PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eurovision 2010 Turkey ‘den Tarkan’ı ..........

belfü
14-01-10, 16:02
Avrupa Yayın Birliği (EBU) Erovision Şarkı Yarışması Başkanı Svante Stockselius, TRT’nin yarışmaya her yıl iyi performans sergileyen güçlü sanatçılar gönderdiğini belirterek, Türkiye’yi yarışmada temsil edecek Hadise’nin favoriler arasında gösterildiğini söyledi.

Stockselius, A.A’ya verdiği özel demeçte, Moskova’da 16 mayısta yapılacak finalde puanların ilk kez, yüzde 50′şer ağırlıkla tele-oylama ve jüri oylarıyla belirleneceğini ve bu sistemin gelecek yıllarda da devam ettirileceğini belirterek, bu sistemin de, yarışmaya katılan sanatçıların müziklerinin kalitesine göre sıralanmasına katkıda bulunacağına inandığını kaydetti.

Türkiye’nin Avrupa’daki vatandaşları sayesinde her yıl tele-oylama sayesinde çok puan toplamasının bu durumdan olumsuz etkilenmeyeceğini ifade eden Stockselius, “TRT her yıl zaten güçlü, iyi performans gösteren, kaliteli ve iyi koreografiye sahip sanatçılarla katılıyor. Nitekim Hadise de bu yılın favorileri arasında gösteriliyor” diye konuştu.

Stockselius, 2003 yılındaki Eurovision yarışmasına çok zorlu yarışmacıların katıldığını ancak Sertap Erener’in olağanüstü performansıyla birinciliği kazandığını belirterek, “Sertap Erener yarışmaya katılanların en iyisiydi. Çok zorlu bir yarışma olmasına rağmen hakkıyla birinci oldu” ifadelerini kullandı.

-”2010′A TARKAN’I GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM”-

Stockselius, Eurovision’a genelde her yıl ülkelerinde meşhur veya popüler olan sanatçıların katıldığını ancak gelecek yıl yarışmaya daha çok yerel değil, uluslararası üne sahip kişilerin katılımını sağlamaya çalışacaklarını belirterek, “Türkiye 2010′da Tarkan’ı yollarsa çok sevinirim” dedi.

İstanbul’da 2004 yılında düzenlenen yarışmada başlatılan, yarı finallerde tele-oylama sisteminin kullanılması uygulamasının bu yıl da devam ettirileceğini belirten Stockselius, finalde uygulanacak yüzde 50′şer tele-oylama ve jüri puanı sisteminin başarılı olması halinde, bundan sonraki yıllarda yapılacak yarışmaların yarı final bölümlerinde de bu yönteme geçilebileceğini vurguladı.

Eurovision Şarkı Yarışmasının sadece bir şarkı festivali olmadığını söyleyen Stockselius, “Eskiden birbirleriyle sorunlu olan veya düşman olan ülkeleri bir araya getirip, aynı yarışmada bu ülkeleri barıştıran bir yarışma. Ancak yine de bunun siyasi bir yarışma olmadığının altını çizmek isterim” diye konuştu.

Stockselius, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da Fas, Lübnan gibi bazı Arap ülkelerinin EBU’ya üye olduklarını, bu ülkelere her yıl davet yollandığını, ancak söz konusu ülkelerin maddi durumlarını gerekçe göstererek yarışmaya katılmadıklarını söyledi.

Moskova’daki Eurovision Şarkı Yarışması’nın, yarışma tarihindeki en pahalı organizasyon unvanına sahip olduğunu ifade eden Stockselius, “Ruslar Moskova’daki organizasyon için 30 milyon avro masraf yaptılar. Bu kadar yüksek bütçe olmasına rağmen ekonomik kriz nedeniyle bazı ülkelerin de katılamamasından dolayı üzgünüm. Yarışmaya katılan 42 ülke, Moskova’da birincilik için yarışacak” dedi.http://www.sesliturkey.com/eurovision-2010-turkey-den-tarkani-istiyor.html

twilight
14-01-10, 17:39
yok sabahlayin gördüm manga grubu gidecek :)
tarkanla iliskisi kalmadi artik eurovizionun,
en azindan bu sene icin.

ece**
15-01-10, 15:52
ayy ne tarkanı ya. gitmio işte gelmeyecek beklemeyin boşuna :) manga gidecekmiş... mangaylada sonlardan buluruz heralde kendimize bi yer...

meryem_17
15-01-10, 19:09
ayy ne tarkanı ya. gitmio işte gelmeyecek beklemeyin boşuna :) manga gidecekmiş... mangaylada sonlardan buluruz heralde kendimize bi yer...

Sana aynen katılıyorumm garanti sonlardan olur yerimiz.:18::18::18:Ama bu yabancı ülkelere belli olmuo rock müzik şuan çok yaygın belki birnci olurz oda sondan birinci anca :28::28:

twilight
15-01-10, 19:29
Yoo,bence öyle demeyin arkadaşlar.
2004 yilinda Athena adli rock grubu 4.olmuştu ;)
2008 yilinda da Mor ve Ötesi adli rock grubu 7.olmuştu ;) Gerçi 7. çok iyi bir başarı değil ama 1980'lere bakılırsa gayet gayet iyi bir başarı bunlar ;) Belki Manga'da iyi bir başarı yakalar...Umarim...Aslinda Sertab'tan sonra kimsenin birinci olacagina inanmiyorum...Tarkan katilsaydi olurdu...Ama artik en üst starlar denilen Sezen Aksu ve Nazan Öncel bile katilsa olmaz... :)

istanbul 1453
15-01-10, 19:50
arkadaşlar belki farkında diilsinz ama manga şu anda türkiyedeki en popüler ve en kaliteli müzik yapan grup.Ben ilk üç bekliorm açıkcası,Hadiseden çok çok daha başarılı manga ve sadece yaptıkları müzikle ve kazandığı ödüllerle gündeme geliyolar(mtv vs.)çok ii bir tercih olmuş ve inş birinci oluruz,ilk defa bu kadar umutluyum 1.cilik konusunda açık söylim

eLiF
16-01-10, 01:17
manga doğru seçim bence iyi bi derece alırlar.. ama artık şu yarışmayla tarkan adını yanyana görmekten sıkıldım her yıl aynı haberler gitmicem dedi işte daha ne desin....

jetaime
16-01-10, 01:26
manga cok kotu bir secim
vallah sadece bir defa eurovision'da bir rock grubu kazanmis
vallah pop daha iyi bunun icin
keske murat boz gidecek yaaa

xurush'nine
16-01-10, 18:47
Bence Murat da cok guzel bir secimdi.Ve Murat bize daha yakin bir isim,e ne de olsa Tarkanin izlerini tasiyoo,ama gercekci olursak ,Manga su an bana gore daha uygun bir secim: hem grubun genel platformu acisindan(su an dunyada daha bir "fizik otesi gorunumlu" ve felsefesi olan isimler tercih edildigine gore) ,hem de az cok kendinden dunyada sozettirmis bir grup oldugu icin..
Secim su ve ya bu olsun, ama Turkiye icin en hayirlisi neyse o olsun!-diyorummm

jetaime
16-01-10, 21:54
Bence Murat da cok guzel bir secimdi.Ve Murat bize daha yakin bir isim,e ne de olsa Tarkanin izlerini tasiyoo,ama gercekci olursak ,Manga su an bana gore daha uygun bir secim: hem grubun genel platformu acisindan(su an dunyada daha bir "fizik otesi gorunumlu" ve felsefesi olan isimler tercih edildigine gore) ,hem de az cok kendinden dunyada sozettirmis bir grup oldugu icin..
Secim su ve ya bu olsun, ama Turkiye icin en hayirlisi neyse o olsun!-diyorummm

evet dogrusun :20:

siboss1992
17-01-10, 15:55
Bende bu sene birinci olucami hic zannetmiyorum..
Ama kac senedir ilk 10 dan daha kötü olmadik bu sene de ólmayiz diye düsünüyorum..

MassConfusion
17-01-10, 16:19
Çok beklersiniz.