PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şahin: Eurovision’a Tarkan katılsın

alper...
08-12-09, 12:59
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Eurovision için web sitelerinde anket düzenlendiğini ancak kendisinin Tarkan’ın katılmasını istediğini söyledi.
ntvmsnbc
Güncelleme: 02:50 TSİ 08 Aralık. 2009 Salı
İSTANBUL - TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Akşam gazetesinde yer alan haberde Eurovision’la ilgili olarak şunları söyledi:

"Eurovision’u çok abartıyor, gereğinden fazla gündemde tutuyoruz. Hiçbir ülkede bu kadar konuşulup tartışılmıyor. Bu sene yeni uygulamaya geçtik ve ilk defa web sayfamızda anket başlattık. Halka seçtireceğiz. Pop-Rock tarzı müzik yapanlar arasından kim daha çok oy alırsa onu göndereceğiz. Cuma gününe kadar oylama yapılacak. Birinci gelenle mutabakata varırsak ilan edeceğiz. Ben Tarkan olsun çok isterim. Çok sevdiğim bir sanatçı. Belki de çıkar bu anketten. Ama geçen sene teklifimizi kabul etmemişti. Halkın seçimi işimizi kolaylaştırır. Akıl akıldan üstündür. Bakarsınız halkımız bizim düşündüğümüzden çok daha başarılı bir isim çıkartır. Hem de bu sistem sayesinde daha az eleştiri alırız."

Şahin, TRT’nin İngiliz devlet kanalı BBC gibi reklam almadan, tamamen devlet yardımıyla yayıncılık modelini hedeflediğini açıkladı. Şahin, “Önümüzdeki süreçte reklam pazarından çıkmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

TRT'DE REKLAMSIZ YAYINCILIK BAŞLAYABİLİR
Şahin, "Biz televizyonları biraz yönlendiren, onlara çeki düzen veren bir kurum olmak zorundayız kamu yayıncısı olarak. İngiltere’de BBC, Almanya’da ZDF gibi. Onların mutlak surette gelirleri kamudandır. Örneğin BBC hiç reklam parası almıyor. Fransız kamu kanalında da reklam yasaktır. Önümüzdeki süreçte becerebilirsek biz de reklamdan çıkmayı düşünüyoruz. Benim fikrim de reklamları özel TV’lere bırakmaktan yana. Tabii bu açığın da bir şekilde karşılanması lazım. Bu yönde karar alınırsa şu anda elimizdeki üç yıllık reklam sözleşmelerinin bitiminde reklamsız yayıncılık başlayabilir" dedi.

kaynak:ntvmsnbc

trknmania
08-12-09, 13:28
daha çooooooook beklerler:))))))

Bamboo
08-12-09, 15:09
tarkan hayatta gitmez rüyasında görür ancak.. :)

meryem_17
08-12-09, 18:08
ooooo dahaaa çokkk beklersinizzz sizz Megastarımııı :1::1::1::1::1:

tarkaseksüel
08-12-09, 18:11
katılmaz bence yaa boşa uğrasıyorlarr buaada nedeymiş bu anket katılalım bizdee

SESA
08-12-09, 18:44
Tarkan katılmam dedimi katılmaz

mage
08-12-09, 19:08
oylar tarkanaaaaaaaaa:)))

sally
08-12-09, 19:32
Tarkan katilmam dediyse katilmaz.Ben katilmasini istemiyorum

eskalen
08-12-09, 21:17
Artik Eurovision'a gonderilecek sanatci kitligi yasaniyor! Gitsin su Tarkan birinci olsun gelsin mantigi var en basitiyle... Yavas yavas hicbir sanatci birakin teklifi aman bana eurovision teklifi gelmesin diye korkuyor olacak nerdeyse... Ama belki yeni cikan sanatcilarin gitmesi orta duzeyde sanatcilarin gitmesi daha iyi olur... Bu saatten sonra agir toplardan biri gitmez Eurovision'a...

smh
09-12-09, 00:13
arkadaşlar ben bu erovizyon meselesini hiç anlamıyorum ne büyük yarışmaymış arkadaş??sıkıştıkçada tarkan gitsin kabak tadı verdi artık tarkan'a ne katkısı olacak erovizyonun? 1. olsa ne olur allah aşkına?kime ne ispatlayacak tarkan?ayrıca adaletli bi yarışma değil ki!! her sene aynı ülkelr birbirine oy veriyo ben bile ezberledim artık tarkan albüm satarak dünya müzik ödüllerinde ödül almış tek türk sanatçıdır(1999 yılın en çok satan ortadoğulu şarkıcı ödülü) ve o yıl tarkan ricky martin ve britney spears la aynı albümdeydi tarkan oraların starıdır. tarkanı erovizyona layık görmek tarkan'a büyük saygısızlık bi defa tarkanın tek hedefi bundan sonra grammy almaktır başarır başaramaz orası ayrı ayrıca bu sözlerim sizlere değil iki de bir tarkan gitsin diyenlere onuda söyliyim...

Ferya
09-12-09, 00:23
Tarkanin ne isi var Amatör yarismada.yok gitmesin gitmez de zaten.

twilight
09-12-09, 01:31
ooof herkes tutturmuş bi erovizyon diye...alexander rybak gitti birinci oldu da noldu...şimdi sokağa çıksan bir tane tanıyanı yok...yok efendim yok...sertab erener birinci olduktan sonra hiç bir şey yapamadı...tarkan niye gitsin ki?

hilfa
09-12-09, 01:47
İbrahim Şahin bi zamanlar bizim genel müdürümüz:7:kafaya koyduğunu yapar ama Tarkan için hiç bişey yapamaz inşallah ne işi var o abuk yarışmada :7:zaten katılmayacağım diyor bravo