PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : canlı gaste

trkntrkn89
19-03-09, 10:07
Arkadaşlar dün can dündarın sunduğu canlı gaste adlı programa TARKAN bağlandı ben biraz sonlarına yetişebildim ama genel olarak nevruzla ilgili falan konuştular TARKAN doğa yanlısı olduqunu falan söyledi VEEEE:

nevruz konserine bi sürpriz yapacaqını söyledi,benim korkum kürtçe söylemesinden yana çünkü can dündar ajda pekkanı söyledi oda desteklediğini falan belirtti...

szr67
19-03-09, 12:03
başka ne süpriz olabilir ki sizce

flores
19-03-09, 12:32
tarkan kurtce soylese kusecem ona.burda hep soruyorlar azerice soylicekmisin konserde deyir lehcem kotu cikar,gulunc olmak istemem.niye kurtce soylesinki?(serdar ortacda bir sarkisini rusca soylemis cok gulmelidi.hec sozleri duzgun teleffuz etmiyib.her kes ona gulur.)inanmiram ki tarkan kurtce soyler.

hilfa
19-03-09, 12:45
Tarkanın kürtçe söyleyeceğine inanmam böyle bişey yapmaz herhalde:16:

tarkaseksüel
19-03-09, 15:06
ben bişe biliorum ama kendisiyle ilgili bunu kasteddiğini sanmıyorum bakalım ne olcakk kürtçe soyler kesın

İZMİRLİ
19-03-09, 17:21
eğer öyle bir şey yaparsa çoook ama çoook yanlış olur...

gence
19-03-09, 17:31
Arkadaşlar niye böyle faşist davranış içerisindesiniz anlamıyorum.Kürtçe de bizimle bu ülke için kurtuluş savaşına girenlerin dili değil mi.Onlar da askere gtimiyolar mı.Ayrıca tarihimizi de bizden daha iyi bildikleri kesin.Sakın Atatürk milliyetçiliğini başka milliyetçiliklerle karıştırmayın.Birçok kürt türkçe konuşuyo hatta kendi dillerini dahi bilmiyo.Bi çoğu da Tarkan dinliyo ama kürtçe söyle diye talepte bile bulunmuyo.Bence tarkan kürtçe söylemez ama söylese de bence iyi bi jest olur.Bırakın siz de şu düşmanca ifadeleri, belki bu forumda bile kürt fanları vardır.

sarıpapatya
19-03-09, 18:43
Katılmıyorum!!! Söylememeli kürtçe bu ülkenin bir ana dili vardır oda TÜRKÇEDİR bende lazca biliyorum ama heryerde bunu azıma dolamıyorum bu ülkede türkçe dışında sadece kürtçe konuşulmuyo kürtçeye bi farklılık tanımak ayrımcılık olmuyomu sorarım size özel kanal bile kuruluyo bu ülkede sadece türkçe anadildir ve o konuşulur eğer böyle şeyler olmaya devam ederse bence bölücük,ayrımcılık ve daha biçok şey bitmez dahada artar!!!! nacizane fikrim budur umarım böyle bişey yapmaz herkez kendi dilini (kürtçe,lazca,gürcüce,vs...)kendi aralarında konuşsun şuna karşı değilim kürt biri kürtçe şarkı söylesin,laz lazca söylesin ama şimdi kürt olmayanın kürtçe şarkı söylemesi nebiliyim yaa ters geliyo bana çok...

gülcan
19-03-09, 18:54
arkadaşlar ya kürtçe türkçe hepimiz biriz söylese ne olur söylemese ne olur yani..bakalım tarkan'ın ne süprizleri oacak şimdiden çok heyecanlıyım:)

Ferya
19-03-09, 19:33
Bakalim süprizi ne olacak.

Ozz
19-03-09, 20:28
Valla umarım bu nevruz, siyasi propagandaya dönüşmez ayrıca benim için hava hoşş. Kürtçe söyleyebilir. Kürt hayranlarına hoş da bir jest olur. Ama önemli olan bunu doğru ortamlarda yapmaktır. Nevruz da bence uygun.

bounce
19-03-09, 20:56
Arkadaşlar niye böyle faşist davranış içerisindesiniz anlamıyorum.Kürtçe de bizimle bu ülke için kurtuluş savaşına girenlerin dili değil mi.Onlar da askere gtimiyolar mı.Ayrıca tarihimizi de bizden daha iyi bildikleri kesin.Sakın Atatürk milliyetçiliğini başka milliyetçiliklerle karıştırmayın.Birçok kürt türkçe konuşuyo hatta kendi dillerini dahi bilmiyo.Bi çoğu da Tarkan dinliyo ama kürtçe söyle diye talepte bile bulunmuyo.Bence tarkan kürtçe söylemez ama söylese de bence iyi bi jest olur.Bırakın siz de şu düşmanca ifadeleri, belki bu forumda bile kürt fanları vardır.
harikasın...bazıları çeşitliliğimizi zenginlik yerine fazlalık olarak görüyor..yani o kadar güzel söylemişsin ki bana bişey bırakmamışsın...
nasıl ingilizce şarkı söylüyorsa kürtçe de söyleyebilir....
tarkan diyarbakır konserine poşuyla çıkınca ne kdar mest oldu kürt kardeşlerimiz.....
bağnazlığa gerek yok

cafer
19-03-09, 21:01
sölerse bi daha tarkan die birini tanımam

günışığım
19-03-09, 21:03
Tarkan kurtce soylerse yuh cekerim

İZMİRLİ
19-03-09, 22:03

arkadaşım belli sen çok temiz düşünüyorsun, keşke kürtçe yayını savunanlar yada kürtçe arkasına saklanıp amaçlarını gizliyenler bu kadar şeffaf olabilse...Kürtçe etnik veya bölgesel bir dilden çok ülkemizi bölmeye çalışanların ellerinde ki bir oyuncaktır !Kürtçe yayın, kürtçe eğitim, kürtçe sokak isimleri vs... Bunları istiyenler güneydoğu halkının sosyalleşmesini sağlamaktan çok misak-i milliye'ye göz dikenlerdir...( BENCE ! ---umarım msj silinmez---):14:

İZMİRLİ
19-03-09, 22:07
Katılmıyorum!!! Söylememeli kürtçe bu ülkenin bir ana dili vardır oda TÜRKÇEDİR bende lazca biliyorum ama heryerde bunu azıma dolamıyorum bu ülkede türkçe dışında sadece kürtçe konuşulmuyo kürtçeye bi farklılık tanımak ayrımcılık olmuyomu sorarım size özel kanal bile kuruluyo bu ülkede sadece türkçe anadildir ve o konuşulur eğer böyle şeyler olmaya devam ederse bence bölücük,ayrımcılık ve daha biçok şey bitmez dahada artar!!!! nacizane fikrim budur umarım böyle bişey yapmaz herkez kendi dilini (kürtçe,lazca,gürcüce,vs...)kendi aralarında konuşsun şuna karşı değilim kürt biri kürtçe şarkı söylesin,laz lazca söylesin ama şimdi kürt olmayanın kürtçe şarkı söylemesi nebiliyim yaa ters geliyo bana çok...

Kardeşim her kelimene, her harfine sonuna kadar katılıyorum...!bravo

İZMİRLİ
19-03-09, 22:10
harikasın...bazıları çeşitliliğimizi zenginlik yerine fazlalık olarak görüyor..yani o kadar güzel söylemişsin ki bana bişey bırakmamışsın...
nasıl ingilizce şarkı söylüyorsa kürtçe de söyleyebilir....
tarkan diyarbakır konserine poşuyla çıkınca ne kdar mest oldu kürt kardeşlerimiz.....
bağnazlığa gerek yok

Evet ülkemiz tam bir kültür mozaiği istiklal marşınıda kürtçeye çevirip doguda ki okullarda öyle okutsunlar bence tam isabet olur, kürt vatandaşlarımızın buna çok ihtiyaçı var çünki...!

bounce
19-03-09, 22:56
Evet ülkemiz tam bir kültür mozaiği istiklal marşınıda kürtçeye çevirip doguda ki okullarda öyle okutsunlar bence tam isabet olur, kürt vatandaşlarımızın buna çok ihtiyaçı var çünki...!

bak işte yanlış düşünüyorsun...anayasanın ilk 4 maddesinden biri- ki bu 4 madde asla değiştirlemez- türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçedir..
sanırım istiklal marşı sorununu bu sayede çözdük.bi şarkıyla bi ülke bölünmez merak etme...bölünürse de o ülke zaten üniter bi devlet değildir
ayrıca insanlar sokakta evlerinde istediği şekilde konuşabilir.başkasının hakkına saldırmadıkça..yani sokakta kürtçe lazca ya da ingilizce konuşanlara bu tarz bi yaklaşımda bulunabilir misin..tabii ki hayır...
şimdi olay başka yönlere doğru kaymaya başladı.kürtçe türkçe değil konu..tarkanın kürtçe şarkı söylemesi....tarkan ingilizce söyleyince neden sesiniz çıkmıyor...
yaptığınız hareket başbakanın davosta yaptığı gereksiz çıkış gibi bişey..ingilizce albümünü alıyorsun da kürtçe söyleyince mi tü kaka diyorsun.

bounce
19-03-09, 23:01

nasıl yaaa sadece kürtçeyi kürt olan insanlar mı konuşacak yok böyle bişey yaaa...acayip bi şekilde bölücülük yapıyorsunuz..insanları etnik kökenine göre ayırmayın...mevlana ne demiş ne olursan ol yine gel...ön yargılı olmamak gerek...görüyorsunuz trt 6 kanalı açıldı..hani ülke mi bölündü hayır....
tarkan da ingilizce albüm yapmamalıydı o zaman senin bakış açından düşünürsek..lütfen yaaa biraz daha geniş düşünün yaaaa ..çelişiyosun cümlenle..

tarkantutkunu
19-03-09, 23:05
çok az yaptıgı şeyi yapmış barış için tüm bu ortamlar oluşturuluyor güzel fakat Tarkan kürkçe söyleme lütfen!

sarıpapatya
19-03-09, 23:30
nasıl yaaa sadece kürtçeyi kürt olan insanlar mı konuşacak yok böyle bişey yaaa...acayip bi şekilde bölücülük yapıyorsunuz..insanları etnik kökenine göre ayırmayın...mevlana ne demiş ne olursan ol yine gel...ön yargılı olmamak gerek...görüyorsunuz trt 6 kanalı açıldı..hani ülke mi bölündü hayır....
tarkan da ingilizce albüm yapmamalıydı o zaman senin bakış açından düşünürsek..lütfen yaaa biraz daha geniş düşünün yaaaa ..çelişiyosun cümlenle..

hayır kesinlikle sözlerim birbiriyle çelişkili değil kürtçe tabikide sadece onlar konuşuyo ben bilmiyorum (ayrıca biçok kürt arkadaşım var çok sevdiğim insanlar)böyle bir dil kursuda yok benim derdim çok farklı niye anlamıyosun ki yada niye farklı anlıyosun isteyen istediği dilde şarkı söyler konuşur bunda hemfikiriz bölücülüğü ben yapmıyorum önce bölücülüğü yapanlar dikkat edicek sonra ben!! böyle yapıldıkça kanallarda açılır herşey olur ilk önce türkçeyi öğreticekler çocuklarına bu dilden başka dil bilmiyoruz demicekler şunu söylüyorum niye sadece kürtçe bukadar sorun oluyo niye onlara özel kanal açılıyo bu ülkede türkçe harici sadece kürkçemi konuşuluyo!! ya herkeze aynı değer verilir yada bölücülükten bahsedilmez sen karar ver bu benim düşüncem tekrar söylüyorum kürt adı altında yanlış yapan insanlarla benim derdim yoksa niye dert ediyim bunları türkiyede kullanılan başka bir dilde şarkı söliyecek olsa bukadar tepki vermem bunun tek sebebi bu ülkeyi bir butun olarak sevmemdir...

berkan
19-03-09, 23:54
kürtce söylerse benim icin tarkan bitmistir baska dicek biseyim yok.

90_model
20-03-09, 02:41
tarkan kürtçe sölerse bi damla değeri kalmaz bende ben sölim burası türkiye türkiyeninde dili türkçedir nokta fazla söze gerek yok tarkanın söylemeyeceğini düşünüyorum açıkcası ama gaza gelirse çok fena olur:13::13::13::13::13::13::13::13::13:

İZMİRLİ
20-03-09, 10:12
bak işte yanlış düşünüyorsun...anayasanın ilk 4 maddesinden biri- ki bu 4 madde asla değiştirlemez- türkiye cumhuriyetinin resmi dili türkçedir..
sanırım istiklal marşı sorununu bu sayede çözdük.bi şarkıyla bi ülke bölünmez merak etme...bölünürse de o ülke zaten üniter bi devlet değildir
ayrıca insanlar sokakta evlerinde istediği şekilde konuşabilir.başkasının hakkına saldırmadıkça..yani sokakta kürtçe lazca ya da ingilizce konuşanlara bu tarz bi yaklaşımda bulunabilir misin..tabii ki hayır...
şimdi olay başka yönlere doğru kaymaya başladı.kürtçe türkçe değil konu..tarkanın kürtçe şarkı söylemesi....tarkan ingilizce söyleyince neden sesiniz çıkmıyor...
yaptığınız hareket başbakanın davosta yaptığı gereksiz çıkış gibi bişey..ingilizce albümünü alıyorsun da kürtçe söyleyince mi tü kaka diyorsun.

Eger anayasa'ya uygun davranılmazsa sadece bir kağıt parçası olmaktan öteye gitmez...! (Herkesin düşüncesine saygılıyım, ama ben tarkan gibi bir dünya starının bu tür bir şey yapmasının yanlış olduğunu düşünüyorum çünki çok hassas bir konu farklı yerlere çekilebilir):15:

trkntrkn89
20-03-09, 10:15
olay tarkanın kürtçe söyleyip söylememesi değil bu bir devlet politikası hükümet bi açılıma gidio bu ölçüde ajda pekkanda kürtçe söyledi benim için bi sakıncası yok

ama iş tarkana gelince orda durmak gerekir tarkanın böyle işlere girmemesi gerekio sahte ermeni imzası bile türkiyeyi karıştırmaya yetti,,eğer tarkan kürtçe söylerse bu siteden de görüleceği üzere çok hayran kaybedecek bence tarkanın böyle işlere girmemesi gerekio....

ezel1710
20-03-09, 14:31
yaparmi yapar

seco39
20-03-09, 16:56
arkadaşlar bence siz sürprizi yanlış anladınız sürpriz kürtçe bir şarkının söylenmesi değil.Üstelik Tarkan baku de azerice söylemedi kürtçe de söyleyeceğini sanmıyorum.Sürpriz olan konu diğer Türki devletlerden gelen sanatçılarla birlikte şarkı söylenmesi.Yani olayı nasıl buralara, ırkçılığa falan getirdiniz anlamadım açıkçası.

**MegaStarkan**
20-03-09, 20:31
(...) Özel günlerde gitmek değil her zaman oralarda olmak gerekir. Desteğimizi hissetirmemiz gerekir. Irkçılık son bulmalı; tüm dünyada, el ele vermeliyiz ve böyle günler de buna vesile olur diye düşünüyorum (...)

Kürtce konusu daha önce tartisilmisdi [tiklayiniz (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?p=140896#post140896)]. Déjà-vu yasamayalim, en azindan bozuk plaka dönüsmeyelim...

Tartisma konumuz Türkiyenin ana dili degil. Baska boyutlara cekmeyin, bu kadar da kompleksli olmayin. Burda ayrilicalik taniliyor gibi iddialar ortaya atilmis. Türkiye bu adimi coktan yapmaliydi. Bu tür geri düsünceler Türkiyenin yolunu hep kapatmisdir. Eger bu yüzden diger kisimlarin desavantaji var ise onlara da ayni haklar tanilmali, esitlik buna denilir. Bu tür haklar’la hic bir devlet yikilmamistir, TC de yikilmaz. Sirf Türkiye de Türk dili ana dil oldugu icin diger bir dilin yasak olmasi gibi abes birsey yok. Eskiden Türkiye de – ve sanirim kismen hala - Kürtce konusulmasi yasakti. Fakat Avrupada yasayan cogu Türk burda onlara Türkce konusma yasagi konuldugu zaman insan haklarini vb. önesürüyorlar.

Kürtler kürtce, Türkler türkce sarki söylesin gibi bir bulantiya girmek, sanati siyasi görüslerinizle birlestirmekten baska birsey degil. Bu düsünceyi sona düsünürseyiz Kürtlerin türkce ögrenme gibi bir mecburiyetide ortadan kalkar cünkü bu tür bir ayrim sarkilar da bile yapilmis oluyor. Mantiksiz. Zaten cogu Türkün de böyle düsünmesi Avrupa ülkelerinde sorun yaratmakta. Türkler Almanya, Avusturya vb. gibi ülkelerde en zor kendini entegre edebilen toplumdur; kendi ortaminda yasayan, Almanlarla fazla iletisime girmeyen ve böylece dil ve sosyal ortamindan kopuk bir hayat sürdürmeleri Türklerin Avrupada sevilmemesine etkendir. Ayrica Türkiye entegrasyon ve asimilasyon’u gercekten ayirt etmekte güclük cekdiginin kanaatindeyim. Bunu Erdogan’in Almanyada yapdigi konusmasindan anliyabiliriz – hangi asimilasyon’dan bahsetmisti kendisi? Kendini bile entegre edemeyen bir toplumdan mi? Fakat konumuz bu degil... Bu yüzden de bu konu hassas bir konu oldugunu ve bir cok faktörlerin etken oldugunü unutmamaliyiz, ki bunu göstermeye calisiyorum. Ilk önce yurt disindaki azimlerimiz yurt ici ile yaptiklarimizla örtüsmesini göz önünde bulundurmak.

Türk milleti asiri derecede milli bir görüse sahip olmasi ve bu yüzden de ülkede ücüncü bir topluma hak tanildigi anda söylenen “misak-i milliye göz dikmek” ile baglanti kurulmasi, aslinda Türkiyenin üzücü bir korkusudur. Bu gibi cümleler tüm sosyal gelismelerin önünü kapatmaktadir. Tabii ki bazi örgütlerin amaci sistemi yikmaktir, fakat forumda yazilan yazilarin Tarkanin Kürtce söylemesine degil. Daha cok genel olarak Kürt’lere antipatik davranmaktir cünkü bu toplumun cogunlukla belirli bir örgüte sempatize etmelerini düsündügümüz icin. Böyle yazarak ters etki yaratmis olabiliriz de; üstelik bir genelestirmedir ve yanlisdir. Atatürk gibi bir güclü önderin hayat da olmamasi sanirim bu tür korkulara nedendir. Güclü, kendine güvenen bir millet bu gibi haklari tüm vatandaslarina tanir. Hak tanimamak ve asimilasyon politikasina giden bir yol sadece gücsüz bir milletin önlemidir.

Tarkanin üsteki yazisini göz önünde bulundurarak, Türk bir sanatcinin böyle bir isanca yaklasima girmesini bu kadar tepki ile karsilanmasi Türkiye de bazi seylerin hala yanlis yürmesini göstermekte. Aslinda tartismanin da sadece bir spekülasyon’dan ibaret olmasi ve bunu göz önünde bulundurmayarak önyargili davranip Tarkana burda rest cekmek ne kadar akil almaz bir tutum oldugunu gösteriyor; diger yandan trajikomik. Tarkan’i yargiladiginiz gibi devleti de yargiliyormusunuz kanal actilar diye? Secimler bunu göstericek...

Daha sakin, ücüncü bir toplumun onuruna dokunabilicek olan yazilar yazmayalim. Tartismalar okumak istemiyorum, ortak noktamiz Tarkan ve bir Kürt hayranin da kendi toplumunun hor görülmesini – ki neden bile sarki söylemeye karsilar – gibi bir düsünceye kapilmasini istemiyorum. Siyasi görüsleriniz, Tarkan’la hep örtüsmesi gerek degildir. Bunu göz önünde bulundurarak hayran oldugunuzu umuyorum... Hemfikir oldugumuz üyelere de sürekli her mesaj'larina tesekkür buttonunu kullanarak tesekkür etmek destekden ötürü gülünc bir yol almaya basladi.

Konumuz Tarkan’in süprizi. Süpriz aciklanmis konuda. Umarim artik bu sacma tartisma burda sona erer. Forum kurallarini göz önünde bulundurarak bu tartismayi alevlendirmeye yol acan her mesaj bu mesaj’dan sonra silinicektir. Yazdigim mesaj'a cevap hakkini kullanmak isteyenler, özel mesaj veya megastarkan@tarkancoll.com adli mail adresime mesaj atarak ulasabilirler. Konular Tarkan hakkinda olmali. Siyasi görüslerimizi lütfen burda degil, sandik da gösterelim.

Saygilar

TarkanColl FanClub | Kenan

bns pnr
20-03-09, 21:03
bnce süpriz kürtce sölemek deilde baska bisey olur die düsünüyorum olur da yani bnce

siboss1992
20-03-09, 23:32
bence albumla alakali veya cok yeni bir proje felan bizimle paylasicak..

flores
23-03-09, 18:19
surpriz neydi ki?

siboss1992
23-03-09, 18:59
herhalde saclari ama emin degilim..

**MegaStarkan**
23-03-09, 19:41
Hayir, cocuklar'la sahneye cikmasi süprizdi...