PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baydemir, Hasankeyf'e destek veren sanatçılar...............

belfü
14-01-10, 19:26
TARKAN, SEZEN AKSU VE AJDA PEKAN’I KCK KONUSUNDA UYARIYORUM

KCK/TM sorgusu kapsamında kendisine Hasankeyf ile ilgili de sorular yöneltildiğini söyleyen Osman Baydemir, “Samimiyetle ifade ettim, ömrümün yettiğince Hasankeyf’i korumak için çaba sarfedeceğim. Hasankeyf’i korumak için çaba sarf etmek her Türkiyeli Kürt’ün ve Türk’ün yurttaşlık görevidir. Doğrusu Hasankeyf’i yaşatma girişimi KCK’nın girişimi olarak lanse ediliyor ve bu konuda sorgulanıyoruz. Bana göre sıra Tarkan’a, Sezen Aksu ve Ajda Pekkan’a ve bugüne kadar Hasankeyf’i, Zeugma’yı veya Alionayı savunan ve korumaya çalışan, Türk aydınları ve sanatçılarına gelebilir. Aman, aman dikatli olun hemen KCK’lı olabilirisiniz. Böyle bir damga yiyebilirsiniz” dedi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, kendisine yöneltilen bütün soruları, bütün açıklığıyla ve ayrıntısyla ortaya koyduğunu da ifade ederek, “Üyesi olduğum DTP’nin ve onun legal kollarının komisyanlarının faaliyetleridir bunlar. Bütün bu faaliyetleri bilerek ve isteyerek yaptım. Ve bütün bu faaliyetleri bilerek ve isteyerek de yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.http://www.nethaber.com/Toplum/129983/Osman-Baydemir-Sezen-Aksu-ve-Ajda-Pekkani