PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ozan ÇOLAKOĞLU: “Tarkan’ın kafası karışık”

dogan
20-09-09, 14:37
“Tarkan’ın kafası karışık”

MEHMET TEZmehmet.tez@milliyet.com.tr

Tarkan’ın en başından beri yanında olan prodüktör ve aranjör Ozan Çolakoğlu yeni albüm muammasını, “Sezen Aksu’nun çöpe attığı” şarkıları ve Tarkan’a asıl yakışacağını düşündüğü albümü anlatıyor

Tarkan’ın ilk albümünden bu yana yanında Ozan Çolakoğlu. Bugün onun albümlerinin prodüktörü, bestelerinin aranjörü ve müzikal anlamda danıştığı, kendini emanet ettiği ender insanlardan biri. Tarkan’ın hazırlanmakta olan yeni albümüyle ilgili geçen cumartesi yazdığım eleştirinin ardından beni aradı. Oturup karşılıklı konuşmayı ve her şeyi ondan dinlemeyi teklif ettim. İncelik gösterip kabul etti. Sorularıma da elinden geldiğince açık bir şekilde yanıt verdi. Bir saatlik konuşmamız sırasında Tarkan’ı çok seven ve onun iyiliği için çalışan biri olduğu izlenimini edindim. Burada Tarkan ile ilgili anlattıklarını bu gözle okumanızı isterim. Sohbetimizin tonunu yanlış anlamanızı ve onun zor duruma düşmesini istemem.

“Sezen Aksu beğenmedi, Tarkan’ın albümü çöpe gitti” hadisesi nedir tam olarak?
Sezen Aksu beğenmedi diye bir şey yok. Çöpe de gitmedi. Şimdi önce şunu söylemem lazım. Tarkan albümü yapmak benim için gerçekten çok zor.

Neden?
Çok büyük bir beklenti var. Önceden ne yapıyorsa aynısını bekleyen fan’ları var, bir de yeni bir şey yapmasını bekleyen insanlar var. İkisi arasında bir denge bulmak çok zor. Ben hiçbir zaman sizin yazdığınız gibi “Dünyada ne trend oluyorsa onu alıp koyalım” taraftarı bir insan olmadım. Hiçbir zaman tek başıma karar vermem. Tarkan da değerli fikirleriyle projeye hep dahil olur. Fikirleri birleştirip aramızdaki orta yolu bulmaya çalışıyoruz.

Ama Tarkan’ın son albümü “Metamorfoz” son trendlerden izler taşıyor.
Tarkan’ın kurtulmak istediği bir “alaturka” kimliği var. Ve bu onun tercihi. Ben hiçbir müzik türüne karşı değilim. Bu Tarkan’ın sanatçı duruşuyla ilgili bir tercih. Eski albümleri dinliyoruz mesela beraber. Diyor ki bana “Bak bu albümlerde o kadar da alaturka bir durum yokmuş”.

“Metamorfoz’ çıkana kadar o müzik eskidi”

Tarkan’ın yarattığı büyük beklentiye yanıt verememesi bundan mı?
Biraz kafa karışıklığından da kaynaklanıyor bu. Tarkan’da olan bir kafa karışıklığı ve doğal olarak bana da yansıyor. 97’den beri gelen 10 senelik bir İngilizce albüm macerası var mesela...

Orada ters giden neydi?
Proje çok dağınıktı. Ahmet Ertegün’ün istediği bir şeydi. 97-98’de Tarkan’la Amerika’da buluştuğumda bir sürü prodüktör, aranjör, besteci vardı işin içinde. Zamanla hepsi tek tek ayrıldı, yok oldular.

Neden?
Tatminsizlik herhalde.

Kimin açısından?
Tarkan ya da Ahmet Ertegün. Ya da ikisi birden. Olay uzadıkça tadı kaçtı. Yaptıkları müzik o an için doğruydu ama albüm yayımlandığında en az iki-üç sene geride kalmıştı. Son albümdeki problemi de oydu Tarkan’ın. Albüm çıkana kadar o müzik geride kaldı.

“Metamorfoz”dan mı söz ediyoruz?
Evet. “Metamorfoz” albümüyle ilgili benim de birtakım problemlerim var. Trendleri takip etmek adına bir insana yakışmayan zorlama şeyler yapmak istemiyorum ben hiçbir zaman. Ama bir yerden sonra mecbur kalıyorsunuz. Bir şeyleri bir şeylere uydurmak durumundasınız.

Peki şu anda hazırladığınız albüm?
Şu an hazırladığımız albümde bütün şarkılar belli bir tarzda olsun istedik. Önceden yapılan yedi-sekiz parça vardı. Yeni bir şarkı geliyor mesela ve öncekilerden çok farklı. Kafa karıştırıyor. Bu tip uymayan parçaları attık.

Size göre atılmaması mı gerekirdi?
Hayır, bence iyi oldu. Ben bu projeye başladığımda düşündüğüm şuydu: Tarkan olgunluk dönemine girdi. Ben de öyle. Çok güzel melodilerin olduğu, akustiklerin çok güzel kullanıldığı bir albüm yapalım. 35-37 yaşına yakışan bir albüm. Hiçbir zaman Justin Timberlake, moda, trend falan değil. Tarkan’ın olması gereken şey de benim için budur. New York’ta şu anda. Gelince kendisiyle de konuşacağım. Bırakalım trendleri. O tip şeyleri yeni gelenler yapsın. Onlara daha çok yakışır.

“Önemli olan onun isteği”

Asıl olaya dönelim. Kim neyi çöpe attı?
Biz başladık kayıtlara. Elimizdeki şarkılar güzeldi ama alaturka özellikteydi. Tarkan bir gün geldi, “İçimden bunları söylemek gelmiyor. Bu alaturkaları istemiyorum” dedi. Önceden yaptığımız, farklı tarzda bir-iki şarkı vardı. “Onlara geri dönelim” dedi. Döndük. Sonra elimizdeki şarkıları beraber tamamlamak için Sezen Aksu ile buluştuk. O benim için müzikte Onno Tunç ile birlikte zirvedir. Açtık, dinlettik. Sezen üzerine söz de yazdı. Sonra dedi ki “Sen bu şarkıları yapmak istiyor musun gerçekten?” Tarkan da “Biz de aslında bıraktık onları galiba” dedi. Sezen de “Artık böyle alaturka nağmeler, gırtlaklar falan bunları yapmana ihtiyaç yok” deyince işin rengi değişti.

Sezen Aksu ne önerdi?
Onunla birlikte yaptığımız şarkıların devamı niteliğinde şarkılarla albümü bitirmeyi önerdi. Biz de zaten Tarkan’la bunu konuşmuştuk. İçimiz rahat etti. Zaten o tip dört-beş parça vardı. Albüm çöpe gitti diye bir şey yok. Elimizde hazır dokuz şarkımız var.

Tarkan’ın alaturka tarzı söylediği şarkılar çok beğeniliyor. Mesela hep gençlerin gözdesiydi ama ne zamanki o TRT’de alaturka konser verdi, anneleri babaları da fethetti.
Evet müthiş bir gırtlağı var, çok güzel söylüyor. Hatta öyle bir albüm de yapıyordu.

Ama bu albümde gittiğiniz yol başka olacak. Bu bir çelişki yaratmıyor mu sizce?
Çelişki tabii. Ama Tarkan’ın isteği önemli.

“Bir işi yapmak istemediğimde yüksek fiyat çekiyorum”
- Şu anda müzikal anlamda olan biten şeyler hiç hoşuma gitmiyor. İmkanım olsa tamamen uzak dururum poptan.
-Arada mesela bir popçu gelip “Bizim iki şarkımızı da sen yap” dediğinde çok yüksek fiyat çekiyorum. Çünkü aslında yapmak istemiyorum.
-Çok büyük şarkıcılardan birinin bir teklifi vardı ve kabul etmedim. Halbuki o işten çok para kazanabilirdim. Onun yerine Nil’i (Karaibrahimgil) yaptım.
-Şu anda Gülşen’in albümünü yapıyorum. Ekim-kasım gibi çıkabilir. Benim Türkçe popun altın dönemi dediğim 80’leri andıran çok iyi besteleri var.
-Benim geçmişimde pop yok aslında. Rock gruplarında davul çaldım, her zaman rock dinledim.
“Tarkan’a albüm yapma teklifi dolmuşta geldi”
Yıl 1990. Şu anki ortağım Barış Büyük (eski Badluck grubunun klavyecisidir) Tarkan’ın o zamanki menajeri Alpay Aydın’la dolmuşta karşılaşmış. Aydın bakmış uzun saçlı bir genç, “Sen müzisyen misin?” diye sormuş. “Tarkan diye bir çocuk var, ona albüm yapacağız. Senin tanıdığın biri var mı kayıt bilen?” Barış benim adımı vermiş. Sonra buluştuk, konuştuk. Albümü yaptık. Çıktıktan sonra zaten herkes aramaya başladı. Bir anda aranjman dünyasının içinde buldum kendimi. Ben geçici bir şey olarak bakarken hayatım bu oldu.

“Parçaların başkalarına dinletilmesini istemem”
Tarkan ile tanışmanız çok eskiye dayanıyor.
Benim ilk aranjörlük işim Tarkan. Yine de en zor çalıştığım insan odur. Çok fazla ilgileniyor. Evine sistem kurdu, kendi demolarını kaydediyor. Bu benim için zorluk yaratıyor. Çünkü ikimiz birden çalışıyormuşuz gibi bir durum oluyor. Bir de ben hiçbir zaman çalıştığım insanın çevresindeki insanların fikrini almak istemem. Çalışmalarımızı onlara dinletmesini istemem. Sadece solistle muhatap olmak isterim.

http://www.milliyet.com.tr/Pazar/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=pazar&KategoriID=26&ArticleID=1141233&Date=20.09.2009&b=“Tarkan calistigim en zor insan”

patriot_214
20-09-09, 15:17
Niye alatruka okumak istemiyor ki(( ? alaturka sarkilari cok guzel Mesela "Hup". Mesela Come closer albumdeki kimi alaturka ile R&B janrlarinin sintezini yapmak olar ... Bence bu album Metamorfozdan da kotu olacak ((((:16:

TarkanColl
20-09-09, 15:19
Alaturka Tarkan'ın özüne işlemiş. İstese de atamaz... Ve atmasın da. Alaturka şarkılar ve alaturka nameler Tarkan'a çok yakışıyor...:10:

mordum
20-09-09, 15:29
eğer nağme yapmasın alaturka pop a dönemesin kesinlikle biter tarkan,bu böyle!! ozan çolakoğlu nun dediği gibi bırak yeni tarzları yeni gelenler yapsın!!

**MegaStarkan**
20-09-09, 15:43
Bence klasik Alaturkayi kast ediyorlar. Pop da istedigimiz nagmeler olur. Onca sene okudugu tarz icimden gelmiyor demez... eskiye dönüyor, bunu cikardim reportajdan. Tarkan'in galiba hep yenildigi nokta, albümleri gec cikarmasi... bunu calisanlar da anlamis ama görülen o ki düzelme yinede yok.

hilfa
20-09-09, 16:04
Alaturka Tarkan'ın özüne işlemiş. İstese de atamaz... Ve atmasın da. Alaturka şarkılar ve alaturka nameler Tarkan'a çok yakışıyor...:10:

doğru söze ne denirbravo:20::29:

scorpioness
20-09-09, 16:43
Çok iyi olmuş bu görüşme bilen bilmeyen herkes iç dünyayı gördü ,anladı.Gayet samimi yorumları Tarkan'ın hayran kitlesiyle yakın olmasından kaynaklanan bilgisi Ozan Bey'in profesyonelliğini ortaya koymuş ,şimdi anlaşılıyor albümlerin neden zamanında gelemediği ve oluşan dengesizliklerin sebebi.

muck muck
20-09-09, 17:02
"Elimizde hazır dokuz şarkımız var." Müthiş :) demek ki kara göründüüüü xP
Haber için tşk..

MEGASTAR
20-09-09, 17:14
Soylicek fazla birsey yok ellerinde 9 hazir parca varmis umarim bir kac tane daha ekler ve piyasaya surerler

Dark_blue
20-09-09, 17:35
hersey aciklanmis , acikcasi bu aralar albül filan gelecegi yok , nede eskiye dönüp bi klip falan gelmez.yeni calismalar tarkan dönünce baslar uzarda uzaaarrrrrr...

denizmavisi
20-09-09, 17:44
alaturka Tarkan'a çok yakışıyor neden bırakmak istiyor ki anlamadım metamorfozda bıraktı da ne oldu sonucu görmüş olması lazım hem eski muhteşem parçalarının hepsinde bi alaturkalık var eğer kastettiği gül döktüm yollarına gibi tam alaturka ise o biraz ağır kaçabilir ama hüp,gülümse kaderine vs.alaturka barındıran şarkılar yakışıyor Tarkan'a ve bundan asla vazgeçmesin Ozan'ın da dediği gibi yeni soundları yeniler yapsın Tarkan değil herkesin kendine yakışan ve oturmuş bir tarzı vardır Tarkan'ın da alaturka-pop inşallah yeni albüm öyle olur

szr67
20-09-09, 18:11
9 şarkı fazla 5 yeterli

centrino
20-09-09, 18:46
Tarkan bence seneye yaza yakın çıkarsın şöle içimizi kıpır kıpır edecek oturdugumuz yerde zıplatacak kuzu kuzu , dudu gibi yada hüp çıkış şarkısı bana 1 tanede yeter yeterki fıstık gibi çıkarsın tarkandan çok şey bekleniyor ama tarkan bunun farkında degil kendini sıradan sanıyor oysaki ne oldugunu tahmin bile edemez.

HakanÇelik
20-09-09, 19:06
Görünen o ki yalnız Tarkan'ın değil, Ozan Çolakoğlu'nun da kafası karışık. Umarım bu karışıklık erken vakitte giderilir de iyi bir saund yakalanır. Şarkılardaki düzenlemeler de çok önemli tabii; ama bence iyi bir şarkı sadece gitarla bile mükemmel olabilir.

eskalen
20-09-09, 19:09
Tarkan hep titizdir ki bunu aranjoru bile bilmesi cok dogal...Murat mattwe da demisti Tarkan bizden en yuksek performans istiyor bazen cok zor oluyor demisti....Cok titizliginden yani bir turlu, o icine sinmemesinden gecikiyordur album....Cogu parcanin hazir olmasi cok dogal cunku zaman gecti baya yine de baslayali....Kendini tam hazir hissettiginde icine sindiginde Tarkan gosterir kendini :) Nasil bir album olacagini gorecegiz.... Insallah daha yeni bir tarz ve albumle karsimizda olur, eskiyi aramamiza hep gerek yok...Sanatcilar hele ki Tarkan kendini tekrarlamamali...Belki Metormorfoz beklenen ilgiyi gormedi baskalarinca, ama bu sefer buyuk yankilar koparir bu album insallah :) Bu arada "ya Tarkan eskiye don bosver sunlari bunlari" demek bence abes...Insan kac yasinda olursa olsun kendini yeniliyebilir...Misal Modanna....Kendi ulkemizdeki sanatcilari eskinin bir parcasi olarak hep gormeyelim dimi ama? :) Tesekkurler haber icin....

muck muck
20-09-09, 19:51
9 şarkı fazla 5 yeterli
:11: iyi bari tek şarkılık single yapsın..

:14: bence 3 şarkı daha koysun,isminide Karma 2 koysun x) Karmadan daha güzel albüm olur inşallah...Ama görünen o ki Tarkanın bu karışık kafayla albüm yapacağı yok,bence Tarkanı Arçelik'e götürelim,eskisini getirene yeni kafa hesabı :18: yok yok,yaparsın sen Tarkan...Ama şu saçlarla çıkarsa albüm öyle bir üzülceğm ki..

badboyserkan
20-09-09, 19:53
Biraz da biz fanlar ve hayranlari olarak cok fazla asiri istek yapiyoruz "Hemen ciksin yeter artik bekledik bekliyecegimiz kadar" gibi deyimleri kullaniyoruz.Bu durumlari biraz akisina birakmak lazim sonucta ciddi titiz bir calismanin urunu olarak sunulcak bir album olacak. Sabrin sonu salemettir ;)

trknmania
20-09-09, 22:38
umarım newyorktan kafasını toplamış olarak döner tarkan ve biran önce albümünü tamamlar...bu arada konuyu sabah okudum akşama doğru da dedim şu gazeteyi alayım belki tarkanımın resmi de vardır diye...gidip hürriyet gazetesi almışım yanlışlıkla:((ara tara yok haber:)sonra tekrar girdim foruma meğer milliyetteymiş haber:(((bayram bayram bütün neşem kaçtı yaa:((ağlamak istiyoruuuum:((

MassConfusion
20-09-09, 22:43
Farkında mısınız Tarkan değişime gerçekten gidiyor...

bounce
21-09-09, 01:32
OZİNGA nın yazısını bi kaç kez okudum...

“Metamorfoz”dan mı söz ediyoruz?
Evet. “Metamorfoz” albümüyle ilgili benim de birtakım problemlerim var. Trendleri takip etmek adına bir insana yakışmayan zorlama şeyler yapmak istemiyorum ben hiçbir zaman. Ama bir yerden sonra mecbur kalıyorsunuz. Bir şeyleri bir şeylere uydurmak durumundasınız.
OZİNGA ÇOK BÜYÜK AYIP ETMİŞ TARKANA.MADEM BU TARZLA ŞARKILARI DÜZENLEMEK İSTEMİYORSA PEKİ NEDEN HALEN METAMORFOZ ALBÜMÜ ÜZERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORSUN.HAYIR DİYECEKSİN-BAZEN HAYIR DEMEK HAYIRDIR(İYİDİR GÜZELDİR ANLAMINDA).SEN BU ALBÜMÜ ZORAKİ DÜZENLİYORSUN -Kİ ZORLA GÜZELLİK DE OLMAZ DEMİŞ ATALARIMIZ- BU ALBÜM TARKANIN KARİYERİNE ZARAR VERDİ.DOSTLARINDAN BİRİNDEN YEMİŞ TARKAN KAZIĞI...
MÜZİK HİSSETMEKTİR.MİCHAEL JACKSON DAHA 6 YAŞINDAYKEN ''HİSSETMEDİĞİM HİÇ BİR ŞEYİ SÖYLEMEM DEMİŞTİR.
İŞTE İŞİN İÇİNE PARA GİRİNCE HER ŞEY DEĞİŞİYOR.KEŞKE OZİNGA METAMORFOZ ALBÜMÜNDE VAR OLMASAYDI.ÇOK BÜYÜK KÖTÜLÜK YAPMIŞSIN TARKANA.
YAKIŞTIRAMADIM KENDİSİNE.

Tarkan olgunluk dönemine girdi. Ben de öyle. Çok güzel melodilerin olduğu, akustiklerin çok güzel kullanıldığı bir albüm yapalım. 35-37 yaşına yakışan bir albüm. Hiçbir zaman Justin Timberlake, moda, trend falan değil. Tarkan’ın olması gereken şey de benim için budur. New York’ta şu anda. Gelince kendisiyle de konuşacağım. Bırakalım trendleri. O tip şeyleri yeni gelenler yapsın. Onlara daha çok yakışır.
GÜZEL Bİ DÜŞÜNCE.BAZI ARKADAŞLARIMIZ BİLEMEYEBİLİR(ART NİYETLİ DEĞİL TAMAMEN OLUMLU DÜŞÜNCEYLE YAZDIM) AKUSTİK DENDİĞİ ZAMAN ENSTRÜMANLARIN CANLI ÇALINDIĞI BİLGİSAYAR ALT YAPININ OLMADIĞI BİR ALBÜM DEMEKTİR.Kİ TARKAN ZATEN UDUYLA KLARNETİYLE DEFİYLE KLASİK GİTARLA KEMANLA TARKAN OLMUŞTUR.EĞER METAMORFOZ ALBÜMÜNÜ 2008 DE ÇIKARMIŞ VE BU ALBÜM TARKANIN KARİYERİNDEKİ İLK ALBÜMÜ OLSAYDI ORTALIK TARKAN TARKAN DİYE İNLEMEZDİ.

Tarkan’ın kurtulmak istediği bir “alaturka” kimliği var. Ve bu onun tercihi. Eski albümleri dinliyoruz mesela beraber. Diyor ki bana “Bak bu albümlerde o kadar da alaturka bir durum yokmuş”.
TARKAN NASIL BİR İKİLEMDE OLDUĞUNU BU CÜMLELERLE ANLAYABİLİYORUZ..
BİR ÖRNEK VERECEĞİM HANDE YENER POP MÜZİK TARZIYLA ÇIKIŞ YAPTI 4 ALBÜM DEVAM ETTİRDİ BU TARZINI VE SONRASINDA DA Bİ ANDA ELEKTRONİK TARZA GEÇTİ VE HANDE YENERİN ESAMESİ OKUNMUYOR ARTIK.GECEN GÜN DE BİR HABERDE HANDE YENER 1 SENEDİR TONMAİSTERINA MAAŞINI ÖDEYEMEMİŞ YAZIYORDU.
MİCHAEL JACKSON BİR EFSANEYDİ Kİ HER ZAMAN EFSANE OLACAK.(ENİ VECİ VOKEY) ADAM HİÇ TARZINI DEĞİŞTİRMEDİ HİÇ AMA HİÇ!!
MİCHAEL JACKSON İÇİN HİÇ KENDİNİ TEKRAR EDİYOR DİYE BİŞEY DUYDUNUZ MU!!! HAYIR
VE TARKAN ALATURKA ŞARKILARIYLA EFSANELEŞMİŞ ADAM BUGÜN ÇIKMIŞ DİYOR Kİ ARTIK ALATURKA SÖYLEMEK İSTEMİYORUM DİYOR.AMA SONRASINDA DA ASLINDA O KADAR DA ALATURKA DEĞİL DİYOR. BENCE TARKAN KARAR VERMELİ ANCAK GÖZ ÖNÜNE ALMASI GEREKEN ŞEY DUDU HÜP GÜL DÖKTÜM YOLLARINA GÜLÜMSE KADERİNE ..V.S... GİBİ ŞARKILARLA EFSANELEŞTİ O ŞARKILARIN ALT YAPISINA BAKIYORUZ HEP ALATURKA HEP AKUSTİK ŞARKILAR.
BİR DE BU ALBÜMÜ ÇOK ÖNEMLİ TARKANIN KARİYERİ AÇISINDAN.ÇÜNKÜ ORTADA 2 BAŞARISIZ ALBÜM VAR VE KAMUOYUNUN BAKIŞ AÇISINA GÖRE TARKAN DÜŞÜŞTE!!!
TARKAN BU ALBÜMÜYLE BEN BİTMEDİM MESAJINI VERMEK İSTİYORSA GEÇMİŞİNE BAKMALI!!!

Dünyada ne trend oluyorsa onu alıp koyalım”
TARKAN METAMORFOZ DA BUNU YAPTI.BEN TARKANA BİR SEZEN AKSU ŞARKISIYLA CEVAP VERMEK İSTİYORUM
''BAŞKASI OLMA KENDİN OL,BÖYLE ÇOK DAHA GÜZELSİN TARKAN''
Kİ TARKAN 93 97 2001 YILLARINDAKİ ALBÜMLERİNDE HEP YENİ ÇIĞIRLAR AÇMIŞ.ANCAK ŞİMDİ MİLLETİN ELİNE Mİ BAKIYOR ACABA.NE YAPMIŞ MİLLET ONLARDAN MI ALSAK DİYE!!!
AFRİKALI Bİ ADAM ''YEKE YEKE'' ŞARKISIYLA BAYAĞI Bİ GÜNDEMDEYDİ..YANİ ŞARKIN İYİYSE KESİN Bİ ŞEKİLDE KEŞFEDİLİYOR.

SON OLARAK EĞER TARKAN YİNE AYNI STİLLE ALBÜM ÇIKARACAKSA KESİNLİKLE OZAN ÇOLAKOĞLU İLE ÇALIŞMAMALI..ÇÜNKÜ OZİNGANIN URBAN TARZI YAPMIŞ OLDUĞU DÜZENLEMELER VASAT..
REFERANS:BETÜL DEMİR+ZEYNEP DİZDAR

sEçİl
21-09-09, 01:44
süper bır roportaj olmuş içimiz rajatladı walla sebeblerını ogrenmek onu yanı "tarkanımı" daha ii anlamamızı saglar tesekkurker ozan çolakoglu bu samımı roportaj ıcın!!

tarkaseksüel
21-09-09, 02:03
tarkan alaturkadan niye kaçıyor kı
madem kaçıyor nıtyealaturka konser verddi
nabız mı yokluyor acaba

ozgee
21-09-09, 04:09
bi yandan icine sinsin diye bekliyor bi yandanda dinleyenlerini biran önce mutlu etmek istiyor ama ozan colakoglunun dediklerinede bakılırsa beklemenin dozunu bazen kacırıyor tarkan isin icine degisimde girdigi zaman tarkanın aklı büsbütün karısıyor yalnız tarkan degisimi kılıgında kıyafetinde sacında yapsın ama sarkılarındada ille yeni bsyler yapcaksa bile alaturka kimliginden öylece vazgecmesin cünkü tarkana gercekten cok yakısıyor

karma_elcin
21-09-09, 18:53
Tarkan'ın yükü ağır, ama bence Tarkan'ın yeni bi ekibinin olması lazım diye düşünüorm, matamorfoz albümü çıkmadan önce de söylediğim buydu ve bunun ne kadar gerekli olduğu tekrar anlamış olduk, Tarkan'ın şarkıları eskisi gibi sahiplenilmiyo dinleyiciler açısından malesef..
müzik anlayışları gün geçtikçe değişiyor..Eskiden Eminem'in yaptığı şarkılar cok popülerdi şimdi Kanye West'in mesela...Tarkan da popüler bi albüm yapmak istiyosa yeni kanlara-canlara ihtiyacı var diye düşünüyorum.

tarkantutkunu
21-09-09, 19:17
[I][Evine sistem kurdu, kendi demolarını kaydediyor. Bu benim için zorluk yaratıyor./I]

Tarkan ne denli biri oldugunu birkez daha görüyoruz

uniqe
21-09-09, 20:52
Anlayana çok güzel ince mesajlar var

-Justin napıyorsa trend neyse aynısını yapmak zorunda degiliz !
- 37 yaş olgunlugunda hareket edelim, bırakalım zıpırlıkları yenı popcular denesin biz artık dogru bıldıgımızı olgunlukla yapalım.
- Tarkan'ın etrafında her işe burnunu sokup yanlış yonlendıren ınsanlara artık album dınletıp fikir almak istemiyorum !

Alt metni çok zengin bir roportaj olmuş.. "anlayana"..

TarkanColl
21-09-09, 21:04
Aynen bizim demek istediklerimizi cümlelerinin içinde söylemiş. :20:

ozinga
22-09-09, 00:09
bu gidişle bu ortaklık daha fazla sürmez gibi belki bu albüm çıkmadanda ayrılabilirler:S

yiğit
22-09-09, 00:44
OZİNGA nın yazısını bi kaç kez okudum...

OZİNGA ÇOK BÜYÜK AYIP ETMİŞ TARKANA.MADEM BU TARZLA ŞARKILARI DÜZENLEMEK İSTEMİYORSA PEKİ NEDEN HALEN METAMORFOZ ALBÜMÜ ÜZERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORSUN.HAYIR DİYECEKSİN-BAZEN HAYIR DEMEK HAYIRDIR(İYİDİR GÜZELDİR ANLAMINDA).SEN BU ALBÜMÜ ZORAKİ DÜZENLİYORSUN -Kİ ZORLA GÜZELLİK DE OLMAZ DEMİŞ ATALARIMIZ- BU ALBÜM TARKANIN KARİYERİNE ZARAR VERDİ.DOSTLARINDAN BİRİNDEN YEMİŞ TARKAN KAZIĞI...
MÜZİK HİSSETMEKTİR.MİCHAEL JACKSON DAHA 6 YAŞINDAYKEN ''HİSSETMEDİĞİM HİÇ BİR ŞEYİ SÖYLEMEM DEMİŞTİR.
İŞTE İŞİN İÇİNE PARA GİRİNCE HER ŞEY DEĞİŞİYOR.KEŞKE OZİNGA METAMORFOZ ALBÜMÜNDE VAR OLMASAYDI.ÇOK BÜYÜK KÖTÜLÜK YAPMIŞSIN TARKANA.
YAKIŞTIRAMADIM KENDİSİNE.

GÜZEL Bİ DÜŞÜNCE.BAZI ARKADAŞLARIMIZ BİLEMEYEBİLİR(ART NİYETLİ DEĞİL TAMAMEN OLUMLU DÜŞÜNCEYLE YAZDIM) AKUSTİK DENDİĞİ ZAMAN ENSTRÜMANLARIN CANLI ÇALINDIĞI BİLGİSAYAR ALT YAPININ OLMADIĞI BİR ALBÜM DEMEKTİR.Kİ TARKAN ZATEN UDUYLA KLARNETİYLE DEFİYLE KLASİK GİTARLA KEMANLA TARKAN OLMUŞTUR.EĞER METAMORFOZ ALBÜMÜNÜ 2008 DE ÇIKARMIŞ VE BU ALBÜM TARKANIN KARİYERİNDEKİ İLK ALBÜMÜ OLSAYDI ORTALIK TARKAN TARKAN DİYE İNLEMEZDİ.

TARKAN NASIL BİR İKİLEMDE OLDUĞUNU BU CÜMLELERLE ANLAYABİLİYORUZ..
BİR ÖRNEK VERECEĞİM HANDE YENER POP MÜZİK TARZIYLA ÇIKIŞ YAPTI 4 ALBÜM DEVAM ETTİRDİ BU TARZINI VE SONRASINDA DA Bİ ANDA ELEKTRONİK TARZA GEÇTİ VE HANDE YENERİN ESAMESİ OKUNMUYOR ARTIK.GECEN GÜN DE BİR HABERDE HANDE YENER 1 SENEDİR TONMAİSTERINA MAAŞINI ÖDEYEMEMİŞ YAZIYORDU.
MİCHAEL JACKSON BİR EFSANEYDİ Kİ HER ZAMAN EFSANE OLACAK.(ENİ VECİ VOKEY) ADAM HİÇ TARZINI DEĞİŞTİRMEDİ HİÇ AMA HİÇ!!
MİCHAEL JACKSON İÇİN HİÇ KENDİNİ TEKRAR EDİYOR DİYE BİŞEY DUYDUNUZ MU!!! HAYIR
VE TARKAN ALATURKA ŞARKILARIYLA EFSANELEŞMİŞ ADAM BUGÜN ÇIKMIŞ DİYOR Kİ ARTIK ALATURKA SÖYLEMEK İSTEMİYORUM DİYOR.AMA SONRASINDA DA ASLINDA O KADAR DA ALATURKA DEĞİL DİYOR. BENCE TARKAN KARAR VERMELİ ANCAK GÖZ ÖNÜNE ALMASI GEREKEN ŞEY DUDU HÜP GÜL DÖKTÜM YOLLARINA GÜLÜMSE KADERİNE ..V.S... GİBİ ŞARKILARLA EFSANELEŞTİ O ŞARKILARIN ALT YAPISINA BAKIYORUZ HEP ALATURKA HEP AKUSTİK ŞARKILAR.
BİR DE BU ALBÜMÜ ÇOK ÖNEMLİ TARKANIN KARİYERİ AÇISINDAN.ÇÜNKÜ ORTADA 2 BAŞARISIZ ALBÜM VAR VE KAMUOYUNUN BAKIŞ AÇISINA GÖRE TARKAN DÜŞÜŞTE!!!
TARKAN BU ALBÜMÜYLE BEN BİTMEDİM MESAJINI VERMEK İSTİYORSA GEÇMİŞİNE BAKMALI!!!

TARKAN METAMORFOZ DA BUNU YAPTI.BEN TARKANA BİR SEZEN AKSU ŞARKISIYLA CEVAP VERMEK İSTİYORUM
''BAŞKASI OLMA KENDİN OL,BÖYLE ÇOK DAHA GÜZELSİN TARKAN''
Kİ TARKAN 93 97 2001 YILLARINDAKİ ALBÜMLERİNDE HEP YENİ ÇIĞIRLAR AÇMIŞ.ANCAK ŞİMDİ MİLLETİN ELİNE Mİ BAKIYOR ACABA.NE YAPMIŞ MİLLET ONLARDAN MI ALSAK DİYE!!!
AFRİKALI Bİ ADAM ''YEKE YEKE'' ŞARKISIYLA BAYAĞI Bİ GÜNDEMDEYDİ..YANİ ŞARKIN İYİYSE KESİN Bİ ŞEKİLDE KEŞFEDİLİYOR.

SON OLARAK EĞER TARKAN YİNE AYNI STİLLE ALBÜM ÇIKARACAKSA KESİNLİKLE OZAN ÇOLAKOĞLU İLE ÇALIŞMAMALI..ÇÜNKÜ OZİNGANIN URBAN TARZI YAPMIŞ OLDUĞU DÜZENLEMELER VASAT..
REFERANS:BETÜL DEMİR+ZEYNEP DİZDAR

tek kelime sana BOUNCE: :1:KA-TI-LI-YO-RUMMMM..HEMDE SONUNA KADAR..

inci tanesi
22-09-09, 01:09
hmmm demek ki isin sirri buymus... paylasim icin tskr

bounce
22-09-09, 01:58
tek kelime sana BOUNCE: :1:KA-TI-LI-YO-RUMMMM..HEMDE SONUNA KADAR..

sağol yiğido-CAN

Ganador
22-09-09, 12:25
Ozan colakoglunun rahatsizliklarini basinla paylasmasini Tarkan bence kizacak cunku boyle seylere tahammul etmiyor genelde.Insallah dusunur ve nerde yanlis yapiyorum diye masaya koyar.Yoksa bu ortaklik cok devam etmez

babeface2
22-09-09, 14:06
Ozanında kafası çok karışmış beklenti büyük olunca karar vermek zor oluyor haliyle, Allah yardımcıları olsun ...

muck muck
22-09-09, 17:20
bu gidişle bu ortaklık daha fazla sürmez gibi belki bu albüm çıkmadanda ayrılabilirler:S

ay keşke...Artık sevmemeye başladım bu ortaklığı..sanki Tarkan ne yaparsa onlar[Tek Ozan'dan bahsetmiyorum,Matthew,Cem vs.diğerleri içinde geçerli bu]hemen destekliyorlar gibi..yahu tamam,"arkadaşıyız,yardımcısıyız destekleriz"doğru da,"her şeyi destekleriz"de olmuyor ki kardeşim.Atıyorum Tarkan Teoman gibi her mekandan çok alkollü çıksa,bir kaç gazeteci dövse,Okan bayülgen gibi mekanda para verip sigara içse,bunlar yine destekleyecekler..eskiden Ozan kalsın,diğerleri gitsin diyordum..Şimdi hepsi gitsin...Grubu tekrar kursun Tarkan..Tek ama tek Levent kalsın...

siboss1992
22-09-09, 18:54
bencede cok yakisiyor ona alaturka sarkilar sölemek cokda guzel söylüyor..
bence de suan kafasi cok karisik..

ece**
22-09-09, 21:00
bırak yeni trendi yeni gelenler yapsın..." çok güzel demiş gerçektende..tarkanın bikere özünde war alaturkalık gitmesinde hiç içinden..ama bu kadar kafa karışıklığnı o albüm yaza çıkarsa iyidir walla :D:D

denizmavisi
22-09-09, 21:14
açıkcası kafasının karışık olması ve de alaturka okumak istemeyişinden dolayı yine metamorfoz gibi ya da rock ağırlıklı bi albüm yapacağı hissine kapıldım Ozan'ın bazı söyledikleri de beni bu yönde düşündürdü yani beklentilerimizin altında bi albüm geleceğinden korkuyorum umarım yanılırım da harika bi albümle geri döner

RaSKaS
26-09-09, 13:23
Tarkan neden alaturka kimliğinden vazgeçmek ister anlamış değilim.Tarkan'ı Tarkan yapan özelliklerden biriydi alaturka kimliği.Yeni trendlerden ziyade ben alaturka kokan albümlerini özledim Tarkan'ın.

trknmania
26-09-09, 14:39
ben tarkanın albümlerinde canlı enstürman sesi duymak istiyorum...elektronik altyapı duymak istemiyorum...şu an tarkanın ayrılık zor single'ını dinliyorum hiç bir versiyon orjinal versiyonun verdiği zevki vermiyor...şarkının bütün büyüsü kayboluyor...tamam ben metamorfozu da çok sevmiştim,yapılan yenilikleri de destekliyorum ama bu yenilikler şarkının büyüsünü kaybettirmeden yapılırsa güzel oluyor bence...