‘Best of Zeki Müren’ albümü geliyor!

14
görünümler

ttt
Piyasaya sunulan ‘Best of’ albümlerinin yakaladığı büyük başarının ardından, Sanat Güneşi Zeki Müren’in en iyi şarkılarının bulunduğu bir albüm için harekete geçildi.

Bilgisayar kampanyası başlıyor!

Müzik piyasası kan ağlıyor… Piyasada albümlerin sadece internet üzerinden satış gerçekleştirmesi, yapımcıları bambaşka bir formül denemeye gitti. İlk olarak 2012 yılında çıkan ‘Best of Orhan Gencebay’ albümü Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Ebru Gündeş, Candan Erçetin gibi birçok dev ismi bir araya getirerek müthiş bir satış rakamı yakalamıştı. Gencebay’ın bu başarısından sonra yıllara damgasını vuran Aysel Gürel’in hitleri Aysel’in isimli bir albümde toplandı. Aysel’in albümünde Sezen Aksu, Ata Demirer, Ayşegül Aldinç’in de aralarında bulunduğu sanatçılarla çalışıldı. Kayahan’ın iki hafta önce çıkan Best of albümünün 80 bini geçmesinin ardından Ali Kocatepe ve Eda Metin Özülkü’nün de eserlerini bir toplama albümle müzikseverlerin beğenisine sunacağı ortaya çıktı. Ama asıl bomba seneye patlayacak. 2015 yılında Türk Müziği’nin Sanat Güneş’i Zeki Müren için bir Best of albümü düşünülüyor.

Tarkan’la görüşülüyor!

Önümüzdeki sene için görüşmelerine başlanan albümün lokomotif ismi ise yine Tarkan olacak. Orhan Gencebay için Hatasız Kul Olmaz’ı, Aysel Gürel için Firuze’yi okuyan Tarkan, Kayahan içinse ‘Yemin Ettim’i seslendirmişti. Türk Sanat Müziği’ne olan düşkünlüğü ve bu konudaki başarısı da bilinen Megastar’ın Zeki Müren albümünde seslendireceği sürpriz şarkıyla önümüzdeki seneye de damga vuracağı konuşuluyor.
Aksam