PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünyaca ünlü Fransız Dj David Vendetta

tarkaseksüel
30-01-09, 16:05
Dünyaca ünlü Fransız Dj David Vendetta, geçtiğimiz günlerde Başkent’te hayranlarıyla buluştu. Hürriyet Ankara’nın sorularını yanıtlayan Vendetta, Türkler ve Fransızların birbirine çok benzediğini belirtirken, Türk müziğini en iyi temsilcisinin Tarkan olduğunu söyledi.

Avrupalı bir ülke Daha önce de Türkiye’ye ve Ankara’ya gelmiştiniz. Türkiye ve Türk insanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok özel ve farklı bir kültürü var. Farklı bir ülke ama ben Türkiye’yi Fransa’ya benzetiyorum. Fransa’daki gibi halk ve dinleyici kitlesi bir şehirden diğerine çok farklı. Türkler ve Fransızlar arasındaki en büyük fark, buradaki insanlar içinde melodi olan bütün müziklerden keyif alıyorlar. Türkiye Akdenizli ama aynı zamanda Avrupalı bir ülke. Çok güzel metropolleri var.

Türk müziği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Açıkçası çok fazla bilgiye sahip değilim. Çeşitli müzik kanalları ve bazı canlı müzik programları izleme fırsatım oldu. İsmini hatırlamıyorum ama bir programda kadın şarkıcının söylediği şarkıyı çok sevmiştim.

Tarkan'ı tanıyorum

Türk müziği oryantal ve Ortadoğu ezgileri taşıyan, canlı sesin ön planda olduğu bir müzik. Ses yükselip alçalıyor ve bu şekilde seviliyor. Türk müziğini Fransa’da en iyi temsil eden isim olarak Tarkan’ı tanıyorum.

Tarkan’la ortak bir proje var sanırım.

Tarkan geçen yıl benimle çalışmak istediğini söylemişti. Ama çok yoğun olduğum için bu gerçekleşmedi.

Serpil adlı Türk şarkıcı

ile birlikte çalışacağız

NE kadardır birliktesiniz?

Micah: 4 yıldır.

Keman dj müziğinde farklı bir tarz oluşturdu.Ne söyleyeceksiniz?

M: Bu işi15 yıldır Amerika’da yapıyorum. Canlı müzik olarak kulüplerde çalıyorum. Elektro, underground ve house müziği kemanla birlikte yapan tek kişiyim.

Nasıl tanıştınız?

M: Ibiza’da çalışıyordum. Orada tanıştık. David misafir Dj’di. "Seninle çalabilirim" dedi. Daha önce birbirimizi tanımıyorduk. İlk defa tanıştığımızda beraber çalışma kararı aldık.

Projeleriniz neler?

D: Bu yıl çıkacak yeni yıl albümünün hazırlığını yapıyoruz. Birçok sürpriz olacak. Rachel Star yeni albümümde olacak. Lübnanlı çok ünlü bir şarkıcı da olacak. Ayrıca Fransa’da yaşayan ve "Oz" diye bilinen Serpil isminde bir Türk şarkıcıyla da birlikte çalışacağız.

Herkesin farklı bir tarzı varn

RACHEL Star’la birlikte turneler yaptınız. Birlikte Türkiye’de konser vermek gibi bir planınız var mı?

Çok zor. Çünkü o Los Angeles’te yaşıyor. Onun kendi turneleri var. Onunla birlikte turneler yaptık ama bunun planlamasını yapmak çok zor. Zaten önümüzdeki hafta Türkiye’ye geliyor.

Birlikte çalışıyoruz

Peki, diğer Dj’lerle aranızda rekabet var mı?

Arkadaşça bir rekabet var. Birlikte çalışıyoruz. Pek çok farklı Dj ile iletişim içindeyiz. Eğer bütün Fransız djleri bir tane festivalde bir araya getirirseniz, hepsi farklı müzikler yapacaklardır. Yani herkesin farklı bir tarzı var.

szr67
30-01-09, 16:19
favori dj'yim :20:

MEGASTAR
30-01-09, 17:16
Ya bence Tarkan Ingilizce album cikarsin ya:6:ona yakisiyor

cemo93
30-01-09, 21:10
Ya bence Tarkan Ingilizce album cikarsin ya:6:ona yakisiyor

TARKAN turkce album yapip avrupa ve tum ulkelerde dunyaya acilmasi lazim tipki simarik albumu gibi :))

Rumeli59
30-01-09, 21:28
cok güzel bi haber:20:

erdem
31-01-09, 18:03
bu dam iyi ya zaten tiestoyla bu başı çekiyolar bunları seviyorum ben...

sarıpapatya
01-02-09, 00:16
bencede çok iyi dj lerden biri beraber çalışmaları güzel olabilirdi...

hilfa
01-02-09, 22:55
:20:Türkiye=Tarkanım:10::20:başka ne olabilirki :20:haber için teşekkürler:41:

siboss1992
01-02-09, 23:00
sadece fransada degil.. avrupa türk müzigi deyince aklina tarkan geliyor hemen.. böyle seyler duymak süper bir duygu..

hilfa
01-02-09, 23:07
:20:Türkiye=Tarkanım:10::20:başka ne olabilirki :20:haber için teşekkürler:41: