PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi Sezen!

Yakisikli89
04-01-10, 18:21
Haydi Sezen, Tarkan’ı yine uçurursun sen!

Tarkan, “Şımarık” şarkısı yüzünden küstüğü Sezen Aksu ile Amerika’dan el ele gelince, 2 Nisan 2007’de şöyle bir yazı yazmıştım Milliyet’te:
Tarkan, bugün yurtdışında biraz da olsa tanınıyorsa bunu okuduğu Sezen Aksu şarkılarına borçlu. Ancak sonra bana göre Tarkan’ın yaptığı bir yanlış yüzünden araları açıldı. Tarkan da Sezen’e inat Nazan Öncel’le çalıştı.
Tarkan’a, Sezen Aksu’yla aralarının açık olduğu ama Nazan Öncel’le henüz çalışmaya başlamadığı dönemde-yanılmıyorsam Moskova’da - senin yerinde olsam her şeyi bir yana bırakır, “Minik Serçe”yle barışırdım demiştim. Tabii Tarkan beni değil içinden gelen sesi dinledi. Çünkü Sezen’e kırgınlığı henüz geçmemişti.
Ve aradan yıllar geçti.
Tarkan’la Sezen, birlikte tatil yaptıkları Amerika’dan eskiden olduğu gibi yine sıkı dostlar olarak döndüler Türkiye’ye...
Geç de olsa Tarkan’ın doğru yolu bulmasına sevindim.
Tarkan gibi starlar ya “Sezen Aksu’cu” ya da “Nazan Öncel’ci” olmamalı.
Tarkan gibi “megastar”lar herkese eşit mesafede durmalı, şarkının iyisini kim yapıyorsa gidip ondan almalı.
Tarkan’ın bu yaza yetiştirmeyi planladığı albümünde eskiden olduğu gibi yine Sezen Aksu şarkıları olacak.
Tarkan’la Sezen Aksu’nun işbirliğini özlemiştik. Bu işbirliğinden ortaya “Şımarık” tadında yeni eserler çıkar ve bu sayede “Megastar”ın yıldızı yeniden parlar.
“Tarkan, ‘doğru’yu buldu” başlıklı yazımın üstünden 26 ay geçti ve “Megastar” yeni albümünde Sezen Aksu şarkıları olacağını açıkladı.
Sadece Tarkan ve Tarkan hayranları için değil, müzik adına da olumlu ve sevindirici bir gelişme...
Peki Sezen Aksu, Tarkan’ı adeta uçurup “Megastar” yapan “Şımarık” ve “Şıkıdım” gibi yeni besteler yapabilir mi?
“Böyle şarkılar 10 yılda bir çıkar” derler...
Aradan tam 10 yıl geçtiğine göre mesele yok!
Haydi Sezen, Tarkan’ı yeniden uçuracak “bomba”lar bekliyoruz senden...
Dip not: Tarkan, albüm kartonetine “Şımarık”ın bestesinin Sezen Aksu, Ozan Çolakoğlu ve kendisine ait olduğunu yazmıştı. Aksu, yapım şirketine, “Şımarık, yüzde 100’ü bana ait bir şarkıdır” diye ihtarname çekince, araları açılmıştı.

Kaynak: Haberkonseyi.com (Yazar: Ali Eyüboglu)

yasinenessahin
04-01-10, 18:23
güzel yazı . teşekkürler

twilight
04-01-10, 18:25
:) doğruuu....şımarık gibi şarkılar 10 yılda bir gelir...ve o 10 yıl bitti! :) ve bizde şarkımızı bekliyoruz...ha sezen ha nazan ha yıldız ha diğerleri....hiiiiiç farketmez...biz TARKAN'ı bekliyoruz...!

tarkaseksüel
04-01-10, 18:29
tarkan çok buyuk bı cahıllık yapmış gençliğine kaptırmış olmalı neysekı aklı basına geldi...
sezen ın çok buyuk hakkı yendii...

denizmavisi
04-01-10, 18:42
herkes hata yapabilir Tarkan da geçmişteki hatalarını anlamıştır eminim, bana göre bu albüm Tarkan'ın 2. dönüm noktası olacak kendisi de farkındadır bunun o yüzden şarkı seçiminde çok dikkatli olmalı ve sıradan değil de kendisine yakışan güzellikte bir albümle karşımıza çıkar inşallah

meryem_17
04-01-10, 19:19
Sana aynen katlyorum koskoca Orhan Babamız bile ne demiş^^Hatasız Kul Olmaz.^^Gençlikte herkez hata yapablir albüm we şarkı konusunada gelince Tarkan'ın albümüne adını werdiği gbi bu albümde Bomba gbi Patlıycak bundan hiç şüphem yok.:1::1::1::1::1:

pare pare
04-01-10, 19:38
Sezende Tarkanda ayrilikda ikisine guzel sarkilar besteliyor . . . Simdi ikisi bir olunca gorun neler olur o zaman . . . Inanilmaz bir sey . . .

TorNadO
04-01-10, 19:47
Neden herşeyi Sezen'e bağlıyorlar, bu ülke'nin %85'i Sezen'den beste alıyor ne oluyor peki hepsi birer yıldız halinemi geliyor.

O şarkıları öyle bir yorumladı ki Tarkan o şarkılar o yorumların etkisi ile efsane oldular, ayrıca devamlı Sezen-Nazan-Tarkan üçgeni şaçmalıgı bi kesin bir bilgisi olmayan insanlar hep yanlış şeyler biliyorlar.

Tarkan kendi yazdığı şarkılar ile efsaneliğini garantiledi Tarkan şarkı yazamıyor muş gibi devamlı böyle ondan bundan beste alması konusu yazılıp çiziliyor.

Kuzu Kuzu-Gül Döktüm Yollarına-Unutmamalı-Ölürüm Sana-Arada Bir-Gitti Gideli Tarkan bu ve bir çok hitt olmuş şarkılarında hep söz müziğine kendisi imza attı

Bu şekilde devamlı mecburmuş gibi böyle yapıldıgı zaman ben Sezen Aksu'dan soğuyorum
sevdiğim insandan beni soğutuyorlar.

Son zamanlarda o kadar kötü şarkılara imza attı ki Sezen açıp dinlemeye değmez diyeceğimiz şarkılar,bazen överken görmemek yada başka deyişle bazı şeyleri görmezden gelmek Tarkan'a yapılmış en büyük haksızlık

Adam tek başına albüm yaptı dört koldan eleştirdiler yinede başarılı oldu fakat tüm bunlara rahmen Tarkan için neler yazılmadı.

Sezen birbirinden kötü şarkılara imza atıyor hala Sezen Aksu'yu Tarkan'nın kurtarıcısıymış gibi yansıtıyorlar.

Evet Sezen Aksu çok çok büyük bir bestecidir,bunu kimse inkar edemez fakat Tarkan bir o kadar büyük bestecidir ve hareketli şarkıları en iyi yapan bu ülke'ye bu şarkılara yaparak yol göstermiş bir insandır.

Kuzu Kuzu nakaratı arada bir dinletmek lazım bu insanlara...

start_the_fire
04-01-10, 22:02
Sezen aksu acıkca söylemek gerekirse türkiyenin en büyük sanatcısı ve tarkan artık sezen aksudan yardım istemesi tarkanı kücük düsürüyor bence nedemek Tarkan sezen aksunun oğlundan şarkı alıyormus ne kadar komik öyle değilmi arkadaslar Tarkan artık olgunlaştı ne yaptığını bundan sonra neler yapacağını bilen bir insan ve bir magastar diye düsüyorum Sezen aksuya muhtaç kalacaksaa OoO olmaz ama böyle tarkanın kendisine gelmesi lazım megastara bu 5 yılda hic yakısmayacak hareketler görüyorum Hani Kuzu kuzu geldim diyorsun yineee gel kavur bizi.... tarkan cok özledik o danslarını o saclarını hadi tarkan cık artık görsün türkiyenin en büyük sanatcısı kim olduğuna artık senin yola tek basına devam etmen gerekiyor artık ayaklarının üstünde durmak gerekiyor kimseye muhtac kalma tarkan En büyük star sensin ve hep öyle kalacaksın Albüm cıktıktan sonra ben bu tarkandan bile iyi giyinirim diyenleri görmek isterim burda bakalım nasıl giyiniyorlarmıs göreceğiz birlikte tabikide simdi sezen aksu ile düet yaparsa bülent ersoy ile düet yaparsa tabikide iyi bir albüm olacağından hic süpem yok ama benim dediğim su tarkan tek basına birşey yapsın ki görsün cümle alem tarkanımın ne olduğunu

Bamboo
04-01-10, 22:55
tarkan sezen olmadan da çok iyi işler çıkartabiliyo.. bunun en büyük kanıtı şımarık'tan bi kat iyi olan kuzu kuzu şarkısı var.. ben böle bişey bekliyom..

kartales26
04-01-10, 23:28
ya anlamıyorum ben kadın yaşlandı gitti son dönemde yaptığı şarkılar hiç bir şeye benzemiyor ama hala magazin basınında sezen aksu'yu olduğundan büyük göstermeye çalışan bir sürü yalaka var.tamam eski şarkıları güzeldi iyi şarkılar yapıyordu ama artık bitti bunu en son çakkıdı şarkısıyla anladım iğrenç bir şarkı...son zamanlarda yaptığı şarkıları bir düşünün şöyle güzel akılda kalan sağlam bir şarkısı var mı? sesi konusunda da sezen aksu hiç bir zaman öyle çok büyük ses olmadı ajda pekkan nilüfer gibi seslerin yanında her zaman silik kalmıştır.Kaç kere konserine gittim sahnede komiklikten başka hiç bir şey yok canlı performans kötü...Yani ajdayla falan mukayese bile edilebilecek değerde değil sahnesi ben sezen aksu'yu günümüzde serdar ortaç'a benzetiyorum.ses olarak zayıf besteleri iyi tabi hakkını da yemeyelim serdar ortaçtan beste konusunda 2-3 gömlek üstün ama bence hiç bir zaman bir star olamadı.Sadece medyadaki sağlam dostlukları sayesinde gerektiğinden fazla değer görüyor bence

denizmavisi
04-01-10, 23:55
Neden herşeyi Sezen'e bağlıyorlar, bu ülke'nin %85'i Sezen'den beste alıyor ne oluyor peki hepsi birer yıldız halinemi geliyor.

O şarkıları öyle bir yorumladı ki Tarkan o şarkılar o yorumların etkisi ile efsane oldular, ayrıca devamlı Sezen-Nazan-Tarkan üçgeni şaçmalıgı bi kesin bir bilgisi olmayan insanlar hep yanlış şeyler biliyorlar.

Tarkan kendi yazdığı şarkılar ile efsaneliğini garantiledi Tarkan şarkı yazamıyor muş gibi devamlı böyle ondan bundan beste alması konusu yazılıp çiziliyor.

Kuzu Kuzu-Gül Döktüm Yollarına-Unutmamalı-Ölürüm Sana-Arada Bir-Gitti Gideli Tarkan bu ve bir çok hitt olmuş şarkılarında hep söz müziğine kendisi imza attı

Bu şekilde devamlı mecburmuş gibi böyle yapıldıgı zaman ben Sezen Aksu'dan soğuyorum

Son zamanlarda o kadar kötü şarkılara imza attı ki Sezen açıp dinlemeye değmez diyeceğimiz şarkılar,bazen överken görmemek yada başka deyişle bazı şeyleri görmezden gelmek Tarkan'a yapılmış en büyük haksızlık

Adam tek başına albüm yaptı dört koldan eleştirdiler yinede başarılı oldu fakat tüm bunlara rahmen Tarkan için neler yazılmadı.

Sezen birbirinden kötü şarkılara imza atıyor hala Sezen Aksu'yu Tarkan'nın kurtarıcısıymış gibi yansıtıyorlar.

Evet Sezen Aksu çok çok büyük bir bestecidir,bunu kimse inkar edemez fakat Tarkan bir o kadar büyük bestecidir ve hareketli şarkıları en iyi yapan bu ülke'ye bu şarkılara yaparak yol göstermiş bir insandır.

doğru söylüyorsun da şunu da unutmamak gerekir şu an piyasada yine en güzel besteler sezen'den çıkıyor o da olmasa birbirinin aynısı şarkılar dinleyip duruyoruz; ayrıca Tarkan'ın metamorfoz albümünün belli bir seviyeyi aşamadığını gördük dilli düdük gibi kötü şarkılar da çıkıyor Tarkan'dan o yüzden toparlanması için birilerinin yardımına ihtiyacı var illa sezen olması şart değil tabiki ama güzel şarkılar alması lazım ve bu albüm sıradan olmamalı; herkes her zaman güzel beste yapamayabilir bir yerde kabullenmek lazım kim güzel işler çıkarıyorsa onunla çalışmalı bana göre

xurush'nine
05-01-10, 00:06

Diline-agzina,eline,yuregine saglik arkadasim,cok dogru.Bence de..
bravo bravo bravo
Bir zamanlar bizim burada turk sarkilarini kolay kolay bulup dinleyemezdik.(1985-90'larda)Yasakken bile ben Sezeni titreyerek gozu kapali dinlerdim.Simdi sanki baska birisini dinliyorum..
Sezen her zaman buyuktur,buna bir sey demiyorum,ama her ne yapsa onu ogle abartilica yere goke sigdiramazken ben de Tarkana haksizlik ediliyor kanisindayim..
Ayrica Tarkanin kendi kanatlarina ne olmus ki?... :8:

trknmania
05-01-10, 00:43

valla ellerine sağlık arkadaşım sonuna kadar katılıyorum...bravobravobravo

jetaime
05-01-10, 00:45
dogru simarik super bir sarki
insallah bu sene ayni bir sarki cikicak ve boyle bir daha 10 sene kalcak bizim kafamizda

sezen aksu cok seviyorummmm

siz belki bilmiyorsunuz ama ben aslinda turk degilim ( babam italyan annem fransiz ve paris'te dogdum ) ve onun sarkilarlanturkce ogrenmistim ben sezen aksu cok seviyorum benim turk annem gibi oldu

xurush'nine
05-01-10, 01:09
..ayrıca Tarkan'ın metamorfoz albümünün belli bir seviyeyi aşamadığını gördük dilli düdük gibi kötü şarkılar da çıkıyor Tarkan'dan e
Nesi kotuymus Metamorfoz'un? Ne varmis dilli duduk'te canim?Harika,olaganustu, bir album bomba gibi bir sarki ,cok guzel bir klip. bravo
Once bu kedisine ait, ilk goz agrisi deye bilicegimiz bir album.Anlatmisdi raportajlarinda, icini dokmus bu albumde.Kendini,dunyaya bakisini,sistemleri,anlatmis.Her kesin zevkine hitap etmeye bilir,tamam, cunki felsefi bir album..
Hep ask ask,yakalrsam mmuah diyicek degil ya,topluma mal olmus bir sanatci,dertlerini,sikintilarini("pare-pare","bam teli" "arada bir"),duzene ,sistemlere karsi tavrini (hop-hop,dilli duduk)albumunde dile getirmiyecek de,nerde getirecek ?Toplumu egitecek mesajlar vermiyecek de,"Allah belani versin,bana gelen sana gelsin","Bas gaza" , "Bebekte 3-5 3-5 tur atarim" mi deyecek sarkilari cok dinlensin diye, soylermisiniz Allah askina?!
Dilli duduge gelince uzun zamandir cevresinde onu haksizca yerden yere vuran kisilere(mes O.Bayulgen) bir nevi cevabidir.Klipten de anlasiliyor.Icine at,at insan catlar be.
Ayrica askini da anlatmis ("gun gibi" ,"istanbul agliyor" ve s).E daha ne olsun?Yeme icme sabah aksam dinle dinleye bildikce. :24:
Ben sahsen bayiliyorum Metamorfoz'a.Diline,yuregine sesine saglik,yildizimizin! Hangisi daha guzel hala karar veremedim.Hepsi cok guzel.
Ve konserlerde her kes bir agizdan sarkilari ezbere soyluyor.Bu bence Metamorfozun basarisinin en kesin kanitidir.Gerisini bosverelim,gerisi hikaye..

twilight
05-01-10, 11:28
doğru söylüyorsun da şunu da unutmamak gerekir şu an piyasada yine en güzel besteler sezen'den çıkıyor o da olmasa birbirinin aynısı şarkılar dinleyip duruyoruz; ayrıca Tarkan'ın metamorfoz albümünün belli bir seviyeyi aşamadığını gördük dilli düdük gibi kötü şarkılar da çıkıyor Tarkan'dan o yüzden toparlanması için birilerinin yardımına ihtiyacı var illa sezen olması şart değil tabiki ama güzel şarkılar alması lazım ve bu albüm sıradan olmamalı; herkes her zaman güzel beste yapamayabilir bir yerde kabullenmek lazım kim güzel işler çıkarıyorsa onunla çalışmalı bana göre

sezen aksu son 2 yıldır hiç bir şey yapamıyor...ayrıca dilli düdük şarkısının nesi kötüymüş?hadi bam teline kötü deseydi anlardım da...gerçi o da güzel de...
dilli düdük,vay anam vay,istanbul ağlıyor ve dedikodu son 2 yılın en iyi şarkılarıdır...evet,keşke diğer şarkılar albümde yer almasaydı...

meryem_17
05-01-10, 13:47
Nesi kotuymus Metamorfoz'un? Ne varmis dilli duduk'te canim?Harika,olaganustu, bir album bomba gibi bir sarki ,cok guzel bir klip. bravo
Once bu kedisine ait, ilk goz agrisi deye bilicegimiz bir album.Anlatmisdi raportajlarinda, icini dokmus bu albumde.Kendini,dunyaya bakisini,sistemleri,anlatmis.Her kesin zevkine hitap etmeye bilir,tamam, cunki felsefi bir album..
Hep ask ask,yakalrsam mmuah diyicek degil ya,topluma mal olmus bir sanatci,dertlerini,sikintilarini("pare-pare","bam teli" "arada bir"),duzene ,sistemlere karsi tavrini (hop-hop,dilli duduk)albumunde dile getirmiyecek de,nerde getirecek ?Toplumu egitecek mesajlar vermiyecek de,"Allah belani versin,bana gelen sana gelsin","Bas gaza" , "Bebekte 3-5 3-5 tur atarim" mi deyecek sarkilari cok dinlensin diye, soylermisiniz Allah askina?!
Dilli duduge gelince uzun zamandir cevresinde onu haksizca yerden yere vuran kisilere(mes O.Bayulgen) bir nevi cevabidir.Klipten de anlasiliyor.Icine at,at insan catlar be.
Ayrica askini da anlatmis ("gun gibi" ,"istanbul agliyor" ve s).E daha ne olsun?Yeme icme sabah aksam dinle dinleye bildikce. :24:
Ben sahsen bayiliyorum Metamorfoz'a.Diline,yuregine sesine saglik,yildizimizin! Hangisi daha guzel hala karar veremedim.Hepsi cok guzel.
Ve konserlerde her kes bir agizdan sarkilari ezbere soyluyor.Bu bence Metamorfozun basarisinin en kesin kanitidir.Gerisini bosverelim,gerisi hikaye..

Ağzına sağlık diyorummmmmm başkada diyecek bi söz bulamıyorumm bravo bravo bravo duygularıma aynen tercuman olmuşsun arkadaşım :20::20::20:

ece**
05-01-10, 20:13
sezen eskiden büyük işler yapıodu.güzel sözler yazıodu... "eski" sezen olsaydı belki 10 yıla değer bi şarkı gelebilirdi.ama artık sezenin kendi albümü bile doğru düzgün dinlenmio ki...son yıllarda çıkan şarkılarından 1 tanesini biliomusun die sorsanız,dilime dolanan weya bi mutlulukta,keyifte kederde açıpta dinlediğim bitek sezen şarkısı yok..ben hala "eski" sezen aksu şarkılarını dinliorum.çünkü onlar dinlenilmicek gibi şarkılar değiiller...o yüzden şu saatten sonra sezenden aldığı şarkıya çokta bağlanmamak lazım...ben ooooo sezenden şarkı aldı herşey süper olacak diyemiorum.gelecek albümün güzel olacağna inanıorum ki ölede olmak zorunda bence.bu güzeelliğinde sezen kaynaklı bişey olcağını sanmıorum.hatta herkes "aaa,sezenden aldığı şarkı bumuymuş?" gibi bi tutum içine gireceğnide düşünüorum..yani anlatmak istediğim şimdiki zaman için; sezen aksu herşey demek değil,kurtarıcı demek de hiç değil...

Yakisikli89
10-01-10, 19:06
Sezen'in son yillarda yaptigi bir sarkiyi basarili buluyorum: Zeynep Casalini'Ye verdigi Duvar sarkisi cok saglam.
Istediginde bence cok güzel seyler yazabiliyor kendisi.
Belkide Tarkan'a ~alti sene önce yazdigi, ama kimseye vermek istemedigi bir sarkiyi vermis olamazmi? Hersey mümkün (eger inanirsan), bence bu kadarda karamsar olmiyalim.

fatihvefatih
11-01-10, 00:37
Sezen eski Sezen değil kabul etmek gerekir ama işin içinde Tarkan olunca Sezen daha titiz davranıp hit bir şarkı yazabilir bence. Herşeye rağmen Tarkan Sezen'den bir kez daha şarkı almalıdır.

HURRICANE
11-01-10, 03:09
Tarkan ın sezenden şarkı almasına karsı olanların basında gelıyorum..ama gelın gorun kı artık albumlerı 100 bin bile satamayan bitmiş sezen aksu dan sarkı almasa basın onu yıne yerden yere vurmaya devam edecek!Ben olsam nazan öncel ve yıldız tilbe den beste alırdım.

MassConfusion
11-01-10, 20:55
Bir Şımarık şarkısı daha gelse fena mı olur ?