PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mart Ayi Vergi Odemeleri !

badboyserkan
09-03-09, 14:02
TARKAN, GÖKHAN ÖZEN, HANDE YENER, SERDAR ORTAÇ VE AJDA PEKKAN GİBİ 'STAR' DİYE ANDIĞIMIZ YILDIZLARIN, KONU VERGİ ÖDEMEYE GELİNCE ESAMESİ BİLE OKUNMUYOR. PEKİ AMA NEDEN? CANSIZKUŞ YAZARI SALİH KEÇECİ YAZIYOR

http://img13.imageshack.us/img13/8166/salihkececiks1.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=salihkececiks1.jpg)

Mart ayı size ne hatırlatıyor?
Mart ilginç bir ay. Herkese ayrı bir şey hatırlatır. Eskilere göre, "Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır." Kimine, "Dam kedileri"ni hatırlatır!.. Kimine de, cepten gidecek olan paraları hatırlatır. Çünkü vergi ayıdır mart!..

Bana ne dam kedilerini, ne kara kışı hatırlatmıyor. Bana sanatçıların ödeyeceği ya da ödemediği vergileri hatırlatıyor!.. İsterseniz önce geçen sene sanatçıların ödediği vergi sıralamasını hatırlayalım: 1. Cem Yılmaz 2. Seda Sayan 3. Mehmet Ali Erbil. 4. İbrahim Tatlıses 5. Beyaz.

Bu sırayı; Petek Dinçöz, Ebru Gündeş, Bülent Ersoy, Candan Erçetin, Kenan İmirzalioğlu, Sibel Can, Özkan Uğur, Funda Arar, Mustafa Sandal, Kadir Çöpdemir, Halit Ergenç, Mehmet Aslan, Okan Bayülgen, Demet Akalın izliyordu. Farkında mısınız, televizyon ve gazetelerde her gün boy gösteren sanatçıların çoğu listede yok!..

Demet Akalın geçen sene ödediği 217.000 TL ile vergi sıralamasında ilk 20 arasına girmişti... Ve kendini popun kraliçesi ilan etti. Bu tabloya göre haklıymış kız!.. Kraliçe burada, kral nerede, Pop starlar, süper starlar nerede? Televizyon yıldızları nerede? Plaket zenginleri nerede?

Lüks evler, villalar, son model pahalı otomobiller, binlerce dolarlık marka kıyafetler, sınırsız eğlence var!.. Bir konser için en az 20-30 bin dolardan başlar fiyatları. Ama vergi ödemeye geldi mi yoklar. Peki neredeler? Nerede olacaklar içimizdeler ama ulaşılmazlar. Ancak televizyon programlarında, gazete sayfalarında görürsünüz!.. Yada korumaların arasında! Candan Erçetin, Funda Arar, Kadir Çöpdemir, Halit Ergenç geçen sene vergi listesindeydi. Burnundan kıl aldırmayanlar nerede?

Süper Star Ajda Pekkan, Pop Star Tarkan, Kenan Doğulu, Serdar Ortaç, Hande Yener, Gökhan Özen, Alişan, Yalın ve diğerleri!.. Canım sanatçılarım neredeler? Yazacak o kadar konu varken, neler yazıyorum ben! Onlar bizim ilahlarımız. Çok sevdiğimiz sanatçılarımız. Bu yazdıklarım bazılarını utandırıyor mu bilemem. İnşallah bu sene vergi listesine girerler, ben de bu yazdıklarımdan utanırım!.. (Salih Keçeci)

kaynak ; cansizkus.com

szr67
09-03-09, 14:44
Bu konuya burda açıklık getireyim ozman Tarkan yıllardır vergi ödemiyor çünkü hitt music ve production amerika'ya kayıtlı bir şirket o yüzden tarkan türkiyeye vergi ödememesi gayet doğal birşey;nasıl bir gazetecisin çok merak ediyorum,beyefendi gazeteci olarak bu konuyu araştırarak yazman senin için daha akıllı bir yazar olduğunu göstermez mi? ''gazeteci değilsin'':13:

MassConfusion
09-03-09, 15:31
Hitt Müsic ve Hitt Production Amerika ya kayıtlı olduğunu ilk defa duyuyorum valla...

hilfa
09-03-09, 15:46
ben de ilk kez duydum bilgi için teşekkürler szr67:22:Tarkanım sorumluluk sahibidir :29:diğer sanatçılarla karıştırmasınlar:14:

seco39
09-03-09, 16:10
işte Türkiyedeki gazetecilik veya yazarlık şekli (gerçi ikisini de demeye bin şahit) araştırmadan yazıyorlar.Tarkan Türkiyeden çok amerikada hayatını sürdürüyor ve orda da vergisini ödüyordur.Sanki Tarkanın vergiden kaçıcak bi hali var sanki böyle birşey yapmaya ihtiyacı var.Tarkanın dediği çok doğru işte Al elmaya taş atan çok olur bu ülkede.

ozangüney
09-03-09, 16:23
tarkanın şirketi niye amerikaya bağlıki hitt müzik sonuçta türkiyede bi işler yapıyo bence wergisinide türkiyeye vermeli

sarıpapatya
09-03-09, 18:08
hitt müzik niye amerikaya kayıtlı gerçekten bunu bende bilmiyodum ve şaşırdım açıkçası bu konuda bi gariplik var bence, eğer vergi amerikada ödüyosa bunun sebebi hitt müzik şirketinin amerikaya bağlı olmasıysa ''Tarkan'dan beklemedimim bi hareket'' olduğunu söylemem lazım, sonuçta bu ülkenin insanı bu ülkede kazandığının vergisinide bu ülkede ödemeli ilk defa bi eleştiri yapıyoum tarkan la ingili ama bu konular benim için önemli nekadar doğru bilmiyorum ama gerçek buysa üzüldüm ve şaşırdım...

erdem
09-03-09, 18:18
sadece müzik değil ama evleri arabaları vs onların vergisi ne oluyor..?

**MegaStarkan**
09-03-09, 18:23
Bu kayit olayi kanitlanirsa sevinirim. Ayrica Amerikaya bagli oldugu icin orda vergi ödemesi mantik disi. Hicbir devlet böyle bir seye izin vermez... dogru olsada szr67'in iddiasi yine de vergi sirketin oldugu yerde bi' sekilde ödenir. Bu her yerde böyle... Türkiyenin yasal durumunu bilmiyorum ama Türkiye'de de böyledir.

szr67
09-03-09, 19:04
Bu kayit olayi kanitlanirsa sevinirim. Ayrica Amerikaya bagli oldugu icin orda vergi ödemesi mantik disi. Hicbir devlet böyle bir seye izin vermez... dogru olsada szr67'in iddiasi yine de vergi sirketin oldugu yerde bi' sekilde ödenir. Bu her yerde böyle... Türkiyenin yasal durumunu bilmiyorum ama Türkiye'de de böyledir.

bu durum tarkan'a ait değil;Hadise de bu şekilde hadisenin konser sözleşmelerinde 36bin euro çıkış bedeli ödenme zorunluluğu bulunuyor çünkü türkiye'de herhangi bir plak şirketi veya prodüksiyon şirketine bağlı değil aynı zamanda ismail yk da bu şekilde.Türkiyenin şartlar gereği bir çok ticari ve mallar yurt dışına kayıtlı belgeli olur bunda bir sakınca yoktur.Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi ise Türkiyede kullanılan bugün zengin diğe baktığımız iş adamlarımızın tekneleri hepsinin bayrakları amerikandır.çünkü orda vergiler düşük türkiyede 5misli vergi isteniyor.yasal bir durum bu.

TarkanColl
09-03-09, 19:08
Bence Tarkan yaptığı işleri Hitt üzerinden yapıyor. Kendi adına vergi ödemiyor. Çünkü albümleri ve konserlerini hep Hitt Müzik etiketiyle yapıyor. Bu gazeteci arkadaş zahmet olmazsa bir de Hitt'in ödediği vergilere bakıversin...

szr67
09-03-09, 19:13
Bence Tarkan yaptığı işleri Hitt üzerinden yapıyor. Kendi adına vergi ödemiyor. Çünkü albümleri ve konserlerini hep Hitt Müzik etiketiyle yapıyor. Bu gazeteci arkadaş zahmet olmazsa bir de Hitt'in ödediği vergilere bakıversin...

evet tarkan hitt etiketi ile tüm albümlerini piyasaya sunuyor.dağıtımını istanbul plak veya dmc gibi firmalara veriyor.Bugün sony music ne ise hitt music de aynı durumda.

Hüli 82
09-03-09, 19:28
bilgi icin tsk

szr67
09-03-09, 19:35
aynı zaman da türkiye'de hitt production gibi çalışan ve benimde ortak çalıştığım 2firmayı tanıtayım size bunlar'ın biri hitt production gibi organizasyon yapıyor diğeri ise teknik prodüksiyon işlerinde görev alıyor

.Purple concert bu firma da vergi ödemiyor türkiye'ye almanya'ya ödüyor. organizasyon yapıyor.
http://www.purpleconcerts.eu/
.İmaj production tarkan ile bir çok işi beraber yapıyorlar klip montaj-stüdyo kayıt-3d animasyon gibi.
http://www.imajonline.com/

tarkaseksüel
09-03-09, 20:29
valla neler öğrendim su başlık altındaneler çok tesekkurlerr

siboss1992
09-03-09, 21:50
vergi olaylarini pek bilmedigim icin birsey diyemicem..
aciklik gelir umarim bu konu hakkinda..

İZMİRLİ
09-03-09, 22:32
Bu konuya burda açıklık getireyim ozman Tarkan yıllardır vergi ödemiyor çünkü hitt music ve production amerika'ya kayıtlı bir şirket o yüzden tarkan türkiyeye vergi ödememesi gayet doğal birşey;nasıl bir gazetecisin çok merak ediyorum,beyefendi gazeteci olarak bu konuyu araştırarak yazman senin için daha akıllı bir yazar olduğunu göstermez mi? ''gazeteci değilsin'':13:

bir şey soracagım şirket ve merkezi levent-beşiktaş istanbulda iken nasıl olurda amerikaya vergi öder hitt muzik türkiyede bir vergi mükellefidir senin bilgin yanlış...Eger bilgin dogru ise senden sadece şirketin merkezinin amerikada ki hangi şehre kayıtlı oldugunu ve vergi dairesi ile vergi numarasını rica edebilirmiyim...:20:, yada bunu neye dayanarak söyledigin onu söylemende yeterli...

szr67
09-03-09, 22:58
bir şey soracagım şirket ve merkezi levent-beşiktaş istanbulda iken nasıl olurda amerikaya vergi öder hitt muzik türkiyede bir vergi mükellefidir senin bilgin yanlış...Eger bilgin dogru ise senden sadece şirketin merkezinin amerikada ki hangi şehre kayıtlı oldugunu ve vergi dairesi ile vergi numarasını rica edebilirmiyim...:20:, yada bunu neye dayanarak söyledigin onu söylemende yeterli...

şirket 3göz odadan oluşuyor.amerikada nerde yaşıyorsa tarkan oradadır kaydı.Muhtemelen los angeles oranın bir çalışanı olmadığımdan vergi numaralarını vermem imkansız öyle değil mi? Ayrıca şirket'de tarkan kurucu olarak gözüküyor yönetim mali müşavirindedir.Türkiye'de;Tarkan-Hadise-İsmail Yk-Ziynet sali gibi bilinmiş isimler;Türkiye de maliye'ye hesap vermek zorunda değillerdir.Konserler haricinde.O yazar araştırmadan söylediği şeyi düzeltmektir.Amaç!! Bu isimler Çift pasaport taşır.Ziynet sali ise 3

Ganador
10-03-09, 01:35
Amerikada kayitli olmasi bir seyi degistirmez.Turkiyede verdigi konserlerin vergisini turkiyede oder,zaten konserlerinde mali musaviride yanindadir herzaman.

Site sahibi dogru bilgi vermis,HITT adina vergi oduyor bencede kisisel olarak degil.Bugun diger kendi sirketi olan sanatcilarda ayni sekilde.

Tarkan gibi bir megastarin vergi kacirmasina imkan ihtimal yok en cok o inceleniyordur

bounce
10-03-09, 01:47
arkadaşlar şunu söyleyeceğim tarkan sanmıyorum ki vergi kaçırsın...sanmıyorum ki hitt müzik in merkezi amerikada olsun...şunu söyleyeyim ben uluslararası ilişkiler okuyorum türk yasalarına göre eğer bir şirket türkiye de yatırım yapıyorsa isterse jamaika merkezli olsun vergisini ödemek zorunda...çünkü bi yatırım var ortada ve bu yatırım da kişiye kar getiriyor...ki tarkan bu konular da çok hassas bi adam..kenan kır ı(mali müşavirini) da konserlerinde yanında götüren bi insan...
bence çamur atmaya çalışılıyor evet tarkan artık kendisi vergi ödemiyor..hitt müzik adı altında ödeme yapıyor.......2.5 trilyon para aldı doritostan ayrıca trt den de bayağı yüklü para aldı..albüm de 500 bin sattığına göre hayli hayli yüksek vergi ödemiştir...ayrıca hitt müzik bu sene açık hava konserlerini düzenledi...
KISSADAN HİSSE TARKAN YAMUK YAPMAZ...
sezer bence bu konuda yanlışın var...hitt müziğin merkezi abd değil...

cafer
10-03-09, 03:10
bencede bu vergiyi Amerika'ya vermesi kabullenebilir bi durum değil.parayı burdan kazanıyor sonuçta.Tarkan'ı ne kadar sevsemde kabul edemedim bunu

serdar
10-03-09, 13:08
Bu konuya burda açıklık getireyim ozman Tarkan yıllardır vergi ödemiyor çünkü hitt music ve production amerika'ya kayıtlı bir şirket o yüzden tarkan türkiyeye vergi ödememesi gayet doğal birşey;nasıl bir gazetecisin çok merak ediyorum,beyefendi gazeteci olarak bu konuyu araştırarak
yazman senin için daha akıllı bir yazar olduğunu göstermez mi?

Bu Sözlerine katılıyorum Tarkan Koleksiyoncusu Bende Siboş 1992 gibi vergi işlerinden pek anlamıyorum ama haklısın bravo

Bamboo
10-03-09, 14:18
sadece müzik değil ama evleri arabaları vs onların vergisi ne oluyor..?

tabiki tarkan vergi kaçırmaz bundan hiç şüphe bile duymamak gerekir evlere,arabalara gelince benim bildiğim eğer onlardan gelir elde ediyorsan yani kira gibi işte o zman gelir vergisi ödersin yani bi kazancın olması gerekiyor onun dışında sende 5-10 tane ev yada araba var die bi vergi ödemezsin...

pare pare
10-03-09, 23:48
TarkaN turkiyeyi dunyada tanitan bir insan bence Tarkanda bunun icin turkiyeden vergi almali !!! ))))) TURKIYENIN REKLAMI ICIN !!!!!!

dilaraer
18-03-09, 21:32
biraz gec oldu...ama anca bulundu;)
H.I.T.T. Türkiye'de kayitli olmasaydi, yani yabanci sirket olsaydi, vergi kimlik numarasi da olmazdi...demekki Türk sirketidir ;)

Bu kanitin üzerine sahsi düsüncem:
Tarkan hem müsahip hemde ("maasla"?)calisan olarak görünüyordur...
Cok fazla uzatmadan: Bu durumda vergiyi de H.I.T.T. adina veriyodur...

http://img14.imageshack.us/img14/1457/hitt.jpg (http://img14.imageshack.us/my.php?image=hitt.jpg)