PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerika yerine Rusya pazarına oynasaydı

eskalen
24-11-09, 21:29
Cengiz Semercioglunun yazisindan bir bolumu...

Tarkan, Amerika yerine Rusya pazarına oynasaydı...

İnsanın hayallerinin peşinden gitmesi güzeldir...

Ama olmayacak duaya da amin dememeli...

Tarkan yıllarca Amerika’da iş yapabilmek, albüm çıkarabilmek için uğraştı durdu.

Oralara yerleşti, Ertegün’ün himayesine girdi, ıngilizce albümler çıkardı, emek harcadı, zaman harcadı...

Amerikan rüyası için harcadığı enerjinin yarısını Rusya pazarı için harcasa şu an Avrupa’nın daha çok ilgisini çekerdi...

Yıllar önce Moskova’ya gittiğimde gözlerimle görmüştüm.

Bir hafta sonra Moskova’da konser verecek Tarkan’ın gençler üzerinde nasıl heyecan yarattığını...

Gördünüz işte son Rusya turnesini...

St. Petersburg’da, Moskova’da, ıstanbul konserleri kadar seyirci topluyor.

Türk narenciyecilerin Rusya’ya yaptıkları Tarkan’lı portakal reklamları sanatçının popüleritesini iyice yükseltti.

Ama sorsan Tarkan’a, burun kıvırır Rusya’ya...

Varsa yoksa hâlâ Amerika...

Sevdiğim başka, sevenim başka hesabı...

Oysa artık anlamalı, Batı’da hiçbir zaman “Doğu’nun Prensi” olarak anılmayacağını...

Kaynak: Hurriyet/Kelebek

Bamboo
24-11-09, 22:33
tarkan hiç bir zaman rusyaya burun kıvırmadı saçmalamış bence evt amerikan rüyasının peşinden gitti çok uğraştı ama olmadıysa bu onun suçu değil yaa en azından denedi ve de gördü sonucu hiç yapmasyadı içinde bi ukte kalabilirdi ii oldu denediği ama şimdi başka şeyler deniyo başarılıda gidio severiz yada sevmeyiz o bizim tarkanımız cengiz semercioğlunun yazılarını okurum ama burda biraz abartmış bu konuda...

denizmavisi
24-11-09, 23:43
yazının çoğuna katılıyorum ille de amerika diye çok uğraş verdi ama olmadı işte o emeğini avrupaya verseydi şimdiki konumu çok daha ilerde olabilirdi neyse artık zararın neresinden dönülürse kardır umarım bundan sonraki yurt dışı projelerinde daha akıllıca davranır ve doğru insanlarla çalışır çünkü Tarkan herşeyin en iyisine layık:10:

sally
25-11-09, 00:22
Yazdiklarini cogru dogru ama yinede tarkan in kendi bilecegi.

TheLastAirBender
25-11-09, 00:58
haber için teşekürler... zamanında eleştireceginize abuk sabuk fotolarla adını karalamaya çalısacagınıza destek verseydiniz dogununda batınında kuzeyinde güneyinde kuzeydogununda güneydogununda kuzeybatınında güneybatınında prensi olurdu ...boş boş yazın durun tarkan sizi takmaz..

SESA
25-11-09, 13:49
Tarkanın hep amerika rüyası vardı ama hiç biryere burun kıvırdığını zannetmiyorum

meryem_17
25-11-09, 16:30
haber için teşekürler... zamanında eleştireceginize abuk sabuk fotolarla adını karalamaya çalısacagınıza destek verseydiniz dogununda batınında kuzeyinde güneyinde kuzeydogununda güneydogununda kuzeybatınında güneybatınında prensi olurdu ...boş boş yazın durun tarkan sizi takmaz..
doğru söze ne denir ki ben bravobravo diorum teşekküürler tıpkı aklımdan geçenleri yansıtmışsın.