PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın yerini Murat Boz'un alacağı kesinleşti!

asli-x3
21-03-09, 16:48
'Issız Adam' 180 bin sattı... Hani kriz vardı?

Ekonomik kriz, müzik endüstrisini çok fena etkiledi. Ama öldüremedi. Tam tersi birbirinden güzel albümler peş peşe çıkmaya devam ediyor. İdealist yapımcılar daha az kazanıyor veya hiç kazanmıyor ama çark bir şekilde dönüyor. İnsanlar müziksiz yaşayamaz. Yeter ki proje yeni ve kaliteli olsun.
Issız Adam film müziklerini içeren albüm 180 bin adet satmış. Film hasılatı ile birlikte yapımcısı Mustafa Oğuz 22 milyon lira kazanmış. Nasıl ekonomik kriz bu? Bir şarkı yani Ayla Dikmen'in 'Anlamazdın' sayesinde 'Mustafa Oğuz'u artık 'Sezen Aksu'nun eski menajeri-organizatör filan değil, en zengin yapımcı olarak tanıtacağız.
Bugün sizlere yeni albümlerden seçtiklerimi tanıtacağım. Demek ekonomik kriz yapımcılara ve müzisyenlere çok yaramış!.. Albümlerin hepsi birbirinden güzel. Çünkü hepsi farklı tarz ve çok emekle üretilmiş.
Lütfen şu samimi sözlerimi ciddiye alıp, birini seçin kendinize... En fazla on lira vereceksiniz. Ama o kadar huzurlu bir dünyaya gideceksiniz ki...
Önerdiğim ilk albüm Onur Akın'ın Mor Bir Hüzün'ü. Çok dikkatli birkaç kez dinledim. İnanın şu şarkı daha iyi diyemedim. Onur'u zaten çok beğenirdim. 'Mor Bir Hüzün' ile doruğa çıkmış.

Gençler bir gerçek var. Tarkan'ın yerini Murat Boz'un alacağı bence kesinleşti. Murat'ın yeni albümünü çok dikkatli dinleyin, bana hak vereceksiniz.

İdealist yapımcı Ercan Saatçi, Selen Gülün Trio adıyla bir albüm çıkardı. Lütfen gidip satın alın. Bana teşekkür edeceğinize yüzde bin eminim. Müziğe hizmet budur.
Nalan, yeni albümü Demode'de yine yapacağını yaptı. Çok başarılı çalışma. Yapımcısı Bülent Seyhan herhalde gururdan havalarda uçuyor. Bu zamanda çok para harcamış. Tebrik ederim.
Ve Türk halkının son bir yıldır en çok sevdiği yorumcu Funda Arar... Sesi, yaşamı, hareketleri, sempatisi kısaca her şeyi ile bu sevgiyi hak ediyor Funda. Yeni albümü Zamanın Eli geçen hafta piyasaya çıktı. Daha kaliteli müzik denemiş... Yani daha az esnaf şarkı var. O zamana geldi artık Funda. Albümü alıp dinleyin öyle karar verin.
Funda'nın kankası, baba adayı Kıraç'ın yeni albümü Garbiyeli de beni hem şaşırttı hem sevindirdi. Farklı bir Kıraç dinledim. Kendini aşmış bu delikanlı kardeşim. Kıraç da örnek alınacak ve gösterilecek bir sanatçı... Çünkü gerçek müzisyen ve mert kişilik...
Peki TRT'nin koleksiyoncular için hazırladığı birbirinden ilginç albümleri biliyor musunuz? En son Güldeste-Uzun Havalardan Seçmeler piyasaya çıktı. Üç CD'lik bir albüm. Meraklısı için muhteşem bir yapıt. 'Huma Kuşu'ndan 'Karşıki Dağlar Duman Duman Olmuş'a dek pek çok unutulmaz türkünün orijinali. Rahmetli Neriman Altındağ Tüfekçi hayranları bulunmaz bir fırsat. Güldeste'yi mutlakla bulun.
Son önerim ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çıkarılan albümler. Lütfen dikkatli okuyun. Songs For İstanbul, Muharremiye, Ramazaniye, Şiir Şehri İstanbul, Yedi Bölgeden Yedi Tepeye Türküler... Özellikle Ahmet Koç'un hazırladığı İstanbul şarkıları çok özel bir çalışma. Mutlaka elinizin altında bulunsun.

Bugün Gazetesi
Aykut IŞIKLAR

asli-x3
21-03-09, 16:49
bence murti'nin tarkan'in yerini almasina daha ckk var....
ama birgün alacak buna eminim :)

Ferya
21-03-09, 18:38
Tarkan kim Murat Boz kim?????Murat Boz daha yeni yeni yürüyor.Tarkan ise coktan kosuyor:17:.Tarkanin yerini alacak kisi daha dogmadi,ve kolay kolay da kimse alamaz Tarkanin yerini.

GMZ
21-03-09, 19:12
muratın şarkıları iyi olabilir ama tarkan kadar olabileceğini sanmıyorum belki türkiyede öyle gösterilir ama yabancı ülkeler yurtdışı ne olacak....

szr67
21-03-09, 19:22
ben bu konuda murat boz'u desteklemiyordum daha öncede yazmıştım fakat bu yeni albümü ve daha önce yaptığı remix albümler tarkanın yolunda gittiğini gösteriyor.Çok açık hele bu yeni albümde çok net gözüküyor.

asd1234
21-03-09, 22:30
Murat Boz Tarkan'ın yerini kesinlikle alamaz,şu an Tarkan olmaktan fersah fersah uzak ve bu arayı kolay kolay kapatamaz bence. Ha ama Tarkan'ın yaptıklarını aynen kendinde deniyor bence,her ne kadar "Ben Tarkan'ı taklit etmiyorum" dese de.

sally
21-03-09, 22:41
Tarkanin yerini kimse alamaz

fantin
21-03-09, 23:07
Belki ilgi çekebilir büyüyebilir ama Tarkanın yerini kimse alamaz onun yeri hep başka olacak tarih Tarkanı Türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük starı olarak tescilliyecek o bir efsane olacak.Murat kendi çapında isim yapabilir belki ama bir Tarkan olamaz.

yasinenessahin
22-03-09, 00:15
Kesinlikle katılıyorum albümünü çok beğendim benim için 14'te 14 ama bu yetmez. Ayrıca Tarkan'ın yanından çıkmış birine göre Tarkan'ı kötü taklit ediyor daha iyisini beklerdim. Taklit etmesi de geçemeyeceğini gösteriyor zaten. 1.si Tarkan hayattayken Türkiye'de ona rakip yok,olmadı,olmayacak. 2.si Tarkan ne zaman ölür (Allah gecinden versin de) ne zaman unutulmaya yüz tutar ve o zaman farklı biri çıkarsa ki zannetmiyorum ya ancak onun yerini alabilir tabii onun yolundan değil kendi çizdiği yoldan giderse.Tüm bunları hesaba katarsak yeni bir stara daha 1 asır var :D

**MegaStarkan**
22-03-09, 00:27
Hala Tarkan var; Murat'in Tarkan'in yasina geldiginde bu kadar kitleye sahip olucagini sanmiyorum ki Muratin yasida cok'da genc sayilmaz. Basarili yeni star'lar dan ama. Kim bilir kimler gelicek daha...

siboss1992
22-03-09, 00:41
muratin tarkanin yerine almasina dahaaaaaa coooook var..
bende murat gibi daha nekadar sarkici cikicak..

VaySiye
22-03-09, 02:10
Bence murat, güzel bir sarkici ve eminimki yerini bulcak pop dünyasinda, ama tarkanin yerini alamaz, bir kopyasi olabilir...ve orjinali kadar iyisi olamaz yani ;)
Unutmamak lazimki tarkan tarkani yaratti, stilmi ses rengi mi calisma ve sarki tarziyla tr pop dünyasini yeni bir asamasina yetistirdi...

günışığım
22-03-09, 02:51
Bin firin ekmek yemesi lazim muratin

erdem
22-03-09, 13:03
tarkan 20 yaşında ünlü oldu murat ise 26 yaşında murat tarkan gibi olabilecek gibi olursa çok yaşlanmış olur yani imkansız olurr çünkü annelerimiz babalarımız tanımıyor murat ı hepsi tarkanı tanıyor önce annelerimize tanıtmalı kendini... çokk ama çokk çalışman lazım (: yine de olmayacakkkk...

eLiF
22-03-09, 13:36
neden yerini alsın ki?? ikisi de aynı anda bu piyasada şimdi.. mutlaka birisin olmaması mı lazım...ayrıca murat kim ki Tarkan'ın yerini alsın

trkntrkn89
23-03-09, 10:50
kimse kimsenin yerini alamaz...

flores
23-03-09, 18:02
inanmiram.

TheLastAirBender
23-03-09, 18:31
Kısaca özetlemek gerekirse Ne zaman adriana lima , ferhat güzelle evlenir işte o zaman murat bozda tarkanın yerini alır.....

ottoboys34
26-03-09, 02:17
TARKAN Türkiyenin ve Dünyanın starıdır Boğazın Prensi Türkiyemizin Megastarıdır daha aslında söyleyecek söze gerekte yok ama yinede bir kaç söz söyliyeyim.Türkiyede hiç bir pop şarkıcısı Tarkan'ın dışında yani World Music Awards ödülünü alamadı yani Ortadoğunun en iyi sanatçısı, ve Avrupanın en iyi sanatçısı seçilecekti 1999 senesinde ve o zamanın sanatçılarından jeniffer lopez,ricky martin,christina aguileria gibi Avrupanın en iyi sanatçıları vardı adaylarda ve Ödülü Şımarıkla Monacoda TARKAN'ımız aldı.Bunu Tarkan'ın dışında kim yapabilir benim kanaatımca kimsenin yapacagını zannetmiyorum.Hem güzel sesi her tarz müzige uygun,Türkü,pop,yabancı müzik,Türk sanat müziği vb.. Ben Tarkan'ımızın Türkiyemiz için seçilmiş insan olarak gönderildiğine inanıyorum ve abartmıyorum çünkü gerçekler ortada 1989 senesinden beri Bir numara ve daha yerini alan kimse yok bunlar gerçeklerdir yani..

prenses_elaa
27-03-09, 13:43
tarkanın yerini alacak biri yok dünyada murat boz kimmiş sadece tarkanı n taklidini yapmaya çalışan sıradan biri aslaaaaaa

Hüli 82
27-03-09, 21:11
kimse tarkanin yerini alamaz

Yakisikli89
28-03-09, 01:35
Tarkan olmak o kadar kolay degil. Tarkan Tarkan olasiya kadar ne emekler harcadi. Hakkini vererek gelmistir bu güne. Tarkan olacagina Murat Boz olmaya baksin.

Bounce21
28-03-09, 06:16
hayir asla oyle sey olamaz... Tarkanin yeri bambaska yaa! ben kabullenemiyorum oyle birseyi.

Tugcee
28-03-09, 08:06
murat kim ya..... bir zmnlar Tarkanin solisti olan bi insan yani Tarkanin yerine gecmesi icin daa cok firin ekmek yemesi gerekirr... Tarkanla Murat ayni kulvarda olamaz aslaa katilmiorumm. Kimsede tarkanin yerini alamaz ne Murat Boz nede bi baskasiii....

Pamela_beyazgul
30-03-09, 18:44
Murat kim Tarkan kim. Tarkan gibi birisi olmaz!!!! O bitane! Belki gelecekte boyle unlu star olur diyelim ama Tarkan kadar guzel gonullu insan, bulbul olamaz!!!!

megastar_mert
30-03-09, 18:50
geçer geçer bu da geçer daha öncekiler gibi.. :D TARKAN gibisi bir daha asla gelmezzzzzzzz! kimse de yerini alamazzzzz!

pare pare
30-03-09, 21:22
Tarkanin bir megastar oldugunu murat boza soylemek lazim !!!!

HURRICANE
30-03-09, 21:54
illa birinin yerine birini koymaya calısma hevesi ortaya çıkar zaten.Çıkmasa şaşarım.TARKAN ın yerine kimseyi koymaya çalışmasınlar komik duruma düşerler;)Bugune kadar Türk müzik piyasasına verdiği şeyler azbuz şeyler değil!TARKAN ismi Türkiyede ölümsüzleşen ender isimlerden biri olmuştur.Ve inanıyorum ki yeni albümüyle birkez daha piyasayı kasıp kavuracaktır.

gokhantevetoglu
31-03-09, 00:50
senelerdır her cıkan ıcın tarkanın yerını alcak dıyorlar bı bakıyoruzkı o kısıler ılk baslarda tamam mılletın gozune gorunuyorlar sonra fıs dıye sonunce bırdahakınde tutunamıyorlar tarkanın yerını almaları ıcın tarkan kadar engebelı yollardan gecmelerı lazım sadece bızım ulkemızde degıl yurtdısındada tanınmaları lazım zaten bunu yapana kadar epey bı zaman alır kı yapacaklarıda ne malum...

ezel1710
31-03-09, 16:37
bunu bir 15 sene sonrakonussak.
malum ozamana kadar cok firin ekmek yemesi gerekiyor

ece**
31-03-09, 17:26
illa birinin yerine birini koymaya calısma hevesi ortaya çıkar zaten.Çıkmasa şaşarım.TARKAN ın yerine kimseyi koymaya çalışmasınlar komik duruma düşerler;)Bugune kadar Türk müzik piyasasına verdiği şeyler azbuz şeyler değil!TARKAN ismi Türkiyede ölümsüzleşen ender isimlerden biri olmuştur.Ve inanıyorum ki yeni albümüyle birkez daha piyasayı kasıp kavuracaktır.

kesinlikle katlıorumm arkadşımın yazdıığına :20:

hilfa
01-04-09, 00:22
:18:Murat Boz sahnedeyken sanki Tarkanı izliyorum Tarkanı taklit etmeyi bırakıp önce kendi olmayı başarsın:28:Başarılı olur ama yeri farklıdır Tarkanımın yerini almak ise işte bu imkansız:16: Tarkanım Allahımın bize verdiği bir armağan:29:

kevser
04-04-09, 17:28
eğer Türkiyede Tarkanın yerini biri alacaksa o da Tarkanın yetiştirdiği biri olmaslı zaten ve bunun en güzel örneğide Murat Boz zaten bence de çok doğru söylemiş o yüzden ama şöyle bi fark var Tarkanın yerini Tarkan bu işi yaparken alamaz yaşı daha genç olduğundan Tarkandan sonra star olabilir

qüccin
05-04-09, 00:40
ne olursa olsun tarkanın yerini kimse alamaz!tarkan her yönüyle birçok sanatçıdan farklı onun bi eşi dha yok!tarkan turkıyenın megastarı 10 yıl 20 yıl... geçsede aradan onun yerini bi başkasının alması mumkun diil.arkadaşlar bılıyoruz ki tarkan sadce yurtiçinde başarı sağlamş bi sanatçı diil yurtdışında da birçok başarıya imza attı,birçok şarkısı hala ilk günkü gbi dinlenıo,mılyonlarca hayranı var,bi çok yardım kampsamındaki çalışmalarda adını duyuyoruz,sesiyle hepimizi buyuleyebılıo,konserlerde hepımızı mest edıo,albümleri herzmn en çok satanlar listesinde bi numara,bi çok kişi onu örnek alıo vb... ben tarkan gibi bi sanatcının bi dha dunyaya gelıceğini duşunmuorm o tek yerini kımse alamaz arkdşlar!(Bence)ama şunuda kabul etmk lasım murat boz da başarılı bi sanatçı..

fuatuslu
16-04-09, 00:25
Tarkan'ın yeri başka o yere başka kimse gelemez.Murat Boz ancak yaklaşabilir, yakalayamaz.Bence Tarkan'ın yerini alabilecek biri gelecekte de olmayacak.

levent_taka61
16-04-09, 09:25
yavaş alsın yerler yaş kayar düşersiniz :D

tarkantutkunu
16-04-09, 11:47
Bu tarz yazılar sadece taraflılığını göstermek bana göre

Michael Jackson amerika'nın gelmiş geçmiş en büyük pop star'ı
şuan 50 yaşında

onun yerine insanlar popüler kültürde 28 yaşındaki Justin Timberlake koyuyorlar bu kadar büyük bir yaş farkı olmasına rahmen
hala Michael Jackson dediğinizde ne Justin kalır amerika'da nede başka bişey

şuan Tarkan ile Murat boz arasında Michael Jacson ile Justin Timberlake arasında ki yaş kadarda bir fark yok

Tarkan 1972
Murat Boz 1980

baktıgınız zaman biri 37 biri 29
şuan ikisinin sahnesine baktıgınız zaman görürsünüz ki Tarkan hala koşabiliyor zıplayabiliyor
dans edebiliyor
üst düzey performaslar gösterebiliyor
üstelik bunu dans gruplarıyla değil
sahnede tek başına başarabiliyor

MUrat Boz'un dans etme becerisi yok
bu birazda beceri
besteleri Tarkan'ın yaptıklarının yanın hiç bişey
ses desen Tarkan türk pop'un en iyi sesi

şu sıralar Murat Boz iyi şarkılar seçebilir iyi şarkılarıda olabilir ama şu hiç bişeyi değiştirmiyor

Tarkan'ın hitt'leri efsanedir ve 5 yaşında ki çocuk bile bilir..

Tarkan günün birinde 60 yaşına gelir 20-25 yaşlarında sahnesi sesi fiziği yerinde biri çıkar işte o zaman onu popüler kültürde pop star ilan edebilirler buda doğal
ama Tarkan Tarkan olarak kalır .

HND
16-04-09, 14:18
:18: Kesinlestiği zannedilen, zamanla çürüyecek bi kanı. kendiside bian önce bunun farkına varmalı BENCE :)

siboss1992
17-04-09, 04:12
ilerki senlerde ne olucagni kimse bilemez..
belki bir yeni sanatci cikicak murati sollicak?
Eger tarkanin yerini birisi alicaksa o bikere kendi sarkilarini yazmali
senelerin tecrübesi olmali..

özge
17-04-09, 11:40
Tarkanın albümlerindeki şarkıların hepsi dinleniyor.hiç şarkı atlamaya gerek kalmıyor..ama murat bozun albümünü dinledim çok basit şarkılar var şans yok şarkısını bile beğenmedim heleki çıkış yapacağı bi şarkı değil murat bozun albümünden sadece özledim şarkısını beğendim gerisi normal şarkılar çokda abartılmamalı bu demek değilki tarkanın yerini aldı..ama muratın sesine bişey diyemem ileride tabiki çok başarılı olacak..şimdiden örnek verirsek sezen aksunun,nazan öncelin,ajda pekkanın ve nilüferin yerini birileri alabildimii tabiki hayırr.habercilerde yorumcularda bunları düşünerek yazsınlar.. Tarkanda dünya starı ve megastar olarak TEK'dir yerinide kimse alamaz sadece peşinden gelmeye çalışır tökezlemezse tabi:)

prenses_elaa
17-04-09, 16:30
ne demekmiş yatarkanımın yerini kimse alamaz onun yerini almak öyle kolay mı sadece tarkanı taklit ediyor insan taklitle bir yere gelmez haksız mıyım? güldürmeyin beni :18: çok sinirleniyorum asla böyle birşey olmaz :13:

:1: :1: :1:

meryem_17
18-04-09, 13:29
Arkadaşlar kimse kusura bakmasın Murat Bozda kim oluyo KOSKOCA MEGASTARIMIZIN yanında daha düne kadar TARKANIMIN yanında wokalistlik yapıodu. O yüzden TARKANIMIN YERİNİ KİMSE ALAMAZ hahaha KISKANANLAR ÇATLASINN:):)