PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ipin ucunu kaçiranlar

sally
07-10-09, 19:46
TARKAN: Türkiye’yle sınırlı kalmayıp dünyayı kasıp kavurdu zamanında .
Her şeyi çok erken tatmış olması doyurdu onu ya da Türkiye’den uzun süre uzak kalması prestijini düşürdü. Dünyaya daha fazla nam salmak adına İngilizce albümler yaptı…Olmadı.. Eskisi kadar konuşulmuyor ama yine de Tarkan Tarkan’dır..

MUSTAFA SANDAL: 90’lı yıllarda bir numaraydı. Her yaptığı olay oluyor, konserleri tıklım tıklım doluyordu…Mustafa Sandal şarkıları her yerdeydi. Hızlı yükseldi..
O da Tarkan gibi yurt dışı sevdasına tutuldu biraz galiba.. Bilinmiş müzikleri alıp söz yazdı üstüne.. Farklı şeyler koymadı ortaya… Biraz da çekti elini eteğini.. Evlendi, çocuğu oldu, son albümü de fena değil ama eskisi gibi olamadı hiç...

ÖZCAN DENİZ: Tanıdığımız ilk günden beri bir yıldızdı, üst üste yaptığı diziler onu daha da zirveye taşıdı... Dizilerden sonra yaptığı şarkılar da hala kulağımda…
Ama son yaptığı dizi sevilmedi, albümü de fena değil, eskisi gibi de değil. Kendini çok çekti medyadan, bunun da büyük etkisi oldu…

HANDE YENER: O da çok güzel başladı. Ama... Türkiye’de hiç bilinmeyen elektronik müziğe ani bir geçiş yaptı… Alışılmışın dışında bir şeyler yapmak istedi.Yaptı da. Kendi tarzını yarattı, kendi müziğini yaptı… Başlarda değişik geldi hepimize sevdik… Ama sanırım Hande Yener biraz fazla kaptırdı kendini. Müziğinin dışında uçuk sevgilisi, gaylere verdiği destek Türk toplumuna ters geldi.. Evine gelen haciz de kötü oldu ... Şu sıralar Eurovision’da yarışmak için uğraşıyor.

-‘Hande Yener bitti ,yeniden doğmak için Eurovision’u istiyor’ dedikoduları doğdu bu sebeple…

KENAN DOĞULU: Hala çıktığı her konseri tıklım tıklım dolar o da sahnede bir başkadır…Ama son albümünde o da biraz hayal kırıklığına uğrattı bizi galiba…Özellikle şarkıların birbirine çok benzemesi durumu var..

…………..

Bu gün sokaktan geçen Hasan amcaya sorsak bu isimleri bilir. İyi başladılar, bir anda düşüşe geçtiler… Aslında onların başarısızlığında ortak bir sebep var.
-Hepsi tarzlarını değiştirdi…Bildiğimiz gibi kalmadılar.
Bu farklı olma çabası neden anlamıyorum.
Yaşadığın ülkenin insanları seni o halinle sevmiş, bağrına basmış, ne gerek var farklılaşmaya? Saçını kıyafetini değiştir ama müzik aynı kalsın..
İpin ucunu bir kez kaçırınca galiba yakalamak kolay olmuyor…

Tüm bunların dışında yavaş yavaş, sindire sindire kitlesini kazanan, değişmeyen, zirvede tek bir isim var.. Sanırım O da Serdar Ortaç.

kaynak ayakligazete.com

trknmania
07-10-09, 19:51
TARKAN: Türkiye’yle sınırlı kalmayıp dünyayı kasıp kavurdu zamanında .
Her şeyi çok erken tatmış olması doyurdu onu ya da Türkiye’den uzun süre uzak kalması prestijini düşürdü. Dünyaya daha fazla nam salmak adına İngilizce albümler yaptı…Olmadı.. Eskisi kadar konuşulmuyor ama yine de Tarkan Tarkan’dır..

Tüm bunların dışında yavaş yavaş, sindire sindire kitlesini kazanan, değişmeyen, zirvede tek bir isim var.. Sanırım O da Serdar Ortaç.

bence bunu yazan kesinlikle serdar ortaç hayranı falan...:7::7:bikere tarkanın prestijinin düştüğü falan yok..ayrıca tarkan ingilizce albümler yapmadı sadece bir tane ing albüm yaptı...araştırmadan ve önyargıyla yazılmış...çok sinir bozucu:7::7:

denizmavisi
07-10-09, 20:11
yazılanların çoğu doğru hepsi farklılaşmak adına eski güzel albümleri gibi albümler yapamıyorlar ama serdarın aynı tarz şarkılarla zirvede olduğu asla doğru değil:13: ve Tarkan varken kimse de zirveye filan çıkamaz diğerleri 2.sırada olmaya mahkumlar bunu herkes bilsin

cansu06
07-10-09, 20:13
Haklılar bence Tarkan hayranı olarak bunu söylemeyi istemem ama eskisi gibi ortalığı sallıcak bir albüm yapmadıktan sonra bu dedikoduların ipi sonuda gelmicek

ozangüney
07-10-09, 21:38
arkadaşlar yazılanlar doğruyu gösteriyo biraz tamam tabiki tarkan zirveyi hala bırakmadı hala albümleri serdar ortaç dan fazla satıyo ama serdar ortaç çok iyi bi strateji geliştirdi ve her geçen gün hayranları artıyo ve yavaş yavaş da olsa zirveye tırmanıyo ama tabiki tarkanla kıyaslanamaz o ayrı ama bu sadece bizim gözümüzde değil herkesin gözünde böyle olmalı

ece**
07-10-09, 22:32
arkadaşlar yazılanlar doğruyu gösteriyo biraz tamam tabiki tarkan zirveyi hala bırakmadı hala albümleri serdar ortaç dan fazla satıyo ama serdar ortaç çok iyi bi strateji geliştirdi ve her geçen gün hayranları artıyo ve yavaş yavaş da olsa zirveye tırmanıyo ama tabiki tarkanla kıyaslanamaz o ayrı ama bu sadece bizim gözümüzde değil herkesin gözünde böyle olmalı

doğru söylüosun..bana diecek bişey kalmamış...

muck muck
07-10-09, 22:38
Ehh..yanlışta diyemeyiz ama...Tarkan düşüşte..

bounce
07-10-09, 22:48
benim bildiğim TARKAN tek COME CLOSER albümünü yayınladı.acaba bu arkadaş çıkardığı SİNGLE larıda mı albüm sandı da albümler yazmış ama son cümleyle TARKAN a hakkını vermiş.
MUSTAFA SANDAL ın son albümü KARİZMA gercekten çok çok iyi.hatta en iyi albümlerinden biri.
KENAN DOĞULU nun son albümü FESTİVAL ın üzerine çıksaydı-PATRON iyi ama FESTİVAL kadar değil- TARKAN mı KENAN mı sorusu olabilirdi.

emrepulcu
07-10-09, 22:51
Ayakli gazatesenin ne ayak oldugunu ben anlayamadim.1.si 90 li yillarda mustafa sandal hiçbirzaman bir numara değildi herzaman tarkanin arkasinda kalmis bir sanatçiydi halen de öle 2.si tarkanin tarz değiştirmesi tarkanin yeni bir tat sunmaya çalişmasiydi bundan sonra hep bu tarz albüm yapacaği anlamina gelmiyor ayrica beğenilmeseydi vay anam vay yilin şarkisi seçilmez metamorfoz da ençok satan albüm olmazdi.3. Serdar ortaç zirvede değil tamam onunda güzel çalişmalari ama çogu çalişmasi birbirinin kopyasi niteliğinde yaptiği tek dogru sey konser görüntüleride olsa şarkilarini canli tutmayi bilmesi ve görsel olarak dinleyiciye sunmasi enbüyük avantaji.. Tarkani işiyle ilgili eleştireceğim nokta ise 1997 deki albümlerinden bugünki albümüne kadar kliplendirmediği inci tanem ,unut beni,ay,yandim,ona sor,gitti gideli,istanbul ağliyor,bam teli bunlarin hepsine zamaninda klip çekmeliydi çoğu kendi şarkisi...

tarkaseksüel
07-10-09, 22:51
hiç güleceğim yoktu....

au13
07-10-09, 23:22
Ne serdari ya bunlar megastar sozunun manasini bilmiyorlar qaliba

dumbledoor
07-10-09, 23:25
Serdar ortaçın avrupada satmış tek bir albumu bile yoktur be kım bır numaraymıs terbiyesizlikten baska bir sey değil bu....

_trkn_
07-10-09, 23:31
Tarkana sürekli laf söyleyenlere şarkı yaptım umarım beğenirsiniz :18:

ağzı olan konuşur oldu ülkede

televizyon şenlik gibi

ama bazılarına hiç yakışmadı

tek kurtuluşları magazindi

Tarkan"a laf atarak gündemde kalmayı başaran bir nesil türedi

yeni saç imajını kötüle, eskisi gibi değil de iyi de insan hakkı bu kadar adi mi ?
:18:

/ Tarkan"a destek olalım metamorofoz albümü çok güzel hala eskisi gibi o haberi yazan kişi Tarkan"ın başarısını çekemiyor

tarkantutkunu
08-10-09, 00:48
Olumsuz bakmış olumsuz yazmış hepsi bu kadar.

hilfa
08-10-09, 01:00
:16:ipin ucunu basın kaçırmış da haberleri yok :16:bu kadar insan inişte tek Serdar çıkışta öylemi:28: haberi yapanın önce göz sonrada kulak doktoruna gitmesini tavsiye ediyorum:16::21:

mordum
08-10-09, 02:03
doğru yazmış...

MassConfusion
08-10-09, 02:26
Serdar Ortaç'ı çok seviyorum güzel müzikler yazıyor ama hep aynı tarz müzik insanın ruhu sıkılıyor. Tarkan öyle değil çok farklı her tarzdan müzikleri var.

SESA
08-10-09, 16:30
Tarkan çok iyi bi albüm yapmalı bu yazılanların üstüne ve 90 lareın fırtınasını yeniden yaşatmalı evet serdarın şarkıları iyi ama çoğu aynı tarzda kenan doğulunun bazı şarkılarını dinlerim ama Tarkanı her zaman
çok üstüne geliyorlar tarkanın

eLiF
08-10-09, 16:41
nasıl tarkan'ı s.ortaçla kıyaslayabiliyolar?? çok ilginç!!!

_trkn_
08-10-09, 16:58
Serdar ortaç daha konserinde dans atmeyi bilmiyor onu izlerken miğdem bulanıyor seside çok yumuşak bütün şarkıları birbirine benziyor yabancı yerler de de hiç şarkıları yok:7:

Ferya
08-10-09, 23:23
Serdari severim müziklerini de dinlerim,ama ne söylese hep ayni.Tarkanin her sarkisi farkli.Özcan deniz hande yener onlar düsüste evet.Ama Tarkan degil,hem cikaracagi albüme bagli ne olacagi.Albüm süper ötesi olmali ki bu medya sussun.

flores
09-10-09, 00:17
ha ha ha ha ha son sozleri cox gulmelidi.ele bir şeirdi.

pare pare
09-10-09, 11:58
bence bunu yazan kesinlikle serdar ortaç hayranı falan...:7::7:bikere tarkanın prestijinin düştüğü falan yok..ayrıca tarkan ingilizce albümler yapmadı sadece bir tane ing albüm yaptı...araştırmadan ve önyargıyla yazılmış...çok sinir bozucu:7::7:

:10:http://smile.duz.az/temp/991517001255104399.gif:10:

dudu
09-10-09, 14:44
doğru değişmeyen tek adam serdar ortaç sürekli aynı ritimlerle şarkıyı bende yaparım insan bi saçının şeklini değiştirir yahu bu kadarda aynı kalınmaz :))))

inci tanesi
10-10-09, 00:25
Ne derlerse desinler Tarkan asla dususte deil olmicak ta,S.Ortac'a gelince bende onun sarkilarini severek dinliyorum ama asla Tarkana yetisemez,tabi sadece o deil ,hic kimse.