84.imageshack.us/i/facebookanasayfa34neww.jpg/)

Nil Ozalp'in Yeni albumunde Yer Alicak Tarkan Sarkisi;

Acıkolik

Bir seviyor bir sevmiyor,
Bir gel diyor bir git diyor,
İçimin kor ateşleri bir yanıyor bir sönüyor,
Bir yaz oluyor bir kış oluyor,
Bir ısıtıyor bir üşütüyor,
Aşk bahçemin gülleri bir açıyor bir soluyor,
Söküp atayım diyorum onu benden,
Basıp gideyim bu yasaklı sevdadan,
Kolaysa hadi git diyor kalbim,
Hadi git gidebiliyorsan...
Yırtıp atayım diyorum resmini,
Sileyim numarasını telefonumdan,
Kolaysa hadi sil bakalım diyor kalbim,
Hadi sil göze alıp silebiliyorsan,
Hadi sil silebiliyorsan...
İn mi cin mi ele geçirip beni altüst etti dengelerimi,
Aa
Kuşatıp apansızca yıktı sapasağlam kalelerimi,
Deli miyim acaba acı kolik mi,
Alıştım esaretine iyi mi,
Aa
Uzağıma kaçtıkça koynunda buluyorum kendimi...

Soz-Muzik : Tarkan

Şarkıyı Orijinal Kalite Olarak Tamamini Bu linkten Dinleyebilirsiniz;
http://www.facebook.com/reqs.php#/video/video.php?v=293312761347&ref=nf

devilscream
19-01-10, 21:37
Sarki idare eder
Ama her önüne sarki vermesine anlam veremiyorum
En azindan daha önemli isimler olsa daha iyi olur bence

trknmania
19-01-10, 21:43
OFFF süper bir şarkı yazmış yine tarkaannnnnn:))bayıldım sözlere ...teşekkürler serkan paylaştığın için:)

yahuu bayıldım ben bu şarkıyaaaaaaaaaaaaaaa:))allahıım dinle dinle bu kaçıncı tekrar sayamadım bileeeeeee:)acilen tamamını dinlemek istiyoruummmmmm:)tarkanım döktürmüş yine yaaaaaa.......!!!!!!!!!!!!!♥ ♥ ♥ ♥:17::17::17::20:bravo

eskalen
19-01-10, 21:50
Yeni duydum sarkiyi...Gercekten sozlerine bayildim ozellikle....Tarkan gercekten onune gelene sarki veriyor...Yani belki de cok cok ilerde kariyerini besteci olarak sanatcilara sarki dagitmakla da surdurebilir....Ben az cok bunun bir isigini goruyorum....
Sarki idare eder...Sarkidaki hikayeyi guzel sozlerle betimlemis Tarkan...

Rumeli59
19-01-10, 22:18
demek bu sözleri tarkan´dan mis cünkü o sözleri Television´da Taksim konser veriken görmüstüm

twilight
19-01-10, 22:37
:) Bende paylastim...
Sarki gerceken cok hos...Sözü olsun müzigi olsun.
Kadinin sesi de idare eder...Gelecegin Bengü'sü olabilir...
Serdar'in bestesi de güzel...Hos...Basarilarinin devamini dilerim Nil hanim'in.

bounce
19-01-10, 22:43
güzel şarkı ,hatun hoş ama ses enkaz..
eski ozan çolakoğlu düzenlemesiyle ve her zamanki tarkanın okumasıyla daha da iyi olurdu. albümün b kısmında olabilirdi.

İZMİRLİ
19-01-10, 22:54
Bu şarkının albüme konmayıp başka birine verilmesi isabet olmuş, çünki ben pek beğenmedim sözleri. Vasat bir Tarkan şarkısı olmuş...Çakmak çakmak ve çantada keklik'in sözlerine ve bütününü açık söylemek gerekirse pek begenmemiştim, fakat orda sibel can faktörü vardı, iki parçayıda super okudu, bu hatun kimdir? nedir? bilmiyorum, umarım çok kötü bir iş çıkmaz ortaya.

Tar-Khan
19-01-10, 22:59
tam tarkanlik bir beste...
keske o okusaydi...

TorNadO
19-01-10, 23:35
Nakarat kısmını çok başarılı beste yapan arkadaşlar hareketli şarkıların ne kadar zor olduğu konusunda bence hem fikirdir.
Tarkan çok rahat çıkartıyor böyle şarkılar istese beste vermeli böyle 100 tane yapar satar.
İşte serdar'la aralarında ki fark bu

Her yazdığına şarkı demiyor dağıtmıyor gerçi bu aralar fazlasını yptı ama şunuda düşünmek gerekir bu pisaya öyle oldu ki kendisi yoksa bile böyle şarkı vererek ismini devamlı gündemde tutuyor

Eskiden olsa buna ihtiyaç bile olmazdı fakat bu internette şarkılar günlük tüketildiği için bu yol birazda mecbur kalıyor Tarkan...

Yorum ise içler açısı bir yorum bumuymuş yani Serdar'ın bomba dediği şarkıya yazık olmuş o kadar.

smh
19-01-10, 23:39
bence vasat bi parça iyiki de vermiş bence bugüne kadar okuması gereken tek parça murat boza verdiği püf şarkısı keske onu okusaymıs sibel cana verdiği şarkılar zaten kadın sarkıları emir'e verdği parçada vasattı yani tarkanın okuması gereken tek şarkı püftü diğerlerini vermesi doğal ayrıca umarım buna benzer sarkılar yoktur daha olgun şarkılar bekliyorum tarkandan

denizmavisi
20-01-10, 00:00
şarkının sadece sözleri güzel ne bestesinde ne de söyleyenin sesinde iş yok, Tarkan da sürekli beste yapmamalı yoksa Serdar gibi kendini tekrar etmeye başlar

**MegaStarkan**
20-01-10, 00:36
Nakarati güzel, aa kismi iyi. Bazi sözler eski sarkilarini animsatiyor, bu sorun kalkmasi gerek. Bu acidan biraz yenileyeci olmali. Tarkan'in sarki vermesi torpilden baska birsey degildir... sarkicinin sesi etkileyeci degil. Serdar ile olan düet de fena degil. Basarilar... yanliz diger arkadaslarin da dedigi gibi, Tarkan daha secici olmali sarki verirken. Sesi güclü olan biri bu sarkiyi daha güzel vurgulardi.

mordum
20-01-10, 02:04
tarkan söyleseydi iyi söylerdi biraz daha iyi bir düzenlemeyle...

MassConfusion
20-01-10, 03:09
Tarkan güzel parçaları dağıtıyor anlamıyorum.

start_the_fire
20-01-10, 11:07
Bu şarkının albüme konmayıp başka birine verilmesi isabet olmuş, çünki ben pek beğenmedim sözleri. Vasat bir Tarkan şarkısı olmuş...Çakmak çakmak ve çantada keklik'in sözlerine ve bütününü açık söylemek gerekirse pek begenmemiştim, fakat orda sibel can faktörü vardı, iki parçayıda super okudu, bu hatun kimdir? nedir? bilmiyorum, umarım çok kötü bir iş çıkmaz ortaya.

Aynen dostum dediklerine katılıyorum bende beğenmedim pek şarkı sözlerini saten tarkanın bu aralar neden herkeze şarkı yazdığına hiç anlam veremiyorum böyle yaptığında daha mı iyi yaptığını sanıyor kendi düsünsün ama biz albüm bekliyoruz milletten dinlemeyelim tarkanın yazdığı şarkıları lütfen tarkan

pare pare
20-01-10, 14:26
Sarki guzel . . .

meryem_17
20-01-10, 14:27
Bence gayet güzel bi şarkı kadının sesi ewet biraz wasat ama düzenlemeyle güzel olmuş.Bu şarkının tutacağına inanıyorum bence çok güzel bi şarkı eee tarkanım yazdı yhaaaaa:10::10::10::10::10:

ozangüney
20-01-10, 14:35
okuma olarak nil özalpı başarısız buldum ama tarkan bu şarkıyı vererek hata yapmış çok güzel bi parça ayrıca nil özalp ii pazarlamada yapapamış galiba albüm için emir gibi patlıcağını zannetmiyorum

szr67
20-01-10, 15:18
şarkıda nazan öncel altyapısı var gibi sanki onun şarkılarına benziyor tamamını dinledim şimdi çok güzel parça

au13
20-01-10, 16:22
Sozleri cook guzel her zamanki gibi:22:

ece**
20-01-10, 16:26
şarkının sözleri çookkkkk güzellll...ama söleyen kadın iyi sölemiş mi? bence HAYIR..zaten sewmiorum herkese şarkı werme olayını..sözler sırf tarkanıma ait die dinledim...

Pamela_beyazgul
20-01-10, 17:23
su anda dinliyorum, cok begendim :) ozellikle nakaratini guzel, muzigi da super!!!

Yakisikli89
20-01-10, 17:34
.. ve dinledim parcayi.

1. Nakarat bölümü cok güzel. Sarkinin diger sözlerini cok basit buldum
2. Alt yapi'da, eh ..., hafif Nazan Öncel sarkilari'ni dinler gibi oldum
3. Sarkinin girisi güzel, seside güzel, ama gittikce ses vasatlasiyor
4. Tarkandan tek ricam su 'kalp' kelimesini her seferinde sarkilarinda kullanmasin; sevgi ask adami biliyoruz ama bunlar baska cümlelerlede ifade edilebilir.

Ama dinliyecegim sarkiyi, cünkü tarkancigimiz yazdi :10:

berkan
20-01-10, 18:59
suan dinliyorum sarkıyı valla ne sözleri begendim ne müzigi kötü olmamış çok kötü olmuş .

starzu
20-01-10, 20:09
güzel dinledikçe daha çok seviyorum:36:

SESA
20-01-10, 20:24
şarkı fena değil ama başkası söylese daha çok sevebilirdim

askmeleyi
21-01-10, 00:06
bencede cok guzel bir sarki:)))) :20: begendimm super

fatihvefatih
21-01-10, 01:14
Şarkı bomba gibi yaaaaaaa sürekli bu parçayı dinliyorum, Tarkan yine yaptı yapacağını :))

Buzlukahve
21-01-10, 01:45
1990 yılların şarıkıcısı pınar aylin gibi olmuş tarzı:) 2010'lu yılların pınar aylini olabilir ilerde..

twilight
21-01-10, 03:21
şarkı falan filan onu boşverin de Serkan abi albüm kapağını eklemiş iyi bakın bir şeyi farkediyor musunz,sanki bir esinlenmedir...Tarkan'in Metamorfoz albümünde de kril vardi hatirlarsaniz...hatta Tarkan yazilmadigi icin Tarkaf yazmislardi... ;) Bu da onun gibi bi siy...Ama albümü muhakkak alicam... ;)

siboss1992
21-01-10, 12:26
sarki hos da sanki tarkan seslendirse daha mi güzel olur diye düsünüyorm..

tarkan_mania
21-01-10, 16:49
Şarkıyı Tarkan söylese iyi olabilrDi..
Kadının sesi tek kelimeyle berbat,, hiiiç beğenmedim...:15: :19:

RaSKaS
21-01-10, 17:56
güzel, hareketli bir parça.
sözler fena değil , yorum da öyle.

szr67
21-01-10, 18:52
tarkan parçaları neden böyle oluyor bilmiyorum dinledikçe insanın hoşuna gidiyor.sürekli dinliyorum yazın albüm çıksaymış bomba olurmuş bakalım klip nasıl olacak.

princeofpersia
22-01-10, 11:40
Süper Parça galiba bu sözlere dayanarak yeni albümün atom bombası kadar etkili olacağına inanıyorumm tarkan her zaman başarısını öne sürdü...:20::19:

haluk seki
22-01-10, 11:49
güzel şarkı ,hatun hoş ama ses enkaz..
eski ozan çolakoğlu düzenlemesiyle ve her zamanki tarkanın okumasıyla daha da iyi olurdu. albümün b kısmında olabilirdi.

evet ses güzel değil
böyle buğulu geliyorrr

ama şarkıyı beğendim

redjingle
22-01-10, 11:49
Tanıyorum kızı, bizim radyonun eski çalışanlarından, babası eski patronum Ersin abi..Zamanında nilin programı için jingle yapmıştım hatta hala durur kayıtları o zamanki sesi de hemen hemen aynıymış, şimdi dikaktimi çekti.Bi ara o jingle ı paylaşırım.Ama şunu söyliyim, eski halini bilen biri olarak, yeni halinde yapay bir seksilik oluşturulmuş istenmeden. Halbuki nasıl da doğal bir sevimliliği vardı. Değişimi görseniz inanamassınız. Keşke öyle kalsaydı. Gerçi şu anda da çok kötü deil, ama eski halini bildiğim için yadırgadım...Başarılar kendisine...Ne olursa olsun Tarkan'la çalışıyo...Çok şanslı.

sally
22-01-10, 14:02
Sarki idare eder neden Tarkan sarkilarin bskalarina veriyor anlamiyorum

fuatuslu
23-01-10, 16:00
güzelmiş :)

yasinenessahin
23-01-10, 16:37
şarkıııııııı ıııııı hani böyle biraz baladırdın gibi :D

HakanÇelik
29-01-10, 12:46
Başa taç edilecek şarkıların arasında kendine yer bulacağından hiç şüphem yok. Mükemmel...

Slyozi_Angela
29-01-10, 13:36
süper bi şarki yaa...eee söz müzik TARKANİN nasil olmaliydikiii ?!

uniqe
29-01-10, 14:45
kusura bakmasın ama sırf kafiye olsun diye klişe sözlerden kurtaramıyor kendini söz yazarken. Bam teli isimli şarkısının giriş melodisini hızlandırın, nakarat kısmında ben sen olamam benzerliğini yakalayın, hop oldu size şarkı. Copy paste besteler.

xurush'nine
29-01-10, 21:07
Sarki cok guzel.Ilk defa ve tanimadiginiz bir sesden dinlerken bir az uzak gelmesi qayet normaldir.|Ben mesela bir gece pes pese 3-4 saat dinledim.Once sozlerini ezberlemek icin dinledim.Sonra hic bikmadim dinlemege..
Dinledikce daha da begeniyorsun.Sarki hareketli,kulaga hos,sozleri de sakakarisik bir hikaye.Nakrati cok eglenceli.E daha ne olsun,hem eglendiriyor,hem gulduruyor ,hem dusunduruyor.Bi de mesaj veriyor,galiba biricik Tarkanimizin kalbi de bos degilmis..Ne guzel... Harika valla,tebrikler, bravo!!!!

marvel-55
12-02-10, 06:13
Orta derecede bir sarki, tarkanin hatrina dinlerim, tarkan destek veriyor ama hit sarki vermiyor kimselere tabi sarkiyi söylemek icin yorum da gerek ayni sarkiyi tarkan söylese baska olur

kujo
12-02-10, 15:52
berbat şarkı arkadaşlar abartmayın lütfen. böyle şarkılarla gelecekse yeni albüm bir yıl daha beklesin.

nedjohnlansen
13-02-10, 01:44
"yırtıp atayım diyorum resmini" kısmı tarkan'a çok yakışırmış. bence bu şarkı metamorfozda olsaydı en iyi şarkı olabilirdi. tarkan böyle şarkılarla bi albüm yapsa karma kadar olmasa da güzel bir albüm yapabilir. keşke bunu da vermeseymiş albümde yer verseymiş, çünkü 10 şarkılık albüm kimseyi tatmin etmez. bence 15 şarkılık bi albüm yapmalı ki 5 tanesi çok iyi olmasa bile diğer 10 şarkı güzelse iyi olmayan 5 tanesine de alışkanlıkla severdik. sorun kalmazdı. ayrıca şarkının düzenlemesi gerçekten dandik, tarkan'ınki daha iyi olurdu düşünün.